Προς το περιεχόμενο

Σύνταξη βιογραφικού | Επαγγελματικό


codesix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια, αφου σου αρεσει το Europass…..καντο,  αλλα το οτι το εχει και η κουτση μαρια μην σε παραξενευει……  :-)

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραια, αφου σου αρεσει το Europass….. αλλα το οτι το εχει και η κουτση μαρια μην σε παραξενευει……  :-)

 

Μετα απο 2 χρονια με λιγοστα interviews τελικα σημερα εκανα νεο, ενταξει αν φταει αυτο θα τα σπασω ολα :P

 

Y.Γ

 

Γνωσεις που δεν ειναι πιστοποιημενς της αναφερουμαι ? Πχ προγραμματισμο, video editing, ξενες γλωσσες χωρις δίπλωμα κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 2 χρονια με λιγοστα interviews τελικα σημερα εκανα νεο, ενταξει αν φταει αυτο θα τα σπασω ολα :P

 

Y.Γ

 

Γνωσεις που δεν ειναι πιστοποιημενς της αναφερουμαι ? Πχ προγραμματισμο, video editing, ξενες γλωσσες χωρις δίπλωμα κλπ 

 

Και πιστοποιημένες να είναι μπορεί να έχουν περάσει χρόνια και να μην θυμάσαι κάτι. Γράψε οτι ξέρεις καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πιστοποιημένες να είναι μπορεί να έχουν περάσει χρόνια και να μην θυμάσαι κάτι. Γράψε οτι ξέρεις καλά.

 

μονο ? τι εχω να χασω ? το πολυ πολυ αν με καλεσουν κανω ενα φρεσκαρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω, οτι νομίζεις, γενικά έλεγξε και βεβαιώσου οτι δεν γινονται κουραστικές οι λεπτομέρειες που γράφεις και να μην πιάνουν πολλές γραμμές γιατί διαβάζουν εκατοντάδες βιογραφικά οι εργοδότες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω, οτι νομίζεις, γενικά έλεγξε και βεβαιώσου οτι δεν γινονται κουραστικές οι λεπτομέρειες που γράφεις και να μην πιάνουν πολλές γραμμές γιατί διαβάζουν εκατοντάδες βιογραφικά οι εργοδότες.

 

οκ συμφωνω με αυτο, απλα καλητερα να αναφερεις κατι παρα να μην το λες επειδη δεν το θημασε στην χειροτερη θα πας και δεν θα ξερεις αν ομως δεν το αναφερεις μπορει να μην σε καλεσουν καν

 

υ.γ εγω εκανα πρακτικη στον ΟΣΕ και ειχα προισταμενο τον Δημοπουλο προεδρο της ΕΕΤΕΜ , να το αναφερω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 2 χρονια με λιγοστα interviews τελικα σημερα εκανα νεο, ενταξει αν φταει αυτο θα τα σπασω ολα :P

 

Y.Γ

 

Γνωσεις που δεν ειναι πιστοποιημενς της αναφερουμαι ? Πχ προγραμματισμο, video editing, ξενες γλωσσες χωρις δίπλωμα κλπ 

 

Καλύτερα νομίζω να αναφέρεις ότι γνώσεις έχεις -πιστοποιημένες και μη- που να σχετίζονται με την εκάστοτε θέση εργασίας ή που να μπορούν να αξιοποιηθούν έστω και με κάποιο έμμεσο τρόπο στη θέση αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η σχολή άλλαξε όνομα ποιο βάζουμε στο βιογραφικό?

 

Προσωπικά θα έβαζα το παλαιό.

 

Αν ήταν κρίσιμο βογραφικό και θα έπρεπε να δείξω με κάποιον τρόπο την αλλαγή ίσως έβαζα κάποιο σχόλιο/επεξήγηση πως τώρα είναι η τάδε σχολή.

 

Αν η σχολή μπορεί να σου εκδώσει τίτλους/πιστοποιητικά με το νέο όνομα ίσως να μη χρειαστεί (αν και πάλι εγώ αυτό θα έκανα) ... αυτό γιατί αν σου ζητηθεί πχ σε περίπτωση "επιχτυχίας" να πας τα χαρτιά σου θα είναι ότι χειρότερο να βρεθεί "discrepancy"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω μάλλον στη γραμματεία να το ρωτήσω.

Δεν έχω πάρει και το κανονικό πτυχίο ακόμα, είμαι με το αντίγραφο, οπότε δεν ξέρω τι θα γράφει αυτό πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 2 χρονια με λιγοστα interviews τελικα σημερα εκανα νεο, ενταξει αν φταει αυτο θα τα σπασω ολα :P

 

Y.Γ

 

Γνωσεις που δεν ειναι πιστοποιημενς της αναφερουμαι ? Πχ προγραμματισμο, video editing, ξενες γλωσσες χωρις δίπλωμα κλπ 

Εγώ θα τις ανέφερα (βάλε ένα πεδίο άλλες γνώσεις - δεξιότητες και γράψτα εκεί)

 

Αν η σχολή άλλαξε όνομα ποιο βάζουμε στο βιογραφικό?

Θα έβαζα το όνομα της σχολής που έβγαλα κι ας έχει αλλάξει όνομα ή καταργηθεί

 

 

 

Πάντως κυκλοφορούν κάποια πολύ τραγικά βιογραφικά (από άποψη εμφάνισης τουλάχιστον...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η σχολή άλλαξε όνομα ποιο βάζουμε στο βιογραφικό?

 

Kαι εγω δεν ξερω τι να κανω για Ελλαδα παντα, να βαλω ΤΕΙ Καβαλας η Ανατολικης Μακεδονιας Θρακης ?

Στον ΑΣΕΠ παντως υπηρχε μονο το 2ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω δεν ξερω τι να κανω για Ελλαδα παντα, να βαλω ΤΕΙ Καβαλας η Ανατολικης Μακεδονιας Θρακης ?

Στον ΑΣΕΠ παντως υπηρχε μονο το 2ο.

 

Βάλε ειδικότητα και ίδρυμα: Κάτι σαν "Μηχανολόγος Μηχανικός ΤΕ - ΤΕΙ Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης". Αν σε παίρνει, τσόνταρε και ένα "παράρτημα Καβάλας" στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...