Προς το περιεχόμενο

Πώς τη βγάζετε οι άνεργοι;


giorgarello

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρά τώρα προτιμάς να δουλεύεις σε τηλ κέντρο τηλεφωνίας και να σε ξεχέζουν δυσαρεστημένοι πελάτες 100 φορές τη μέρα; 1000 φορές τηλεφωνικό κέντρο telemarketing και να πουλάς pretty bra  :P

οχι customer service απο τους αλλους που σου λενε ποσα δεινετε καθε μηνα,εμεις δεινουμε τα ιδια με χ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

aggeliopolis.gr

έχει αρκετές προσωρινές δουλειές,αρκετές για beach bars και μερική απασχόληση

από το τίποτα..

 

επίσης ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ

 

περνάει ο χρόνος δημιουργικά, γνωρίζεις ανθρώπους, αποκτάς εμπειρία

 

από εκεί και πέρα ξένες γλώσσες χρησιμότατες

 

α, και πολύ ψάξιμο σχετικά με προκηρύξεις (οι οποίες ίσως να χρειάζονται και συγκεκριμένα προσόντα)

 

όπως επίσης επιδοτούμενα ερευνητικά προγράμματα αν είσαι επιστήμονας

 

όσο για το εξωτερικό δεν το έχω ψάξει, δεν με ενδιαφέρει αλλά υπάρχουν αυτά:http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm

 

 

να ακούτε την Παυλινάρα το χει ψάξει το θέμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σκεφτομαι οκ φετος εχω την ελπιδα να μπω σε προγραμμα του οαεδ, του χρονου που θα γινω 30 δεν θα υπαρχει καμμια γιατι δυστηχως τα περισσοτερα προγραμματα ειναι για νεους 18 εως 29.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεργος στα χαρτια απο το 2010 που απολυθηκα απο στρατο.Αλλα εδω στο χωριο υπαρχουν τα χωραφια.Με 2000 δεντρα και με την κολοκριση παλι τα καθαρα κερδη ειναι πολυ λιγα.Αναλογα τη χρονια και τις ζεστες που εχει ειναι αναλογη και η παραγωγη.Επισης ετοιμαζετε και το προγραμμα με τα σεμιναρια για οαεδ να δουμε ποτε θα αρχισουν.Γενικα ξεκολλατε μερικοι απο τη μιζερια.Πατε για κανα μπανακι καντε γυμναστικη περαστε καλα με την κοπελα σας/καμια τουριστρια και ολα θα φτιαξουν.Υγεια να υπαρχει και ολα τα αλλα γινονται.<br><br>

Sent from my u8800pro using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σκεφτομαι οκ φετος εχω την ελπιδα να μπω σε προγραμμα του οαεδ, του χρονου που θα γινω 30 δεν θα υπαρχει καμμια γιατι δυστηχως τα περισσοτερα προγραμματα ειναι για νεους 18 εως 29.

 

Πήρα μέρος σε ένα που είχε γίνει πριν λίγους μήνες, προτίμησαν τους μικρότερους και εγώ είμαι 25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα γυρισα απο μπυρίτσα με άνεργο ζευγάρι 35αρηδων.

Εντάξει.

 

 

Εχουν μεινει 30.000 για να εξοφλήσουν το στεγαστικο των 60.000 που ειχαν πάρει πριν μερικά χρόνια οι

ανθρωποι και η τράπεζα έχει ξεσκιστεί στα εξώδικα. "Δεν έχουμε λέμε. Ανέργου εδω και 18 μήνες ειμαστε και οι 2. Πάρτε το σπίτι."

Χαμπάρι η τραπεζα. Συνεχιζει με τα εξώδικα. Λογικό. Δε συμφέρει για 30.000 να πάνε σε πλειστηριασμό.

