Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει διαφορα φιλε μου. Μην ακουω χαζομαρες. Το Γαλλικο και το Αγγλικο πχ παιρνουν πιο γρηγορα firm updates σε σχεση με το ελληνικο :D Και αυτο που λεω ειναι ελεγμενο με note 3,s6 edge,s5,s7 edge,lg g2 και αλλα πολλα

Ο ανθρωπος εννοουσε διαφορα σαν μοντελα πχ με διαφορετικη ποιοτητα κατασκευης,χειροτερα specs κλπ

 

Για τα update το επιβεβαιωνω και εγω απο το Lumia 930 που ειχα παλια.Στο εξωτερικο windows 8.1 denim ειχε ξεκινησει απο Αγγλια περιπου Γεναρη,στην Ελλαδα πρεπει να ηρθε τελη Φλεβαρη με αρχες Μαρτιου.

 

Επισης το αλλο το αστειο οτι η Ελληνικη εκδοση ορισμενων κινητων πχ Moto G ειχε μεσα μονο καλωδιο φορτισης,ενω η Γαλλικη(απο σκρουτζομαγαζο)ειχε μεσα και φορτιση και ακουστικα.Ενταξυ και τα δυο βεβαια ειναι της πλακας δεν κοστιζουν και πολυ για να τα παρεις αλλα και παλι στα δινει αυτα δωρεαν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κινητό αξίζει να αγοράσει κάποιος απο μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων όταν υπάρχει πραγματική προσφορά(πχ -20%) χαμηλότερη απο την τιμή εκκίνησης στα καταστήματα του Σκρούτζ.Η στην χειρότερη περίπτωση η τιμή να είναι η ίδια έτσι ώστε κάποιος να προτιμήσει να αγοράσει απο αλυσίδα σε κατάστημα που θα είναι κοντά στο σπίτι του για να μην μπλέκει με μεταφορικά.

 

Η με την λογική να δώσει στο κατάστημα το κινητό οι οποίοι θα το στειλουν στην αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης αν μένει επαρχία και δεν υπάρχει αντιπροσωπεία κοντά του.Για να γλιτώσει έξοδα αποστολής και χρόνο.

 

Δεν είναι ολα τα Σκρουτζομάγαζα σωστά.Για αυτό πρέπει να «ρίχνουμε μαύρο» σε όσους δεν συμπεριφέρονται σωστά και θετική αξιολόγηση στους σωστούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η με την λογική να δώσει στο κατάστημα το κινητό οι οποίοι θα το στειλουν στην αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης αν μένει επαρχία και δεν υπάρχει αντιπροσωπεία κοντά του.Για να γλιτώσει έξοδα αποστολής και χρόνο.

 

 

Εκτός αν αγοράσεις κινητό εταιρίας όπου, όπου και αν είσαι στέλνουν courier παραλαμβάνουν το κινητό το επισκευάζουν και στο ξαναστέλνουν πίσω με κούριερ ανέξοδα  :)

 

Bλέπε LG  (χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι αυτή η υπηρεσία με courier αφορά όλη την ελληνική επικράτεια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει για όλη την επικράτεια όσο αφορά την LG. Αλλά δεν ισχύει για όλες τις εταιρίες. Η Samsung για παράδειγμα, πληρώνεις το courier για να στείλεις αλλά είναι δωρεάν η επιστροφή. 

Και εγώ στην επαρχία μένω αλλά δε θα δώσω 200 ευρώ, για παράδειγμα, παραπάνω για να μου το στείλουν σε ενδεχόμενο πρόβλημα στο service. Μόνο όταν έχει χαμηλότερες τιμές από το  skroutz αγοράζω από εκεί. Και όσο για τη διαφορά στην ποιότητα κατασκευής, ή αγοράζετε από τα μεγάλα καταστήματα και θέλετε να δικαιολογηθείτε στον εαυτό σας για τα επιπλέον χρήματα που δίνετε ή σας πληρώνουν τα καταστήματα. Δεν εξηγείτε διαφορετικά. Και πλέον η νοοτροπία των καταναλωτών έχει αλλάξει και στην Ελλάδα, γι αυτό και αγοράζουν από skroutz και από Κίνα πάρα πολλοί πλέον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγ παρηγγειλα απο σκρουτζομαγαζο το Σαββατο το LG G3 16GB γερμανικης προελευσης, τριτη το παρελαβα και ολα μια χαρα.

Μονο ενα παραπονο ηταν c- διαλογης και πηρα κ 2 κιλα ντοματες ΑΑ.

Ρε τι διαβαζουμε απο τον καθε ασχετο, που αν πας σε ενα πολυκαταστημα κ κανεις καμια εξειδικευμενη ερωτηση στον υπαλληλο σε κοιταζει σαν ουφο.

