Προς το περιεχόμενο

Υποχρεωτική φορολογική δήλωση για όλους , τι παίζει;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι, σωστα ηταν. Μαλιστα λεει οτι δεν αναγνωριζει ουτε το email...

 

Στο μεταξυ μου εβγαλε οτι " ο λογ/σμος νου εχει κλειδωθει, να ενημερωσω τον διαχειριστη του συστηματος" !

Ποιος ειναι αυτος?



EDIT. Τελικα μπηκε με mozilla......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον παλιο λογ/σμο εννοεις. Στο καινουργιο ειναι κατω απο την "επομενη καταμετρηση" χωρις πεδιο.

Το γραφουμε φανταζομαι ανευ του κενου που υπαρχει μεταξυ πρωτου και δευτερου ψηφιου?

 

Αυτος ο αριθμος ειναι και ο Κωδικος Ηλεκτρονικης Πληρωμης απ οτι βλεπω, με αλλαγη του τελευταιου(12ου) ψηφιου.



Λοιπον, οταν σου βγαζει αποτελεσμα εκκαθαρισης σου λεει οτι

 

"Σας ενημερωνουμε οτι το αποτελεσμα της δηλωσης σας, εμφανιζεται για περιορισμενο αριθμο εκκαθαρισεων"....

 

Για ποσες δηλαδη?  Εχω ηδη κανει 3-4.

Μηπως υπαρχει καποιο προγραμματακι με απεριοριστες?

 

Επισης λεει σε κοκκινο πλαισιο οτι θα σταλει ειδοποιηση να αποστειλω μεσω ταχυδρομειου τα σχετικα δικαιολογητικα(κωδικοι δαπανων-ιατρικων, δωρεων κλπ)

Αυτο το λεει γενικα και καλει μονο καποιο δειγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νέο εννοώ, προφανώς, και μιλάμε για τον αριθμό παροχής κάτω από την επόμενη καταμέτρηση.

Με το "μεγάλο πεδίο" εννοούσα ότι ο αριθμός είναι γραμμένος σε όλη τη σειρά και όχι όπως στο μικρό πεδίο της επόμενης καταμέτρησης.

Ναι, γράφουμε τον αριθμό χωρίς τα κενά.

Τα πρώτα 9 ψηφία του αριθμού παροχής που θα γράψουμε στη δήλωση είναι ίδια με τα αντίστοιχα 9 πρώτα του 12ψήφιου κωδικού ηλεκρονικής πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οτι στα ιατρικα, στους τοκους στεγαστικου, στα ασφαλιστρα ζωης, η εκπτωση ειναι 10%?

Ειχα ακουσει οτι ολες οι φοροαπαλλαγες καταργουνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O αριθμος παροχης ρευματος που στο λογ/σμο τηςΔΕΗ βρισκεται?

Αμα δεν εχεις ρευμα στο ονομα σου ή γενικα δεν εχεις ρολοι της ΔΕΗ τι βαζεις ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει οτι στα ιατρικα, στους τοκους στεγαστικου, στα ασφαλιστρα ζωης, η εκπτωση ειναι 10%?

Ειχα ακουσει οτι ολες οι φοροαπαλλαγες καταργουνται

 

Έχουν καταργηθεί αρκετές εκπτώσεις αλλά περισσότερα θα μάθεις από τις οδηγίες που μπορείς να κατεβάσεις από το gsis.

 

Η παραταση που έλεγαν οτι θα πάρει για ολο τον Αυγουστο ισχύει??

 

Παράταση δεν έχειδοθεί ακόμη αλλά, όπως πάνε τα πράγματα, θα δοθεί σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν καταργηθεί αρκετές εκπτώσεις αλλά περισσότερα θα μάθεις από τις οδηγίες που μπορείς να κατεβάσεις από το gsis.

 

Το εχω κατεβασει, εκει τα γραφει αυτα που ειπα για 10%.

Μηπως ομως στο μεταξυ αλλαξαν τα πραγματα?

Εγω βασικα ηξερα οτι μονο στα ιατρικα υπαρχει 10% εκπτωση, το βιβλιαρακι λεει και αλλου.

Μηπως εχει βγει και νεωτερη εκδοση του βιβλιαρακιου? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν εχεις ρευμα στο ονομα σου ή γενικα δεν εχεις ρολοι της ΔΕΗ τι βαζεις ???

 

Εάν δεν έχεις ρολόι στο όνομά σου βάζεις τον αριθμό του ρολογιού από το οποίο τροφοδοτείται με ρεύμα η κατοικία σου, χωρίς να έχει σημασία σε ποιόν ανήκει η παροχή.

 

Εάν δεν έχεις ρολόι της ΔΕΗ (σε παράγκα μένεις, με λάμπα; ) τότε δεν συμπληρώνεις το πεδίο. Αλλά επειδή έχεις γνωστοποιήσει δημόσια τα προσωπικά σου, καταλαβαίνω ότι κάτι άλλο θέλεις να ρωτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν έχεις ρολόι στο όνομά σου βάζεις τον αριθμό του ρολογιού από το οποίο τροφοδοτείται με ρεύμα η κατοικία σου, χωρίς να έχει σημασία σε ποιόν ανήκει η παροχή.

 

Εάν δεν έχεις ρολόι της ΔΕΗ (σε παράγκα μένεις, με λάμπα; ) τότε δεν συμπληρώνεις το πεδίο. Αλλά επειδή έχεις γνωστοποιήσει δημόσια τα προσωπικά σου, καταλαβαίνω ότι κάτι άλλο θέλεις να ρωτήσεις

Χαχαχα οχι ρε δεν μενω σε παραγκα απλα ο πατερας μου μενει με ενοικιο και το ονομα ειναι σε αλλον στο μεταξυ απο τοτε που χωρισαν οι γονεις μου δηλαδη πολλα πολλα χρονια πριν δεν εχουμε αλλαζει το ονομα στο ρευμα και στο νερο και τωρα με τον πατερα μου δεν ξερω τι να κανω.

 

Υ.Γ

Αληθεια τα ατομα που μενουν σε ξενοδοχεια τι βαζουν ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους απασχολεί σε ποιον ανήκει το ρολόι αλλά το αν έχει πληρωθεί ή όχι το χαράτσι.

Οι φορολογούμενοι που μένουν σε ξενοδοχεία (αλήθεια, πόσοι μπορεί να είναι αυτοί; ) δεν συμπληρώνουν τα κουτάκια της συγκεκριμένης ενότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...