Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως πριν αγοράσω το G2 ρώτησα την procordia και με ρώτησε από που θα το αγοράσω. Οπότε ίσως να μη δέχονται στην procordia από όλα τα eshops

Σε ρώτησαν για να δουν αν θα είναι ευρωπαϊκή η συσκευή οποτε και εντος εγγύησης αν είναι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για την lg έχω την εντύπωση ότι αν πας το κινητό για service στο κατάστημα πού το αγόρασες ( πχ γερμανός,public,πλαίσιο και καταστήματα του skroutz) πάει arvato, ενώ αν το πας στην lg πάει procordia.

+1 για το kaizershop επίσης, απτά καλύτερα καταστήματα του skroutz,είχα αγοράσει κινητό από εκεί και όλα ήταν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθήνα είμαι αλλά ελπίζω να μην το πάω ποτέ για service (εκτός και αν είμαι τόσο γκαντέμης)

Μπορείς να μου πεις από ποιά χώρα είναι και αν έχει πάρει το Lollipop (το συγκεκριμένο).

Αυτο ρε τυπε δε μπορω να το ξερω αγοραζεις το τηλ παιρνεις τηλ στην LG δινεις imei και σου λενε αυτοι αν ειναι για χωρα της ΕΕ το κρατας αν οχι πακετο πισω το imei το γραφει πανω στο κουτι οποτε δε χρειαζετε να το ανοιξεις οποτε ακομα καλητερα αν χρειαστει να το στειλεις πισω μια στο εκατομυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα.

Παρήγγειλα σήμερα ένα HTC ONE (M8) RED από το κατάστημα MMPLANET.Θέλω να μάθω αν είναι αξιόπιστο κατάστημα και προσφέρει καλής ποιότητας κινητά. Επίσης ήμουν κάπως επιφυλακτικός με το χρώμα,δεν έχω δεi στην Θεσσαλονίκη κόκκινο M8 σε κανένα κατάστημα και φοβάμαι μην μου στείλουν καμία κλειδωμένη συσκευή από την Τανζανία ξέρω γω.Θέλω να ακούσω γνώμες απο ειδικούς και έμπειρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα.

Παρήγγειλα σήμερα ένα HTC ONE (M8) RED από το κατάστημα MMPLANET.Θέλω να μάθω αν είναι αξιόπιστο κατάστημα και προσφέρει καλής ποιότητας κινητά. Επίσης ήμουν κάπως επιφυλακτικός με το χρώμα,δεν έχω δεi στην Θεσσαλονίκη κόκκινο M8 σε κανένα κατάστημα και φοβάμαι μην μου στείλουν καμία κλειδωμένη συσκευή από την Τανζανία ξέρω γω.Θέλω να ακούσω γνώμες απο ειδικούς και έμπειρους.

Εχω παρει απο αυτους μια χαρα ειναι προχωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρώτησαν για να δουν αν θα είναι ευρωπαϊκή η συσκευή οποτε και εντος εγγύησης αν είναι.

Λάθος έκανα εγώ. Την LG ρώτησα, αλλά όχι για το αν θα έχει εγγύηση κλπ., αλλά για το πού θα πάει το κινητό σε περίπτωση βλάβης. Τότε με ρώτησε από πού θα το αγοράσω. Και όταν τους είπα από το ibuy (όπως και το αγόρασα) μου είπαν Procordia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος έκανα εγώ. Την LG ρώτησα, αλλά όχι για το αν θα έχει εγγύηση κλπ., αλλά για το πού θα πάει το κινητό σε περίπτωση βλάβης. Τότε με ρώτησε από πού θα το αγοράσω. Και όταν τους είπα από το ibuy (όπως και το αγόρασα) μου είπαν Procordia.

Την Lg αν καταλαβα καλα απο ερωτηση που τους εκανα και εγω για ενα g2 mini που πηρα για το γιο ενος φιλου την ενδιαφερει να αγοραστει απο καταστημα της ΕΕ οχι να προοριζετε το τηλ για την ΕΕ πολλη καλητερη πολιτικη σ αυτο το θεμα απο τη χαζοβιολα τη samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά και καλό Πάσχα.

Παρήγγειλα σήμερα ένα HTC ONE (M8) RED από το κατάστημα MMPLANET.Θέλω να μάθω αν είναι αξιόπιστο κατάστημα και προσφέρει καλής ποιότητας κινητά. Επίσης ήμουν κάπως επιφυλακτικός με το χρώμα,δεν έχω δεi στην Θεσσαλονίκη κόκκινο M8 σε κανένα κατάστημα και φοβάμαι μην μου στείλουν καμία κλειδωμένη συσκευή από την Τανζανία ξέρω γω.Θέλω να ακούσω γνώμες απο ειδικούς και έμπειρους.

