Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3η σεζόν στο παιχνίδι...playoff champions league...εγώ Catania...αντίπαλος η Man. united...(πολύ καλή κλήρωση είπα και εγώ...όπως μερικοί στην πραγματικότητα!!)πρωτο παιχνιδι στο Old Traford...με εκπληκτικό Leto κερδίζω 1-2...λέω όπα...νά μαστε...θα μαζεψουμε χρήμα...ενδιάμεσα έχω πρωτάθλημα-1η αγωνιστική-με Parma(εντός)..3-0 στο ημίχρονο,καλώς τα παιδιά-γκόλ και το καινουργιο απόκτημα ο Icardi-...και ηρεμία για τον επαναληπτικό...

Aρχίζει το ματς...πυροβολάγανε από παντου...2-3 Άγιοι στο πρώτο τέταρτο του αγώνα...τσακ στην κόντρα ο αηθαλής 31 ετών Bergessio...άγαλμα ο De gea...1-0...με τα πολλά πολλά...1-1 στο 45'...και κάποια στιγμή...δεν θυμάμαι λεπτό γίνεται το 1-2...

κλασσικά τελευταία λεπτά μαζεύτηκαν παραπάνω Άγιοι απ'ότι στο πρώτο ημίχρονο...Έληξε έτσι..λαμπάδα στον Perrin τον GK μου...παράταση τώρα...99' συνδοιασμοί δικοί μου..ξαφνικά οι μπάλα στα πόδια του Sergi Roberto που είχε μπεί σαν αλλαγή...ο De gea βγήκε τρέχοντας απο την περιοχή...μπαπ...2-2...πάγωσα...102' κόρνερ...Leto εκτελεστής...Vergiri(κάπως έτσι..)....ναι μωρή ομάδα 3-2...είπα ποιον θα αγοράσω τώρα σαν δώρο στους οπαδούς...ημίχρονο στην παράταση...

ΞΑΦΝΙΚΆ.....!!!αλλαζα το σύστημα...ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΛΕΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ...σΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ...ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ..κόλλησε...!!!

έχει και καλύτερο όμως...

εκανα quit...ΠΗΓΑ ΝΑ ΦΟΡΤΟΣΩ ΤΟ τελευταίο save μου...KAI η εικόνα τα λεεί όλα....!!!\

Γ@ΜΩ!!!

 

 

post-169127-0-39259600-1387900856_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oh fuck και διάβαζα πρόσφατα τις βαρυσήμαντες δηλώσεις του Miles ότι τα corrupted saves είναι παρελθόν κλπ. Κολοκύθια τούμπανα. Ελπίζω τουλάχιστον να έπαιζες με rolling saves (τεράστιο MUST!). Σε τέτοιες περιπτώσεις προσωπικά παίζω με save/load μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα που θέλω. Είπαμε να μην κλέβουμε το παιχνίδι αλλά να μην μας πηδάει κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται οτι θέλει rolling saves όπως επίσης κατα καιρούς σώζω σε διαφορετικά αρχεία τα saves μου για να μην έχω τέτοια ευτράπελα.

 

Κατάφερα στο τέλος της 4ης χρονιάς μου ως προπονητής (με 3 χρόνια Παναθηναϊκό και 1 στην Σπαρτάκ Μόσχας ) να προσληφθώ στην Μονακό που ρέει το παραδάκι με Falcao να κρατάει στα 31 του και δεν θα ήθελα τπτ να μου χαλάσει μια τέτοια προοπτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προκριματικα ηταν 22 Αυγούστου και το τελευταίο save μου ήταν 15 Ιουνιου..και είχε κανει η Wolsfburg προσφορα για τον Vyntra 38 μύρια λίρες..κέρδισα μέσα στο old traford ρε γαμώτο...αυτό ειναι που με τσαντίζει πιο πολυ..monaco...αυτά είναι...!!!δεν ξερω αν θα το ξαναρχίσω το μπουρδ€λ0..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε και εσυ κανα safe πριν από κάθε συμαντική στιγμή. Εγώ πριν από κάθε συμαντικό γεγονός πάντα κάνω ένα safe για καλό και για κακο. Νομιζω υπάρχει και ρύθμιση για auto save 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα κατα τον φεβρουάριο μου πηδάει στα αυτιά με τραυματισμούς.. μου έδιωξε Μάνταλο 3 μήνες.. και pavlovski 1 μήνα καπάκια αλλά στο δεύτερο πάτησα LOAD.. θέλω πολύ να παίξω τίμια αλλά μαλακίζεται χωρίς λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτήριο έτος 2018 τελικός με real madrid

