Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Μα μιλάμε ότι έτσι έχει πέσει η τιμή 15-20 ευρώ εδώ και 2 βδομάδες... Μιλάμε για μεγάλη διαφορά πλέον.

Ειναι και θεμα προσφορας/ζητησης, ειναι θεμα στοκ, ειναι θεμα πολλων παραγοντων της λειτουργιας του εμποριου βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ κάποιες ερωτησούλες :P

Παρακολουθώ το galaxy A5 αυτές τις μέρες και βλέπω ότι κάθε μέρα πέφτει 1€ περίπου στα πρώτα πρώτα σκρουτζομαγαζα. Μέσα σε αυτά είναι και το kaizershop το οποίο έχω ακούσει ότι είναι αξιόπιστο. Μερικές απορίες μου γεννήθηκαν λοιπόν:

1) κάποιο άλλο αξιόπιστο μαγαζί; Κι όταν λέω αξιόπιστο εννοώ και για DOA και για να είναι όντως Ευρωπαϊκής εισαγωγής και να μη τρέχω σαν τον μακακα μετά να ξεμπερδεύω. Επίσης επειδή μαλλον εξαντλήθηκε το κινητό αυτό σε άσπρο χρώμα στο συγκεκριμένο κατάστημα, θα πρέπει να το βρω απο αλλού.

2) Πως ειναι δυνατον καθε μερα να πεφτει η τιμη; Αφού τα αποθέματα θα είναι από την ίδια εισαγωγή  :blink:

 

Ευχαριστώ!

Η κινητομανια εχει καλες αξιολογησεις σανκαταστημα εγω δεν εχει τυχει να αγορασω απο εκει αλλα παντα κοιταω και διαβαζω αξιολογησεις πριν αγορασω απο ενα καταστημ οσο για το doa παιρνεις τηλ και ρωτας.Για το Ευρωπαικης αντιπροσωπιας το εχουμε πει πολλες φορες ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΕ ΟΧΙ ΕΥΡΩΠΗ κοιταμε να ειναι το τηλ το οποιο με ενα την στην Ελληνικη αντιπροσωπια δινουμε το imei και μας λενε για ποια χωρα προοριζετε αν ειναι για ΕΕ το κραταμε αν οχι το στελνουμε πισω και το δινουμε να το φανε απλα τα πραγματα

Μα μιλάμε ότι έτσι έχει πέσει η τιμή 15-20 ευρώ εδώ και 2 βδομάδες... Μιλάμε για μεγάλη διαφορά πλέον.

Ετσι οπως τα λεει ο διαχειριστης ειναι μη κολας στη διαφορα της τιμης με τα Ελληνικα

Θεικος διαλογος

Μπες κ εσυ τυπε να τον κανουμε παραπανω απο θεικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κινητομανια εχει καλες αξιολογησεις σανκαταστημα εγω δεν εχει τυχει να αγορασω απο εκει αλλα παντα κοιταω και διαβαζω αξιολογησεις πριν αγορασω απο ενα καταστημ οσο για το doa παιρνεις τηλ και ρωτας.Για το Ευρωπαικης αντιπροσωπιας το εχουμε πει πολλες φορες ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΕ ΟΧΙ ΕΥΡΩΠΗ κοιταμε να ειναι το τηλ το οποιο με ενα την στην Ελληνικη αντιπροσωπια δινουμε το imei και μας λενε για ποια χωρα προοριζετε αν ειναι για ΕΕ το κραταμε αν οχι το στελνουμε πισω και το δινουμε να το φανε απλα τα πραγματα

Ετσι οπως τα λεει ο διαχειριστης ειναι μη κολας στη διαφορα της τιμης με τα Ελληνικα

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Το ξέρω αυτό με το ΙΜΕΙ αλλά άμα είναι να το πάρω πρώτα και μετά να τρέχω πάλι να το αλλάζω επειδή με κοροΐδεψαν δε λέει :P

 

