Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, πηρα κι εγω απο σκρουτζ ενα sony xperia και μεσα στο κουτι ειχε εγχειριδιο μονο στα γερμανικα και καταλαβα οτι ειναι εισαγωγη απο Γερμανια. εβαλα στο μενου ελληνικα και ειναι κομπλε. το μονο που δε ξερω πως να αλλαξω ειναι οτι κατα την εκκινηση και τερματισμο, μετα το logo της sony που εμφανιζει για 3 δευτερολεπτα το λογοτυπο της  ...Τ... μαλλον ( Τ Mobile) , πως μπορω να το απενεργοποιησω? γιατι το εμφανιζει?
πως καταφερνουν τα καταστηματα καλυτερες τιμες μεσω Γερμανιας? ειναι ποιο φθηνα εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόνο με root  γίνεται να μην σου εμφανίζει το logo. Έχει περαστεί στο firmware του κινητού και διαφορετικά δε μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Και σε μένα το ίδιο γίνεται με ένα LG G2 που πήρα εμφανίζει το logo της Vodafone αλλά εντάξει σιγά για 2-3 δευτερα δε χαθηκε ο κοσμος, ούτως ή άλλως αυτά δεν επηρεάζουν τη λειτουργικότητα του τηλεφώνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, πηρα κι εγω απο σκρουτζ ενα sony xperia και μεσα στο κουτι ειχε εγχειριδιο μονο στα γερμανικα και καταλαβα οτι ειναι εισαγωγη απο Γερμανια. εβαλα στο μενου ελληνικα και ειναι κομπλε. το μονο που δε ξερω πως να αλλαξω ειναι οτι κατα την εκκινηση και τερματισμο, μετα το logo της sony που εμφανιζει για 3 δευτερολεπτα το λογοτυπο της  ...Τ... μαλλον ( Τ Mobile) , πως μπορω να το απενεργοποιησω? γιατι το εμφανιζει?

πως καταφερνουν τα καταστηματα καλυτερες τιμες μεσω Γερμανιας? ειναι ποιο φθηνα εκει?

Ειναι branded η συσκευη σου αδερφε γ αυτο εμφανιζει το Τ ειναι της Τ-mobile kai φοραει το filmware της εταιριας δεν μπορεις να κανεις τιποτα γ αυτο εφοσον εισαι ακομα σε εγγυηση και θελεις να παραμεινεις φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να πάρω το Samsung galaxy tab pro 10.1 το εχω βρεί στο scroutz planet mobile EU 300 ευρώ το κατάστημα έχει κάποιες καλες αξιολογήσεις αλλά λίγες.. ξέρετε κάτι για το κατάστημα να μου πείτε τη γνώμη σας καθώς μου έκανε εντύπωση η μεγάλη διαφορα τιμής με τα υπολοιπα καταστηματα του skroutz.Επίσης στη περιγραφή γράφει οτι το tablet έχει 4 πυρήνες επεξεργαστη στη πραγματικότητα όμως το tab pro 10.1 έχει 8 μήπως είναι παλιότερο μοντέλο?http://www.planetmobile.eu/samsung-galaxy-tab-pro-10.1-wi-fi-16gb.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

δεν υπαρχει καμία απολύτως διαφορα. απλώς όσο πιο επώνυμο είναι το μαγαζί τόσο πιο μεγάλο τιμή θα έχει ένα κινητό απλά τα πράγματα !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τυγχανει ολες οι ελληνικες αλυσιδες να εχουν το ιδιο τηλ. στην ιδια ακριβως τιμη πχ.179€? και ενα μικρο ελληνικο eshop να το εχει 60€ πιο φτηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τυγχανει ολες οι ελληνικες αλυσιδες να εχουν το ιδιο τηλ. στην ιδια ακριβως τιμη πχ.179€? και ενα μικρο ελληνικο eshop να το εχει 60€ πιο φτηνα?

 

