Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα 240 δεν ειναι απεριοριστα. ;) Ποιο "παγιο" οτε αν δεν ειχες θα σε συμφερε; Δεν εχεις double play; Δεν καταλαβα τιποτα. :P

 

Εχω αυτο εδω:

ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus

 

Δωρεάν OTE Conn-x Secure

Δωρεάν πρόσθετες υπηρεσίες

€35,90 το μήνα

Μετά τους πρώτους 6 μήνες, η τιμή διαμορφώνεται σε €40,90 το μήνα.

 

 

και βγαινει εκει στα 80-85 το διμηνο.Αλλα χωρις ote tv που ειναι αρκετα πιο ακριβα απο αυτο της forthnet.Το εχω πανω απο χρονο το προγραμμα σιγουρα.

 

 

Στο λογαριασμο γραφει 300 λεπτα οποτε το απεριοριστα μεταφραζετε σε 300 λεπτα+60 για κινητα η 240+60 κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μετα που κολλαει το 240 σε σταθερα που ανεφερες παραπανω?<br>

Κι εγω το ιδιο εχω οπως κι εσυ.

Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι 240+60 η 300+60

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο λογαριασμο γραφει 300 λεπτα οποτε το απεριοριστα μεταφραζετε σε 300 λεπτα+60 για κινητα η 240+60 κινητα.

 

Οχι, δεν ειναι 240 ή 300, ή εχεις αλλο πακετο ή αν εχεις αυτο που λες εχεις απεριοριστα χωρις εισαγωγικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στο λογαριασμο γραφει 300 λεπτα οποτε το απεριοριστα μεταφραζετε σε 300 λεπτα+60 για κινητα η 240+60 κινητα.

 

Οχι, δεν ειναι 240 ή 300, ή εχεις αλλο πακετο ή αν εχεις αυτο που λες εχεις απεριοριστα χωρις εισαγωγικα.

Ακομα και ετσι να ειναι το αποτελεσμα ειναι οτι η προσφορα της forthnet συμφερει γιατι δινει πολλα περισσοτερα με 20 ευρο λιγοτεροSent from my u8800pro using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ, διορθωσαμε ενα λαθος σε αυτο που νομιζες οτι εχεις. Δεν ειπε κανεις οτι δεν σε συμφερει, αλλα θα πω τωρα αυτο για να ειμαστε ακριβεις:

 

Εξαρταται τι ζηταει κανεις και πως τα υπολογιζει. Οτι δινει αρκετα το πακετο, δινει. Απο την αλλη ομως το τελος ενεργοποιησης και ο εξοπλισμος ειναι 84 ευρω, κατι που μεταφραζεται σε 7 ευρω το μηνα αν το παμε στο ετησιο κοστος. Αν καποιος θελει κινητα τοτε ειναι πολυ καλο πακετο (αν δεν εχει ψιλα γραμματα), αν δεν θελει χρονο προς κινητα δεν λεει και πολλα με 37ευρω το μηνα αφου τα καναλια που σου δινει τα εχεις ετσι και αλλιως αν εχεις δορυφορικο δεκτη. Σε αυτη την περιπτωση ειναι "ακριβοτερο" ακομα και απο τον ΟΤΕ. 

Ζυγιζεις λοιπον καλα τι θα χρησιμοποιεις και αγοραζεις αναλογα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητα οσα περισσοτερα λεπτα τοσο το καλυτερο.Για τα καναλια πως γινετε να εχεις αυτα που δινει η nova?Πιανω astra+hotbird αλλα ειναι ξενα ολα.Δεν εχουν υποτιτλους οποτε δεν ισχυει αυτο.Και 37 να βγαινει ειναι 74 το διμηνο για ενα χρονο.Επειτα ειναι 60.Ο οτε με το παγιο του ανεβαζει πολυ τον λογαριασμο.

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα νότια προάστια. Τι σημασία έχει?

Εχει σημασία, γιατί εγώ πήγα στο κατάστημα της Βεϊκου και μου απάντησαν ότι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ η προσφορά για υφιστάμενους συνδρομητές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα και ο ΟΤΕ πλεον δεν εχει "παγιο για σκετη γραμμη" εχει κατευθειαν παγιο που περιλαμβανει καποιο προγραμμα ομιλιας ή/και ιντερνετ ή/και τηλεορασης...