Όσο για την τιμή που λέω 15-20 ευρώ κάτω δεν εννοώ διαφορά τιμής σκρουτζ με τα μεγάλα καταστήματα (εξάλλου αυτή η διαφορά τιμής είναι χαοτική! 110€ κάτω είναι τα σκρουτζομαγαζα), αλλά για διαφορά τιμής στα ίδια τα σκρουτζομάγαζα. Anyway πάντως σίγουρα η επόμενη μου αγορά θα είναι από σκρουτζομαγαζο. Δεν ξανα ακουμπάω λεφτά για τέτοια κινητά σε πλαίσια, public και άλλους τέτοιους απατεώνες κι ας μας λένε μετά ότι δεν υποστηρίζουμε την ελληνική αγορά. Πιο Έλληνας ειναι ο σκρουτζομαγαζος παρά οι μεγάλες αλυσίδες και δε με αφορά πως βρήκαν το κινητό φθηνότερα, ας το έφερναν και οι άλλοι σε λογικές τιμές. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Το ξέρω αυτό με το ΙΜΕΙ αλλά άμα είναι να το πάρω πρώτα και μετά να τρέχω πάλι να το αλλάζω επειδή με κοροΐδεψαν δε λέει :P

 

Όσο για την τιμή που λέω 15-20 ευρώ κάτω δεν εννοώ διαφορά τιμής σκρουτζ με τα μεγάλα καταστήματα (εξάλλου αυτή η διαφορά τιμής είναι χαοτική! 110€ κάτω είναι τα σκρουτζομαγαζα), αλλά για διαφορά τιμής στα ίδια τα σκρουτζομάγαζα. Anyway πάντως σίγουρα η επόμενη μου αγορά θα είναι από σκρουτζομαγαζο. Δεν ξανα ακουμπάω λεφτά για τέτοια κινητά σε πλαίσια, public και άλλους τέτοιους απατεώνες κι ας μας λένε μετά ότι δεν υποστηρίζουμε την ελληνική αγορά. Πιο Έλληνας ειναι ο σκρουτζομαγαζος παρά οι μεγάλες αλυσίδες και δε με αφορά πως βρήκαν το κινητό φθηνότερα, ας το έφερναν και οι άλλοι σε λογικές τιμές. :P

Δε γινετε διαφορετικα αν δεν το πληρωσεις imei δε προκειτε να σου δωσει κανενα καταστημα και φυσικα αν δεν σπασεις την ταινια δεν υπαρχει θεμα ετσι κ αλλιως ειναι σαν να αγορες κατι και απλα να το μετανιωσες και να το δωσεις πισω μετα εχεις αυτο το δικαιωμα.Οσον αφορα το imei να ξερεις απο προσωπικη εμπειρια με 2 samsung το ενα Γερμανικο το αλλο Ρουμανικο δεν μπορουσαν να τα βρουν βρουν βασει του imei στην εξυπηρετηση με τιποτα το σερβις ομως τα εβρισκε κανονικοτατα.Τωρα για τα πλαισια κωτσοβολους και τις υπολοιπες μεγαλες αλυσιδες καλα κανεις εγω εχω σταματησει καιρο να αγοραζω κινητα και υπολογιστες μονο τα μικρα πραγματα αγοραζω πλεον γιατι ειναι κλεφτες γ αυτο και εσυ πολλη καλα θα κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παρω το lumia 830 αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα, εχετε να προτεινετε καποιο?

http://www.skroutz.gr/s/5535986/Nokia-Lumia-830.html?keyphrase=lumia+830

Phonegallery,e-deal,mm planet και απο τα 3 πηρα και ολα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή έχω ψωνίσει απο αρκετά σκρουτζομάγαζα, αυτά που έχω ξεχωρίσει είναι τα birdphone (έχει γίνει αλμυρούτσικο όμως τελευταία), cityshop, kaizer,kinitomania και εκτός σκρούτζ το extreme-mobile (πολύ καλό μαγαζί).

Οσο για το DOA παιδιά, όταν μιλάμε για αγορές εκτός επίσημων εγχώριων εισαγωγών, είναι πονεμένη ιστορία..δυστυχώς!!

