Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ενδιαφερομαι να αγορασω ενα κινητο...το Samsung galaxy s3 mini......το θεμα ειναι οτι στο birdphone γραφει οτι εχει εξαντληθει http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i8190-Galaxy-S-III-Mini-8GB-Ceramic-White.aspx ...μηπως να τους τηλεφωνησω να τους ρωτησω περαιτερω;

τωρα απο τα αλλα μαγαζια του σκρουτζ ποιο να αμπιστευτω ρε παιδια https://www.skroutz.gr/s/2504932/Samsung-Galaxy-S-III-mini-i8190-8GB.html

φοβαμαι πολυ το ενδεχομενο του ''μαιμου'' s3 mini.......

αν μπορειτε πειτε καμια γνωμη

Το phonegallery έχει καλές αξιολογήσεις οπότε παρτο με αντικαταβολή για να είσαι πιο σίγουρος και ρωτά τούς αν είναι Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα βασικα μια ερωτηση δεν γνωριζω εαν ειναι στο skroutz αλλα το eshop δινει σε καλη τιμη το galaxy s4 http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002346

 βασικα μου κανει περιεργει που εχει το μαυρο σε αυτη την τιμη και το ασπρο http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002347

σε αυτη εσεις εμπιστευεται αυτο το καταστημα τι λετε?εχει ψωνισει καποιος απο εκει?

εγγυηση?κανονικη?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα βασικα μια ερωτηση δεν γνωριζω εαν ειναι στο skroutz αλλα το eshop δινει σε καλη τιμη το galaxy s4 http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002346

 βασικα μου κανει περιεργει που εχει το μαυρο σε αυτη την τιμη και το ασπρο http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002347

σε αυτη εσεις εμπιστευεται αυτο το καταστημα τι λετε?εχει ψωνισει καποιος απο εκει?

εγγυηση?κανονικη?ευχαριστω.

Οποιοδήποτε κατάστημα έιναι στο σκρουτζ,απλά όταν λέμε "σκρουτζομάγαζα",εννοούμε συνήθως τα πιο μικρά καταστήματα και όχι τα Πλαίσιο,eshop κλπ.Αλλά στο θέμα μας τώρα.

Μου κάνει και εμένα εντύπωση αυτό το χάσμα τιμής ανάμεσα στα δύο χρώματα.Θα σου πρότεινα να ψάξεις κάνα κατάστημα στο σκρουτζ,να δεις κριτικες για αυτό,γενικότερα να κάνεις μία έρευνα.Το μόνο που σε ενδιαφέρει στην ουσία είναι αν είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας.

