Προς το περιεχόμενο

Αγορα τηλεωρασης για τον τοιχο του δωματιου μου


Mirodin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας

 

Σκεφτομαι να αγορασω μια μεγαλη τηλεωραση για το δωματιο μου και σκεφτομαι τη τηλεωραση που θα παρω,να την καρφιτσωσω στον τοιχο απεναντι απο το κρεβατι μου...

Αυτο που θελω απο σας ειναι να μου προτηνετε καλες,μεγαλες και αν γινετε οχι ακριβες τηλεωρασεις μιας και δεν εχω ιδεα τι παιζει...

Οι τηλεωρασεις για τοιχο ειναι "ειδικες" για τοιχο η ειναι σαν ολες τις αλλες που απλα τις τροποποιης ετσι ωστε να τα καρφιτσωνεις στον τοιχο?

Σκοπος της τηλεωρασης ειναι να βλεπω ταινιες που 8α κατεβαζω απο τον υπολογιστη μου(8ελω να τον συνδεω με τον υπολογιστη μου οταν βλεπω εργα...και να τον ξεσυνδεω οταν δεν βλεπω..στο δωματιο μου εχω και ο8ονη για υπολογιστη...ετσι σκεφτομαι να κανω οτι ειναι να κανω στον υπολογιστη με την ο8ονη που εχω τωρα...και οταν ειναι να δω ελληνικα καναλια,νοβα η εργα που εχω κατεβασει στον υπολογιστη...να χρισιμοποιω την τηλεωραση που θα αγωρασω...)

ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω

Τωρα για τις ιντσες...δεν εχω κατι συγκεκριμενο στο μυαλο μου...απλα 8ελω να ειναι μεγαλη...γιαυτο καλο ειναι να μου προτινετε διαφορες ιντσες

Τα ορια των χρηματων...ουτε αυτα εχω σκεφτει ποσα 8α ξωδεψω...με δωσεις σκεφτομαι να τη παρω...καλο ειναι να ειναι γυρω στα 500ευρω...

 

Παιδια συγνωμη για το μεγαλο ποστ...απλα 8α παρω κατι με αρκετα χρηματα και γιαυτο προσπα8ω να γινω ωσο πιο συγκεκριμενος μπορω...

 

Καθε γνωμη ευπροσδεκτη...Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν ειδικές τηλεοράσεις για τοποθέτηση στον τοίχο.

Όλες μπορούν να τοποθετηθούν, με ειδικές βάσεις.

Καλή τηλεόραση, νέο μοντέλο και μέσα στο όριο που έχεις βάλει, είναι η Samsung UE40F6100.

http://www.skroutz.gr/s/3005588/Samsung-UE40F6100.html

Έχει και πολύ καλό ενσωματωμένο media player, με αναπαραγωγή DTS και ελληνικών υποτίτλων, ώστε να μπορείς να παρακολουθείς ταινίες χωρίς να είναι μονίμως συνδεδεμένη με τον υπολογιστή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση

Μηπως μπορεις να μου προτεινεις και αλλες επιλογες?με παραπανω ιντσες και ας ειναι λιγο χειροτερο αλλα με περιπου ιδια τιμι...

απλα το 8εμα ειναι οτι 40 ιντσες μου φενετε λιγο

παραδειγμα με μια πολυ γρηγορη ματια που εριξα βρηκα αυτο http://www.plaisio.gr/tv/tv/tileoraseis/LG-Plasma-50-50PN450.htm

πολλων ιντσων και χαμηλη τιμι...αλλα απο χαρακτιριστικα δεν ξερω...αξιζει?

επεισης ποιες μαρκες να αποφευγω και ποιες να ψαχνω?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα υπολοιπα που ρωτησα?ποιες μαρκες ειναι καλες?μπορεις να μου προτεινεις και αλλες τηλεωρασεις μεγαλυτερων ιντσων με περιπου ιδια χρηματα?

και παλι ευχαριστω που ασχολησε με το θεμα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ίντσες νομίζω ότι είναι ότι πρέπει για απόσταση θέασης μέχρι 4 μέτρα.

Όμως με 500 € δεν υπάρχει κάτι καλό , ούτε σε LCD, ούτε σε πλάσμα.

Πες μας αν σε παίρνει να ανέβεις σε τιμή, αλλιώς θα περιοριστείς σε 42 ίντσες.

 

Και plz τηλεόραση, όχι τηλεωραση. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αυτη

https://www.skroutz.gr/s/3145977/LG-50PN6500.html

η αυτη

https://www.skroutz.gr/s/3269033/Toshiba-50L2333DG.html

η πρωτη πλασμα η δευτερη LCD

1080  και μια χαρα χαρακτηριστικα για τα λεφτα τους .. μη πας με τιποτα σε 720 ..