Επίσης, επειδή διαβάζω σε αρκετά φόρουμ να γράφονται οτι απο το τάδε μαγαζί μου βγήκε χαλασμένο το κινητό, ενώ ο τάδε φέρνει καλά κινητά κλπ, να πώ οτι κάτι τέτοιο δεν ισχύει και φυσικά δεν υποστηρίζω κανέναν τους (για να μην παρεξηγηθω). Ολες οι συσκευές περνούν από μια γραμμή παραγωγής και είναι σίγουρο οτι θα υπάρξουν και κομμάτια με προβλήματα μιά και ο έλεγχος γίνεται δειγματοληπτικά και οχι σε όλα.Οπως καταλαβαίνετε είναι καθαρά θέμα τύχης το να μάς κάτσει κάποια συσκευή με πρόβλημα.

Αυτό που έχει σημασία, είναι η αντιμετώπιση του κάθε καταστήματος απέναντι στον πελάτη όταν θα τύχει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή έχω ψωνίσει απο αρκετά σκρουτζομάγαζα, αυτά που έχω ξεχωρίσει είναι τα birdphone (έχει γίνει αλμυρούτσικο όμως τελευταία), cityshop, kaizer,kinitomania και εκτός σκρούτζ το extreme-mobile (πολύ καλό μαγαζί).

Οσο για το DOA παιδιά, όταν μιλάμε για αγορές εκτός επίσημων εγχώριων εισαγωγών, είναι πονεμένη ιστορία..δυστυχώς!!

Επίσης, επειδή διαβάζω σε αρκετά φόρουμ να γράφονται οτι απο το τάδε μαγαζί μου βγήκε χαλασμένο το κινητό, ενώ ο τάδε φέρνει καλά κινητά κλπ, να πώ οτι κάτι τέτοιο δεν ισχύει και φυσικά δεν υποστηρίζω κανέναν τους (για να μην παρεξηγηθω). Ολες οι συσκευές περνούν από μια γραμμή παραγωγής και είναι σίγουρο οτι θα υπάρξουν και κομμάτια με προβλήματα μιά και ο έλεγχος γίνεται δειγματοληπτικά και οχι σε όλα.Οπως καταλαβαίνετε είναι καθαρά θέμα τύχης το να μάς κάτσει κάποια συσκευή με πρόβλημα.

Αυτό που έχει σημασία, είναι η αντιμετώπιση του κάθε καταστήματος απέναντι στον πελάτη όταν θα τύχει κάτι τέτοιο.

Συμφωνω σ αυτο που λες αλλα το καταστημα περα των 7 ημερων τουλαχιστων στις πολεις που υπαρχουν επισκευαστικα κεντρα οποιας εταιριας διαλεξει ο καθενας δεν χρειαζοντε μετα τις 7 μερες εχει ο καθενας να κανει με το σερβις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,απο phone gallery ψωνιζουμε αφοβα?ειδα πιο πανω παντως μια καλη κριτικη

Φυσικα μια χαρα καταστημα ειναι 2 κινητα πηρα απο εκει και ολα κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το birdphone εχει γινει αρκετα αλμυρουτσικο τελευταια.βεβαια 3 κινητα πηρα απο εκει και δεν ειχα κανενα προβλημα.επισης εχω παρει και απο kaizershop.και αυτο πολυ καλο και καθε φορα που περναω και ειναι ανοιχτο γινεται χαμος απο κοσμο μεσα.εμπειρια απο καποιο αλλο δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Να σας ρωτήσω και εγώ μιας και δεν έχω εμπειρία από σκρουτζομάγαζα. Θέλω να πάρω το xperia z1 compact,

http://www.skroutz.gr/s/4354970/Sony-Xperia-Z1-Compact-16GB.html

αλλά δεν έχω ιδέα πιο μαγαζί να επιλέξω.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Να σας ρωτήσω και εγώ μιας και δεν έχω εμπειρία από σκρουτζομάγαζα. Θέλω να πάρω το xperia z1 compact,

http://www.skroutz.gr/s/4354970/Sony-Xperia-Z1-Compact-16GB.html

αλλά δεν έχω ιδέα πιο μαγαζί να επιλέξω.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Phonegallery, e-deal, mmplanet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...