Προς το περιεχόμενο

Σπουδές εξ'αποστάσεως / Online Courses


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα, κι εγω εχω παρει απαντηση, αλλα ηταν αυτοματοποιημενη.

(να μπω να δω αποτελεσματα κλπ)

 

Το θεμα ειναι να χρεωνονταν το θεμα μου σε υπαλληλο, και να ειχα μια απαντηση απο εναν officer.

Ηθελα να ξερα, τι κανουν στα μηνυματα μας, απλα τα σβηνουν;

Τι την εχουν την φορμα επικοινωνιας, αν στο 99% δεν απαντουν ποτε;

Στο κατω κατω σε μλκιες αντε να μην απαντουν, αλλα το να μην απαντουν σε κανεναν, ειναι too much νομιζω.

 

Αν εχει κανεις κανενα εσωτερικο mail εκει, ή αλλο εναλλακτικο τροπο επικοινωνιας μαζι τους (αν μας διαβαζει κι ο τυχερος που ειχε την υψιστη τιμη να λαβει απαντησή τους!), ας μου πει εστω με ενα pm, μηπως και βγαλω ποτε ακρη...

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. θα σου απαντήσουν κάποια στιγμή εφόσον το ερωτημά σου δεν καλύπτεται απο τις πληροφoριες που αναγράφονται στη σελίδα, δεν υπάρχει άλλος τρόπος έπικοινωνίας εκτός εαν τους πάρεις τηλέφωνο, και πάλι εκεί η απάντηση θα είναι να στείλεις mail

 

επίσης, σε σοβαρά θέματα απαντάνε, σε εμένα που δημιουργήθηκε ενα θέμα με το personnummer, μια χαρά απάντησαν και το διόρθωσαν

 

2. απο ενα γρήγορο ψάξιμο στη σελίδα βρήκα αυτό:

 

Should I send in my original documents?

Unless specifically requested, students should never submit original documents. Original documents will not be returned. See Documenting your eligibility for further information on what to submit and how.

 

οπότε ξέχνα το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουηδικων πανεπιστημιων συνεχεια...
Καλο ειναι να ακουγονται ολες οι αποψεις, παντα υπαρχει κατι παραπανω που μπορει να μαθει κανεις.
Αλλα υπαρχουν και αμφιλεγομενα σημεια, που δεν βλεπω συγκλιση αποψεων, εκτος αν καταλαβα λαθος.

Για παράδειγμα:

Άλλοι λένε ότι 'δεν καταχωρούνται/σκανάρονται στο σύστημα όλα τα χαρτιά που στέλνεις' (αν δεν ειναι 'σχετικα' με οτι ζητούν αλλά καποια θεωρηθούν 'παραπανίσια')

και άλλοι λένε ότι 'ότι χαρτι κι αν στείλεις θα καταχωρηθεί εντός του συστήματος, ολα ανεξαιρέτως'.

Το τι ακριβως συμβαινει, μιας και δεν εχουμε απευθείας ενημέρωση από αυτούς αλλά μονο εμμέσως ή απο καποια άλλη εμπειρία μας ίσως μάθουμε, έχει την δική του αξία.
Γιατί;
Γιατί, η πληροφορία, αν είναι καταχωρημένα ή οχι τα χαρτιά που τους εστειλα στο σύστημα, μπορεί να προκαθορίσει σε μεγάλο βαθμό, και την δική τους στάση απέναντί μου (τι βλέπουν για εμένα), αλλά και την δική μου επικοινωνία προς αυτούς (μπορώ να ισχυρίζομαι πχ. οτι δουλεψα στην Google χωρίς καν να τους δειξω μια βεβαίωση; ελλάδα ειναι? 'είσαι ότι δηλώσεις').

Μηπως υπαρχει καποια διευκρίνηση(πχ faq), ή πραγματική σχετική εμπειρία σπουδαστή, που οντως να ξεκαθαρίζει αυτό το ζήτημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello!

 

Καινούριος στο φορουμ. Ερώτηση σε όσους έχουν κάνει αίτηση για πρόγραμμα Master εξ αποστάσεως: απαιτούνται κ συστατικές επιστολές? Xρειάζονται άλλα έγγραφα πέρα από πτυχίο, πτυχίο γλώσσας, CV και motivaton letter? Για master θέλουν κ το απολυτήριο λυκείου?

 

Thnks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτη τη στιγμη, στην παρουσα φαση, θελω να στειλω επικουρικα καποια χαρτια στην Σουηδια,

τα οποια εκ παραδρομης δεν περιεληφθησαν σε οσα ειχα ηδη παλιοτερα στειλει για μαθημα που δηλωσα τον Μάιο,

επειδη οπως εχει ειπωθει για να διευκολυνουμε το εργο τους (καταχωρηση) αλλα και για να μην γινει κανενα λαθος,

στελνουμε παντα μαζι με τα χαρτια μας και την αιτηση/cover sheet, ξέρει κανεις να μου πει,

αν ισχυει η αιτηση που ειχα κανει τον Μάιο, ή πρεπει να κανω νεα αιτηση για νεο course, ωστε να εχω 'νεο' cover sheet?

 

Αν στειλω τα προσθετα χαρτια, με το cover sheet του Μαίου, υπαρχει περιπτωση να υπαρχει προβλημα, ή την καταχωρηση θα την κανουν κανονικοτατα και με αυτο το cover sheet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει deadline για το ποτε πρεπει να στείλεις. Δες το key dates. Τώρα οτι και να στείλεις ειναι αργά, εχουν βγει αποτελέσματα, οτι και να τους στείλεις τωρα απλά δε θα ληφθεί υπόψη. Στον επόμενο γύρο του Ιανουαρίου πάλι..

 

edit: εκτός αν αναφέρεσαι στο Spring term 2015, τότε προλαβαίνεις να τα στείλεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει deadline για το ποτε πρεπει να στείλεις. Δες το key dates. Τώρα οτι και να στείλεις ειναι αργά, εχουν βγει αποτελέσματα, οτι και να τους στείλεις τωρα απλά δε θα ληφθεί υπόψη. Στον επόμενο γύρο του Ιανουαρίου πάλι..

 

edit: εκτός αν αναφέρεσαι στο Spring term 2015, τότε προλαβαίνεις να τα στείλεις...

 

Τα υπαρχοντα-αιτηθεντα courses που ειναι στη λιστα μου στο controlpanel, γραφουν ολα

Period: 2014P4

Αρα?

 

Αρα μαλλον θα το συνδυασω, να κανω αιτηση για course για spring 2015, και παρεπιπτοντως να στειλω και οτι χαρτια θεωρω οτι πρεπει να εχουν απο εμενα, εστω κι αν πια, δεν μετρανε για τα μεχρι τωρα course, αλλα μονο για τα μελλοντικα....

 

Καλα τα λεω; Για να στειλω τα νεα χαρτια, θα πρεπει πρωτα να εχω κανει αιτηση για course του spring 2015?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς;

Μην στειλω αδικα τα χαρτια με παλια αιτηση και δεν περαστουν.

Αλλα αν οντως δεν υπαρχει προβλημα, μην μπω στην διαδικασια επιλογης νεου course εσπευσμενα, ωστε συνοδευτικα να στειλω τα προσθετα χαρτια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι έχει να κάνει με τις ημερομηνίες δηλαδή το cover sheet του Μαίου ισχύει ακόμα, δέχονται αιτήσεις (έστω και με late registration) με αυτό ή έχει κλέισει για Autumn 2014.

 

Εάν έχει κλείσει τότε χρειάζεσαι καινούριο πιστεύω, εάν όχι τότε στείλτο με το παλιό του Μαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...