Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προτιμάς εννοείται το μεγαλοκατάστημα για να είσαι πιο χαλαρός σε ενδεχόμενο service.

Πλάκα μας κάνεις έτσι ε? Αντίθετα τα μικρά μαγαζιά του σκρουτζ προσφέρουν την καλύτερη εξυπηρέτηση. Εάν έχει πρόβλημα  το κινητό του μπορεί πολύ απλά να πάρει τλφ την lg και να έρθουν να το πάρουν από το σπίτι του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Σκοπευω να αγορασω το lg g2 αλλα εκει που ημουνα ετοιμος να το αγορασω απο skroutz ανακαλυψα οτι εχει πεσει η τιμη του lg g2 και επιπλεον επειδη προκειται να βαλω και ενα προγραμμα κινητης τηλεφωνιας η τιμη του κινητου πεφτει στα ιδια επιπεδα με του skroutz..εδω τιθεται το ερωτημα.. Να το αγορασω απο κανονικο καταστημα ή απο skroutz? Απο τη μια δεν θελω να πληρωσω τις μεγαλες αλυσιδες αλλα δεν ξερω αν θα υπαρχει διαφορα μεταξυ κινητου που εισαγεται για την Ελλαδα και κινητου που προοριζοταν για αλλη χωρα.. Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

 

Ευχαριστω

 

Εννοείται οτι θα το πάρεις από skroutzoμαγαζο (μιλάμε για το 16άρι) και θα βάλεις την επιδότηση στο πάγιο. Θα βγεις διπλά κερδισμένος! 

 

 

Προτιμάς εννοείται το μεγαλοκατάστημα για να είσαι πιο χαλαρός σε ενδεχόμενο service.

 

Report για ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλαβετε πως μας κοροιδεύουν. 

Πριν λίγους μήνες είχα κάνει μια αρνητική στο skroutz για ενα κινητο που είχα παραλάβει απο το kinito.gr με ανοιχτή συσκευασία .

Για να θυμήσω μου είχαν πει οτι τα Ευρωπαικής προέλευσης κινητά περνάνε απο τελωνείο και τα ανοίγουν μήπως και είναι "βόμβες".

 

Με τα πολλά και για να μην μακρηγορώ με πήρε η ιδιοκτήτρια και μου έδωσε την αίσθηση οτι ηταν τυχαίο λάθος και οτι είναι σωστοί επαγγελματίες με όραμα και στόχο.

Επίσης και χωρίς να της το ζητήσω μου έδωσε ενα 10% εκπτωση σε επόμενη αγορά και δωρεάν μεταφορικά.

Καλή την πίστη θεώρησα οτι μου λεει αλήθεια και επίσης δεν ήθελα να βρεί τον μπελά του κανένας υπάλληλος οπότε την απέσυρα.

Αν ανατρέξετε μερικές σελίδες θα το δείτε.Είχα γράψει και κολακευτικά σχόλια βασιζόμενος στα λεγόμενα της.

 

Τους έστειλα πριν 2 ημέρες email στην φόρμα επικοινωνίας τους γιατι ήθελα να χρησιμοποιήσω αυτη την μικρή έκπτωση για ενα δωράκι που θέλω να κάνω.

Ουτε κάν μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν ενω το προιόν που ζήτησα με έκπτωση ως δια μαγείας ανέβηκε η τιμή του.

 

Λοιπόν αναθεωρώ για το kinito.gr και η στάση τους μόνο επαγγελματισμό δεν δείχνει αλλά συνεχόμενη κοροιδία.

Στην επόμενη ευκαρία να περιμένουν μια ωραία κριτική στο skroutz και μην διανοηθούν να με καλέσουν για να την αποσύρω .

Νομίζουν οτι έχουν να κάνουν με ηλίθιους.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαίρετε! Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό από skroutz, αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με βοηθήσει. Με βάση τις αξιολογήσεις που διάβασα είμαι ανάμεσα σε δύο μαγαζιά. Το ένα είναι το cityshop και το άλλο tokinito. Βασικά έχω ακούσει καλά λόγια για το birdphone, αλλά η τιμή του στο συγκεκριμένο κινητό είναι ιδιαίτερα αυξημένη σε σχέση με τα άλλα. Εάν γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες γι'αυτά ή έμεινε ευχαριστημένος από κάποιο άλλο και έχει να μου προτείνει, θα το εκτιμούσα.

