Προς το περιεχόμενο

iphone 4 ή samsung galaxy s3 mini ??


RedDeaDGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σας :)

 

μια βοήθεια να παρω το iphone 4 (μεταχειρισμενο) ή το galaxy s3 mini??

είμαι 4 χρόνια χρήστης android και άρχισα α βαριεμαι λίγο! 

Nα πάρεις ένα 4s τώρα που οι τιμές είναι καλές. Βόλεψα 4-5 φίλους με iPhone 4 και είναι κατευχαριστημένοι, αλλά πιστεύω ότι καλύτερα το 4s. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πάρεις ένα 4s τώρα που οι τιμές είναι καλές. Βόλεψα 4-5 φίλους με iPhone 4 και είναι κατευχαριστημένοι, αλλά πιστεύω ότι καλύτερα το 4s. 

iphone 4s ->494 euro (skroutz)

galaxy s3 mini -> 214 euro

 

θα ήθελα πολύ ενα iphone  αλλα ειναι ακριβά -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα την γνωμη μου,δεν αξιζει κανενα απο τα δυο.Το iphone 4s ειναι απιστευτα υπερτιμημενο στις μερες μας γιατι σε κανενα χρονο

η apple θα φροντισει να μην μπαινει καμια εφαρμογη-update μιας και εχει το μονοπωλιο σε ios κινητα(δηλαδη βγαζοντας συνεχεια κινητα που ειναι καλυτερο το ενα απο το αλλο ετσι ωστε για λογους μαρκετινγκ για να σε κανει να παρεις το καινουργιο θα βγαινουν εφαρμογες που δεν θα υποστηριζονται απο το δικο σου).Απο την αλλη,το s3 mini δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το κανονικο s3 αλλα ειναι ενα καμουφλαρισμενο galaxy s advance που εβγαινε πριν χρονια με μικροαλλαγες στο mini(nfc,λιγο περισσοτερη ram).

 

Aν θες κατι αμεσα σε αυτες τις τιμες παρε απο κανενα amazon (για εγγυηση) το nexus 4 που ειναι πολυ καλυτερο και απο τα δυο,

ή περιμενεις λιγο το φθινοπωρο που θα βγουν πολλα κινητα(iphone 5s,note 3,moto x κλπ) ετσι ωστε να παρεις τα τωρινα μοντελα που θα ειναι οριακα παλια τοτε σε πολυ καλυτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα την γνωμη μου,δεν αξιζει κανενα απο τα δυο.Το iphone 4s ειναι απιστευτα υπερτιμημενο στις μερες μας γιατι σε κανενα χρονο

η apple θα φροντισει να μην μπαινει καμια εφαρμογη-update μιας και εχει το μονοπωλιο σε ios κινητα(δηλαδη βγαζοντας συνεχεια κινητα που ειναι καλυτερο το ενα απο το αλλο ετσι ωστε για λογους μαρκετινγκ για να σε κανει να παρεις το καινουργιο θα βγαινουν εφαρμογες που δεν θα υποστηριζονται απο το δικο σου).Απο την αλλη,το s3 mini δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το κανονικο s3 αλλα ειναι ενα καμουφλαρισμενο galaxy s advance που εβγαινε πριν χρονια με μικροαλλαγες στο mini(nfc,λιγο περισσοτερη ram).

 

Aν θες κατι αμεσα σε αυτες τις τιμες παρε απο κανενα amazon (για εγγυηση) το nexus 4 που ειναι πολυ καλυτερο και απο τα δυο,

ή περιμενεις λιγο το φθινοπωρο που θα βγουν πολλα κινητα(iphone 5s,note 3,moto x κλπ) ετσι ωστε να παρεις τα τωρινα μοντελα που θα ειναι οριακα παλια τοτε σε πολυ καλυτερη τιμη.

 

στο αμαζον βλεπω οτι οι τιμές ειναι ίδιες πανω κατω, και το κακο ειναι οτι δεν εχω κινητό τωρα!