Ακριβώς. Όποιος το μαθαίνει πρώτη φορά παθαίνει ένα σοκ αλλά μετά καταλαβαίνει οτι ΠΟΤΕ δεν αγοράζουμε από μεγάλες αλυσίδες. Αγοράζουμε από skroutzoμαγαζα με πολλές αξιολογήσεις και έχουμε το ίδιο προϊόν σε καλύτερη τιμή και με... γρηγορότερες αναβαθμίσεις αφού τα επίσημα ελληνικά τις παίρνουν από τους τελευταίους. Ένα γερμανικό moto g ας πούμε δεν έχει σε τπτ διαφορά από ένα ελληνικό moto g. Απλά βάζεις ελληνικά από τις ρυθμίσεις που έχει κάθε συσκευή με android λειτουργικό. Όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια. Ίδιες προδιαγραφές, ίδια εγγύηση. Τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να υποθεσω οτι υπαρχει καποιου ειδους 'συνεννοηση' μεταξυ των διαφορετικων αλυσιδων που ενω ειναι ανταγωνιστες, εχουν ακριβως τις ιδιες τιμες?? μου κανει εντυπωση γιατι μιλαω και για ελληνικες αλυσιδες αλλα και ξενες οι οποιες ειναι στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Όποιος το μαθαίνει πρώτη φορά παθαίνει ένα σοκ αλλά μετά καταλαβαίνει οτι ΠΟΤΕ δεν αγοράζουμε από μεγάλες αλυσίδες. Αγοράζουμε από skroutzoμαγαζα με πολλές αξιολογήσεις και έχουμε το ίδιο προϊόν σε καλύτερη τιμή και με... γρηγορότερες αναβαθμίσεις αφού τα επίσημα ελληνικά τις παίρνουν από τους τελευταίους. Ένα γερμανικό moto g ας πούμε δεν έχει σε τπτ διαφορά από ένα ελληνικό moto g. Απλά βάζεις ελληνικά από τις ρυθμίσεις που έχει κάθε συσκευή με android λειτουργικό. Όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια. Ίδιες προδιαγραφές, ίδια εγγύηση. Τα πάντα.

 

για την ακρίβεια τα apple "παραεισαγωγης" (σε εισαγωγικά γιατι μια χαρα κανονικης εισαγωγής ειναι) εχουν μακράν ΚΑΛΥΤΕΡΗ εγγυηση απο τα αντιστοιχα των μεγαλοκαταστημάτων...

 

κοινώς win win!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ενδιαφερομαι να αγορασω ενα Samsung Galaxy S3. Μια φιλη μου συνεστησε το GALAXY STORE, απο το οποιο ειχε αγορασει η ιδια περυσι μια συσκευη και της ειχε βγει καλη. Το μαγαζακι μου φανηκε λιγο σαν ποντικοτρυπα, δεν ειχε εκθεματα και ουσιαστικα ειχε απλα ενα γραφειο. Το τηλεφωνο το ειχε στα 222Ε. Δεν υπαρχει στο Skroutz για να δω αξιολογησεις και στην σελιδα του στο facebook δεν εχει σχολια πελατων. Εχει κανεις ψωνισει απο εκει? Εναλλακτικα σκεφτομαι να τσεκαρω το kaizershop, το οποιο βλεπω εχει καλεσ κριτικες και διαθετει το τηλεφωνο στα 230Ε, τι προτεινετε να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα σε καλη τιμη το iphone 5s στο kaizershop για το οποιο εχω διαβασει καλες κριτικες<br><br><br>

το US στο τελος σημαινει οτι ειναι απο αμερικανικη αντιπροσωπεια;;<br><br><br>

θα λειτουργουν ολα ρολοι η θα εχω κανα προβλημα με καμια σιμ η με το 4g

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Άσχετα μηνύματα έφυγαν. Αν θέλετε να ρωτήσετε για το αν μια συσκευή είναι καλή γενικα, παρακαλώ ανοίξτε θεμα αφού πρώτα δείτε αν υπάρχει ήδη κατι ανάλογο. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα σε καλη τιμη το iphone 5s στο kaizershop για το οποιο εχω διαβασει καλες κριτικες<br><br><br>

το US στο τελος σημαινει οτι ειναι απο αμερικανικη αντιπροσωπεια;;<br><br><br>

θα λειτουργουν ολα ρολοι η θα εχω κανα προβλημα με καμια σιμ η με το 4g

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Διευκρίνησε το... υπαρχουν μοντέλα που παίζουν κανονικά 4G και αλλα που δεν παίζουν... π.χ. για το 5αρι το μοντέλο που παίζει στην ελλαδα ειναι το Α1429 και αυτο πούλαγαν και τα σκρουτζομάγαζα...

 

προσωπικα θα προτιμούσα κάποιο απο ΕΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kaizerstore και το Kaizershop καλυπτουν με εγγυηση τα κινητα που δινουν για 2 χρονια?Σε συγκεκριμενο κινητο(Moto G 16 GB) που ειδα,στο site του 1ου εγραφε 2 χρονια εγγυηση και στο 2ο τιποτα.

 

Και κατι αλλο,μπορω να παραγγειλω καποιο κινητο απο Σκρουτζομαγαζο τηλεφωνικα μονο?Η ειναι καλυτερα απο ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...