 

μεχρι 60ρα φτανουν τα 4 μετρα .. http://www.athinorama.gr/digital/faq/default.aspx?id=1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Toshiba δεν είναι κακή επιλογή, αλλά όπως βλέπεις Mirodin, τα 500 ευρώ που βάζεις ως όριο τα ξεπερνάει.

Για κοίτα και αυτήν πάντως https://www.skroutz.gr/s/448746/Samsung-UE46ES5500.html?from=autocomplete&keyphrase=samsung+ue46es5500

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις

απλα 8ελω να κανω 2 ερωτησεις

1)καπου ειχα διαβασει οτι οι πλασμα ειναι σε ολα καλυτερες απο τις LED εκτος του οτι δεν ειχαν διαρκεια ζωης...και σημερα οταν πηγα και μιλησα με εναν καταστηματαρχη μου ειπε οτι ισχιει το αντι8ετο...οτι οι πλασμα ειναι παλιας τεχνολογιας...πιο ειναι πιο καλο τελικα?

2)επειδη λεω να κανω μια υπερβαση οικονομικα και να παρω την toshiba αυτο που 8ελω να μου πειτε ειναι αν οντος αξιζει για τα λεφτα του (γιατι 8ελω οπωσδηποτε 50 ιντσες) η αν υπαρχει κατι καλυτερο σε 50 ιντσων...και επεισης ειχε τυχει να παω σε ενα καταστημα μια φορα και να βλεπω κατι τηλεΟ( :-D )ρασεις οι οποιες εδειχναν παρα πολυ ζωντανη εικονα....8α εχω και εγω τετοια εικονα με την toshiba? (υποψην οτι θελω να απολαμβανω τις ταινιες που θα βλεπω στο επακρων :-),γιαυτο αμα πιστεβετε οτι δεν 8α εχω τα αποτελεσματα που 8ελω,αναγκαστικα 8α παω σε πιο λιγες ιντσες και καλητερη τηλεοραση)

και παλι ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το θέμα plasma vs Led έχει αναλυθεί πολλές φορές στις σελίδες αυτής της ενότητας. Υπάρχουν άπειρα θέματα και τσακωμοί

     Υπάρχουν οι "φανατικοί" και των 2 τεχνολογιών, που η καθεμιά έχει τα καλά της και τα κακά της. Θα χρησιμοποιείς την τηλεόραση και σαν monitor με αρκετές στατικές εικόνες; Αν ναι, τότε καλύτερα όχι plasma. Απ΄την άλλη έχει πολύ καλή απόδοση του μαύρου.

     Δες σε κάποιο μαγαζί τις αντίστοιχες τηλεοράσεις να παίζουν και κρίνε μόνος σου. Εγώ πάντως ανήκω στο "στρατόπεδο" των Led.

 

2) Η Toshiba είναι αξιοπρεπής τηλεόραση, υπάρχουν κατά την γνώμη μου καλύτερες, αλλά ανεβαίνει πολύ το κόστος. Θα' λεγα πως την πιο ζωντανή εικόνα (αν και αυτό πάλι υποκειμενικό είναι) την έχουν μάλλον οι Samsung. 

 

Αν θες πάντως, κοίτα και την 46αρα που σου πρότεινα, είναι αρκετά μεγάλη σαν μέγεθος, έχει αυτά που ζητάς και είναι καλή πρόταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα λέει ο Κώστας. Αν και εγώ ανήκω στο αντίθετο στρατόπεδο.

Πάντως αν πας σε πλάσμα , σίγουρα Πανασόνικ.

Αν πας σε LCD σίγουρα σε  Samsung.

Το πιο σίγουρο είναι ότι για 50 ίντσες (τις 46 ποτέ δεν τις συμπαθησα, μου φαίνονται μεσοβέζικη λύση) θα πρέπει να ανέβεις σε τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε κωστα απο αυριο που θα εχω δυημερο ρεπο θα παω να κοιταξω καποιες τηλεορασεις απο κοντα...εχοντας φυσικα τις τηλεορασεις που μου προτεινατε στο μυαλο μου.

Να σου πω την αληθεια σκεφτηκα οτι αντι να παρω μια 50ιντσων και να μην μου πληρει αυτα που θελω καλητερα να κατεβω σε ιντσες...εχω στο μυαλο μου την 46αρα που μου προτεινες σαν πρωτη επιλογη μιας και μου ειπες οτι τηρει τις προιποθεσεις που ζητησα...αλλα θα ρωτησω και για κατι πιο φτηνο μιας και υπερβενει τα 500ευρο που ειπα...αφου δω τις τηλεωρασεις απο κοντα θα κανω την τελικη επιλογη.

Ευχαριστω παρα πολυ για ολα και θα σας ενημερωσω αφου αποφασισω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανασονικ 50 στα 700 αν ψάξεις αρκετά εγώ βρήκα μια :) !! Οσο για κάτι που είπατε led κ πλάσμα έχουν πολύ λίγο διάφορα η ΟLED exoun διάφορα ευχαριστώ .

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...