Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

υπαρχει περιπτωση το κινητο απο τα σκρουτζομαγαζα να εχει Lower specs?

Βασικα ειδα αυτη την αγγελια ενος χρηστη που με ανησυχησε καθως σκεφτομαι να αγορασω το xperia z.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/sonyer/176168-sony-xperia-z-%CF%83%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF/

 

ειναι βασιμοι οι ισχυρισμοι του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή το ψάχνω και εγώ το θέμα πολύ επιφυλακτικά, δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο.

Φυσικά και υπάρχουν κάποιοι που μπορεί να σε εξαπατήσουν αλλά θεωρώ ότι στην πλειοψηφία τα μαγαζιά του skroutz είναι αξιόπιστα.

Αν διαβάσεις σχόλια σε φόρουμ σχετικά με αυτό το θέμα θα δεις ότι οι περισσότεροι που πήραν έμειναν ευχαριστημένοι - αρκεί βέβαια να βρεις ένα κατάστημα με αρκετές και καλές κριτικές.

Για παράδειγμα εγώ σήμερα παρέλαβα την παραγγελία μου από τέτοιο μαγαζί, ήταν άψογα συσκευασμένο, σφραγισμένο, και από ότι είδα έρχεται από Ουγγαρία.

Αν ήταν όλοι να έκαναν εισαγωγή από Ασία ή να έδιναν συσκευές μαϊμού, θα υπήρχαν τόσοι άλλοι που θα τους στήριζαν και θα τους πρότειναν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οχι η σονυ δεν εινα διαφορετικη.

 

Αν επιλέξεις κατάστημα με καλες κριτικές δε θα έχεις πρόβλημα. 

Οσον αφορα την αγγελία, ο καθένας πλασάρει το αντικείμενο όπως μπορεί. Αλλα παρακαλώ ας μην αναλύσουμε τη συγκεκριμένη ή οποιαδήποτε αγγελία και ας μείνουμε στο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετική από ποια άποψη;

Να πουλάει το ίδιο μοντέλο με άλλα specs στην Ελλάδα και άλλα στη Βουλγαρία εν αγνοία των καταναλωτών;

Αυτό θα ήταν καταστροφικό για την αξιοπιστία οποιασδήποτε εταιρίας.

Εφόσον οι συσκευές είναι αυθεντικές και προορίζονται για χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης δεν υπάρχει λόγος για τέτοιες ανησυχίες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα...

Κοιταζω τωρα αυτο εδω:

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Xperia-Z-C6603-White-GR.aspx

 

Πηρα και τηλεφωνο και τους ειπα τις ανησυχιες μου και με με καθησυχαζαν μα ακομα φοβαμαι καπως.

Ρωτησα αν γινεται να παω εκει πριν την αγορα (για να δω αν το κουτι ειναι σφραγισμενο και γραφει οντως EL πανω)

μα μου ειπαν πως θα πρεπει πρωτα να γινει η παραγγελια...

Γινεται αραγε να κανω την παραγγελια και οταν παω εκει να πληρωσω,αν δω ας πουμε κατι αλλο π.χ. DE αντι για EL που λεει το site

ή το κουτι δεν ειναι σφραγισμενο να ακυρωσω την συνναλλαγη??

 

η θα μου πουν τωρα εγινε η παραγγελια εισαι αναγκασμενος να το παρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

υπαρχει περιπτωση το κινητο απο τα σκρουτζομαγαζα να εχει Lower specs?

Βασικα ειδα αυτη την αγγελια ενος χρηστη που με ανησυχησε καθως σκεφτομαι να αγορασω το xperia z.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/sonyer/176168-sony-xperia-z-%CF%83%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF/

 

ειναι βασιμοι οι ισχυρισμοι του?

 

Αυτα που γράφει η αγγελία είναι απλά για να ψαρώσει κάτι τύπους και να μην παρουν το αντιστοιχο απο σκρουτζ αλλα την δικη του υπερτιμολογημενη συσκευη. Μακρια απο ολους αυτους. Δεν με νοιαζει αν το κινητο ειναι και απο Παλαιστινη, εφοσον η εγγυηση υποστηριζεται στην χωρα μου και δεν εχει καμια αλλη διαφορα απο τα ευρωπαϊκά μοντέλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα...

Κοιταζω τωρα αυτο εδω:

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Xperia-Z-C6603-White-GR.aspx

 

Πηρα και τηλεφωνο και τους ειπα τις ανησυχιες μου και με με καθησυχαζαν μα ακομα φοβαμαι καπως.

Ρωτησα αν γινεται να παω εκει πριν την αγορα (για να δω αν το κουτι ειναι σφραγισμενο και γραφει οντως EL πανω)

μα μου ειπαν πως θα πρεπει πρωτα να γινει η παραγγελια...

Γινεται αραγε να κανω την παραγγελια και οταν παω εκει να πληρωσω,αν δω ας πουμε κατι αλλο π.χ. DE αντι για EL που λεει το site

ή το κουτι δεν ειναι σφραγισμενο να ακυρωσω την συνναλλαγη??

 

η θα μου πουν τωρα εγινε η παραγγελια εισαι αναγκασμενος να το παρεις?

 

Αυτό είχα βάλει και εγώ στο μάτι αλλά το είδα από κοντά και είναι λίγο μεγάλο για τα γούστα μου :( .

