Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι για το xperia z, το έψαξα λοιπόν στο skroutz και το βρήκα στη χαμηλότερη τιμή στο birdphone το οποίο αναφέρει ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας (και άλλα μαγαζιά επίσης ανέφεραν το ίδιο).

 

'Εχω ήδη αγοράσει ένα eReader από skroutz και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο, έλα όμως που φοβάμαι να επενδύσω 400 ευρώ σε κινητό - δεν είναι το ίδιο.

 

Γιατί εφόσον δεν είναι παραεισαγωγής, να έχει 250+ διαφορά τιμής από π.χ. το πλαίσιο; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω την ιδια ακριβως απορια με εσενα φιλε μου..Δε μπορουμε να ξερουμε τη Deal εχουν κανει και δινουν τη συσκευη -270 ευρω απο τα μεγαλα καταστηματα και ειναι και Ελληνικης Αντιπροσωπειας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για το xperia z, το έψαξα λοιπόν στο skroutz και το βρήκα στη χαμηλότερη τιμή στο birdphone το οποίο αναφέρει ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας (και άλλα μαγαζιά επίσης ανέφεραν το ίδιο).

 

'Εχω ήδη αγοράσει ένα eReader από skroutz και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο, έλα όμως που φοβάμαι να επενδύσω 400 ευρώ σε κινητό - δεν είναι το ίδιο.

 

Γιατί εφόσον δεν είναι παραεισαγωγής, να έχει 250+ διαφορά τιμής από π.χ. το πλαίσιο; :huh:

Αν είναι όντως ελληνικής αντιπροσωπείας δεν ξέρω, το birdphone είναι γενικά πάντως αξιόπιστο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εγω σκεφτομαι να αγορασω το samsung galxys3 lte απο το birdphone αλλα εχω καποιες ερωτησουλες...Πρωτα απο ολα δεν αναφερει αν ειναι ελληνικης ανριπροσωπειας οποτε παιζει να εχω κανενα προβλημα με την εγγυηση ή μπορει να μην δεχεται ελληνικη sim? Δευτερον υπαρχει περιπτωση να με αφησουν (οταν ερθει ο courier) να κοιταξω το πακετο αν ειν μεσα τ κουτι του κινητου που εχει γυρο γυρο το κουτι κατι σαν ζελατινα...Τελος εσεις που εχεται παραγγειλει απο το συγκεκριμενο καταστημα ποσο καιρο κανει για να το στειλει γτ φευγω διακοπες σε 2 βδομαδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ευρωπαικης αντιπρωσοπειας που η ελληνικη αντιπρωσοπια το καλυπτει λογω ευρωπης.δεν νομιζω να μπορεις να ανοιξεις το κουτι το δεμα λογικα ναι μπορεις αλλα οχι το κουτι του κινητου.

μεσα σε 2 εργασιμες θα το εχεις λογικα αλλα ρωτα και το καταστημα για ολα τα παραπανω που σου ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ευρωπαικης αντιπρωσοπειας που η ελληνικη αντιπρωσοπια το καλυπτει λογω ευρωπης.δεν νομιζω να μπορεις να ανοιξεις το κουτι το δεμα λογικα ναι μπορεις αλλα οχι το κουτι του κινητου.

μεσα σε 2 εργασιμες θα το εχεις λογικα αλλα ρωτα και το καταστημα για ολα τα παραπανω που σου ειπα.

δεν εννοω να ανοιξω το κουτι του κινητου αλλα το δεμα για να δω αν το κουτι ειναι τυλιγμενο απο αυτην την ζελατινα που βαζει εταιρια γιατι αν δεν εχει πιθανοτατα ειναι ανοιγμενο...ευχαριστω πολυ για την απαντηση θα παρω τηλεφωνο να ρωτησω καλου κακου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ψωνισει 2 φορες απο Birdphone ( Note I - Note II )και ειμαι υπερευχαριστημενος...Στειλτους ενα mail ή παρτους τηλ.και θα σε βοηθησουν αμεσως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια ερώτηση για Galaxy S4 της T-Mobile ευρωπαϊκής εταιρίας.

