Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Χωρίς να θέλω να φανώ αγενής με ενδιαφέρει η αγορά iphone και μόνο.

Οπότε πάω σε 5c...(?)

Aν έχει και κάποιος άλλος συμφορουμίτης γνώμη,θα χαρώ πολύ να την ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα!

Ήμουν ούτως ή άλλως σε διαδικασία επιλογής νέου smartphone αλλά επειδή κατά διαβολική σύμπτωση το nexus s παρέδωσε πνεύμα(η πλακέτα του συγκεκριμένα)χθες,επισπεύδω τις διαδικασίες καθώς έχω μείνει χωρίς τηλ.Προσανατολίζομαι σε note 2(ή LG G2)και θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά τα σκρουτζομάγαζα.

Ποιο/ποια από από τα πρώτα 10-15 της λίστας θα διαλέγατε ως πιο αξιόπιστο;

Παρατήρησα ότι κάποια έχουν την ένδειξη EU μετά από την περιγραφή.Για παράδειγμα το kaizerstore(αλήθεια πόσα διαφορετικά kaizerstore υπάρχουν  :fear: )πουλάει αυτό που γράφει ότι είναι ευρωπαϊκό αλλά πουλάει και αυτό που στα χαρακτηριστικά αναφέρεται ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας!Τι διαφορά έχουν και ποιο να προτιμήσω;

Σε ό,τι έχει να κάνει με την εγγύηση,ισχύει η διετής;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια απ τις αρκετες σελίδες διαβασα κάποιον να λέει μακρυα απο EasyBuyWorld? γιατί??

έχω πάρει πρόσφατα οχι κάτι μεγαλης αξίας αλλα επειδή βολευει σε αποσταση αλλα και σε τιμη αφου συνήθως έχει τις καλύτερες προσφορες σκεφτομουν να το καθιερώσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω αγορασει ακομα απο ebw αλλα μια φορα που πηρα να ρωτησω κατι,μου μιλουσαν σαν να λενε

"ελα μεγαλε τελειωνε μας ζαλισες" ισως και να μου φανηκε αλλα η κοπελια που μιλουσα απο την πρωτη στιγμη που το σηκωσε

με εκανε να νιωθω με το τροπο ομιλιας της σαν να εκανα κακο που πηρα να ρωτησω,βιαστικες και αποτομες απαντησεις και καποιες φορες οταν δεν ηξερε τη εννοουσα μου ελεγε "θελετε κατι αλλο"?

Υποψην οτι ουτε καλο βραδυ δεν ειπε στο τηλεφωνο οταν της ειπα εγω.Διαρκεια κλησης κανα 3λεπτο.

Οπως και να χει ξενερωσα και παραγγειλα απο αλλου.

Φαντασου λεω απο μεσα μου να τους χρειαστω για καμια εγγυηση..την εβαψα.

Αναλογη συμπεριφορα ειχα και απο το kaizershop(οχι kaizerstore).

Σε αντιθεση με birdphone και kaizerstore που ηταν αψογοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα ασχημη εμπειρια απο το EBW. Δεν το συνιστω.

 

δηλαδή?? τι ακριβώς συνέβη??

 

 

Εγω δεν εχω αγορασει ακομα απο ebw αλλα μια φορα που πηρα να ρωτησω κατι,μου μιλουσαν σαν να λενε

"ελα μεγαλε τελειωνε μας ζαλισες" ισως και να μου φανηκε αλλα η κοπελια που μιλουσα απο την πρωτη στιγμη που το σηκωσε

με εκανε να νιωθω με το τροπο ομιλιας της σαν να εκανα κακο που πηρα να ρωτησω,βιαστικες και αποτομες απαντησεις και καποιες φορες οταν δεν ηξερε τη εννοουσα μου ελεγε "θελετε κατι αλλο"?

Υποψην οτι ουτε καλο βραδυ δεν ειπε στο τηλεφωνο οταν της ειπα εγω.Διαρκεια κλησης κανα 3λεπτο.

Οπως και να χει ξενερωσα και παραγγειλα απο αλλου.

Φαντασου λεω απο μεσα μου να τους χρειαστω για καμια εγγυηση..την εβαψα.

Αναλογη συμπεριφορα ειχα και απο το kaizershop(οχι kaizerstore).

Σε αντιθεση με birdphone και kaizerstore που ηταν αψογοι.