Κανονική διάρκεια 0-0 με 10 χαμένες κλασσικές ευκαιρίες για μας και τον casillas να τελειώνει το ματς με rating 9.3 :shifty:

τελικά το σηκώσαμε στα πέναλτι (δεν χάσαμε ούτε ένα! ) :D

 

 

post-228862-0-21468000-1388145953_thumb.png

post-228862-0-64920900-1388145978_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτήριο έτος 2018 τελικός με real madrid

Κανονική διάρκεια 0-0 με 10 χαμένες κλασσικές ευκαιρίες για μας και τον casillas να τελειώνει το ματς με rating 9.3 :shifty:

τελικά το σηκώσαμε στα πέναλτι (δεν χάσαμε ούτε ένα! ) :D

 

έλα μωρή ομάδα..!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις περαν απο το save που σωζει στο my documents - τα υπολοιπα για να τα κρατησω? εννοω προτιμησεις μεσα στο παιχνιδι

π.χ το νομισμα, τα προσωπικα μου στοιχεια σαν προπονητης, πως θα εμφανιζει τις ημερομηνιες κτλ κτλ. Γιατι αυτα δεν

εμπεριεχονται μεσα στο save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω (αλλά δεν το έψαξα περισσότερο) ότι τα preferences σώνονται στη διαδρομή C:\Users\<username>\AppData\Local\Sports Interactive\Football Manager 2014\Preferences

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επαιξα το περιβοητο game bartsa-real με το τελευταιο patch φυσικα. Η match engine δεν εκανε κατι περιεργο μαλλον

αν και εφαγα 2 γκολ απο στημενες φασεις (φαινεται να μπαινουν αρκετα) το οποιο με χαλασε... προηγηθηκα

με 1-0 στο 2ο λεπτο και λεω αντε ας ειναι, (-10 βαθμους διαφορα ειχα στο πρωταθλημα - αντε λεω να παει 7). Με διαλυσανε

στην κατοχη μπαλας (40-60) χοντρικα - και δεν εφτανε αυτο, εφαγα 2 γκολ απο στημενες φασεις με σεντρα-κεφαλια και μαλιστα το δευτερο πολυ τυχερο (!!!), λεω ελεος - ειχαν διπλασιες ευκαιριες απο εμενα οποτε ισως δεν αξιζα τη νικη αλλα μια ισοπαλια θα ηταν καλυτερη. 8/8 εχει η πουτ*ανα ομαδα, αμα δε σταματησε στην εδρα μου που στο διαολο θα σταματησει?!

 

Οποτε το πηρα αποφαση, πρωτη χρονια ειναι, θα φτιαξω την ομαδα για τη νεα χρονια και θα προσπαθησω να βγω στο CL γιατι ηδη ειμαι 4-5 βαθμους πισω απο τον τεταρτο!!! Το μονo που μου εμεινε ειναι να προχωρησω απο τους ομιλους τους φετινους

οπου και εκει κινδυνευω με τα μαγικα που εκανε το game πριν το patch. Παντως παρατηρησα οτι σταματησε το μαρκαρισμα με τα ματια - αυτο το διορθωσαν σιγουρα. Θα σας πω περισσοτερα παρακατω οταν δω και αλλους αγωνες.Nα τονισω οτι επαιξα αμεσως μετα το αρχικο game το τελευταιο game δηλαδη δεν επαξα ενδιαμεσα με το πρωτο patch αλλα αμεσως με το τελευταιο και με derby.

 

1-2 λοιπον και ηθικο σκατ* !

 

edit : το συστημα 4-2-3-1 τελειωσε για μενα... δε δουλεψε καθολου (και συμφωνα με τα αποτελεσματα) παρολη τη φιλοτιμη προσπαθεια που εκανα και ολες τις τροποποιησεις.

Πλεον θα παω η στο πατροπαραδοτο 4-4-2 η σε ενα δικο μου που εχω στο μυαλο και δεν υπαρχει στα ετοιμα...

Επεξ/σία από greeneye
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ομάδα μου..Tottenham season 2014-2015..και ένα 3-3 που έφερα εκτός έδρας με αντίπαλο την West Brom...κάτι παίζει με τα "κρέατα" τους επιθετικούς μου..

post-169127-0-43954700-1388503835_thumb.png

post-169127-0-31815400-1388503901_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...