Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Birdphone πιστεύω είναι ότι πιο αξιόπιστο σε skroutz. Χωρίς να έχω πάρει από το συγκεκριμένο κατάστημα γιατί πριν κάνω την παραγγελία βγήκε προσφορά από πλαίσιο και ήταν πιο οικονομικά εκεί. Παρόλα αυτά όμως, είχα μια επικοινωνία μέσω facebook με το συγκεκριμένο κατάστημα και ήταν άκρως εξυπηρετικοί.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και χρονια πολλα θελω να αγορασω το samsung s3 mini και υπαρχει η καλυτερη προσφορα απο το flashaki.gr εχουμε καποια αξιολογηση για το συγκεκριμενο καταστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ειτε ειναι Πολωνικο , ειτε ειναι Γερμανικο , Ειτε ειναι Γαλλικο , Ειτε ειναι Σουηδικο ....

Καλυπτεσαι με την πανευρωπαικη Εγγυηση εφοσον ειναι απο Ευρωπη το κινητο...

2)Στο καταστημα Birdphone(που εχω αγορασει 2,3 φορες) Το ακριβο ειναι Ελληνικης Αντιπροσωπιας και το φθηνοτερο ειναι Ευρωπαικης Αντιπροσωπιας και στις 2 Περιπτωσεις ΚΑΛΥΠΤΕΣΑΙ με την ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΓΓΥΗΣΗ απο την SAMSUNG.

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα αν μπορει καποιος στο αλλο που ρωταω ποια ειναι η και καλα διαφορα μεταξυ του νοτε 3 ελληνικων προδιαγραφων(απο οτι καταλαβα 799 :P ) με τα αλλα τα ευρωπαικα παραδειγμα με το γερμανικο που πηρα εγω στα 500 ευρω ευχαριστω

καλησπερα και χρονια πολλα θελω να αγορασω το samsung s3 mini και υπαρχει η καλυτερη προσφορα απο το flashaki.gr εχουμε καποια αξιολογηση για το συγκεκριμενο καταστημα?

απο τι βλεπω δεν υπαρχει αξιολογηση ειδικα στο σκρουτζ που συνηθως εκει εστω και μια θα υπαρχει απλα παρτους τηλεφωνο ρωτα αυτα που θες να ρωτησεις αν σε διαβεβαιωσουν καλος αν ομως απο το επομενο που ειναι μια διαφορα 10 20 ευρω και ειναι οντως καπως ποιο αξιοπιστο εγω προσωπικα θα το επερνα απο εκει καλη επιλογη το s3 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα αν μπορει καποιος στο αλλο που ρωταω ποια ειναι η και καλα διαφορα μεταξυ του νοτε 3 ελληνικων προδιαγραφων(απο οτι καταλαβα 799 :P ) με τα αλλα τα ευρωπαικα παραδειγμα με το γερμανικο που πηρα εγω στα 500 ευρω ευχαριστω

 

Διαφορα δεν υπαρχει σε Θεμα Hardware η οτιδηποτε τετοιο...

Το μονο ειναι οτι το Ελληνικο προοριζεται μονο για τη Χωρα μας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα αν μπορει καποιος στο αλλο που ρωταω ποια ειναι η και καλα διαφορα μεταξυ του νοτε 3 ελληνικων προδιαγραφων(απο οτι καταλαβα 799 :P ) με τα αλλα τα ευρωπαικα παραδειγμα με το γερμανικο που πηρα εγω στα 500 ευρω ευχαριστω

 

 

Δεν υπάρχει ΚΑΜΊΑ ΑΠΟΛΎΤΩΣ διαφορά.Δεν υπάρχει κινητό Ελληνικών προδιαγραφών.Απλά δεν θα έχει οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά.Η εγγύηση ισχύει κανονικά.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορα δεν υπαρχει σε Θεμα Hardware η οτιδηποτε τετοιο...

Το μονο ειναι οτι το Ελληνικο προοριζεται μονο για τη Χωρα μας..

 

 

Δεν υπάρχει ΚΑΜΊΑ ΑΠΟΛΎΤΩΣ διαφορά.Δεν υπάρχει κινητό Ελληνικών προδιαγραφών.Απλά δεν θα έχει οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά.Η εγγύηση ισχύει κανονικά.

