Προς το περιεχόμενο

iphone 4 ή samsung galaxy s3 mini ??


RedDeaDGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναλεω, και μην παραπληροφορεις:

Ολα τα προιοντα στην Ευρωπη εχουν 2 χρονια εγγυηση.

 

Σε οποιον και να το πας, πρεπει να το δεχτει. Ειτε ειναι πωλητης, ειτε service ή με το καλο ή το ασχημο.

Καλα οτι πεις!

Εσυ ξέρεις καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω οτι αν ειχε γνωστο του ο ts που να του εδινε σε καλη κατασταση πχ 4s στα 270ευρο θα το ειχε παρει ηδη και δεν θα ειχε κανει το topic αυτο.Το οτι εσυ βολεψες καποιους γνωστους σου απο μεταχειρισμενα φιλων σας μπραβο σας αλλα δεν βοηθαει σε τιποτα τον Ts σε αυτο που θελει.Και εννοειται οτι στα λεφτα αυτα υπαρχουν αρκετες καλες προτασει καινουργιων κινητων που απλα δεν αξιζει τοσο να πας σε μεταχειρισμενο(αν βρεις σε καλη κατασταση απο γνωστο το αγοραζεις και δεν κανεις καν topic).Iphone 4s στα 330 θεωρω οτι θα ηταν παρα πολυ καλο,αλλα Iphone 4 στα 330-340 ειναι απλα παρα πολλα για το τιποτα.

Καλα δεν το συζητώ τεσσάρι σε αυτά τα λεφτά είναι κλοπή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προιόν υπάρχει διαθέσιμο για αγορά και επίσης υποστηρίζεται για τουλάχιστον ακόμα 1 χρονιά απο λογισμικό άρα σε καμία περίπτωση δεν έχει κλείσει τον κύκλος του, Το iphone που έκλεισε φέτος τον κύκλο του είναι το Iphone 3gs.

Δεν ειναι μονο αν παιρνει λειτουργικο(που το ios6 εχει lags στο iphone4),ειναι οτι εχει 512mb ram οταν βγαινουν τωρα κινητα με +2gb,

ειναι οτι φοραει τον Α4 επεξεργαστη που εχει επισης το ipad 1 που ειναι παραπανω απο τριων χρονων που επιβραδυνουν το μηχανημα πολυ.

 

 

...ειναι κατευχαριστημένοι θέλανε απλά πράγματα, σκάιπ, φεις ταιμ, κανα φέισμπουκ κλπ. Αυτά.

Δεν παιρνεις ενα καινουργιο κινητο στην τιμη του iphone μονο για skype-facebook μονο και μονο για να εχει το μηλο απο πισω,το παιρνεις και να βαλεις και καμια βαρια εφαρμογη-παιχνιδι κ.α.Υπαρχουν κινητα των 70€ για την δουλεια που λες.

 

Οσο για την εγγυηση,εχω ακουσει οτι μετα απο πολλα προστιμα απο την ΕΕ η apple εκανε την εγγυηση 2 χρονια με καποιους περιορισμους μετα τον πρωτο χρονο θεωριτικα,αλλα στην πραξη στoν αντιπροσωπο της apple(ουτε καν apple) στο ελλαδισταν

δεν νομιζω να βγαλεις ακρη.

 

Τεσπα,επειδη εχει ξεφυγει το topic καπως,εγω επειτα απο ipod touch 3g και ipad 3 πηγα στο galaxy note 2 απο τα χριστουγεννα

και δεν το εχω μετανιωσει καθολου.Το android ειναι ετη φωτος μπροστα απο το ios στις παραμετροποιησεις και στις ελευθεριες που εχεις (με ή χωρις jailbreak στο ios).To ios αν δεν εχεις κανει jailbreak ειναι μονο για καμια εφαρμογη ειναι που θα υπαρχει και στο android επισης.Εγω ειχα παρει τοτε android γιατι η apple εβγαλε το ipad 4 μετα απο πεντε μηνες απο την κυκλοφορια του ipad 3 και ειχα τσαντιστει.Αν εσυ τωρα πας απο android σε ios(εξαρταται βεβαια ποιο android εχεις),θα κερδισεις μονο να λες οτι εχεις το μηλο και το "φινιρισμα" του ios στα γραφικα που εχει αναπτυξει καλυτερα η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μονο αν παιρνει λειτουργικο(που το ios6 εχει lags στο iphone4),ειναι οτι εχει 512mb ram οταν βγαινουν τωρα κινητα με +2gb,

ειναι οτι φοραει τον Α4 επεξεργαστη που εχει επισης το ipad 1 που ειναι παραπανω απο τριων χρονων που επιβραδυνουν το μηχανημα πολυ.

 

διάβασε όμως και τι λέμε πριν γράψεις αυτά που έχεις να πεις, δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες γιατί εγώ αναφέρομαι ότι το προϊόν δεν έχει κλείσει τον κύκλο ζωής του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασε όμως και τι λέμε πριν γράψεις αυτά που έχεις να πεις, δεν έχει καμία σχέση αυτό που λες γιατί εγώ αναφέρομαι ότι το προϊόν δεν έχει κλείσει τον κύκλο ζωής του.