Γενικά,δεν έχει σημασία εάν ένα κινητό είναι απο Kaizershop ή Πλαίσιο,άμα είναι ελαττωματικό,θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή όλοι λένε καλά λόγια για το @@φον ας ακουστεί και η άλλη πλευρά, παρήγγειλα κινητό σχεδόν στην καλύτερη τιμή της αγοράς από το @@φον, όταν ολοκλήρωσα την παραγγελία επικοινώνησε μία κοπέλα μαζί μου για επιβεβαίωση της παραγγελίας και 1) με ενημέρωσε ότι το κινητό που παρήγγειλα είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και σε ενδεχόμενο update του λειτουργικού ίσως χάσει την ελληνική γλώσσα και σε αυτή την περίπτωση να τους το στείλω για να την προσθέσουν (ξανά?), επιβεβαίωσα την παραγγελία και παρέλαβα την επομένη από εταιρία κούριερ και το κινητό φαινόταν σφραγισμένο, όταν έφτασα σπίτι άνοιξα την συσκευασία του κινητού για να το θέσω σε λειτουργία και 2) βρίσκω δύο manual ένα αυθεντικό στα αγγλικά και ένα φωτοτυπημένο στα ελληνικά, δεν έδωσα σημασία και συνέχισα προσπαθώντας να ανοίξω το καπάκι του κινητού ώστε να τοποθετήσω την μπαταρία την κάρτα σιμ και την κάρτα μνήμης που αγόρασα.. 3) δεν άνοιγε με τίποτα και επιστράτευσα την άκρη ενός πιρουνιού για να το ανοίξω.. αυτό συμβαίνει κάθε φορά που πάω να ανοίξω το καπάκι, με βάση τα παραπάνω η εντύπωση που μου δημιουργήθηκε ήταν ότι το κινητό που αγόρασα 1) είναι παραεισαγωγής, πιθανόν το menu να ήταν σε άλλη γλώσσα ανοίχθηκε η συσκευασία και προστέθηκε η ελληνική γλώσσα αφού σε ενδεχόμενο update του λειτουργικού θα την απολέσει γιατί να την είχε από πριν 2) η συσκευασία σίγουρα ανοίχθηκε, αποκλείεται η μαμά νοκια να μοιράζει τα σφραγισμένα κινητά της στους διανομείς με δύο manual εκ τον οποίων το ένα φωτοτυπημένο 3) ανήκει σε προβληματική παρτίδα, παρατήρησα ότι το καπάκι του κινητού δεν εφάρμοζε το ίδιο περιμετρικά, δεν θα ψωνίσω ξανά από εκεί κυρίως γιατί δεν γουστάρω 1) να μείνω χωρίς κινητό σε περίπτωση που το στείλω για επαναπρόσθεση της ελληνικής γλώσσας, 2) το κινητό που θα αγοράσω να το έχει ανοίξει κάποιος πριν από εμένα και 3) να είναι προβληματικής παρτίδας, δεν έχω τίποτα με το @@φον ούτε θέλω να δημιουργήσω αρνητικές εντυπώσεις απλά παραθέτω την εμπειρία που είχα με το συγκεκριμένο κινητό που αγόρασα, ψήνομαι να πάρω το xperia l αυτό το διάστημα από σκρουτζομάγαζο αλλά φοβάμαι μην την ξανά πατήσω τι προτείνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή όλοι λένε καλά λόγια για το @@φον ας ακουστεί και η άλλη πλευρά, παρήγγειλα κινητό σχεδόν στην καλύτερη τιμή της αγοράς από το @@φον, όταν ολοκλήρωσα την παραγγελία επικοινώνησε μία κοπέλα μαζί μου για επιβεβαίωση της παραγγελίας και 1) με ενημέρωσε ότι το κινητό που παρήγγειλα είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και σε ενδεχόμενο update του λειτουργικού ίσως χάσει την ελληνική γλώσσα και σε αυτή την περίπτωση να τους το στείλω για να την προσθέσουν (ξανά?), επιβεβαίωσα την παραγγελία και παρέλαβα την επομένη από εταιρία κούριερ και το κινητό φαινόταν σφραγισμένο, όταν έφτασα σπίτι άνοιξα την συσκευασία του κινητού για να το θέσω σε λειτουργία και 2) βρίσκω δύο manual ένα αυθεντικό στα αγγλικά και ένα φωτοτυπημένο στα ελληνικά, δεν έδωσα σημασία και συνέχισα προσπαθώντας να ανοίξω το καπάκι του κινητού ώστε να τοποθετήσω την μπαταρία την κάρτα σιμ και την κάρτα μνήμης που αγόρασα.. 3) δεν άνοιγε με τίποτα και επιστράτευσα την άκρη ενός πιρουνιού για να το ανοίξω.. αυτό συμβαίνει κάθε φορά που πάω να ανοίξω το καπάκι, με βάση τα παραπάνω η εντύπωση που μου δημιουργήθηκε ήταν ότι το κινητό που αγόρασα 1) είναι παραεισαγωγής, πιθανόν το menu να ήταν σε άλλη γλώσσα ανοίχθηκε η συσκευασία και προστέθηκε η ελληνική γλώσσα αφού σε ενδεχόμενο update του λειτουργικού θα την απολέσει γιατί να την είχε από πριν 2) η συσκευασία σίγουρα ανοίχθηκε, αποκλείεται η μαμά νοκια να μοιράζει τα σφραγισμένα κινητά της στους διανομείς με δύο manual εκ τον οποίων το ένα φωτοτυπημένο 3) ανήκει σε προβληματική παρτίδα, παρατήρησα ότι το καπάκι του κινητού δεν εφάρμοζε το ίδιο περιμετρικά, δεν θα ψωνίσω ξανά από εκεί κυρίως γιατί δεν γουστάρω 1) να μείνω χωρίς κινητό σε περίπτωση που το στείλω για επαναπρόσθεση της ελληνικής γλώσσας, 2) το κινητό που θα αγοράσω να το έχει ανοίξει κάποιος πριν από εμένα και 3) να είναι προβληματικής παρτίδας, δεν έχω τίποτα με το @@φον ούτε θέλω να δημιουργήσω αρνητικές εντυπώσεις απλά παραθέτω την εμπειρία που είχα με το συγκεκριμένο κινητό που αγόρασα, ψήνομαι να πάρω το xperia l αυτό το διάστημα από σκρουτζομάγαζο αλλά φοβάμαι μην την ξανά πατήσω τι προτείνετε

