Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν λεει ενα μαγαζι "branded" τι εννοει;

http://www.insomnia.gr/topic/569447-branded-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%82/

 

ΒRANDED Ή UNBRANDED?

Ποιες είναι λοιπόν αυτές οι ”περίφημες” συσκευές Branded που ακούμε συνέχεια;

Branded λέγονται οι συσκευές που ανήκουν σε κάποιον πάροχο στην Ελλάδα, π.χ. Cosmote, Vodafone κ.τ.λ., και ομοίως στην Ευρώπη όπως π.χ. T-Mobile Αγγλίας.

Αυτές οι συσκευές συνήθως έχουν το Logo της εταιρίας στην εκκίνηση τους ή/και κάποιες εφαρμογές της εταιρίες που δε μπορούν να απεγκατασταθούν ή/και κάποια ringtones.

Οι Branded συσκευές που βρίσκουμε στα Ηλεκτρονικά Καταστήματα είναι από παρόχους του εξωτερικού και είναι φθηνότερες από τις Unbranded, τις συσκευές δηλαδή που δεν ανήκουν σε κάποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας.

Το κακό με τις Branded συσκευές είναι, εκτός από τις περιττές εφαρμογές που απλά βαραίνουν το λειτουργικό χωρίς λόγο, ότι αργούν να πάρουν τις αναβαθμίσεις λογισμικού σε σχέση με τις Unbrabded, ακόμα και για μήνες πολλές φορές, μιας και ο πάροχος παίρνει την αναβάθμιση, τη προσαρμόζει για το δίκτυο του προσθέτοντας τις δικές του εφαρμογές και μετά τη διαθέτει μέσω OTA (Over The Air) στα δικά του smartphones/tablets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.. ψαχνω αξιοπιστω σκρουτζομαγαζο για να παρω ενα κινητο. Βλεπω σε προηγουμενα ποστ να λετε για birdphone και Kaizer και βλεπω οτι αυτα εχουν βαθμολογια καλη μεν αλλα βασισμενες σε 60-100 ατομα... και υπαρχει και το citisshop για παραδειγμα ή το open365 με καλη βαθμολογια και 300 ή 140 αξιολογησεις αντιστοιχα... Λετε να τα εμπιστευτω? Γνωριζετε αλλα αξιοπιστα σκρουτζομαγαζα?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.. ψαχνω αξιοπιστω σκρουτζομαγαζο για να παρω ενα κινητο. Βλεπω σε προηγουμενα ποστ να λετε για birdphone και Kaizer και βλεπω οτι αυτα εχουν βαθμολογια καλη μεν αλλα βασισμενες σε 60-100 ατομα... και υπαρχει και το citisshop για παραδειγμα ή το open365 με καλη βαθμολογια και 300 ή 140 αξιολογησεις αντιστοιχα... Λετε να τα εμπιστευτω? Γνωριζετε αλλα αξιοπιστα σκρουτζομαγαζα?

Ευχαριστω

Eξαρταται και για ποια συσκευη ενδιαφερεσαι. Παντως απο birdphone και Kaizer εχω ψωνισει κι εγω και ηταν απολυτως αξιοπιστα. Τα αλλα που λες δεν εχει τυχει να τα δοκιμασω προσωπικα. Κατατα εξαρταται και για ποια συσκευη σε ενδιαφερει οπως ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαρταται και για ποια συσκευη ενδιαφερεσαι. Παντως απο birdphone και Kaizer εχω ψωνισει κι εγω και ηταν απολυτως αξιοπιστα. Τα αλλα που λες δεν εχει τυχει να τα δοκιμασω προσωπικα. Κατατα εξαρταται και για ποια συσκευη σε ενδιαφερει οπως ειπα.

για το samsung galaxy J5 ενδιαφερομαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζετε αλλα αξιοπιστα σκρουτζομαγαζα?

Ευχαριστω

 

με αυτη τη σειρα κυριως τα 2 πρωτα ειναι τα καλυτερα για εμενα.

 

kaizershop.gr

tokinito.gr

kaizer 

mrmobi

birdphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω πολυ !!!

Θα σου προσθεσω το phonegallery το e deal και την kinitomania και αυτα πολλη καλα και αξιοπιστα καταστηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρα ειναι καινουργιο για να εχει καποιος εμπειρια.

 

Προστέθηκε στο Skroutz στις 01/02/2016

 

Προς το παρων δεν δεχονται paypal 

 

http://www.skroutz.gr/m/3427/Dexter

 

αρκετα καλες οι τιμες του απο το λιγο που χαζεψα αν και εχει μόνο 8 προιοντα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το Birdphone δεν ειναι αυτο που ουτε φυσικο καταστημα δεν εχει????Αρα για μενα αν ισχυει αυτο τοτε δεν θα το θεωρουσα και απο τα πιο αξιοπιστα...

 

Παντως να πω οτι εχτες πηγα σε γνωστο kaizershop Μοτο G3rd gen με καμμενο Pixel αγορασμενο την προηγουμενη Παρασκευη το απογευμα και εγω πηγα χτες το μεσημερι(αρα κανονικα καλυπτομαι και απο τις 7 μερες Doa εστω και οριακα).Για να δουμε τελικα τι αντιμετωπιση θα εχω μιας και αυτο που αγχωνει τον περισσοτερο κοσμο ειναι ''τι γινεται σε περιπτωση που σου παθει κατι΄΄

 

Να πω μονο οτι η συσκευη ηταν Γαλλικη και μαλιστα ειχε μεσα ακουστικα(της πλακας μεν αλλα ειχε)ενω πχ η Ελληνικης εισαγωγης ερχεται χωρις ακουστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
http://www.skroutz.gr/s/7504713/Apple-iPhone-6s-64GB.html Γεια σας θέλω να αγοράσω το 6s 64gb... Έχει αγοράσει κάποιος από τα μαγαζιά με την φθηνότερη τιμή (best phone, phonegallery.gr, smarties.gr) ; αν Ναι ποια η γνώμη σας για τα καταστήματα; Επεξ/σία από Sakel27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ το phonegallery εχω αγορασει ενα iphone, ειναι μια χαρα τ μαγαζι απλα σε ολα τα σκρουτζομαγαζα να ρωτας αν ειναι απο αγγλια ησυσκευη γιατι τοτε θες και ανταπτορα πριζας για τον φορτιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ το phonegallery εχω αγορασει ενα iphone, ειναι μια χαρα τ μαγαζι απλα σε ολα τα σκρουτζομαγαζα να ρωτας αν ειναι απο αγγλια ησυσκευη γιατι τοτε θες και ανταπτορα πριζας για τον φορτιστη.

Αν οντως πετυχει τετοιο καταστημα τοτε οφειλει να του δωσει το ιδιο καταστημα τον ανταπτορα πριζας για τον φορτιστη.Εκτως αν ειναι τοσο μπακαληδες και δε το γνωριζουν στο καταστημα αρα καταλαβαινεις.

Προσωπικα για τα σκρουτζομαγαζα θεωρω σημαντικοτερο να προτεινουμε τα μαγαζια οχι μονο που πας σου δινουν το κινητο και τελος αλλα και σε αυτα που χρειαστηκε να χρησιμοποιηθει η εγγυηση καθως στα δυσκολα φενεται το μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...