 

Φαγητό? Λογαριασμοί? Όλα απ τους γονείς και τα αδέλφια που βοηθάνε. Αμάξι πουλήθηκε με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Η κοπέλα συζητάει τωρα τη πιθανοτητα να καθαρίζει τη πολυκατοικία για 60 ευρω το μήνα. (εννοείται πως έχει πτυχίο Πανεπιστημίου και μεταπτυχιακό πάνω στην ενέργεια), ενώ το παλικάρι ήταν αναπληρωτής καθηγητής περίπου 7 χρόνια που απλά φέτος, κάποιοι τον πέρασαν στον πίνακα και έμεινε απ έξω (εννοείται οτι έχω δωσει ΑΣΕΠ και έχει περάσει).

 

Ψάχνει για μεροκάματα ακόμα και σε αποθήκες στα νότια και δεν υπάρχει τίποτα. Οπως μου έλεγε, οι περισσότεροι κοιτάνε για αλοδαπους διοτι τους δινουν 5 ευρω χωρις ασφαλιση και τους βγάζουν τη δουλειά.

Έχουν ήδη βάλει το σπίτι προς πώληση ή ενοικίαση και περιμένουν...

 

Το παράδειγμα των ανθρωπων αυτων το αναφέρω ως χαρακτηριστικό της κατάστασης που ευκολα μπορει να περιέλθει κάποιος ο οποίος και δουλευταράς ειναι, και μορφωμένος και δάνειο μεγάλο δεν πήρε και έκανε ότι παιρνουσε απ το χέρι του για να ξεφύγει απ τη προσωπική κρίση.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως για να τα καταφέρνουν προσπαθουν να κυνηγήσουν ιδιαίτερα ΧΩΡΙΣ ΑΠΌΔΕΙΞΗ φυσικά.

Ειναι αυτό που έλεγε και η ερευνα πρόσφατα. Αν θέλεις να ζησεις, πρέπει να παρανομήσεις.

 

Βγαίνω έξω απ τα ρουχα μου που υπάρχει ακομα κόσμος που επιμένει πως η λιτότητα θα μας βοηθάει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε σκεφτεί το καφεδάκι που πίνετε καθημερινά, να το πιειτε στο Συνταγμα π.χ. ? Θα ήταν ένας πολύ ωραίος τρόπος να 'δηλώσετε' παρών, να βρεθείτε με ομοιοπαθούντες, να συζητήσετε, να προσπάθήσετε να ξυπνήσετε την κοινωνία από το λήθαργο και εν τελει να κάνετε κάτι που ίσως μας βοηθήσει όλους μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aggeliopolis.gr

έχει αρκετές προσωρινές δουλειές,αρκετές για beach bars και μερική απασχόληση

από το τίποτα..

 

επίσης ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ

 

περνάει ο χρόνος δημιουργικά, γνωρίζεις ανθρώπους, αποκτάς εμπειρία

 

από εκεί και πέρα ξένες γλώσσες χρησιμότατες

 

α, και πολύ ψάξιμο σχετικά με προκηρύξεις (οι οποίες ίσως να χρειάζονται και συγκεκριμένα προσόντα)

 

όπως επίσης επιδοτούμενα ερευνητικά προγράμματα αν είσαι επιστήμονας

 

όσο για το εξωτερικό δεν το έχω ψάξει, δεν με ενδιαφέρει αλλά υπάρχουν αυτά:http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm

Τον κάναμε τον εθελοντισμό 9 μήνες στο στρατό. Οχι άλλο ας πάτε εσείς οι γυναίκες για εθελοντές. Πάντως Αρτα μια χαρά είσαι ζωάρα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε σκεφτεί το καφεδάκι που πίνετε καθημερινά, να το πιειτε στο Συνταγμα π.χ. ? Θα ήταν ένας πολύ ωραίος τρόπος να 'δηλώσετε' παρών, να βρεθείτε με ομοιοπαθούντες, να συζητήσετε, να προσπάθήσετε να ξυπνήσετε την κοινωνία από το λήθαργο και εν τελει να κάνετε κάτι που ίσως μας βοηθήσει όλους μας...