Eυρωπαϊκη εισαγωγη=παραεισαγωγη.μπουμ!!!

Δευτερον,φανταζομαι δε θα χει android το Nokia.επειδη οι χρηστες android μπορουν να κατεβασουν πακετα γλωσσων.

Τριτον,και απο το Πλαισιο να το παιρνες παλι το ιδιο θα μπορουσε να συμβει(με το καπακι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eυρωπαϊκη εισαγωγη=παραεισαγωγη.μπουμ!!!

Δευτερον,φανταζομαι δε θα χει android το Nokia.επειδη οι χρηστες android μπορουν να κατεβασουν πακετα γλωσσων.

Τριτον,και απο το Πλαισιο να το παιρνες παλι το ιδιο θα μπορουσε να συμβει(με το καπακι).

:blink:
 
ξέρεις τι σημαίνει παρεισαγωγή? μάθε ότι
 
Ο κυριότερος λόγος που ένα τηλέφωνο που βρίσκεται στην Ελλάδα ΔΕΝ έχει Ελληνικό μενού, είναι γιατί αποτελεί παραεισαγωγή.
Αυτό σημαίνει ότι το μαγαζί που το πουλάει το αγόρασε από άλλη χώρα και όχι από την Ελλάδα.
 
προβληματική παρτίδα στο χώρο των κινητών υφίσταται εξαρτάται αν αποσυρθεί, όπως η Link.png Site: http://in.finance.yahoo.com/news/apple-returns-8m-worth-faulty-112742759.html">Apple returns 8M worth 'faulty' smartphones to Chinese manufacturer Foxconn , και επιστρέψει στην αγορά, αυτό προϋποθέτει ανοιγμένη τη συσκευασία του κινητού όπως ήταν το κινητό που αγόρασα
 