 

το 5ς πόσο θα έχει περίπου ξέρεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Kατα την γνωμη μου,δεν αξιζει κανενα απο τα δυο.Το iphone 4s ειναι απιστευτα υπερτιμημενο στις μερες μας γιατι σε κανενα χρονο

η apple θα φροντισει να μην μπαινει καμια εφαρμογη-update μιας και εχει το μονοπωλιο σε ios κινητα(δηλαδη βγαζοντας συνεχεια κινητα που ειναι καλυτερο το ενα απο το αλλο ετσι ωστε για λογους μαρκετινγκ για να σε κανει να παρεις το καινουργιο θα βγαινουν εφαρμογες που δεν θα υποστηριζονται απο το δικο σου).Απο την αλλη,το s3 mini δεν εχει καμια μα καμια σχεση με το κανονικο s3 αλλα ειναι ενα καμουφλαρισμενο galaxy s advance που εβγαινε πριν χρονια με μικροαλλαγες στο mini(nfc,λιγο περισσοτερη ram).

 

Aν θες κατι αμεσα σε αυτες τις τιμες παρε απο κανενα amazon (για εγγυηση) το nexus 4 που ειναι πολυ καλυτερο και απο τα δυο,

ή περιμενεις λιγο το φθινοπωρο που θα βγουν πολλα κινητα(iphone 5s,note 3,moto x κλπ) ετσι ωστε να παρεις τα τωρινα μοντελα που θα ειναι οριακα παλια τοτε σε πολυ καλυτερη τιμη.

στο αμαζον βλεπω οτι οι τιμές ειναι ίδιες πανω κατω, και το κακο ειναι οτι δεν εχω κινητό τωρα!

 

το 5ς πόσο θα έχει περίπου ξέρεις ;

. Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχει πανο απο 750€ το μοντελο με τα 16gb:pSent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα χρόνο να μην παίρνει updates το 4S δεν το νομίζω.

 

Ακόμα παίρνει το 3GS.... και για την ακρίβεια θα σταματήσει εδώ και δεν θα πάρει το επόμενο. 

 

 

Όμως, η ερώτηση 4S ή Galaxy είναι λιγάκι κάπως. 

 

 

Εάν θέλεις iPhone θα το κάνεις για να μην ασχολείσαι με το κινητό σου για να το σετάρεις. Θα έχεις ένα κινητό έτοιμο, με την διάδραση που παρέχει η Apple και that's it. 

 

Εάν πάρεις Galaxy θα μπορείς όλα αυτά να τα πειράξεις. 

 

 

Οπότε το ερώτημα είναι, θες να πας στην λύση της Apple ή δεν ξέρεις καν ποια είναι η λύση της;

 

Εάν δεν ξέρεις, πιστεύεις ότι θα σου ταίριαζε; 

 

 

Όπως ρωτάς είναι σαν να λες: "Τι είναι πιο trendy; Το 4S ή το Galaxy;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα χρόνο να μην παίρνει updates το 4S δεν το νομίζω.

 

Ακόμα παίρνει το 3GS.... και για την ακρίβεια θα σταματήσει εδώ και δεν θα πάρει το επόμενο. 

 

 

Όμως, η ερώτηση 4S ή Galaxy είναι λιγάκι κάπως. 

 

 

Εάν θέλεις iPhone θα το κάνεις για να μην ασχολείσαι με το κινητό σου για να το σετάρεις. Θα έχεις ένα κινητό έτοιμο, με την διάδραση που παρέχει η Apple και that's it. 

 

Εάν πάρεις Galaxy θα μπορείς όλα αυτά να τα πειράξεις. 