cityshop με έδρα την Άρτα, έχω πάρει εγώ sony στο παρελθόν και είναι εντάξει, με εγγύηση και όλα τα σχετικά. Πήγα εκεί και τους συνάντησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα στην τιμη οφείλεται κυρίως στο οτι τα περισσότερα μαγαζια του σκρουτζ πωλουν κινητα προορισμένα για άλλες χωρες της ευρωπαϊκης ένωσης. Δηλαδή είτε γίνονται παραγγελία απο αντιπροσωπίες αλλων χωρών οπου οι συσκευες ειναι σε χαμηλότερη τιμη απο οτι στην ελληνική αντιπροσωπία (λογω ΦΠΑ και του οτι εδω νομίζουν οτι ειμαστε ουγκάντα και πουλουν καθρεφτάκια στους ιθαγενείς), είτε απο μαγαζιά του εξωτερικού που αυτα έχουν πετύχει καλύτερη τιμή απο το εργοστάσιο ακόμη. Οπότε στα περρισότερα μαγαζια του σκρουτζ δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα (πέρα ίσως καποιον ειδικών περιπτώσεων οσο αφορά την εγγύηση) αν και προτείνω να κοιτάξεις τα σχόλια και τις αξιολογήσεις του κάθε μαγαζιού μεσα στο σκρουτζ πριν προβείς σε κάποια αγορά.

Συμφωνώ απολύτως.Εγω ψωνίζω μόνο από τέτοια μαγαζιά εδώ κ χρόνια διότι οι διαφορές στις τιμές είναι πολύ μεγάλες σε σχέση με τα επίσημα(λ.χ.istorm,public κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Σκοπευω να αγορασω το lg g2 αλλα εκει που ημουνα ετοιμος να το αγορασω απο skroutz ανακαλυψα οτι εχει πεσει η τιμη του lg g2 και επιπλεον επειδη προκειται να βαλω και ενα προγραμμα κινητης τηλεφωνιας η τιμη του κινητου πεφτει στα ιδια επιπεδα με του skroutz..εδω τιθεται το ερωτημα.. Να το αγορασω απο κανονικο καταστημα ή απο skroutz? Απο τη μια δεν θελω να πληρωσω τις μεγαλες αλυσιδες αλλα δεν ξερω αν θα υπαρχει διαφορα μεταξυ κινητου που εισαγεται για την Ελλαδα και κινητου που προοριζοταν για αλλη χωρα.. Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου?

 

Ευχαριστω

 

Τα κινητά που εμπορεύονται σε E-shop ειτε αυτα βρίσκονται σε skroutz ειτε bestprice ειναι ολα ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας,σπανίως και σε συγκεκριμένες εταιρείες π.χ apple μπορει να ειναι και αμερικανικής ..δεν διαφέρουν σε τίποτα απο τα κινητά που εμπορεύονται τα "μεγαλα" καταστηματα..εκτος απο το "ονομα".

 

Ολα εχουν ευρωπαϊκή εγγύηση αναλόγως την εταιρεια 1-2 χρονια και οπως και στα "μεγαλα" καταστηματα σε περίπτωση βλάβης τα πας στα επισημα service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πριν λίγες μέρες που είχα ένα θέμα με το κινητό μου και δεν ήθελα να το πάω σε arvato για ευνόητους λόγους, πήρα τηλέφωνο την LG και μου είπαν που να το πάω και τους ρώτησα αν είχα κάποιο θέμα λόγω του ότι ήταν προορισμένο για ευρωπαϊκή χώρα και μου είπαν ξεκάθαρα πως ΕΙΤΕ είναι ελληνικής αντιπροσωπείας ΕΙΤΕ ευρωπαϊκής όλα πηγαίνουν στο ίδιο εξουσιοδοτημένο.. το πήγα λοιπόν και σε 24 ώρες ήταν έτοιμο και πήρα και επιπλέον εγγύηση από την procordia  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το open365 τι εμπειριες εχετε?

 

πηρα απο εκει το αιφονι προ διετίας αν δεν απατώμαι... ωραιος τύπος, εξηγημένος... το τηλεφωνο ήταν ελαττωματικό εξαρχής (εχανε το σήμα του) και επειτα απο ελεγχο/γραπτη επιβεβαίωση απο τεχνικούς το πηγα πισω και μου το εκανε DOA με απευθείας αντικατάσταση με άλλο σφραγισμένο που χαίρομαι εως σήμερα...

 

Το μονο "-" οτι όλη αυτή η μανούρα κράτησε 1 εβδομάδα και πηγα - ήρθα 3 φορες στη μεταμόρφωση στο μαγαζι και 2 στο ρέντη στην infoquest.

 

Για εμενα ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για κινητο με εναν φιλο μου και σκεφτομασταν να παρουμε το g2. Κοιτοντας τιμες στο skroutz και στο best price ειδα οτι το ebw εχει το 32αρι 290 euro, πολυ πιο κατω απο το το φτηνοτερο σκρουτζομαγαζο. Αξιζει να κανω την παραγγελια απο εκει? Ειδα οτι μπορεις να πληρωσεις και μεσω paypal και πιστωτικη χωρις να σε χρεωνει εξτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλησπερα.Μια επιλογη που εχει το kaizershop για ασφαλιση δεματος κατα τη μεταφορα και τη χρεωνει 3€ τι ειναι ακριβως?

Έγραψαν μια μαλακία για να σε πάρουν 3ευρώ παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...