 

Παίζει και να ειναι η πωλήτρια, τις 2 φορουλες που έχω πάρει δεν ένιωσα κάτι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T-mobile? κοιτα να δεις δεν θα εχεις προβλημα γιατι μπορεις να παρεις την σαμουνγκ τηλεφωνο ελλας παντα και να τους δωσεις το ιμει και θα σου πουνε τα παντα οτι εινα αυτο αυτο και αυτο αλλα το οτι ειναι της ετερειας T-mobile(οπως wind comsote ktl) ειναι ηλιθιο εκ μερους τους γιατι διαβασα σε ενα φορουμ οτι αυτα ειναι "κλεμμενα" ξεφευγουν απο τις μεγαλες παραγωγες και το αρπαξαν απο την ετερεια δεν το δωσε λογικα ισως δεν πουλιωταν και ετσι το εκανε παρεισαγωγη αυτο οντως ειναι παρεισαγωγη :D

γραφω σε ενα ποστ για καποιους που εχουν το made in korea note 3 αλλα δεν το δινουν γιατι θελουν 3000-4000 το ειχε εκει και δεν  μου το δινε μου ειπε "μαγκικα" κανε μαι παραγγελια μαζικι 4 5 κινιτων και στο δινω ΕΛΕΟΣ εγω θα σου ελεγα απο προσωπικη μου αποψη ΜΑΚΡΙΑ