σχολιάζεις επιλεκτικά σ' αυτό που είπα δίνωντας λαθεμένες πληροφορίες..  από το πλαίσιο δεν θα αγοράσω αν δεν ρίξει τις τιμές
Επεξ/σία από xristakis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή όλοι λένε καλά λόγια για το @@φον ας ακουστεί και η άλλη πλευρά, παρήγγειλα κινητό σχεδόν στην καλύτερη τιμή της αγοράς από το @@φον, όταν ολοκλήρωσα την παραγγελία επικοινώνησε μία κοπέλα μαζί μου για επιβεβαίωση της παραγγελίας και 1) με ενημέρωσε ότι το κινητό που παρήγγειλα είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και σε ενδεχόμενο update του λειτουργικού ίσως χάσει την ελληνική γλώσσα και σε αυτή την περίπτωση να τους το στείλω για να την προσθέσουν (ξανά?), επιβεβαίωσα την παραγγελία και παρέλαβα την επομένη από εταιρία κούριερ και το κινητό φαινόταν σφραγισμένο, όταν έφτασα σπίτι άνοιξα την συσκευασία του κινητού για να το θέσω σε λειτουργία και 2) βρίσκω δύο manual ένα αυθεντικό στα αγγλικά και ένα φωτοτυπημένο στα ελληνικά, δεν έδωσα σημασία και συνέχισα προσπαθώντας να ανοίξω το καπάκι του κινητού ώστε να τοποθετήσω την μπαταρία την κάρτα σιμ και την κάρτα μνήμης που αγόρασα.. 3) δεν άνοιγε με τίποτα και επιστράτευσα την άκρη ενός πιρουνιού για να το ανοίξω.. αυτό συμβαίνει κάθε φορά που πάω να ανοίξω το καπάκι, με βάση τα παραπάνω η εντύπωση που μου δημιουργήθηκε ήταν ότι το κινητό που αγόρασα 1) είναι παραεισαγωγής, πιθανόν το menu να ήταν σε άλλη γλώσσα ανοίχθηκε η συσκευασία και προστέθηκε η ελληνική γλώσσα αφού σε ενδεχόμενο update του λειτουργικού θα την απολέσει γιατί να την είχε από πριν 2) η συσκευασία σίγουρα ανοίχθηκε, αποκλείεται η μαμά νοκια να μοιράζει τα σφραγισμένα κινητά της στους διανομείς με δύο manual εκ τον οποίων το ένα φωτοτυπημένο 3) ανήκει σε προβληματική παρτίδα, παρατήρησα ότι το καπάκι του κινητού δεν εφάρμοζε το ίδιο περιμετρικά, δεν θα ψωνίσω ξανά από εκεί κυρίως γιατί δεν γουστάρω 1) να μείνω χωρίς κινητό σε περίπτωση που το στείλω για επαναπρόσθεση της ελληνικής γλώσσας, 2) το κινητό που θα αγοράσω να το έχει ανοίξει κάποιος πριν από εμένα και 3) να είναι προβληματικής παρτίδας, δεν έχω τίποτα με το @@φον ούτε θέλω να δημιουργήσω αρνητικές εντυπώσεις απλά παραθέτω την εμπειρία που είχα με το συγκεκριμένο κινητό που αγόρασα, ψήνομαι να πάρω το xperia l αυτό το διάστημα από σκρουτζομάγαζο αλλά φοβάμαι μην την ξανά πατήσω τι προτείνετε

 

 

 

Από το @@phone που λες εγώ αγόρασα το SIII, εισαγωγής από Αγγλία. Το κινητό μια χαρά ήταν και σφραγισμένο. Στα android δεν παίζει θέμα γενικά, γιατί από το 4 και μετά όλες οι συσκευές υποστηρίζουν όλες τις γλώσσες, όποτε ας είναι εισαγωγή από Ουγκάντα, Ελληνικά θα έχει μέσα. Επείσης έχω κάνει αγορά και από @@@μάνια και ήταν μια χαρά. Λίγο πολύ τα μαγαζιά του skroutz είναι ελεγμένα και σίγουρα δεν είναι απατεώνες. Στραβή μπορεί να σου κάτσει ακόμα κι αν αγοράσεις από αντιπροσωπία. Εγώ θυμάμαι παλιότερα περιπτώσεις κινητών από μεγάλες αλυσίδες, που οι καταναλωτές τα αγόραζαν και είχαν μέσα στον κατάλογο περασμένα τηλέφωνα άλλων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το @@phone που λες εγώ αγόρασα το SIII, εισαγωγής από Αγγλία. Το κινητό μια χαρά ήταν και σφραγισμένο. Στα android δεν παίζει θέμα γενικά, γιατί από το 4 και μετά όλες οι συσκευές υποστηρίζουν όλες τις γλώσσες, όποτε ας είναι εισαγωγή από Ουγκάντα, Ελληνικά θα έχει μέσα. Επείσης έχω κάνει αγορά και από @@@μάνια και ήταν μια χαρά. Λίγο πολύ τα μαγαζιά του skroutz είναι ελεγμένα και σίγουρα δεν είναι απατεώνες. Στραβή μπορεί να σου κάτσει ακόμα κι αν αγοράσεις από αντιπροσωπία. Εγώ θυμάμαι παλιότερα περιπτώσεις κινητών από μεγάλες αλυσίδες, που οι καταναλωτές τα αγόραζαν και είχαν μέσα στον κατάλογο περασμένα τηλέφωνα άλλων. 