 

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις και την βοηθεια σας....χρονια πολλα καλα χριστουγεννα και χαρουμενο το νεο ετος σε ολους πανω απο ολα με υγεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ακούσει κάτι για το galaxystore.gr ;;;

Αν ειναι αυτο σε μια στοα κοντα καθετα στην Πανεπιστημιου κοντα στην Ομονοια..Εχει παρει ενα φιλαρακι ενα S3 πριν κανα μηνα και ηταν ολα μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα πεδια και καλη χρονια εδω και μερες διαβαζω κατι περιεργα απλα απο αποροια οτι το galaxy note 3(και οχι μονο αυτο) που ειναι made in korea ειναι καλυτερο apo to made in china or made in vietnam version ξερει κανεις γιατι το λενε αυτο διαβασα οτι αν εισαι τυχερος θα παρεις το made in korea που ειναι πολυ καλυτερο απο το made in china και το made in vietnam τι διαφορα εχουν? πουθενα δεν βρηκα μια απαντηση της προκοπης ενας γνωστης αμα ξερει καλο ειναι να μας πει την γνωμη του... το μονο που ακουσα κυριως οτι τα κινεζικα ειναι τα χειροτερα δευτερα τα βιετναμ και τα μπεστ κορεα ιδιως στην μπαταρια made in korea kai made in china ειναι μεγαλη διαφορα λογω ποιοτητα οτι η μια(κορεα) θα κρατησει περισοτερο απο την αλλη(κινα) ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα πεδια και καλη χρονια εδω και μερες διαβαζω κατι περιεργα απλα απο αποροια οτι το galaxy note 3(και οχι μονο αυτο) που ειναι made in korea ειναι καλυτερο apo to made in china or made in vietnam version ξερει κανεις γιατι το λενε αυτο διαβασα οτι αν εισαι τυχερος θα παρεις το made in korea που ειναι πολυ καλυτερο απο το made in china και το made in vietnam τι διαφορα εχουν? πουθενα δεν βρηκα μια απαντηση της προκοπης ενας γνωστης αμα ξερει καλο ειναι να μας πει την γνωμη του... το μονο που ακουσα κυριως οτι τα κινεζικα ειναι τα χειροτερα δευτερα τα βιετναμ και τα μπεστ κορεα ιδιως στην μπαταρια made in korea kai made in china ειναι μεγαλη διαφορα λογω ποιοτητα οτι η μια(κορεα) θα κρατησει περισοτερο απο την αλλη(κινα) ευχαριστω εκ των προτερων

καλησπερα φιλε μου η μονη διαφορα ειναι στην μπαταρια και το που ειναι φτιαγμενη αυτη.Ολοι λενε οτι η μπαταριες απο Κορεα δεν "σκανε" οπως αυτες απο την Κινα.Οσο για αυτο που αναφερεις σαν κινητο δεν εχω δει τιποτα που να λεει οτι πχ το Note 3 κινεζικης κατασκευης ειναι υποδαιεστερο απο αυτο της κορεας.Για να ειμαι πιο σαφης για το μοντελο Note 3 που ερχεται Ευρωπη και συγκεκριμενα απο ολα τα σκρουτζομαγαζα και μη  για την χωρα μας ειμαι σιγουρος οτι ολα ειναι made in China.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε μου η μονη διαφορα ειναι στην μπαταρια και το που ειναι φτιαγμενη αυτη.Ολοι λενε οτι η μπαταριες απο Κορεα δεν "σκανε" οπως αυτες απο την Κινα.Οσο για αυτο που αναφερεις σαν κινητο δεν εχω δει τιποτα που να λεει οτι πχ το Note 3 κινεζικης κατασκευης ειναι υποδαιεστερο απο αυτο της κορεας.Για να ειμαι πιο σαφης για το μοντελο Note 3 που ερχεται Ευρωπη και συγκεκριμενα απο ολα τα σκρουτζομαγαζα και μη  για την χωρα μας ειμαι σιγουρος οτι ολα ειναι made in China.

 

Α γιατι αν γραφει απεξω made in korea παλι κινεζικο θα ειναι? σε ευχαριστω για την απαντηση σου καταρχας και δεν νομιζο απο τι καταλαβα ερχονται και τα τρια made in korea , china , vietnam... λογικα αν επεξω γραφει made in korea θα ειναι κορεατικο αν γραφει αντιστοιχα το καθενα καθενα αν και ισως εχεις και εσυ δικιο γραφουν ετσι αλλα ειναι κινεζικα...να σαι καλα 

 