Εγω πλεον καφεδακι μονο στο σπιτι απο ενα μαζαγι που τον εχει 1 ευρω. Το χειμωνα την βγαζω πολυ οικονομικα με γαλικο αλλα τωρα καλοκαιρι δεν μπορω να πιω φραπε για αυτο περνω φρεντο απεξω.

 

Εντάξει. Οι άντρες αφήστε τον εθελοντισμό για εμάς.

Ειχα κοιταξει για φετος αλλα απο την μια δεν ειχε κατι να με ενδιαφερει και απο την αλλη ηθελε λεφτα για την συμμετοχη νομιζω καπου 100 ευρω.

 

Τωρα γυρισα απο μπυρίτσα με άνεργο ζευγάρι 35αρηδων.

Εντάξει.

 

 

Εχουν μεινει 30.000 για να εξοφλήσουν το στεγαστικο των 60.000 που ειχαν πάρει πριν μερικά χρόνια οι

ανθρωποι και η τράπεζα έχει ξεσκιστεί στα εξώδικα. "Δεν έχουμε λέμε. Ανέργου εδω και 18 μήνες ειμαστε και οι 2. Πάρτε το σπίτι."

Χαμπάρι η τραπεζα. Συνεχιζει με τα εξώδικα. Λογικό. Δε συμφέρει για 30.000 να πάνε σε πλειστηριασμό.

 

Φαγητό? Λογαριασμοί? Όλα απ τους γονείς και τα αδέλφια που βοηθάνε. Αμάξι πουλήθηκε με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Η κοπέλα συζητάει τωρα τη πιθανοτητα να καθαρίζει τη πολυκατοικία για 60 ευρω το μήνα. (εννοείται πως έχει πτυχίο Πανεπιστημίου και μεταπτυχιακό πάνω στην ενέργεια), ενώ το παλικάρι ήταν αναπληρωτής καθηγητής περίπου 7 χρόνια που απλά φέτος, κάποιοι τον πέρασαν στον πίνακα και έμεινε απ έξω (εννοείται οτι έχω δωσει ΑΣΕΠ και έχει περάσει).

 

Ψάχνει για μεροκάματα ακόμα και σε αποθήκες στα νότια και δεν υπάρχει τίποτα. Οπως μου έλεγε, οι περισσότεροι κοιτάνε για αλοδαπους διοτι τους δινουν 5 ευρω χωρις ασφαλιση και τους βγάζουν τη δουλειά.

Έχουν ήδη βάλει το σπίτι προς πώληση ή ενοικίαση και περιμένουν...

 

Το παράδειγμα των ανθρωπων αυτων το αναφέρω ως χαρακτηριστικό της κατάστασης που ευκολα μπορει να περιέλθει κάποιος ο οποίος και δουλευταράς ειναι, και μορφωμένος και δάνειο μεγάλο δεν πήρε και έκανε ότι παιρνουσε απ το χέρι του για να ξεφύγει απ τη προσωπική κρίση.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως για να τα καταφέρνουν προσπαθουν να κυνηγήσουν ιδιαίτερα ΧΩΡΙΣ ΑΠΌΔΕΙΞΗ φυσικά.

Ειναι αυτό που έλεγε και η ερευνα πρόσφατα. Αν θέλεις να ζησεις, πρέπει να παρανομήσεις.

 

Βγαίνω έξω απ τα ρουχα μου που υπάρχει ακομα κόσμος που επιμένει πως η λιτότητα θα μας βοηθάει.

Ναι ρε πολυ ειναι ετσι εχω και εγω πολλους φιλους σε ιδια κατασταση που εχουν και παιδι ευτηχως ειμαι μπακουρι το μονο θετικο.

 

Και εγω εχω αλλαξει δραματικα τον τροπο ζωης μου, πλεον δεν ψωνιζω τιποτα απο το ψιλικατσιδικο οπως παλια και μια σοκολατα να θελω παω στο σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...