Φίλε μου τι δεν κατάλαβες από αυτά που έγραψα πριν ότι στραβή δεν το λες, όταν το κινητό που αγόρασες το'χει ανοίξει κάποιος άλλος πριν από εσένα και είναι και όλος τυχαίος προβληματικό, αλλιώς το λες! Διαβάστε την τρίτη αξιολόγιση Link.png Site: http://www.skroutz.gr/m/941/birdphone?rating=1#shop_reviews">εδώ σχεδόν ίδια περίπτωση με τι δική μου και Link.png Site: http://www.skroutz.gr/m/941/birdphone?rating=2#shop_reviews">εδώ την πρώτη! Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε! Δεν έχω να προσθέσω κάτι περισσότερο εκτός από το να επιστήσω την προσοχή σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει αυτο σε android;

να γινει update λειτουργικου κ η γλωσσα να γινει πχ ουγγρικα;

είναι παραεισαγωγής, πιθανόν το menu να ήταν σε άλλη γλώσσα ανοίχθηκε η συσκευασία και προστέθηκε η ελληνική γλώσσα αφού σε ενδεχόμενο update του λειτουργικού θα την απολέσει γιατί να την είχε από πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει αυτο σε android;

να γινει update λειτουργικου κ η γλωσσα να γινει πχ ουγγρικα;

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί να γίνει κάτι τέτοιο.Άμα κάποιος γνωρίζει.ας δώσει και από εδώ τα φώτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει αυτο σε android;

να γινει update λειτουργικου κ η γλωσσα να γινει πχ ουγγρικα;

Το android έχει ελληνικά εγκατεστημένα.Το Xperia p που εγώ είναι γερμανικής αντιπροσωπείας και μετα το update δεν άλλαξε η γλώσσα.Το μόνο που πρέπει να κοιτάξετε είναι να προέρχεται από χώρα της ΕΕ αλλιώς δεν ισχύει η εγγύηση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πήρα το nexus 4 από Kaizershop. Όλα καλά, άμεση τηλεφωνική επιβεβεαίωση και αποστολή.

Μου εξήγησαν ότι το κινητό είναι από Γερμανία, αλλά δε με απασχολεί, δεν παίζει ρόλο κάπου, ειδικά σε android συσκευή.

 

Θα ξαναψωνίσω αν τύχει.

 

Απλά θα ήθελα πιο μεγάλη ποικιλία σε αξεσουάρ. Παίρνεις που παίρνεις συσκευή, γιατί να μη μπορεί να σου πουλήσει και μια θήκη και ένα screen protector? Πρέπει να τα παραγγείλω με 5 δολλάρια από ebay? Ας τα δώσω σε αυτούς τα 5 δολλάρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Πρέπει να τα παραγγείλω με 5 δολλάρια από ebay? Ας τα δώσω σε αυτούς τα 5 δολλάρια.

Κινδυνευω να βγω offtopic αλλα απ'ο,τι εχω δει στα ελληνικα καταστηματα τα 5 δολαριακια θα γινουν 15 ευρω για αντιστοιχη θηκη :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...