Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες κι απορίες για αγορά πλυντηρίου


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραία , σας ευχαριστώ !

αν θέλετε περάστε και απο το θέμα Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/497390-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-tv-28/">αγορά tv 26-32"

 

Έπιασες το τζόκερ or what?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 μήνες μετά...

Ξεθαματακι για να μην ανοιγω νεο θεμα.Ψαχνουμε πληντυριο για το σπιτι μιας και το παλιο μας τα τιναξε.

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 4:Pitsos,bosch,samsung και παλι pitsos 8κιλο ομως.

 

Οχι αναγκαστικα απο κωτσοβολο.Γενικα να προτιμησω κατι αναμεσα σε bosch,pitsos κλπ ή να στραφω προς κορεα μερια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθαματακι για να μην ανοιγω νεο θεμα.Ψαχνουμε πληντυριο για το σπιτι μιας και το παλιο μας τα τιναξε.

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 4:Pitsos,bosch,samsung και παλι pitsos 8κιλο ομως.

 

Οχι αναγκαστικα απο κωτσοβολο.Γενικα να προτιμησω κατι αναμεσα σε bosch,pitsos κλπ ή να στραφω προς κορεα μερια;

 

δες και τα siemens... κατ εμε ειναι στην κορυφη και Made in germany!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και τα siemens... κατ εμε ειναι στην κορυφη και Made in germany!

Δυστηχως υπαρχει λογος που δεν τα εβαλα στις επιλογες μου,μιας και το τελευταιο μας εβγαλε την παναγια οσα χρονια το ειχαμε.Επισκευες,αλλαγες πλακετας κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως υπαρχει λογος που δεν τα εβαλα στις επιλογες μου,μιας και το τελευταιο μας εβγαλε την παναγια οσα χρονια το ειχαμε.Επισκευες,αλλαγες πλακετας κλπ.

 

παραξενο μου κάνει, ισως σου έτυχε... εγω ήμουν και είμαι απολυτα ευχαριστημένος!

 

γενικά για εμένα ειναι καλή επιλογή τα πιτσος λόγω ελληνικών προδιαγραφών, ναι ελληνικών δεν αστειεύομαι..

 

και εξηγώ σύμφωνα με την γνώμη ενός μάστορα πριν χρόνια: Το siemens ειναι σχεδιασμένο με βάση τις γερμανικές προδιαγραφές ηλ. ρευματος με αποτέλεσμα στην ελλάδα του κάρβουνου και των καλοκαιρινών υπερφορτωσεων να έρχεται και να κλατάρει (πλακέτες κλπ). Αντίθετα, τα πιτσος παίζουν σε πιο ελευθερο εύρος τάσης δημιουργώντας έτσι λιγότερα προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραξενο μου κάνει, ισως σου έτυχε... εγω ήμουν και είμαι απολυτα ευχαριστημένος!

 

γενικά για εμένα ειναι καλή επιλογή τα πιτσος λόγω ελληνικών προδιαγραφών, ναι ελληνικών δεν αστειεύομαι..

 

και εξηγώ σύμφωνα με την γνώμη ενός μάστορα πριν χρόνια: Το siemens ειναι σχεδιασμένο με βάση τις γερμανικές προδιαγραφές ηλ. ρευματος με αποτέλεσμα στην ελλάδα του κάρβουνου και των καλοκαιρινών υπερφορτωσεων να έρχεται και να κλατάρει (πλακέτες κλπ). Αντίθετα, τα πιτσος παίζουν σε πιο ελευθερο εύρος τάσης δημιουργώντας έτσι λιγότερα προβλήματα...

Ενταξει εδω που μενω δεν ειχαμε ποτε θεμα με ηλεκτρικες-ηλεκτρονικες συσκευες λογω ρευματος.Γενικα η περιοχη ειναι σταθερη.

 

 

Αρα στα παραπανω εσυ τεινεις για πιτσος.Ωραια,σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο "Γερμανικα " Bosch Pitsos είναι ίδια εταιρία πλέον και προτείνω Pitsos λόγω καλού value for money και μιας και φοράνει σχεδόν τα ίδια με τα Bosch εξαρτήματα. Εχω pitsos μισό χρόνο και είμαι ευχαριστημένος ως τώρα.