 

 

Οπότε το ερώτημα είναι, θες να πας στην λύση της Apple ή δεν ξέρεις καν ποια είναι η λύση της;

 

Εάν δεν ξέρεις, πιστεύεις ότι θα σου ταίριαζε; 

 

 

Όπως ρωτάς είναι σαν να λες: "Τι είναι πιο trendy; Το 4S ή το Galaxy;"

δεν πρόβλημα με το στυλ της apple, εχω 4 χρονια ανδροιδ και βαρεθηκα να πω την αλήθεια , θέλω γενικά να δοκιμάσω άλλο λογισμικό ΑΛΛΑ ΟΧΙ  WINDOWS PHONE :P

 

η μονη λυση που μενει ειναι το ios της αγαπητής apple που εχει το κινητό ιδια αξια με εναν ΥΠ -.-

 

λογο χρηματων απο ότι φαινεται θα παω παλι σε ανδροιδ :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πάρεις ένα 4s τώρα που οι τιμές είναι καλές. Βόλεψα 4-5 φίλους με iPhone 4 και είναι κατευχαριστημένοι, αλλά πιστεύω ότι καλύτερα το 4s. 

 

Αν εχουν οι φιλοι σου τετοιους 'φιλους'....

 

Τι εννοεις του βολεψες; Καινουργιο το πηραν η ΜΤΧ;

Στα ιδια λεφτα παιζει το galaxy S3. Καμια συγκριση.

 

Προς topic starter.

 

Βρισκεις S3 μεταχειρισμενο με 270€ και εγγυηση. Ποιο 4 και ποιο 4s και ποιο 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχουν οι φιλοι σου τετοιους 'φιλους'....

 

Τι εννοεις του βολεψες; Καινουργιο το πηραν η ΜΤΧ;

Στα ιδια λεφτα παιζει το galaxy S3. Καμια συγκριση.

 

Προς topic starter.

 

Βρισκεις S3 μεταχειρισμενο με 270€ και εγγυηση. Ποιο 4 και ποιο 4s και ποιο 5.

θα πάρω το μινι καλύτερα!!

 

ΑΣΧΕΤΟ: αμα ειχα 500 ευρω θα επερνα το xperia z, ειδα ενα review και 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πάρω το μινι καλύτερα!!

 

ΑΣΧΕΤΟ: αμα ειχα 500 ευρω θα επερνα το xperia z, ειδα ενα review και 

 

Ακριβώς αυτό έλεγα...!!!!

 

Σε τέτοιους users απλά δεν αξίζει ο χρόνος να κάτσεις να τους εξηγήσεις τι θα βρουν στο iOS. Tech specs θέλουν και οι πυρήνες των smartphones τους να κάνουν vector multiplications σε nanosecs. 

 

Άντε να το σκεφτούν για iPhone γιατί πιστεύουν ότι είναι status symbol... το ίδιο θα κάνουν/κάνουν ήδη με άλλα αντικείμενα... αμάξια, ρούχα, γυαλιά, παπούτσια...

 

Αλλά tech specs και οι registers να ουρλιάζουν! 

 

 

Galaxy πάρε TS. Τι να το κάνεις το iPhone; Ούτως ή άλλως πρόβατα είναι όσοι το προτιμούν... να γίνεις και εσύ πρόβατο; Όχι. Galaxy να μαμας με τα tech specs. 

 

Καλές αγορές! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 ερωτησεις προς τον ts

1)Γιατι εκανες το topic σε αυτο το τμημα και οχι σε αλλο ειδικα για smartphones???

2)Γιατι βγαζεις απεξω τα WP?

 

Και εγω απο android θα προτεινα

http://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-I9300-16GB.html

http://www.skroutz.gr/s/2992958/LG-Optimus-G-E975.html

ή

http://www.skroutz.gr/s/2554080/Nokia-Lumia-920.html απο WP

 

Το θεωρω ντροπη να κοστιζει ακομα το http://www.skroutz.gr/s/392180/Apple-iPhone-4-8GB.html?from=catspan με spec 3ετιας και 8gb χωριτικοτητα εναντι του ανταγωνισμου.Και με 1 χρονο εγγυηση που οπως παντα δεν το αναφερει κανεις.Δηλαδη τι να πει κανεις....

Επεξ/σία από Fulgore1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...