Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το xperia z1 compact που αγόρασα (απο καιζερ) πρίν λίγες μέρες 2 χρόνια service στον Κηφισό  . Αρβάτο.

 

Ολοι το ίδιο δίνουν.


εννοείς αυτό; http://kaizerstore.gr/index.php?route=common/home

 

σκοπεύω να αγοράσω απο εκεί το Link.png Site: s4 mini καθώς μου το πρότειναν και δύο φίλοι που έχουν αγοράσει ήδη απο εκεί.κάποιος άλλος να μου πει εντυπώσεις;

 

και το βασικότερο, ισχύει ότι με καλύπτει 2 χρόνια η service η επίσημη αντιπροσωπία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα στην παρέα!! Έχω και εγώ κάποιες ερωτήσεις και θα χρειαζόμουν την βοήθεια σας. Αρχικά ενδιαφέρομαι για το Nexus 5 16GΒ White απο tokinito.gr. Προβληματίζομαι όμως λόγο εγγύησης. Γνωρίζω πως αν συμβεί κάτι θα έχω να κάνω με το κατάστημα οπότε αρχικά θέλω να ρωτήσω, είναι αξιοπιστο το εν λογο κατάστημα ή θα κλαίω την επένδυση μου; Και δεύτερο σε περίπτωση που το κατάστημα για οποιονδήποτε λόγο κλείσει πριν λήψη η εγγύηση μου πως εξασφαλίζομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το πήρα από plus3 με είπαν ότι έχω 2 χρόνια εγγύηση από την LG Hellas. Λογικά και σε σένα το ίδιο θα 'ναι, ρώτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θέλω να παρω το samsung core απο αυτο το καταστημα http://www.kaizer.gr/copyright.html πουειναι στην γ σεπτεμβριου  :-)   αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο ,γιατι το κεντρικο καταστημα της kaizer το εχει σε αλλη τιμη, πειτε μου τη γνωμη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα!! Έχω και εγώ κάποιες ερωτήσεις και θα χρειαζόμουν την βοήθεια σας. Αρχικά ενδιαφέρομαι για το Nexus 5 16GΒ White απο tokinito.gr. Προβληματίζομαι όμως λόγο εγγύησης. Γνωρίζω πως αν συμβεί κάτι θα έχω να κάνω με το κατάστημα οπότε αρχικά θέλω να ρωτήσω, είναι αξιοπιστο το εν λογο κατάστημα ή θα κλαίω την επένδυση μου; Και δεύτερο σε περίπτωση που το κατάστημα για οποιονδήποτε λόγο κλείσει πριν λήψη η εγγύηση μου πως εξασφαλίζομαι;

Την εγγύηση δεν στην δίνει το κατάστημα αλλα η αντιπροσωπεία οπότε δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.

Το κινητό είναι το πλέον φθηνό αξιόπιστο με κανα 2 ακόμη στο skroutz.

 

Κάποτε ηταν το birdphone αλλά μεγαλοπιάστηκε και πλέον κρατάει τις τιμές στα ύψη.. Αρνητική και μαύρο μιας και το στήριξα με τις αγορές μου όπως και πολλοί άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, επειδη ψάχνω κατα καιρούς για κινητά όπως κ τωρα κ διαβάζω πχ για το lg g2 ελληνικό , οχι ευρωπαϊκό λένε κάποιοι! Μάλλον κάπου έχουνε χαθεί στο διάστημα κ προσπαθούμε να δικαιολογήσουν τα λεφτα που ζητάνε. Δούλευα σε σερβις οικιακών ηλεκτρικών συσκευών κ πλέον εχω δικο μου μαγαζι κ όλες οι εγγυήσεις που ειναι απο Ευρώπη περνάνε κανονικα. , όλα τα αλλα ειναι απλα λόγια του αέρα. Απο τον νομό η εγγυηση ειναι 2 χρόνια κ όση λένε 1 χρόνο αμ τους κυνηγησεις όλα ξεκαθαριζουνε,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν αγόρασα 2 κινητά για την κοπέλα μου απο το kinito.gr

 

Ενα οικονομικό samsung των 60 ευρώ και ενα smartphone LG. και τα 2 EU προέλευσης

 
το samsung ήρθε με κομμένη την ταινία ασφαλείας.
 
Βέβαια μέσα ηταν ολοκαίνουργιο.   (το μπολνταρα για να είμαι αντικειμενικός αν και είναι εντελώς άλλο θέμα η κατάσταση του κινητού)
 
Το θέμα θεωρείται λήξαν.
Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν αγόρασα 2 κινητά για την κοπέλα μου απο το kinito.gr

 

Ενα οικονομικό samsung των 60 ευρώ και ενα smartphone LG. και τα 2 EU προέλευσης

 
το samsung ήρθε με κομμένη την ταινία ασφαλείας. FOUL
 
Βέβαια μέσα ηταν ολοκαίνουργιο.

 

Prof εγω θα το ειχα επιστρεψει απ'την πρωτη στιγμη και ας μην ειχε κανενα λειτουργικο προβλημα. 

 

Ποια τα ευρωπαικής προέλευσης περνάνε τελωνείο; Κατι δεν καταλαβαίνω καλά ..

 
Αν υπάρχει όντως τέτοιο θέμα και είναι όντως "αθώο" να το αναφέρουν στους όρους χρήσης οτι ενδέχεται να είναι ανοιγμένη η συσκευασία λόγω τελωνείου..