Σιγουρα κι εγω εκτιμω το χρονο προς κινητα απλα ο καθενας μπορει να εχει διαφορετικες αναγκες πχ κι εγω το ξανασκεφτηκα και ειδα οτι πιο πολλες κλησεις προς κινητα χρειαζομαι οταν απουσιαζω απο το σπιτι παρα οταν ειμαι εκει (γι αυτο και εγραψα οτι προσωπικα θα με ενδιεφερε αντι κινητα στο 30ευρω να εχει τα sports...:)) Για τα "ελληνικα" υποθετω οτι και τα καναλια του οτε στο βασικο πακετο (τα πιο πολλα) κατι θα εχουν (κανα υποτιτλο ξερω γω). Απλα στον οτε η διαφορα βασικου πακετου με 'full' ειναι μολις 5 ευρω και εννοειται οτι αξιζει.

Xωρις τα κινητα δηλαδη ειναι 49 το 'απλο' του οτε και 37 της forthnet (Μ.Ο. για το 1ο 12μηνο) και 54 εναντι 47 αντιστοιχα για το full του οτε εναντι του 'sports' της forthnet. Οπως και να το δει κανεις ειναι καλη περιπτωση, εγω το βλεπω ως πολυ καλο για το θεμα του ανταγωνισμου, ελπιζω επιτελους ο ΟΤΕ καποια στιγμη να κανει μια πραγματικη προσφορα 3play οπως ειχε προ 2ετιας επι connxTV ακομα τοτε και εβγαινε (τοτε) το πακετο φθηνοτερα απο οτι βγαινει τωρα....!  Βεβαια δε φταιει μονο αυτος, του τις εκοβε η ΕΕΤΤ και μαλιστα εκοβε και προστιμα τοτε... κατα τ'αλλα κριση και θελουμε να ριξουμε τις τιμες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α να προσθέσω πως σε αυτη τη προσφορά του 3πλ πλει της φορθνετ, το δωρεάν κινητά, έχει πολιτική ορθής χρήσης, ήτοι 720 λεπτά προς κινητά.

Οκ, απ'τα 60 που είχα πρίν, είναι 10 φορές παραπάνω...

Και η χρέωση ΑΝ ξεπερασεις τα 720 λεπτά, ειναι αστικής μονάδας.

 

Εγώ ξενέρωσα που στο σταρτ πακ, δεν εχει HD τα ντοκυμαντερ κτλ. Μαλακία μεγάλη. Κόπο θα τους έκανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το sport τι θα έχει του χρόνου πέρα από Ελληνικό πρωτάθλημα και cl?

όχι αλλά αφού οποιαδήποτε υπηρεσία τους την χρεώνουν extra π.χ. το hd που λες δεν βρίσκω κανέναν λόγο να το δώσουν δωρεάν και να χάσουν λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δωρεάν κινητά, έχει πολιτική ορθής χρήσης, ήτοι 720 λεπτά προς κινητά.

Οκ, απ'τα 60 που είχα πρίν, είναι 10 φορές παραπάνω...

Και η χρέωση ΑΝ ξεπερασεις τα 720 λεπτά, ειναι αστικής μονάδας.

Τωρα που το λες μου 'φεξε... ΒΗΜΑ ΧΡΕΩΣΗΣ για τα κινητα; Γιατι αν ειναι 3λεπτο.....

Ελα ντε ξεχασα και το HD που εχει και πιο πολυ και 'εντος τιμης' ο ΟΤΕ... με αυτο μεσα ερχεται μια η αλλη (χωρις τις κλησεις για κινητα ξαναλεω για μενα) οποτε αντε να τα σπρωξουμ(ν)ε λιγακι παρακατω ακομα να ...τσιμπησουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σημασία, γιατί εγώ πήγα στο κατάστημα της Βεϊκου και μου απάντησαν ότι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ η προσφορά για υφιστάμενους συνδρομητές!!!

Μπορείς να τους ενημερώσεις, (εαν δεν έχουν ήδη ενημερωθεί) ότι θα πρέπει να περάσουν εντός της προθεσμίας το αίτημα του υφιστάμενου συνδρομητή στο σύστημα ώστε να επικοινωνήσουν από την εταιρία μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γιατί εγώ βλέπω ότι τα απεριόριστα σταθερά αφορούν μόνο σταθερά της Forthnet ? (και όχι ΟΛΑ όπως γράφει και στα κινητά ?)

Το ρώτησε κάποιος αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...