Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα ταμπλετ ειναι ,τα κανει ολα και συμφερει.Η οθονη του (παρα την μετρια αναλυση) ειναι πολυ καλη και φωτεινη (αυτο το PLS κανει δουλεια) και η μπαταρια του ειναι επαρκης χαρη στους νεους επεξεργαστες της ΜΤΚ που ειναι ολιγαρκης στο ρευμα.

 

τοσο ολιγαρκης που να "σηκωνει" την μιση μπαταρια σε σχεση με αλλα tablets? συνηθως πανω απο 7000mah εχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο αξιοπιστο buyincoins,εκπτωση 8% σε ολα τα κινητα και tablets με το κουπονι BIC8MOB.Ισχυει για 2 αγορες.Συγκρινετε τις τιμες,γιατι σε πολλα κινητα ειναι αισθητα ανωτερες απο vickmall,minideal,to2c και ψωνιστε.Προσωπικα ειδα καλες τιμες στα κινητα Landvo (μικρομεσαια μαρκα,συμπαθεια μου).

 

Στο Gearbest.com (δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι,αλλα ειναι μελος στο myphone),αν λειτουργει ακομα το κουπονι GBL200 (για μια αγορα),το Landvo L200 (η 3G εκδοση με 2 SIM και οχι η μονοκαρτη 4G),που εμφανισιακα μοιαζει στο OnePlusOne στα 87$

Στο ιδιο σαιτ, 3 sim adaptors στα 0.10$ με κουπονι GBSIM10 

http://www.gearbest.com/cases-covers/pp_81590.html

 

Το σαιτ εχει δωρεαν μεταφορικα με China Post μαλλον,ενω χρεωνει SGP,HKP,HollandP 0.40$.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 http://www.antelife.com/thl-w100s-quad-core-mtk6582-smart-phone-with-android-4-2-1g-ram-4-5-inch-ips-screen-black.html

TI LETE????

ΑΞΙΖΕΙ ΓΙΑ 69 ΕΥΡΩ????

ΔΙΝΕΙ και δωρο flip case.....

έχω το απλό το W100 και σπέρνει!

δε παίζει καλύτερο για τα λεφτά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μαρεσει σαν χαρακτηριστικα και τιμη τι λέει το antelife αξιοπιστο ? εχει κανεις εμπειρια ? επισης το συγκεκριμενο thl σε σχεση με jiayu g2f ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω οικονομικό ταμπλετακι για το πιτσιρίκι μου. Καλά είναι 7 ίντσες γύρω στα 50 60 ευρώ. Υπάρχει κάποια πρόταση; Ευχαριστώ

http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1224-600-1G-8GB-White-328219.html 

 

το εχω εδω και  κανα 2 μηνο,απολυτα ευχαριστιμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορείς να μου κάνεις μια χάρη και να βάλεις ένα pdf βιβλίο σκαναρισμένο και να μου πεις αν διαβάζεται ικανοποιητικά στην οθόνη του; Ή πρέπει να πάω σε μεγαλύτερο; Σου στέλνω PM με 1-2 links.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H μπαταρία του, πάνω - κάτω πόσο κρατάει; Είσαι ικανοποιημένος απο την διάρκεια της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μπαταρία του, πάνω - κάτω πόσο κρατάει; Είσαι ικανοποιημένος απο την διάρκεια της;

εμένα πάντως μετά το 15-20 λεπτο ζεσταίνετε η κεραία του wifi και δεν δουλεύει το internet   , πρέπει να περιμένεις να κρυώσει πάλι :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μπαταρία του, πάνω - κάτω πόσο κρατάει; Είσαι ικανοποιημένος απο την διάρκεια της;

εμενα κραταει πανω απο 3 ωρες 

εμένα πάντως μετά το 15-20 λεπτο ζεσταίνετε η κεραία του wifi και δεν δουλεύει το internet   , πρέπει να περιμένεις να κρυώσει πάλι :-(

περιεργο...εγω δεν εχω τετοι προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως μετά το 15-20 λεπτο ζεσταίνετε η κεραία του wifi και δεν δουλεύει το internet   , πρέπει να περιμένεις να κρυώσει πάλι :-(

 

Μπορεί η συσκευή σου να έχει κάποιο πρόβλημα hardware, οπότε να χρειάζεται επισκευή ή αντικατάσταση. Αλλά η σωστή διαδικασία είναι πρώτα να κάνεις ένα σωστό και πλήρες factory reset (κατά προτίμηση από τη recovery) και να συγκρίνεις τα αποτελέσματα, και εάν δεν δεις διαφορά να ξαναπεράσεις το εργοστασιακό firmware, γιατί το εγκατεστημένο firmware μπορεί να έχει πάθει κάποιο corruption, και ως τελική λύση να βάλεις κάποια custom rom. Εννοείται ότι εάν δεν ξέρεις τίποτα από firmware update (επιλογή κατάλληλης rom και διαδικασία εγκατάστασης), να κάνεις απλώς ένα factory reset.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπορείς να μου κάνεις μια χάρη και να βάλεις ένα pdf βιβλίο σκαναρισμένο και να μου πεις αν διαβάζεται ικανοποιητικά στην οθόνη του; Ή πρέπει να πάω σε μεγαλύτερο; Σου στέλνω PM με 1-2 links.

 

 

H μπαταρία του, πάνω - κάτω πόσο κρατάει; Είσαι ικανοποιημένος απο την διάρκεια της;

 

 

Στα σχόλια από geekbuying λένε για max 3 ώρες.

 

 

εμένα πάντως μετά το 15-20 λεπτο ζεσταίνετε η κεραία του wifi και δεν δουλεύει το internet   , πρέπει να περιμένεις να κρυώσει πάλι :-(

 

 

εμενα κραταει πανω απο 3 ωρες 

περιεργο...εγω δεν εχω τετοι προβλημα...

 

 

Μπορεί η συσκευή σου να έχει κάποιο πρόβλημα hardware, οπότε να χρειάζεται επισκευή ή αντικατάσταση. Αλλά η σωστή διαδικασία είναι πρώτα να κάνεις ένα σωστό και πλήρες factory reset (κατά προτίμηση από τη recovery) και να συγκρίνεις τα αποτελέσματα, και εάν δεν δεις διαφορά να ξαναπεράσεις το εργοστασιακό firmware, γιατί το εγκατεστημένο firmware μπορεί να έχει πάθει κάποιο corruption, και ως τελική λύση να βάλεις κάποια custom rom. Εννοείται ότι εάν δεν ξέρεις τίποτα από firmware update (επιλογή κατάλληλης rom και διαδικασία εγκατάστασης), να κάνεις απλώς ένα factory reset.

 

Προσοχή, διαβάζω ότι κυκλοφορεί καινούργιο revision του τάμπλετ χωρίς HDMI και στην θέση του απλά Volume buttons. Εξακολουθεί να είναι χώμα η τιμή, αλλά για εμένα πλέον δεν αξίζει χωρίς HDMI. Άσε που δεν ξέρουμε τι άλλο μπορεί να άλλαξαν, ένας στο Freaktab έκανε παράπονα ότι ήταν DoA το τάμπλετ, ίσως είναι χειρότερης ποιότητας αυτό το revision...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...