Παλικαρε αυτο με τη Samsung hellas μη το δενεις και κομπο εχω εναGalaxy ΑCE 2 κ ενα GT-E2252 τα οποια το ACE 2 ειναι γερμανικο και το GT-E2252 ειναι ρουμανικο απο Birdphone το πρωτο και mmplanet το δευτερο και οσες φορες πηρα τηλ για να ρωτησω απο που ειναι δεν τα εβρισκαν καν οποτε ασε τη samsung hellas μονο τα service μπορουν να πουν με ακριβεια απο που ειναι το καθε τηλ για τη samsung τουλαχιστον οσο για τα μαγαζια το Birdphone το προτεινω με χιλια γιατι ειναι εξυπηρετικοτατο οταν πηρα το Ace 2 την πρωτη μερα εσβησε κ δεν ξανα ανοιξε τους πηρα τηλ κ μου παν να συμπληρωσω μια φορμα πουχαν στο site και να το στειλω πισω να τ αλλαξουν η τα χρηματα μου εννοητε βεβαια αφου θα πηγαινε η στη smartec h στην Arvato δε ξερω με ποια απο τις 2 δουλευει το εν λογο καταστημα(μακρια βεβαια απο την δευτερη ειναι απατεωνες βγαζουν εκτος εγγυησης τα κινητα για ψιλου πηδημα)αλλα δεν ειχε το κινητο στο site της πλεον και επελεξα να το παω στο service της πολης μου Θεσσαλονικης στην micro-tech που ενω πηγαιναμε για πλακετα κ θα το παιρνα σε μερικες μερες γιατι επρεπε να παραγγειλουν την πλακετα σε 2 με 3 ωρες με πηραν τηλ οτι το τηλ δουλευε τελικα το προβλημα ηταν οτι ενω δενοταν το τηλ στην κορεα προφανος ενας κιτρινιαρης ξεχασε ενα κομματακι μεταλο μεσα και βραχυκυκλωνε την πλακετα αφαιρεθηκε και το κινητο πλεον δουλευει αψογα και το χω 6 μηνες και κλεινω τον 7 μεσα στη βδομαδα το αποτελεσμα ειναι οτι το καταστημα ηταν εξυπηρετικοτατο κ πηρα κ ενα δευτερο απ αυτους για την θεια μου οποιος το επιλεξει δε θα το μετανοιωσει.Τωρα για το mmplanet αφηστε το καλητερα οταν πηρα τηλ και τους ρωτησα αν ειναι Ελληνικο με ειπαν ναι και το παραγγειλα την επομενη που ρθε βλεπω στο κουτι οτι ειναι Ρουμανικο τες πα το ανοιγω βλεπω οτι εχει Ελληνικο μενου μεσα και αφου τους γραφω μια αρνητικη αξιολογηση στο σκρουτζ λεω αντε κρατα το αφου εχει Ελληνικα κ ειναι Ευρωπαικο μικρο το κακο ελα ομως τωρα προσφατα ενω το κινητο αγοραστηκε αρχες μαιου του 2013 13/01/2014 που το πηγα για σερβις για εναν απλο επαναπρογραματισμο το πηρα πισω χωρις Ελληνικο μενου με το σχολιο του τεχνικου της micro-tech <Η συσκευη δεν προοριζεται για την Ελληνικη αγορα η συσκευη δεν εχει Ελληνικο μενου> που σημαινει οτι τα λαμογια ανοιξαν το κουτι βγαλαν το κινητο το στειλαν στη smartec γιατι μ αυτην δουλευουν περαστικε Ελληνικο μενου και το κλεισαν κ μου το στειλαν με αλλα λογια με εξαπατησαν οταν τους πηρα την επομενη τηλ και τους το πα μ ειπαν να το στειλω με εξοδα δικα τους οπως και το στειλαν πισω κ ολας να τα περασουν αυτοι κ ετσι εγινε εγω βεβαια εγραψα κ αλλη αρνητικη αξιολογηση στο best price αυτη τη φορα κ η απαντηση τους οτι δεν το πηγα στη samsung hellas που με ειπαν ενω δεν εγινε ποτε αυτο χωρια που καμμια αντιπροσωπεια κινητης δεν εχει σερβις αλλα εχουν εξουσιοδοτησει καποιες εταιριες γ αυτο οπω ειναι η Μicro-tech που το πηγα συν οτι παρα τις 2 αρνητικες αξιολογησεις που τους εκανα με καναν την χαρη κ με εξυπηρετησαν τα λαμογια οποιος δε θελει να την πατησει ετσι αν το κινητο δεν ειναι android δεν αγοραζει απο σκρουτζ εκτος αν οντος ειναι Ελληνικο και γενικα μακρια απο το MMPLANET!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικαρε αυτο με τη Samsung hellas μη το δενεις και κομπο εχω εναGalaxy ΑCE 2 κ ενα GT-E2252 τα οποια το ACE 2 ειναι γερμανικο και το GT-E2252 ειναι ρουμανικο απο Birdphone το πρωτο και mmplanet το δευτερο και οσες φορες πηρα τηλ για να ρωτησω απο που ειναι δεν τα εβρισκαν καν οποτε ασε τη samsung hellas μονο τα service μπορουν να πουν με ακριβεια απο που ειναι το καθε τηλ για τη samsung τουλαχιστον οσο για τα μαγαζια το Birdphone το προτεινω με χιλια γιατι ειναι εξυπηρετικοτατο οταν πηρα το Ace 2 την πρωτη μερα εσβησε κ δεν ξανα ανοιξε τους πηρα τηλ κ μου παν να συμπληρωσω μια φορμα πουχαν στο site και να το στειλω πισω να τ αλλαξουν η τα χρηματα μου εννοητε βεβαια αφου θα πηγαινε η στη smartec h στην Arvato δε ξερω με ποια απο τις 2 δουλευει το εν λογο καταστημα(μακρια βεβαια απο την δευτερη ειναι απατεωνες βγαζουν εκτος εγγυησης τα κινητα για ψιλου πηδημα)αλλα δεν ειχε το κινητο στο site της πλεον και επελεξα να το παω στο service της πολης μου Θεσσαλονικης στην micro-tech που ενω πηγαιναμε για πλακετα κ θα το παιρνα σε μερικες μερες γιατι επρεπε να παραγγειλουν την πλακετα σε 2 με 3 ωρες με πηραν τηλ οτι το τηλ δουλευε τελικα το προβλημα ηταν οτι ενω δενοταν το τηλ στην κορεα προφανος ενας κιτρινιαρης ξεχασε ενα κομματακι μεταλο μεσα και βραχυκυκλωνε την πλακετα αφαιρεθηκε και το κινητο πλεον δουλευει αψογα και το χω 6 μηνες και κλεινω τον 7 μεσα στη βδομαδα το αποτελεσμα ειναι οτι το καταστημα ηταν εξυπηρετικοτατο κ πηρα κ ενα δευτερο απ αυτους για την θεια μου οποιος το επιλεξει δε θα το μετανοιωσει.Τωρα για το mmplanet αφηστε το καλητερα οταν πηρα τηλ και τους ρωτησα αν ειναι Ελληνικο με ειπαν ναι και το παραγγειλα την επομενη που ρθε βλεπω στο κουτι οτι ειναι Ρουμανικο τες πα το ανοιγω βλεπω οτι εχει Ελληνικο μενου μεσα και αφου τους γραφω μια αρνητικη αξιολογηση στο σκρουτζ λεω αντε κρατα το αφου εχει Ελληνικα κ ειναι Ευρωπαικο μικρο το κακο ελα ομως τωρα προσφατα ενω το κινητο αγοραστηκε αρχες μαιου του 2013 13/01/2014 που το πηγα για σερβις για εναν απλο επαναπρογραματισμο το πηρα πισω χωρις Ελληνικο μενου με το σχολιο του τεχνικου της micro-tech <Η συσκευη δεν προοριζεται για την Ελληνικη αγορα η συσκευη δεν εχει Ελληνικο μενου> που σημαινει οτι τα λαμογια ανοιξαν το κουτι βγαλαν το κινητο το στειλαν στη smartec γιατι μ αυτην δουλευουν περαστικε Ελληνικο μενου και το κλεισαν κ μου το στειλαν με αλλα λογια με εξαπατησαν οταν τους πηρα την επομενη τηλ και τους το πα μ ειπαν να το στειλω με εξοδα δικα τους οπως και το στειλαν πισω κ ολας να τα περασουν αυτοι κ ετσι εγινε εγω βεβαια εγραψα κ αλλη αρνητικη αξιολογηση στο best price αυτη τη φορα κ η απαντηση τους οτι δεν το πηγα στη samsung hellas που με ειπαν ενω δεν εγινε ποτε αυτο χωρια που καμμια αντιπροσωπεια κινητης δεν εχει σερβις αλλα εχουν εξουσιοδοτησει καποιες εταιριες γ αυτο οπω ειναι η Μicro-tech που το πηγα συν οτι παρα τις 2 αρνητικες αξιολογησεις που τους εκανα με καναν την χαρη κ με εξυπηρετησαν τα λαμογια οποιος δε θελει να την πατησει ετσι αν το κινητο δεν ειναι android δεν αγοραζει απο σκρουτζ εκτος αν οντος ειναι Ελληνικο και γενικα μακρια απο το MMPLANET!