Ο κοσμος ξυπνησε, το χρημα ειναι πλεον ακριβο, ουτε στον πατερα μου πουλατε που ειναι 80 χρονων (κι εχει κ lenovo p70).

Aντε καλο πασχα κ ευχομαι το κατσικι που θα φας να ειναι ΑΑ.

Η γνωμη μου μετραει;;; εχω καμια 10αρια μνμ οχι οπως ο φιλος που εχει 4000 χαχαχαχα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ισχυει αυτο με την LG , δωρεαν παραλαβη και αποστολη οταν γινει το service,

πρεπει να στειλω το Flex 2 γιατι φαινεται μια κιτρινη γραμμη στην οθονη. Και τραβαει και κατι κολληματα δεν ανοιγει καθολου η οθονη μερικες φορες. το θεμα ειναι ποιος μενει χωρις κινητο μια βδομαδα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ισχυει αυτο με την LG , δωρεαν παραλαβη και αποστολη οταν γινει το service,

πρεπει να στειλω το Flex 2 γιατι φαινεται μια κιτρινη γραμμη στην οθονη. Και τραβαει και κατι κολληματα δεν ανοιγει καθολου η οθονη μερικες φορες. το θεμα ειναι ποιος μενει χωρις κινητο μια βδομαδα... 

Αυτό με τις κίτρινες γραμμές στνη οθόνη είναι ΚΛΑΣΣΙΚΟ. Ελεος με την LG . 2 φορές έχω πάει κινητό LG σε 1μιση χρόνο με το ίδιο πρόβλημα. Το ίδιο και 3 φίλοι μου με το G2 και ένας φίλος μου με το G3 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα,

θελω να αγορασω ενα κινητο απο δω  http://iphonego.gr/main/

απο τι ειδα το μαγαζι ειναι κυπρο αλλα το τηλεφωνο απο θεσσαλονικη

θα το αγορασω με αντικαταβολη φυσικα

απο το τηλεφωνο που  μιλησα μου φανηκε ΟΚ

εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαγαζι? να το επιστευτω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα,

θελω να αγορασω ενα κινητο απο δω  http://iphonego.gr/main/

απο τι ειδα το μαγαζι ειναι κυπρο αλλα το τηλεφωνο απο θεσσαλονικη

θα το αγορασω με αντικαταβολη φυσικα

απο το τηλεφωνο που  μιλησα μου φανηκε ΟΚ

εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαγαζι? να το επιστευτω?

Αναλογα που μενεις και ποσο φθηνα εχει το εν λογω κινητο απο αλλα καταστηματα. Για το πρωτο αν μενεις Αθηνα πχ προφανως και οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα,

θελω να αγορασω ενα κινητο απο δω  http://iphonego.gr/main/

απο τι ειδα το μαγαζι ειναι κυπρο αλλα το τηλεφωνο απο θεσσαλονικη

θα το αγορασω με αντικαταβολη φυσικα

απο το τηλεφωνο που  μιλησα μου φανηκε ΟΚ

εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο μαγαζι? να το επιστευτω?

Εγώ φίλε μου ότι αγοράζω το αγοράζω με χρεωστική κάρτα για ένα σοβαρό πλεονέκτημα που λέγεται αμφισβίτηση συναλλαγής ! Αν το κατάστημα σου παίξει οποιαδήποτε π**στια  παίρνεις τηλ την τράπεζα και με συνοπτικές διαδικασίες no matter what happened ακυρώνεται η συναλλαγή σου . Αυτό είναι πλεονέκτημα νομοθεσίας για τις αγορές με ηλεκτρονικό τρόπο και όχι με ρευστό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις διαλογες ισχύει σε κάποιο βαθμό απο ότι φαίνεται: http://electrostock.gr/ Αν και δεν νομίζω να γίνεται στα σκρουτζομαγαζα, χωρις εστω κάποια αναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο με τις διαλογες ισχύει σε κάποιο βαθμό απο ότι φαίνεται λινκ/ Αν και δεν νομίζω να γίνεται στα σκρουτζομαγαζα, χωρις εστω κάποια αναφορά.

Mα αυτο το καταστημα δεν πουλαει κινητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις διαλογες ισχύει σε κάποιο βαθμό απο ότι φαίνεται: http://electrostock.gr/ Αν και δεν νομίζω να γίνεται στα σκρουτζομαγαζα, χωρις εστω κάποια αναφορά.

 

Δεν γίνεται να ισχύει αυτό το πράγμα στα κινητά. Εκτός κι αν σας έχουν έρθει γραντζουνισμένα. Ο τύπος που έγραψε την παπάτζα ήταν απλά υπάλληλος. Μιλάμε για σφραγισμένες συσκευές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...