 

1) Θα έχει την επιγραφή T-mobile πάνω στην συσκευή?

 

2) Δέχεται κάρτες Sim Ελληνικής εταιρίας π.χ What's up?

 

3)Έχει Ελληνικό φορτιστή? η είναι Αγγλικός , γιατί έχω ακούσει ότι εκεί έχουν διαφορετικους φορτιστές.

 

Ευχαριστώ.

 

ξερω οτι εχουν περασει 2 μηνες απο το μηνυμα σου, και μαλλον εχεις ηδη παρει κινητο, αλλα επειδη προσφατα πηρα κινητο απο γερμανια και μαλιστα απο Τ-mobile ειπα να το αναφερω

 

πηρα το htc one X και ΔΕΝ εχει επιγραφη Τ-mobile σε κανενα σημειο της συσκευης, παρα μονο στην εναρξη και στον τερματισμο λειτουργιας, ενω εχει και αρκετες εφαρμογες της T-mobile (bloatware) οι οποιες φυσικα στην Ελλαδα ειναι αχρηστες, αλλα δεν μπορουν και να απεγκατασταθουν...μικρη ζημια, απλα τρωνε λιγο χωρο και τις εχω κανει απενεργοποιηση απο την διαχειριση

 

δεχτηκε κατευθειαν καρτα vodafone και την αναγνωρισε αμεσως χωρις κανενα προβλημα

 

και ειχε και το κλασσικο φις που γνωριζουμε, προφανως αν ηταν απο αγγλια θα ειχε αγγλικο φις με τις 3 επαφες σε τριγωνικη διαταξη, αλλα αυτο διορθωνεται πολυ ευκολα με εναν φορτιστη των 5 ευρω

 

 

:blink:
 
ξέρεις τι σημαίνει παρεισαγωγή? μάθε ότι
 
Ο κυριότερος λόγος που ένα τηλέφωνο που βρίσκεται στην Ελλάδα ΔΕΝ έχει Ελληνικό μενού, είναι γιατί αποτελεί παραεισαγωγή.
Αυτό σημαίνει ότι το μαγαζί που το πουλάει το αγόρασε από άλλη χώρα και όχι από την Ελλάδα.

 

μα αφου ειπες οτι η κοπελα σε ενημερωσε οτι ειναι ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ εισαγωγη...στο ειπε για να ξερεις οτι ισχυει η πανευρωπαικη εγγυηση. προφανως και ειναι παραεισαγωγης (το αγορασαν απο αλλη ευρωπαικη χωρα παρακαμπτοντας τον "επισημο" εισαγωγεα και τα φεσια του) αλλιως δεν θα ηταν και τοσο φθηνο.

 

για την ανοιγμενη συσκευασια συμφωνω, κακως τις ανοιγουν χωρις να ενημερωσουν τον πελατη, μου εχει τυχει κι εμενα με αλλο μαγαζι, αλλα επειδη εκανα παραλαβη απο το καταστημα μπορουσα να το ελεγξω πριν πληρωσω οτι ολα ειναι οκ.

 

υποθετω οτι το κανουν για να μην τους ζαλιζουν οι πελατες που δεν εχουν ανεση με τα κινητα και θα απελπιζονταν αν εβλεπαν γερμανικα για παραδειγμα, αλλα θα επρεπε να ενημερωνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα και ερωτώ: Κανείς από το funbazar έχει πάρει κινητό; Από ποιες ευρωπαικές χώρες εισάγει;

Είχα μια μικρή επικοινωνία μαζί τους μέσω e-mail και ήταν πολύ εξυπηρετικοί και απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις μου, το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι έχουν πολύ λίγες αξιολογήσεις στο skroutz, κάτω από είκοσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα και ερωτώ: Κανείς από το funbazar έχει πάρει κινητό; Από ποιες ευρωπαικές χώρες εισάγει;

Είχα μια μικρή επικοινωνία μαζί τους μέσω e-mail και ήταν πολύ εξυπηρετικοί και απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις μου, το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι έχουν πολύ λίγες αξιολογήσεις στο skroutz, κάτω από είκοσι.