Προφανως τα ΕUR εισαγωγης δεν περνανε τελωνειο. Ηταν σιγουρα EUR ετσι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Prof εγω θα το ειχα επιστρεψει απ'την πρωτη στιγμη και ας μην ειχε κανενα λειτουργικο προβλημα. 

Προφανως τα ΕUR εισαγωγης δεν περνανε τελωνειο. Ηταν σιγουρα EUR ετσι? 

 

Κανονικά έπρεπε να το στείλω πίσω και να κάνω και μεγάλη φασαρία αλλά το μαγαζί τους είναι Κερατσίνι κι εγώ Βριλήσσια. Μια ώρα μακριά. Μάλλον εκει πόνταραν.

 

Επίσης έγινα και ξεφτύλα που ηταν για δωράκι και το έδωσα με κομμένη ταινία ασφαλείας!

 

Οσο για την προέλευση η παραγγελία γράφει EU και στα 2. Ετσι ηταν και στο site οταν έκανα την παραγγελία. 

Για του λόγου το αληθές αυτο είναι το κινητό http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=518

 

Πραγματικά απαράδεκτοι που με θεώρησαν και κουτό για να μου δώσουν τέτοια αιτιολογία. Ακους εκει τελωνείο.

 

Απλά δεν καταλαβαίνουν οτι το φόρουμ το διαβάζουν επίδοξοι πελάτες (και θα χάσουν και πολλούς) 

Θα ανέβει και myphone και σε άλλα.

Οπως επίσης και τις αξιολογήσεις του Skroutz τους ετοιμάζω μια ωραία για να χορτάσουν 

 

το θέμα θεωρείται λήξαν 

http://www.insomnia.gr/topic/487977-κινητα-απο-skroutz/?p=53419756

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ταλαιπωρήθηκα αρκετά με ένα Sony Xperia από birdphone, το παρέλαβα DOA, γύρισε στο service του μαγαζιού, μετά πήγε στην ελληνική αντιπροσωπεία και τέλος στο εξωτερικό. Το πήρα Φεβρουάριο και το παρέλαβα λειτουργικό τέλη Ιουνίου. Συνέχεια δικαιολογίες και καθυστερήσεις, για μικρή διαφορά στην τελική τιμή δεν αξίζει το ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ταλαιπωρήθηκα αρκετά με ένα Sony Xperia από birdphone, το παρέλαβα DOA, γύρισε στο service του μαγαζιού, μετά πήγε στην ελληνική αντιπροσωπεία και τέλος στο εξωτερικό. Το πήρα Φεβρουάριο και το παρέλαβα λειτουργικό τέλη Ιουνίου. Συνέχεια δικαιολογίες και καθυστερήσεις, για μικρή διαφορά στην τελική τιμή δεν αξίζει το ρισκο.

1)Δεν θα πρεπε να είναι ρίσκο. Δεν παραγγέλνουμε και απο κινέζο πωλητή του ebay χωρίς αξιολογήσεις. Νόμιμα μαγαζιά είναι και φέρνουν νόμιμα προιόντα.

2) Μας συμφέρει τις περισσότερες φορές μιας και υπάρχουν διαφορές απο 100 έως και 200 ευρώ σε καλά κινητά και συσκευές.

3) Στηρίζουμε μικρά μαγαζιά αλλά αν δεν το χειριστούν σωστά θα μας ξαναγυρίσουν σε αλυσίδες τύπου κώτσο και πάει λέγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα κινητα ειναι εισαγωγης απο αλλη ευρωπακι χωρα.Δεν εχουν περασμενα ελληνικα.Οποτε τα Ανοιγουν ,περνανε το ελληνικο λογισμικο και βαζουν μεσα και το ελληνικο manual και μετα το κλεινουν.Αυτο λογικα εγινε στην περιπτωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα κινητα ειναι εισαγωγης απο αλλη ευρωπακι χωρα.Δεν εχουν περασμενα ελληνικα.Οποτε τα Ανοιγουν ,περνανε το ελληνικο λογισμικο και βαζουν μεσα και το ελληνικο manual και μετα το κλεινουν.Αυτο λογικα εγινε στην περιπτωση σου.

Δε νομίζω ότι παίζει αυτο. Είχα αγοράσει ένα αντίστοιχο με πορτακι το 2007-8 απο τη Βουλγαρία και είχε κανονικα ελληνικά, απλα ξεκινούσε στα βουλγαρικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτα τα κινητα ειναι εισαγωγης απο αλλη ευρωπακι χωρα.Δεν εχουν περασμενα ελληνικα.Οποτε τα Ανοιγουν ,περνανε το ελληνικο λογισμικο και βαζουν μεσα και το ελληνικο manual και μετα το κλεινουν.Αυτο λογικα εγινε στην περιπτωση σου.

Ολες οι Ευρωπαικές ρομς που έχω φορέσει σε Android ειχαν Ελληνικά . (φυσικά και όσα κινητά είχα πάρει απο σκρουτζομάγαζα είχαν ελληνικά είτε ηταν απο Γερμανία είτε Ιταλία κτλ..και πάντα σφραγισμένα) 

 

Το κινητό το συγκεκριμένο φυσικά δεν είχε android αλλά άλλο σύστημα της Samsung λογικά. Κινητό με πορτάκι είναι.

 

Στην τελική ας μου έλεγαν οτι το άνοιξαν για το manual και το λογισμικό . Αυτοί μου είπαν οτι το άνοιξε το τελωνείο.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί κάποια καταστήματα στο skourtz έχουν το <<EU>> δίπλα από το όνομα του προϊόντος έχουν κάποια διαφορά στα προϊόντα από αυτά που δεν έχουν το <<EU>>?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...