Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια και θελω να με βοηθησει και να μου εξηγησει καποιος που γνωριζει. Γιατι στο skroutz υπαρχουν μαγαζια τα οποια πουλανε τα ιδια κινητα 200, 300 ευρω πιο φθηνα απο τα τον κοτσοβολο το media markt plaisio και τα λοιπα. ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους ειναι στα κινητα Η τιποτε αλλο?


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν νομιζω να υπαρχει καμια διαφορα στα κινητα. το ιδιο θα ειναι*

απλα ειναι επιλογη το καθε καταστηματαρχη σε τη τιμη θα πουλαει

 

*βεβαια προσοχη γιατι οντως καποιος μπορει να πηρε μια ελλατοματικη παρτιδα απο το εργοστασιο πιο φθηνα και ετσι να τα πουλαει και αυτος φθηνοτερα απο τους αλλους

γι'αυτο ρωτα πρωτα εδω στο forum για το συγκεκριμενο καταστημα απο το οποιο θελεις να αγορασεις και να δεις εντυπωσεις και απο αλλα ατομα που αγορασαν απο εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα στην τιμη οφείλεται κυρίως στο οτι τα περισσότερα μαγαζια του σκρουτζ πωλουν κινητα προορισμένα για άλλες χωρες της ευρωπαϊκης ένωσης. Δηλαδή είτε γίνονται παραγγελία απο αντιπροσωπίες αλλων χωρών οπου οι συσκευες ειναι σε χαμηλότερη τιμη απο οτι στην ελληνική αντιπροσωπία (λογω ΦΠΑ και του οτι εδω νομίζουν οτι ειμαστε ουγκάντα και πουλουν καθρεφτάκια στους ιθαγενείς), είτε απο μαγαζιά του εξωτερικού που αυτα έχουν πετύχει καλύτερη τιμή απο το εργοστάσιο ακόμη. Οπότε στα περρισότερα μαγαζια του σκρουτζ δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα (πέρα ίσως καποιον ειδικών περιπτώσεων οσο αφορά την εγγύηση) αν και προτείνω να κοιτάξεις τα σχόλια και τις αξιολογήσεις του κάθε μαγαζιού μεσα στο σκρουτζ πριν προβείς σε κάποια αγορά.

  • Like 22
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη σε περιπτωση που χαλασει το κινητο να μην ισχυει η εγγυηση και τετοια? γιατι ρε παιδια η διαφορα ρε παιδια ειναι πολυ μεγαλη 200 ευρω ειναι διαφορα για το galaxy s3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ενημερώνω για να σταματήσει επιτέλους η παραμύθα που σου λένε στα μεγάλα καταστήματα (Plaisio,Multirama,Germanos K.T.Λ.) ότι αυτά τα τηλέφωνα είναι παραεισαγωγής και δεν καλύπτεσαι από εγγύηση είναι ένα μεγάλο ψέμα και όλα τα κινητά έχουν εγγύηση είτε είναι από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία είτε παραεισαγωγής αρκεί για τα παραεισαγωγής να φυλάξτε την κάρτα πανευρωπαικής εγγύησης που έχουν μέσα στην συσκευασία και την απόδειξη αγοράς του μαγαζιού που το πήρατε για αν σας συμβεί κάτι να μπορείτε να το πάτε στην επίσημη αντιπροσωπεία χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 21
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κατάστημα digital master που εμφανίζεται στο σκρουτζ είναι ντάξει;

 

λέω να παραγγείλω το S3 με πιστωτική απο κεί. Δελεαστική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αυτο το κατάστημα digital master που εμφανίζεται στο σκρουτζ είναι ντάξει;</p>

<p> </p>

<p>λέω να παραγγείλω το S3 με πιστωτική απο κεί. Δελεαστική τιμή.</p>

 

Το πήρα εγώ την προηγούμενη βδομάδα. Αρκετά ικανοποιημενος. Το πήρα σε μπλε χρώμα, εισαγωγή από Ουγγαρία νομίζω είναι. Και λόγο μιας παρεξήγησης που έγινε στην παραγγελία, για να μείνει ικανοποιημενος ο πελάτης, μου έκανε και ένα 5% έκπτωση στην τιμή.

Το συστήνω.

Αν και να ξέρεις, δεν είναι σαν τα υπόλοιπα σκουτζομαγαζα που ξεπέταχτηκαν πριν μερικούς μήνες. Έχει αρκετό καιρό παρουσία στο χώρο του hardware υπολογιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προχωρήσω άφοβα λοιπόν... Απ τη ουγγαρία εισαγωγή ε; δε θα παίζει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση; αν πάθει κάτι πρέπει να πάει στο κατάστημα αυτό;

 

Sent from my HTC Desire using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν εχεις κανενα λογο να φοβασαι κ εγω πριν καποια χρονια πηρα το Galaxy S μου απο το Birdphone χωρις κανενα προβλημα και με 2 χρονια εγγυηση απο την εταιρια.Οσο για τη χρηση πιστωτικης δεν το θεωρω απαραιτητο γιατι μπορεις να το παρεις και με αντικαταβολη στην οποια περιπτωση μπορεις να ελεγξεις κιολας το πακετο πριν το παρεις για σιγουρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να επικοινωνήσω λέτε με το εν λόγω κατάστημα για να μάθω την πολιτική της εγγύησης;

 

Δηλαδη αν είναι πανευρωπαϊκή, σημαίνει προφανώς πως το πάω στην "ελληνική" Σαμσουνγκ και μου το επισκευάζουν. Η εχει εγγύηση "καταστήματος" μόνον.

 

Πάντως, σε κουβέντα με φίλο που εργάζεται σε γερμανό, οποιοδήποτε κινητό που έχει πάει πελάτης εκεί απο εξωτερικό, (ειδικα εγινε η κουβέντα για S3, iphone) εντός εγγύησης, η εταιρία τα έβγαζε "εκτός". Δηλαδή πλήρωνε ο ιδιοκτήτης σα να μην είχε εγγύηση...

 

@kataramenos, θελω την πιστωτική για να του βάλω 6 δόσεις...δεν έχω τη δυνατότητα, μάλλον δε θέλω, να το πάρω ντούκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...