Αν στραφώσουν προς Κορεα κοίτα samsung και LG . Στα ίδια λεφτά τα Κορεατικα έχουν πειρσσότερους αυτοματισμούς και ευκολίες . Αλλα δεν ξέρω κατα πόσο καλά είναι. Εχω ακούσει καλά λόγια απο 2 φίλους μου που έχουν LG inverter πλυντήρια . Ο ένας το χει 4 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Πάντως τα pitsos είναι σίγουρη εγγύηση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lg η samsung αν θες κατι αξιοπιστο. Εχω lg πλυντηριο 6 χρονια χωρις κανενα προβλημα,ενω αντιθετα συσκευες bosch και πιτσος που ειχα μου εβγαλαν καποια προβληματα.Επισης,τα πλυντηρια πιτσος bosch siemens μεχρι 500 ευρω αν δεν κανω λαθος φτιαχνονται στην Τουρκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οτι pitsos εχουμε εχει βγει καλο.Παρολλα αυτα με ψηνεται ασχημα για κορεα μερια.

E τι να πουμε για τους Κορεάτες. Τρελή βιομηχανία. Τα πάντα στην κυριολεξία παράγουν . Η εταιρεία με τις πεισσότερες ναυπηγήσεις πλοιων παγκοσμίως είναι η Hyundai Heavy Industries δεύτερη samsung heavy industries. Η μεγαλύτερη εταιρεία κατασκευής chip για μνήμες η samsung. Δεύτερη έρχεται η hynix (hyundai electornics) που hynix μνημες φοράνε πολλά προιόντα της apple και της IBM HP .

Απο τις καλύτερες εταιρίες κατασκευής τρένων είναι η Rotem (Hyundai) (μέχρι και στην Αμερική και πλέον και στην Ελλάδα υπάρχουν τρένα της)

 

Μην το ψάχνεται ρε. Κορεάτες τρελοί Μέχρι και πολεμική βιομηχανία έχουν και φτιάχνουν τα πάντα samsung, hyundai (main battle tank of korea. black panther tank ) daewoo (οπλικα συστήματα) Θα μας κατατροπόσουν !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E τι να πουμε για τους Κορεάτες. Τρελή βιομηχανία. Τα πάντα στην κυριολεξία παράγουν . Η εταιρεία με τις πεισσότερες ναυπηγήσεις πλοιων παγκοσμίως είναι η Hyundai Heavy Industries δεύτερη samsung heavy industries. Η μεγαλύτερη εταιρεία κατασκευής chip για μνήμες η samsung. Δεύτερη έρχεται η hynix (hyundai electornics) που hynix μνημες φοράνε πολλά προιόντα της apple και της IBM HP .

Απο τις καλύτερες εταιρίες κατασκευής τρένων είναι η Rotem (Hyundai) (μέχρι και στην Αμερική και πλέον και στην Ελλάδα υπάρχουν τρένα της)

 

Μην το ψάχνεται ρε. Κορεάτες τρελοί Μέχρι και πολεμική βιομηχανία έχουν και φτιάχνουν τα πάντα samsung, hyundai (main battle tank of korea. black panther tank ) daewoo (οπλικα συστήματα) Θα μας κατατροπόσουν !

Εμενα μου λες;Εχουμε αμαξι hyundai,δυο τηλεορασεις samsung και μια lg.Ολα τα κινητα της οικογενειας ειναι επισης samsung.Πολυ πραγμα σου λεω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου λες;Εχουμε αμαξι hyundai,δυο τηλεορασεις samsung και μια lg.Ολα τα κινητα της οικογενειας ειναι επισης samsung.Πολυ πραγμα σου λεω. :P

Αμάξι hyundai accent  2 κινητά samsung και 1 LG G2 3 τηλεοράσεις samsung  1 LG   Στο τσακ ήμουν για πλυντήριο samsung  https://www.skroutz.gr/s/2948417/Samsung-WF60F4E0N0W.html?from=account_notifications

 

Αλλά τελικά τα έσκασα στην pitsos . :P

 

http://www.pitsos.gr/%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/%CF%80%CE%BB%CF%8D%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%AD%CE%B3%CE%BD%CF%89%CE%BC%CE%B1/%CF%80%CE%BB%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%87%CF%89%CE%BD/WXP1000C6.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Για πλυντηριο ορθιας φορτωσης και 'στενο' σε πλατος, τι θα προτεινατε;

Εκτος απο brandt υπαρχει τιποτε αλλο....απροβληματιστο και σχετικα προσιτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...