Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρεις κανείς πως ακριβώς προμηθεύονται τα κινητά τα σκρουτζομάγαζα; Κατευθείαν από ξένες αντιπροσωπείες ; Από πάροχους άλλων χωρών; Πέραν από το ότι τα περισσότερα δεν έχουν φυσικά καταστήματα/προσωπικό κτλ πως προκύπτει η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σχέση με τα κινητά ελληνικής αντιπροσωπείας ( πέραν της αισχροκέρδιας των μεγάλων αλυσίδων) ή μήπως είναι μόνο αυτό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρεις κανείς πως ακριβώς προμηθεύονται τα κινητά τα σκρουτζομάγαζα; Κατευθείαν από ξένες αντιπροσωπείες ; Από πάροχους άλλων χωρών; Πέραν από το ότι τα περισσότερα δεν έχουν φυσικά καταστήματα/προσωπικό κτλ πως προκύπτει η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή σε σχέση με τα κινητά ελληνικής αντιπροσωπείας ( πέραν της αισχροκέρδιας των μεγάλων αλυσίδων) ή μήπως είναι μόνο αυτό ; 

Και τη μας νοιαζει αυτο φιλε μου το μονο που μας νοιαζει ειναι να μην ειναι φολα το κινητο δηλαδη να ειναι γνησιο και για ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για ανεβαινουν ετσι οι τιμες στο σκρουτζ αυτη τη βδομαδα? Το s5 18 ευρω ανεβηκε. Το lg g3 14 περιπου. Τι εχει παιχτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για ανεβαινουν ετσι οι τιμες στο σκρουτζ αυτη τη βδομαδα? Το s5 18 ευρω ανεβηκε. Το lg g3 14 περιπου. Τι εχει παιχτει?

Πολύ απλά...... Μάντεψε.... Τα capitals controls....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά...... Μάντεψε.... Τα capitals controls....

Nαι ρε εσυ το καταλαβα αυτο αλλα και παλι γιατι να τα ανεβασουν? Ετσι και αλλιως τωρα δεν ψωνιζει κανεις κινητο. Και να εχεις λεφτα αντε να τα βγαλεις απο τραπεζα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τη μας νοιαζει αυτο φιλε μου το μονο που μας νοιαζει ειναι να μην ειναι φολα το κινητο δηλαδη να ειναι γνησιο και για ΕΕ

 

ΟΚ, προσωπικά με ενδιαφέρει το θέμα αν κάποιος γνωρίζει ας μου στείλει ένα pm ή ας απαντήσει εδώ. 

Nαι ρε εσυ το καταλαβα αυτο αλλα και παλι γιατι να τα ανεβασουν? Ετσι και αλλιως τωρα δεν ψωνιζει κανεις κινητο. Και να εχεις λεφτα αντε να τα βγαλεις απο τραπεζα..

 

Νομίζω αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν μπορούν εύκολα να φέρουν απόθεμα πλέον. Οπότε ανεβάζουν τιμές για να έχουν το ίδιο κέρδος με το απόθεμα που έχουν αυτή την στιγμή ίσως ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ρε εσυ το καταλαβα αυτο αλλα και παλι γιατι να τα ανεβασουν? Ετσι και αλλιως τωρα δεν ψωνιζει κανεις κινητο. Και να εχεις λεφτα αντε να τα βγαλεις απο τραπεζα..

Σε επικοινωνια με το καταστημα Nok shop μου ειπε ο καταστηματαρχης οτι οντως εχουν πεσει πολλα ακυρα σε κινητα και οτι τα λιγα κινητα που πουλανε ειναι τα Iphone :P Μαλλον ο κοσμος τρεχει να αγορασει High end κινητα σε περιπτωση κουρεματος :D

 

Επισης αλλα 2 γνωστα καταστηματα,απο την μια το Kaizershop χτες που κοιταξα βγηκε απο το Skroutz και επισης δεχεται μονο μετρητα για αγορες(κατι που κανονικα απαγορευεται σε περιοδο τραπεζικης αργιας)και μια απο τα ιδια και το Phonegallery.

 

Μονο για μετρητα ειχα διαβασει και για περιπτωσεις eshop αν και δεν ξερω ποσοι αγοραζουν απο εκει.

Το S6 πχ εχει ανεβει 20 με 25ευρω και σχεδον τοσο και το Iphone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω το γλεντι ανοδου τιμων στο Skroutz καλα κρατει,παλι οι τιμες ανεβηκαν και μερικα καταστηματα βγηκαν και εκτως Skroutz.

Γιατι βγηκαν εκτος skroutz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι βγηκαν εκτος skroutz?

Γιατί χρεώνει με το click το skroutz ! Επίσης αν δεν κάνω λάθος για να είναι στο skroutz πρέπει να παρέχουν τουλάχιστο 2 τρόπους πληρωμής (αν βγάλεις την κάρτα όπως λέει ο φίλος) τότε πρόβλημα.

Επεξ/σία από Giannis316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι βγηκαν εκτος skroutz?

Λογω του ολου σκηνικου με την αγορα μεσω καρτων. Η πλακα ειναι οτι κανονικα εν περιοδο τραπεζικης αργιας επιβαλλεται να γινεται η αγορα μεσω καρτων και κατι καταστηματα οπως το Kaizershop στην κοσμαρα τους http://www.kaizershop.gr/?route=common/homeκαι η πλακα ειναι οτι μπορεις να τους προκαλεσεις ζημια με αυτο που κανουν(μονο μετρητοις)   http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/24315 και το ακομα πιο κορυφαιο ειναι οτι πχ το συγκεκριμενο καταστημα και λεει αγορες μονο τις μετρητοις λογω οικονομικων εξελιξεων και παει και μου ανεβαζει και την τιμη στα κινητα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η απλή λογική ότι κανένας δε μπορεί να εισάγει προϊόντα γιατί δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν εμβάσματα στο εξωτερικό.

Αν δεν μπορεις να εισαγεις προιοντα τοτε θα βλεπαμε στα καταστηματα ολα τα γνωστα μοντελα να λεγανε διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας κλπ .Εγω στο καταστημα που πηρα το κινητο μεσω καρτας κανονικα εκανε παραγγελιες αρα κατι αλλο παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορεις να εισαγεις προιοντα τοτε θα βλεπαμε στα καταστηματα ολα τα γνωστα μοντελα να λεγανε διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας κλπ .Εγω στο καταστημα που πηρα το κινητο μεσω καρτας κανονικα εκανε παραγγελιες αρα κατι αλλο παιζει.

Το ότι το είχε σε απόθεμα το κινητό που πήρες δεν έχει σχέση.

Κάθε κλικ που κάνεις είναι χρεώσιμο και κανένα μαγαζί δε συμφέρει να το βαράνε με κλικ για κάτι που δεν έχουν. (δεν είναι όλοι οι αγοραστές γνώστες του ηλεκτρονικού εμπορίου, μη πω οι περισσότεροι δεν είναι)

 

Ο Ελληνάρας επίσης έχει την απαίτηση να του το φέρεις γρήγορα γιατί έκανε το παραγγελία, το έχεις δε το έχεις, ανεξαρτήτως τι γράφει στο site, θα σε πρήξει "που είναι και που είναι".

 

Τα μαγαζιά φεύγουν από τα προϊόντα γιατί απλούστατα δεν έχουν απόθεμα και είναι άγνωστο το πότε θα ανοίξουν οι τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...