το M8 σε κόκκινο ?? χμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ τι σου εχει τυχει και λες ετσι και ετσι;

μου έχει ερθει κινητό με σχισμένη ταινία ασφαλείας απο το kinhto.gr και οταν τους κάλεσα να τους το αναφέρω δεν ανέλαβαν ουδεμία ευθύνη..

 

Αν θέλεις να το ρισκάρεις προχώρα "άφοβα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν τα Seven spots εχουν κινητα παραεισαγωγης οπως τα Σκρουτζομαγαζα,η οπως οι μεγαλες αλυσιδες καταστηματων?

 

Υποτιθεται οτι οι μεγαλες αλυσιδες φερνουν κινητα για Ελλαδα αν και εχει ακουστει οτι φερνουν και καποια παραεισαγωγης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να παραγγείλω κινητό από skroutz (Samsung S6 μάλλον) από Citisshop ή Kdmobile. Είναι αξιόπιστα; Έχει παραγγείλει ποτέ κανείς από εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν τα Seven spots εχουν κινητα παραεισαγωγης οπως τα Σκρουτζομαγαζα,η οπως οι μεγαλες αλυσιδες καταστηματων?

 

Υποτιθεται οτι οι μεγαλες αλυσιδες φερνουν κινητα για Ελλαδα αν και εχει ακουστει οτι φερνουν και καποια παραεισαγωγης.

Μια φορά που είχα ρωτήσει για ένα z1 compact και ήταν παραεισαγωγής. Λογικά τα περισσότερα αν όχι όλα είναι παραεισαγωγής αν κρινω από τις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά που είχα ρωτήσει για ένα z1 compact και ήταν παραεισαγωγής. Λογικά τα περισσότερα αν όχι όλα είναι παραεισαγωγής αν κρινω από τις τιμές.

 

 

Εντωμεταξυ στο site γραφουν οτι τα κινητα δεν υπαρχουν σε φυσικο καταστημα αλλα σε συγκεκριμενη αποθηκη και στελνονται στον πελατη,εκτος και αν καταλαβα λαθος.Δεν θυμαμαι που ακριβως το γραφει,μπηκα τωρα και δεν το βρηκα.Για αυτο γραφει διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας.

 

Εμενα με ενδιαφερει να παραλαβω απο καταστημα,πιστευω οτι ειναι καλυτερα.Αλλο να σου ερθει σπιτι και αλλο να πας απο'κει και να τους ρωτησεις 2-3 πραγματα και ακομα να το ανοιξουν μπροστα σου οπως στο Kaizershop.Μπορεις να δεις και αν ειναι branded ανοιγοντας το νομιζω γιατι στο start up θα εμφανισει το αναλογο logo.

 

Οσα κινητα προοριζονται για Ευρωπαικη Ενωση,γραφουν ολα στο κουτι EU η τα αρχικα της αναλογης χωρας?

 

Σκεφτομουν για το LG L90N σε μαυρο χρωμα αλλα τα καταστηματα που το εχουν δεν ειναι και πολυ γνωστα με πολλες αξιολογησεις οπως πχ τα 2  Kaizer.Ειναι το καλυτερο VFM σε αυτα τα χρηματα.

 

http://www.skroutz.gr/s/4706233/LG-L90-D405N-8GB.html

 

Το Kaizerstore εχει το LG L90D405 που η διαφορα ειναι οτι δεν εχει NFC αλλα ελαχιστα καλυτερη μπροστινη καμερα.Χρησιμευει καθολου το NFC,το χρησιμοποιειτε?

 

http://www.skroutz.gr/s/5849160/LG-L90-D405-8GB.html

 

Αλλιως μαλλον θα παρω 1 απο τα LUMIA 640(Lte or Dual sim).H Microsoft βελτιωνει αρκετα τα WP με τα Windows 10.

 

Δεν εχει βγει ακομα επισημα και το ρημαδι το καινουριο Moto G 4g 2015.Αν και νομιζω οτι θα εχει καπου 250€.Γενικα ολα τα 4G ειναι λιγο πιο ακριβα.Γιατι αν δεν βγει ποτε επισημα για Ελλαδα δεν θα καλυπτεται στην εγγυηση Ελλαδα οπως το MotoG 4G 2013.

 

http://www.skroutz.gr/s/6484312/Motorola-Moto-G-4G-2nd-Gen-8GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παρω το lumia 535..ειδα στο σκρουτζ οτι το kaizerstore εχει τις περισσοτερες αξιολογησεις .. ας μ πει καποιος ειναι εμπιστο ή θα φαω το κεφαλι μου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...