Προφανως επισημα δεν εχει κλεισει τον κυκλο ζωης του γιατι θα παρει ios 7 το φθινοπωρο.Δεν διαφωνησα μαζι σου σε αυτο.

Εγω ειπα πως τα specs του ειναι ξεπερασμενα εδω και χρονια και λαγκαρει ακομη και με το επισημο λειτουργικο της apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν θα κατσω να κραξω την apple για τα spec του 4 αλλα για την τιμολογιακη πολιτικη που ακολουθει και το ιδιο ισχυει και με τις εγγυησεις.Ακομα και το Lightning connector στα νεα iphone/ipod που εβαλε σε σχεση με τον υπολοιπο ανταγωνισμο.Οπως ειπα iphone θα προτεινω σε καποιον μονο αν διαθετει full ποσο να αγορασει το πιο τελευταιο μοντελο(iphone 5s δηλαδη σημερα)ή να μην παρει καθολου,γιατι πολυ απλα ετσι τα εχει κανει η apple.

http://www.skroutz.gr/s/390486/Apple-iPhone-4S-16GB.html τι τιμες ειναι αυτες... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα iphone θα προτεινω σε καποιον μονο αν διαθετει full ποσο να αγορασει το πιο τελευταιο μοντελο(iphone 5s δηλαδη σημερα)ή να μην παρει καθολου

 

Για δώσε κανένα λινκ να αγοράσω το 5s...

 

Προφανως επισημα δεν εχει κλεισει τον κυκλο ζωης του γιατι θα παρει ios 7 το φθινοπωρο.Δεν διαφωνησα μαζι σου σε αυτο.

Εγω ειπα πως τα specs του ειναι ξεπερασμενα εδω και χρονια και λαγκαρει ακομη και με το επισημο λειτουργικο της apple.

Ούτε επίσημα ούτε ανεπισημα έχει κλείσει, αν είναι έτσι η πλειονότητα των android που κυκλοφορούν στην αγορά έχει και αυτή ανεπίσημα κλείσει μιας και θα πάρουν από καμία έως μία καινούργια έκδοση. Ούτε έγω διαφωνώ μαζί σου για τα specs απλά επισήμανα ότι είναι λάθος η έκφραση που είπε ο φίλος πιο πάνω. Το iphone 4 ήταν και είναι μια καλή επιλογή για τα 320€ σήμερα για όποιον θέλει ios.

 

Προσωπικα δεν θα κατσω να κραξω την apple για τα spec του 4 αλλα για την τιμολογιακη πολιτικη που ακολουθει και το ιδιο ισχυει και με τις εγγυησεις.Ακομα και το Lightning connector στα νεα iphone/ipod που εβαλε σε σχεση με τον υπολοιπο ανταγωνισμο.Οπως ειπα iphone θα προτεινω σε καποιον μονο αν διαθετει full ποσο να αγορασει το πιο τελευταιο μοντελο(iphone 5s δηλαδη σημερα)ή να μην παρει καθολου,γιατι πολυ απλα ετσι τα εχει κανει η apple.

http://www.skroutz.gr/s/390486/Apple-iPhone-4S-16GB.html τι τιμες ειναι αυτες... :shock:

Η τιμή του 4s δεν είναι και η καλύτερη αλλά σε αυτό βέβαια δεν φταίει η apple η οποία τιμολογεί το 4s 550$ ( 415€ ) άσχετο πόσο κάνει στην Ελλαδίτσα μας. Το lightning υιοθετήθηκε και για λόγους χώρου μιας και το παλιό ήταν πολύ ογκώδες για τα καινούργια δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προιόν υπάρχει διαθέσιμο για αγορά και επίσης υποστηρίζεται για τουλάχιστον ακόμα 1 χρονιά απο λογισμικό άρα σε καμία περίπτωση δεν έχει κλείσει τον κύκλος του, Το iphone που έκλεισε φέτος τον κύκλο του είναι το Iphone 3gs.

 

 

Για δώσε κανένα λινκ να αγοράσω το 5s...

 

Ούτε επίσημα ούτε ανεπισημα έχει κλείσει, αν είναι έτσι η πλειονότητα των android που κυκλοφορούν στην αγορά έχει και αυτή ανεπίσημα κλείσει μιας και θα πάρουν από καμία έως μία καινούργια έκδοση. Ούτε έγω διαφωνώ μαζί σου για τα specs απλά επισήμανα ότι είναι λάθος η έκφραση που είπε ο φίλος πιο πάνω. Το iphone 4 ήταν και είναι μια καλή επιλογή για τα 320€ σήμερα για όποιον θέλει ios.

 

Η τιμή του 4s δεν είναι και η καλύτερη αλλά σε αυτό βέβαια δεν φταίει η apple η οποία τιμολογεί το 4s 550$ ( 415€ ) άσχετο πόσο κάνει στην Ελλαδίτσα μας. Το lightning υιοθετήθηκε και για λόγους χώρου μιας και το παλιό ήταν πολύ ογκώδες για τα καινούργια δεδομένα.

