Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο ερωτήσεις για όσους το έχουν ψάξει και απο την προηγούμενη προσφορά:

Οι τιμές ειναι με ΦΠΑ? γιατι στην προηγούμενη προσφορά αναλώθηκαν 3-4 σελιδες για το θέμα αυτό.

Τα πρόσθετα 10 ευρω για ενα απο τα δυο πακέτα ειναι σίγουρα ¨για παντα¨? γιατι γραπτά ειναι απο ότι είδα μόνο η προσφορά των 29.9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι το ιδιο μου πανε και μενα,τους ρώτησα για το 29,90€ και λένε για τους υφιστάμενους πελάτες δίνει το πακέτο με νόβα στα 39,90€ :mad: :mad: :mad:

 

Αναφερεσαι σε υφισταμενους πελατες φορθνετ (που ποτε δεν συνδυασαν φορθνετ + νοβα);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω: εγώ με την χριστουγεννιάτικη εάν αλλάξω το πακέτο και πάω στα 39,90 θα πάρω 720 λεπτά προς κινητά και τα novacinemas και θα χάσω το novasports 1???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι παντως κανετε αιτηση φορητοτητας στην Forthnet-Nova , να περιμενετε τηλεφωνο απο τον ISP που ειστε τωρα για αντιπροσφορα ,
εγω παρολο που ηθελα να παω με 1000 .... Hol made me an offer I can't refuse... οποτε μενω ... για 1 χρονο ακομα τουλαχιστον ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακριβεια με πηρε μια κυρια σημερα το πρωι απο την φορθνετ να μου πει για την προσφορα των 39.90€ που ειναι και με νοβα.Της λεω οτι δεν θελω ακριβο προγραμμα και οτι εχω συμβολαιο με 27.90€  αλλα της ειπα οτι ακουσα για 29.90€ με απεριοριστα κινητα. Η απαντηση που μου εδωσε αφου ρωτησε καποιων ειναι οτι ειναι για νεους πελατες και οχι για παλιους οποτε τα πηρα και της λεω δεν ενδιαφερομαι και το εκλεισα :mad:  Τι να πω ρε παιδια οπου μας πιασουνε νομιζω οτι ειναι :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ναι, αλλά εγώ θα ήθελα να πάρω την προσφορά που ανέφερα <u><strong>κρατώντας </strong></u>και το novasports 1!</p>

<p>Αυτό μάλλον δεν θα γίνεται...</p>

Καλα θα ηταν αλλα δεν γινεται φυσικα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, για να καταλάβω κάτι, η προσφορά ισχύει για όσους έχουμε 2play στην Forthnet και δεν είχαμε ποτέ nova ή όχι; Όσον αφορά στο 3play δεν είμαστε νέοι πελάτες;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν για όσους ακόμα ψάχνονται. εγω είχα χρόνια το 2play της forthnet (σταθερά, κινητά(1 ώρα) και ιντερνετ) και πήγα χτες σε ένα κατάστημα τους και έβαλα χωρίς πρόβλημα την καινούργια προσφορά με 39,9 τελική (σταθερά, 720' κινητά, ιντερνετ και το novasports) (49 ευρω ο αποκωδικοποιητής και δωρεάν εγκατάσταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια Παντελακι μου τα ιδια Παντελή μου.. μια ακόμα παραπλανητική διαφήμιση με έμφαση στην λέξη "όλα" που σιγά σιγά ανακαλύπτεις πίσω από αυτή την πραγματική.. με 30 ευρώ ΔΕΝ έχεις τίποτα παρά μόνο σειρές ντοκιμαντέρ κλπ (basic pack) πληρώνεις τον αποκωδικοποιητή ,τώρα αν θέλεις αθλητικά + 10ευρω τον μήνα αν θέλεις ταινίες +10 ευρώ τον μήνα αν θέλεις για ενήλικες + τον μήνα αν θέλεις HD + τον μήνα.. μέχρι να φτάσεις τα 80 ευρω τον μήνα που εκεί τα έχεις όλα Full.

Επίσης στο 2play  που ρώτησα δεσμεύεσαι για 1 χρόνο τους 6 μήνες πληρώνεις 24.90 και τους άλλους 6μηνες 27.90 σε ερώτηση μου γιατί αυτό δεν το γράφουν πουθενά μου απάντησαν γιατί έτσι είναι διατυπωμένο...

Απ'οτι όλοι καταλάβαμε η κρίση στην Ελλάδα είναι για τους μισούς οι άλλοι μισοί δεν θέλουν και δεν πρόκειται να πάρουν χαμπάρι,γιατί τα λειτουργικά έξοδα μειώθηκαν,(μισθοί - δώρα κλπ ) αλλά στον καταναλωτή περισσεύει στην καλύτερη απλά ένα ψίχουλο.. Αλλά δεν είναι και οι μόνοι,την φετινή περίοδο των προσφορών όπου κοίταξα απλά δεν υπάρχουν οι ουσιαστικές προσφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι χάνεις και την μισή σου ταχύτητα στο Internet από το downstreem

 

Το συγκεκριμένο, μπορείς να μου το εξηγήσεις γιατι δεν έχω ιδέα τι σημαίνει; Αυτό θα συμβεί λόγω συνδιασμού του internet με Nova ή για κάποιο άλλο λόγο;

 

Θέλω το πακέτο αυτό κυρίως για τις κλήσεις προς κινητά, ενώ την Nova έχω σκοπό να την βάλω σε άλλο σπίτι, που δεν έχει καν internet.

Και κάτι ακόμα. δεν χρειάζεται πιάτο για την nova; Μόνο με τον αποκωδικοποιητή θα " πιάνει " τα κανάλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

To quote δεν ισχυει, γιατι ειναι δορυφορικη η nova με πιατακι 80αρι που δινουν μαζι.(ετσι λεει στον τιμοκαταλογο τουλαχιστον)

 

Επομενως δεν παιρνεις μεσω νετ τα data των καναλιων - δεν χανεις downstream.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που θέλεις,το έχεις ρωτήσει ? αν η μετάδοση είναι ψηφιακή δεν χάνεις ταχύτητα ,απλά υπάρχει αποκωδικοποίηση αν όμως υπάρχει downstreem του αποκωδικοποιητή χάνεις,και εγώ δεν το έχω αποσαφηνίσει γι'αυτο και η λέξη "φανατζομαι". Θα μας πουν τα παιδιά που την έβαλαν ώστε να έχουμε σαφή εικόνα.

Fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα εδώ κι από Δευτέρα θα ρωτήσω και στην Forthnet για σιγουριά

 

Ερώτηση για τους γνώστες:

Γίνεται να μπει το double play σε ένα σπίτι και το πακέτο nova σε άλλο?

Σε διαφορετικές πολυκατοικίες εννοώ.

 

 

Ναι γίνεται , έχω double play στο σπίτι   και nova σε άλλη πόλη εδώ και 3 χρόνια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...