τωρα κατι αλλο πεδια αυτο το kaizestore ποσο απαισιο μαγαζι ειναι δεν εχω ξανασυναντησε χειροτερο μαγαζι ever πηρα τηλεφωνο να ρωτησω κατι και μονο που δεν με βρισαν η μαλλον το καναν.... τυπου καλησπερα κτλτ κτλ δεν εχει ελα ποιος εισαι τι θες( τα παιξα του λεω κοολ φιλε μην μας δειρεις και ολας) ελα πες μου και γρηγορα του εξηγω αν και ηδη ειχα αποφασισει οτι ειναι ΖΩΑ του λεω να σε ρωτησω για εναν σκληρο εινια σατα γιατι δεν ειχαν χαρακτηριστικα για το προιον και απλα πηρα να ρωτησω γιατι δεν το εβρισκα ουτε ιντερνετ μια περιεργη μαρκα σκληρου 2 tb τελος παντων αυτο δεν μας νοιαζει και μου λεει που θες να ξερω εγω τι ειναι του λεω καλα εσυ δεν πουλας εισαι υποχρεωμενος νομος να γνωριζεις το προιον σου... ασε μας ρε φιλε τωρα μου λεει καλα του λεω υπαρχουν καταγγελιες για αυτα περνει το ακουστικο στην ακρη μου λεει περιμενε θα σου πω.... λεει ελα γιαννη εχω εναν εδω αν δε του πω τι ειανι το ταδε θα μου κανει καταγγελια(εγω απλα το αυτονοητο ζητησα τι σκατα ειναι αυτο που πουλας σορρυ και για την εκφραση και ενταση) και χαζογελουσαν OMG τετοια συμπεριφορα ΟΥΤΕ ΠΟΙΟ ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΟΣ πραγματικα σκουπιδια για την ανθρωπινη φυση αν θεωρουνται ανθρωποι... τελος παντων αυτην την εμπειρια την λεω πραγματικα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ η συνομιλια λογικα υπαρχει βρισκεται αν δειτε τι συμπεριφορα και ολος εκπληξεως βρισκω σε διαφορα φορουμ τα χειροτερα και μεχρι και ο κολλητος μου gadgetakias full μου λεει καλα δεν το ηξερες μακρια απο αυτους αλλα απορω πως ο κοσμος παει σε αυτους γιατι 100 αξιολογησεις δεν ειναι λιγες.... κριμα παντως που υπαρχουν τετοια σιχαματα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ kaizerstore(τρια τσοχλανια που εχουν ενα μαγαζι πεζωντας μαγκιες στα νιατα τους συνεχιζουν με μη σεβασμο και θελουν να πουλησουν) τελος παντων παιδια αν καποιος ξερει κατι για το παραπανω οπως απαντησε και ο φιλος asbanoglou ας το προσθεσει

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ιδια ακριβως απορια με εσενα φιλε μου..Δε μπορουμε να ξερουμε τη Deal εχουν κανει και δινουν τη συσκευη -270 ευρω απο τα μεγαλα καταστηματα και ειναι και Ελληνικης Αντιπροσωπειας!

Τα πράματα είναι απλά. Όπως ακριβώς μπορεί να πάρεις από το ίδιο μαγαζί κινητό που προορίζεται για Γερμανία, Γαλλία κλπ... Έτσι μπορεί να τύχεις και σε αυτά που προορίζονται για Ελλάδα.

 

Είναι καθαρά θέμα timing με τις παραλαβές του καταστήματος από τον προμηθευτή τους όπως καταλαβαίνω και είναι λογικό..

Έχω πάρει 3 Sony από ένα σκρουτζομάγαζο για γνωστούς μου, τα 2 ήταν Ελληνικής αντιπροσωεπίας, το 1 ήταν για Γερμανία, στις ίδιες τιμές.

Σαν συσκευές οι ολόιδιες. Αυτά με τις χώρες προέλευσης τα ακούω βερεσέ εάν το κινητό είναι ΕΕ. Δεν έχει σύνορα η ΕΕ στο εμπόριο και οφείλουμε να το ξέρουμε όλοι.

 

Αυτό που έχω εγώ (Galaxy Nexus) ήταν για να πάει στην Ρουμάνικη αγορά. Το έψαξα και έτσι ήταν. Η Ρουμανία είναι εντός ΕΕ. Άρα τι έχω να φοβάμαι;

Η συσκευή τρέχει τα πάντα, την έχω ενάμιση χρόνο, της έχω πετάξει τα μάτια έξω, και πραγματικά έχει αντέξει περισσότερο από την προηγ. συσκευή που είχα που την είχα πάρει από αλυσίδα.

 

Εμπιστευθείτε άφοβα τον Σκρουτζ παιδιά, όσο φθηνά και να είναι είναι καλά...

Έχω πάρει κινητά, hardware, τα πάντα όλα... Ποτέ κανένα πρόβλημα. Και αν προκύψει πρόβλημα ξέρω ότι θα βρω άκρη με πολιτισμένη προσέγγιση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...