δεν διαφωνω με σενα φιλε οσο για το samsung hellas απλα με το ιμει θα του λεγαν γιατι το λενε τουλαχιστον σε μενα στο νοτε 3 μου ειπαν πριν το αγορασω δινωντας το ιμει ιεναι πορτογαλια και ηταν οντως αλλα απο τι καταλαβα εγινε ενας ψηλοπανικος δεν με νοιαζει αν ειναι πορτογαλεζικο uk de η οτιδηποτε ευρωπαικο παντα απλα αυτο που με τρωγε να βρω το made in korea ειχα βρει καποια κουτια το ενα μολις μου ρθε το δωσα πισω λογω σφραγιδας κομμενη αλλα εγραφε made in korea τωρα πηρα ενα οτι να ναι γιατι με κοθρασε το θεμα... απλα κατι αν ξερεις φιλε μοθ και εσυ και οποιοσδηποτε αλλος μπαταρια γραφει(battery cell made in japan)παραγει στην ιαπωνια?  και συσκευη made by samsung σκετο. ξερει κανεις τι σημενει το σκετο αυτο οτι ειναι made in korea china or vietnam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδεα κ μενα το ιδιο γραφει στην συσκευη μου και ειναι Γερμανικη αλλα στην μπαταρια γραφει cell made in korea assembled in china τωρα τη εννοει μ αυτο ποιος ξερει ουτε στο κουτι δε γραφει σε ενα απλο κινητο που χω oμως το gt-e2252 που ειναι Ρουμανικο γραφει made in china by samsung στη συσκευη και made in china στην μπαταρια τωρα οτι ξερεις ξερω με το τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το κινητό το ίδιο και η μπαταρία του το πιθανότερο είναι οτι κατασκευάζονται στη Κίνα ή στη Κορέα ή όπου έχει η Samsung εργοστάσια ή όπου τα κατασκευάζουν οι προμηθευτές της. Όταν λέμε οτι αυτό το Samsung είναι απο Γερμανία σημαίνει οτι προοριζόταν για εκεί, όχι οτι κατασκευάστηκε εκεί. Δεν έχει σημασία αν κατασκευάστηκε στη Κίνα ή στην Ιαπωνία ή στην Κορέα εφόσον το όποιο part έχει τις ίδιες προδιαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει σκληρο δισκο απο το ebw, αργησε να ερθει και στο τηλεφωνο δεν ηταν ιδιαιτερα εξυπηρετικοι.

 

Σκεφτομαι να παρω το nexus 5 απο birdphone, γνωριζει καποιος αν εισαγει απο συγκεκριμενη χωρα; Και τι να προσεξω πριν το παραγγειλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To birdphone νομίζω πως εισάγει κυρίως συσκευές από Γαλλία και Γερμανία.

 Δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη προσοχή, είναι από τα πιο εγγυημένα καταστήματα, άκρως εξυπηρετικοί και σου αποστέλλουν το προϊόν το πολύ σε 2 ημέρες. Εγώ όσες φορές παρήγγειλα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και το προϊόν το είχα σε περίπου 24 ώρες στα χέρια μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για bird. Μου τηλεφωνησαν για να με ρωτησουν αν το παρελαβα σωστα και τι κανω σε περιπτωση προβληματος :-D Εως υπερβολη θα το χαρακτηριζα αλλα καπωσ ετσι παιρνεις τα + στο σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...