Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεγάλος Διαγωνισμός
Κερδίστε 3 VPS, 50 πακέτα hosting και χιλιάδες domain .eu

Φωτογραφία

Μη δυνατη η συνδεση του κινητου στον υπολογιστη

• Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις σ'αυτό το θέμα

#1 kostaks3

kostaks3

Senior Member

• Members
  • 681 μηνύματα
  • LocationΕδω,εκει.παραπερα

Δημοσίευση 24 Ιούνιος 2013 - 12:33 πμ

Απο σημερα το πρωι,οταν βαζω το κινητο μου στον υπολογιστη με το usb δεν συνδεεται σωστα, αλλα το μονο που κανει ειναι να φορτιζει.Δεν μπορω να μεταφερω ουτε αρχεια ουτε τιποτα.Εχω ξεψαχνισει το google αλλα δεν βρηκα λυση.Εχω κατεβασει διαφορους drivers,οπως και αυτους της samsung για το usb.Αλλα και παλι τιποτα.Ειναι απο οτι εχω δει και στην διαχειριση συσκευων το mtp.

Εχει ερθει κανενας αλλος αντιμετωπος με αυτο το προβλημα;

Αυριο αν δεν γινει τιποτα θα επικοινωνησω με samsung καθως αυτο πρεπει να περασω καποια αρχεια στο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

PS:Δεν ηξερα αν επρεπε να το βαλω στην ενοτητα Software,mobile software ή drivers για αυτο συγγνωμη για την τυχον λαθος θεση του τοπικ

Ad Bot

Ad Bot

#2 CorpseGrinder

CorpseGrinder

Senior Member

• Members
  • 239 μηνύματα
  • LocationΛαμία

Δημοσίευση 24 Ιούνιος 2013 - 01:42 πμ

κατεβασε το Kies >> install. δοκιμασε ξανα μετα και πες μας αποτελεσματα.

#3 olimpiakos 7

olimpiakos 7

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 67 μηνύματα

Δημοσίευση 24 Ιούνιος 2013 - 01:46 πμ

για προσωρινη λυση δεν μπορεις να βγαλεις την καρτα μνημης και να το βαλεις σε ενα card reader;;;;

#4 CorpseGrinder

CorpseGrinder

Senior Member

• Members
  • 239 μηνύματα
  • LocationΛαμία

Δημοσίευση 24 Ιούνιος 2013 - 02:00 πμ

για προσωρινη λυση δεν μπορεις να βγαλεις την καρτα μνημης και να το βαλεις σε ενα card reader;;;;

ναι, και αν αυτο που θες δεν ειναι στην sd απλα περασε το εσυ μεσα απ'τον explorer της συσκευης σου.

#5 kostaks3

kostaks3

Senior Member

• Members
  • 681 μηνύματα
  • LocationΕδω,εκει.παραπερα

Δημοσίευση 24 Ιούνιος 2013 - 10:57 πμ

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Αυτο με το kies το εχω κανει αρκετες φορες αλλα τιποτα.Εχω μια καρτα μνημης αλλα δεν την χρησιμοποιω σε αυτο το κινητο καθως μου φτανει η εσωτερικη του μνημη.Τελος,δεν εχω card reader για να το βαλω,επειδη η καρτα ηταν πακετο με το προηγουμενο κινητο μου

#6 gavrinosvl

gavrinosvl

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 μηνύματα
  • LocationΑθηνα

Δημοσίευση 29 Ιούνιος 2013 - 09:34 πμ

καλημέρα ! Εγώ είμαι τεχνικός κινητών τηλ και αρκετές φορές αντιμετωπίζουμε αυτό το πρόβλημα. Τα πίνακια Που έχει η υποδοχή φόρτισης είναι διαφορετικά από αυτα Που είναι για μεταφορά δεδομένων. Υπάρχει το ενδεχόμενο να σου έχουν ξεκολλήσει η φθαρεί και για αυτό δεν στο αναγνωρίζει. Οπότε αν είναι εντός εγγύησης καλύτερα πήγαινε το στην αντιπροσωπεία.