 

 

Apple fanboy ftw!!

 

Mια καλη επιλογη το 4 με τα 8gb μνημης στα 320€.

 

Θεε μου τι αλλο θα ακουσουμε.

 

Παιδαρε, 160-180€ βαρια βαρια επρεπε να εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple fanboy ftw!!

 

Mια καλη επιλογη το 4 με τα 8gb μνημης στα 320€.

 

Θεε μου τι αλλο θα ακουσουμε.

 

Παιδαρε, 160-180€ βαρια βαρια επρεπε να εχει.

Στην βιασύνη σου να με χαρακτηρίσεις fanboy παρέλειψες να διαβάσεις ότι το 4αρι στα 320€ γράφω ότι αποτελεί καλή επιλογή για όποιον θέλει ios, έχεις εσύ κάτι καλύτερο να προτείνεις για ios?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iphone5 και τιποτα αλλο.

3.5" κινητο ειναι μικρο, 2013 εχουμε, οχι 2007 που βγηκε το iphone

Eνώ συμφωνώ με το θέμα iphone 5, δε θα συμφωνήσω 100 τοις εκατό με το θέμα του iPhone και της οθόνης, γιατί πραγματικά κάποια κινητά έχουν ξεφύγει εντελώς από το concept ΚΙΝΗΤΟ (βλέπε κάτι οθόνες 5.5, 5.8 ιντσών και δε συμμαζεύεται). Αν και μου αρέσει τρελλά το iphone 5, δε μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε και το 4άρι και το 4s που είχα όσον αφορά το μέγεθος της οθόνης, δεν πιστεύω ότι υστερούσε πολύ ούτε ότι ενοχλούσε σαν μέγεθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα συμφωνησω οτι 3.5'' του 4s δεν με χαλανε τοσο σε σχεση με 5-5.5''.Οσο για το 5s,αυτο που εννοω ειναι οτι αν καποιος θελει να παρει iphone με 750ευρο να μην παρει το 5 αλλα να περιμενει λιγο να βγει το 5s.Και ναι με τις τιμες που εχει η apple τωρα στα κινητα της πιστευω οτι για την Ελλαδα ετσι εχει καταντησει η αγορα καινουργιου κινητου.Ή δινεις 750ευρο και παιρνεις το πιο προσφατο κινητο ή κοιτας για μεταχειρισμενο.550 και 620 ευρο για 4s και 330 για 4 καινουργιο ειναι απλα πεταμενα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα συμφωνησω οτι 3.5'' του 4s δεν με χαλανε τοσο σε σχεση με 5-5.5''.Οσο για το 5s,αυτο που εννοω ειναι οτι αν καποιος θελει να παρει iphone με 750ευρο να μην παρει το 5 αλλα να περιμενει λιγο να βγει το 5s.Και ναι με τις τιμες που εχει η apple τωρα στα κινητα της πιστευω οτι για την Ελλαδα ετσι εχει καταντησει η αγορα καινουργιου κινητου.Ή δινεις 750ευρο και παιρνεις το πιο προσφατο κινητο ή κοιτας για μεταχειρισμενο.550 και 620 ευρο για 4s και 330 για 4 καινουργιο ειναι απλα πεταμενα λεφτα.

Ναι όντως τα λεφτά αυτά για 4άρι και ειδικά 8GB είναι εντελώς κοροιδία. Προσωπικά θα προτιμούσα να πάρω ένα μεταχειρισμένο 5άρι ή 4s σε καλή κατάσταση με αρκετά λιγότερα λεφτά. Και μην ξεχνάμε, άμα κάποιος θέλει να αγοράσει ένα τηλέφωνο, το πιθανότερο είναι να θέλει να το πάρει σχετικά άμεσα και όχι να περιμένει 3 μήνες να κυκλοφορήσει το 5s και να υπάρχει και η σχετική έλλειψη όπως πάντα που ψάχνεις και δε βρίσκεις και τρέχεις με λίστες αναμονής κι αν βρεις κλπ κλπ και πάει Χριστούγεννα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.5" ειναι λιγες.

 

To Galaxy S4 ειναι 2 ποντους πιο ψηλο, 1 ποντο πιο φαρδυ και πιο λεπτο απο το Iphone4. Ειναι και ελαφρυτερο.

To One mini ειναι 1.5 ποντο πιο ψηλο και μισο ποντο πιο φαρδυ. Ειναι και ελαφρυτερο.

 

Εδωσα το iphone4 και πηρα  android κινητο 4.5"

5 σκαλες πιο πανω πηγε το browsing και το gaming απευθειας.

 

Περι concept κινητου, ειναι και smartphone, και στο concept smarthpone, 3.5" ειναι λιγες για browsing.

 

To επομενο μου κινητο, σιγουρα θα ειναι καπου κοντα στις 5"

 

ΥΓ

 

Εχετε δει κανεναν να παιρνει κινητο >=4.3" και να το μετανιωσε και να θελει να επιστρεψει στις 3.5"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...