Κάποια στιγμή όλα τα μαγαζιά θα περάσουν από το στάδιο, να έχουν δηλαδή 20 και λιγότερες αξιολογήσεις. Πάντως ο μόνος λόγος που προτίμησα εγώ το birdphone είναι ότι έχει πολλές αξιολογήσεις και δεν ήθελα περιπέτειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ήθελα να με πει κάποιος αν όντως αυτά τα μαγαζιά στο skroutz είναι αξιόπιστα και προσφέρουν αυθεντικά κινητά στην συσκευασία τους με όλα τα παρελκόμενα και δεν έχουν προβλήματα???Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να κάνω αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ήθελα να με πει κάποιος αν όντως αυτά τα μαγαζιά στο skroutz είναι αξιόπιστα και προσφέρουν αυθεντικά κινητά στην συσκευασία τους με όλα τα παρελκόμενα και δεν έχουν προβλήματα???Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να κάνω αγορά

 

πολλοι εχουν κανει αγορες απο αυτα τα μαγαζια και εχουν μεινει απολυτα ικανοποιημενοι.

ναι ειναι αυθεντικα, εκτος κι αν πας να αγορασεις GS4 για παραδειγμα με 100 ευρω...ε τοτε κατι παιζει.

 

κι εγω εχω αγορασει κινητα απο εκει και ηταν αψογα, οπως ακριβως ερχονται απο το εργοστασιο.

 

το αν θα εχουν προβλημα ειναι θεμα συσκευης και οχι καταστηματος. οσες πιθανοτητες εχεις να σου βγει μια συσκευη ελλατωματικη απο το skroutz, τις ιδιες πιθανοτητες εχεις να σου συμβει και απο τα επωνυμα (πλαισιο, e-shop, κωτσοβολο κλπ)

 

διαβαζεις και τις αξιολογησεις στο skroutz και βλεπεις ποιο αξιζει και ποιο οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι εχουν κανει αγορες απο αυτα τα μαγαζια και εχουν μεινει απολυτα ικανοποιημενοι.

ναι ειναι αυθεντικα, εκτος κι αν πας να αγορασεις GS4 για παραδειγμα με 100 ευρω...ε τοτε κατι παιζει.

 

κι εγω εχω αγορασει κινητα απο εκει και ηταν αψογα, οπως ακριβως ερχονται απο το εργοστασιο.

 

το αν θα εχουν προβλημα ειναι θεμα συσκευης και οχι καταστηματος. οσες πιθανοτητες εχεις να σου βγει μια συσκευη ελλατωματικη απο το skroutz, τις ιδιες πιθανοτητες εχεις να σου συμβει και απο τα επωνυμα (πλαισιο, e-shop, κωτσοβολο κλπ)

 

διαβαζεις και τις αξιολογησεις στο skroutz και βλεπεις ποιο αξιζει και ποιο οχι

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε.Αυτό ήθελα να μάθω αν όντως είναι αυθεντικά.Βασικά το gs4 ψάχνω και για αυτό λέω θα δώσω που θα δώσω 450 ευρώ τουλάχιστον να ναι αυθεντικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε.Αυτό ήθελα να μάθω αν όντως είναι αυθεντικά.Βασικά το gs4 ψάχνω και για αυτό λέω θα δώσω που θα δώσω 450 ευρώ τουλάχιστον να ναι αυθεντικό

 

αυθεντικα 100%. το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να υπαρχει η ενδειξη GR στο ταμπελακι στην συσκευασια (στο αυτοκολλητο που γραφει το ΙΜΕΙ και μερικα barcodes, απο διπλα εχει ενα πινακακι με τα αρχικα των χωρων για τις οποιες προοριζεται η συσκευη, εκει πρεπει να εχει και το GR για να εισαι καλυμενος απο την πανευρωπαικη εγγυηση, μιας και τα κινητα αυτα ειναι παραεισαγωγη απο καποια αλλη ευρωπαικη χωρα, γιαυτο και ειναι και πιο φθηνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...