Αν σου έλεγαν ότι είναι ελληνικό και αντί αυτού ήταν π.χ. ρώσικο, δεν θα τους το γύριζες πίσω;

Γιατί να ρισκάρουν να χάσουν έναν πελάτη;

Και εφόσον θα πας στο μαγαζί μπορείς να δεις αν υπάρχει πρόβλημα στη συσκευασία ή αν δεν είναι ελληνικό (όχι ότι τα υπόλοιπα ευρωπαϊκά είναι κατώτερα) και να το αλλάξεις επιτόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό καλύπτεται από πανευρωπαϊκή εγγύηση αρκεί να είναι από αντιπροσωπεία της ΕΕ.ΔΕΝ χρειάζεται να γράφει gr η el.Το Xperia p μου αγορασμένο από kaizershop είναι γερμανικής αντιπροσωπείας, γράφει ΣΚΕΤΟ DE και έχει εγγύηση κανονικά.Η ΜΌΝΗ διαφορά είναι ότι το DE ή σε κινητό για άλλη χώρα της ΕΕ έχει οδηγίες χρήσης στη γλώσσα της χώρας που προορίζεται ενώ το EL η GR στα ελληνικά.Ή συσκευές είναι ΑΚΡΙΒΏΣ ίδιες και έχουν την ίδια εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τελικα θα το κανω μαλλον απο δευτερα (εκτος και αν προκυψει κατι οικονομικα)....

και μετα θα σας γραψω την εμπειρια μου...

 

Είναι πολύ καλοί στο birdphone. Έχω πάρει και εγώ. Άψογη στην επικοινωνία, στην ώρα του κινητό, 70€ πιο φθηνα το μοντέλο που είχα επιλέξει εγώ απ'τις αντίστοιχες τιμες σε PLAISIO, Public κτλ.

 

Όπως είπαν και άλλοι, πριν επιλέξτε online κατάστημα δείτε τα σχόλια και τις εμπειρίες άλλων πελατών http://www.skroutz.gr/m/941/Birdphone

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω αγορασει και απο Birdphone και απο Kaizershop...Νοte I , Note II..

Ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα..Τωρα τι λενε οι αλλοι που δεν εχουν αγορασει ποτε απο skroutzoμαγαζα και εχουν και γνωμη για αυτα..δε με αγγιζει καν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα...

Κοιταζω τωρα αυτο εδω:

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Xperia-Z-C6603-White-GR.aspx

 

Πηρα και τηλεφωνο και τους ειπα τις ανησυχιες μου και με με καθησυχαζαν μα ακομα φοβαμαι καπως.

Ρωτησα αν γινεται να παω εκει πριν την αγορα (για να δω αν το κουτι ειναι σφραγισμενο και γραφει οντως EL πανω)

μα μου ειπαν πως θα πρεπει πρωτα να γινει η παραγγελια...

Γινεται αραγε να κανω την παραγγελια και οταν παω εκει να πληρωσω,αν δω ας πουμε κατι αλλο π.χ. DE αντι για EL που λεει το site

ή το κουτι δεν ειναι σφραγισμενο να ακυρωσω την συνναλλαγη??

 

η θα μου πουν τωρα εγινε η παραγγελια εισαι αναγκασμενος να το παρεις?

ασε τις ανησυχιες κατα μερος φιλε μου...αυτες τις ανησυχιες εκμεταλλευονταν τοσα χρονια οι μεγαλες αλυσιδες και μας πουλουσαν αερα κοπανιστο.

εφοσον το μαγαζι λεει EL θα ειναι Ελληνικο. αλλα αυτο πραγματικα μην σε απασχολει καθολου. αρκει να ειναι ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ για την εγγυηση.

οπως ειπαν και αλλοι, το μονο που αλλαζει ειναι η γλωσσα των οδηγιων...2 εχω παρει εισαγωγη απο γερμανια και δουλευουν τελεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όπως είπα και πιο πάνω παρέλαβα χτες ένα samsung galaxy S3 mini από funbazaar για ένα φίλο, άψογα συσκευασμένο.

Όταν το ανοίξαμε ήταν στα ουγγρικά, αλλά ήταν πολύ απλό να το αλλάξουμε σε ελληνικά αμέσως.

Από εκεί και πέρα όλα τέλεια με το κινητό - σίγουρα συστήνω το κατάστημα - μου το έστειλαν μέσα σε μια μέρα στην επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυθεντικα 100%. το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να υπαρχει η ενδειξη GR στο ταμπελακι στην συσκευασια (στο αυτοκολλητο που γραφει το ΙΜΕΙ και μερικα barcodes, απο διπλα εχει ενα πινακακι με τα αρχικα των χωρων για τις οποιες προοριζεται η συσκευη, εκει πρεπει να εχει και το GR για να εισαι καλυμενος απο την πανευρωπαικη εγγυηση, μιας και τα κινητα αυτα ειναι παραεισαγωγη απο καποια αλλη ευρωπαικη χωρα, γιαυτο και ειναι και πιο φθηνα)

 

Βασικα αν τους ρωτησεις τηλεφωνικώς αν υπαρχει θα στο πουν??? η θα σου πουν ναι κι αν δν υπαρχει απλα για να το πουλησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...