Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες κι απορίες για αγορά πλυντηρίου


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 348
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι Pitsos!!!!!!

Πήραμε καινούριο πριν 2 χρόνια ταχα μας ειπαν αθορυβο.

Ε μας εχει πάρει τα αυτιά!!!!

 

Τσέκαρε μπας και χρειάζεται αλφάδιασμα, αλλά θα μου πείς θα πήγαινε βόλτα αν ήταν αυτό. Μήπως το μπουκώνεις παραπάνω απόσο αντέχει; Για να σου πάρει όμως το πλυντήριο τα αυτιά σίγουρα έχεις κάποια ευαισθησία.

Επεξ/σία από archsatan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξεθάψιμο... :-D

Μετά από 15 χρόνια συνεχόμενης λειτουργίας το πλυντήριο ρούχων (AEG) τα έφτυσε, έτσι είμαστε σε αναζήτηση καινούργιου...

Aνάμεσα σε αυτά τα δυο LG & Whirpool ποιο προτείνετε..?

Το lg στα σκρουτζομάγαζα βλέπω ότι είναι πολύ φθηνότερο από τις μεγάλες αλυσίδες, αν είναι παραεισαγωγής να το απορρίψω?

 

Γενικά, ψάχνω για πλυντήριο :

  • 9+ kg
  • ενεργειακή κλάσης Α+++
  • κάτω από 600€
  • Βασικά δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να προσέξω.. :-D

Περιμένω τις προτάσεις σας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθάψιμο... :-D

Μετά από 15 χρόνια συνεχόμενης λειτουργίας το πλυντήριο ρούχων (AEG) τα έφτυσε, έτσι είμαστε σε αναζήτηση καινούργιου...

Aνάμεσα σε αυτά τα δυο LG & Whirpool ποιο προτείνετε..?

Το lg στα σκρουτζομάγαζα βλέπω ότι είναι πολύ φθηνότερο από τις μεγάλες αλυσίδες, αν είναι παραεισαγωγής να το απορρίψω?

 

Γενικά, ψάχνω για πλυντήριο :

  • 9+ kg
  • ενεργειακή κλάσης Α+++
  • κάτω από 600€
  • Βασικά δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να προσέξω.. :-D

Περιμένω τις προτάσεις σας... :)

Για μενα σε πλυντήρια αξίζουν Pitsos Siemens Bosch (μια εταιρεία όλα καμία διαφορά ) Samsung LG και η Whirpool καλή είναι αλλά θα κοιτούσα πρώτα τις εταιρείες που σου προτείνω.

 

Κοιτα και τα samsung είναι πολύ καλά και αξιόπιστα.

 

https://www.skroutz.gr/c/405/plynthria-rouxwn/m/28/Samsung/f/5785_427003/%CE%AC%CE%BD%CF%89-%CF%84%CF%89%CE%BD-9-kg-A.html?keyphrase=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω εδω μιας και το θέμα υπάρχει:

Ψάχνω για αγορά πλυντηρίου ρούχων.

έως 450 ευρώ max. θα έλεγα ως 400 αλλά μπορώ να διαθέσω λίγα παραπάνω σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάτι ενδιάμεσο.

Κιλά 8 και πάνω.

Η ερώτηση είναι: τί μάρκες να προτιμήσω; ότι είδα περίπου τα ίδια προσφέρουν που παίζουν ανάλογα με την τιμή, οπότε πιστεύω πιο ουσιαστικό ρόλο παίζει η μάρκα γιατί θέλω να βγάλει χρόνια. Θα προτιμούσα εταιρία με καλό service και εγγύηση.

άλλο ένα όριο που έχω στην αγορά είναι: Κωτσόβολος και Ηλεκτρονική.

Δυστυχώς αυτά υπάρχουν στην περιοχή μου, αλλιώς θα χρειαστώ μεταφορικά + έξοδα στο πέρα δώθε.

- Δεν με ενδιαφέρει να είναι αθόρυβο (θα είναι εκτός σπιτιού)

- Ούτε inverter προφανώς

- Ούτε η ενεργειακή κλάση με απασχολεί τόσο,

 

το θέλω αξιόπιστο στο χρόνο και στη δουλειά του

 

Είδα κάτι ωραία Samsung αλλά πολύ smart ρε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 180-200 ευρω υπαρχει τπτ παιδια;

Γίνε πιο κατατοπιστικός . Χωρητικότητα ???

 

Σε μικρό 5kg αυτό http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/114196-indesit-iwsc51051-c?cmicc=skroutz

 

Σε οτιδήποτε μεγαλύτερο πάμε πάνω απο 200 ευρώ.

Γράφω εδω μιας και το θέμα υπάρχει:

Ψάχνω για αγορά πλυντηρίου ρούχων.

έως 450 ευρώ max. θα έλεγα ως 400 αλλά μπορώ να διαθέσω λίγα παραπάνω σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάτι ενδιάμεσο.

Κιλά 8 και πάνω.

Η ερώτηση είναι: τί μάρκες να προτιμήσω; ότι είδα περίπου τα ίδια προσφέρουν που παίζουν ανάλογα με την τιμή, οπότε πιστεύω πιο ουσιαστικό ρόλο παίζει η μάρκα γιατί θέλω να βγάλει χρόνια. Θα προτιμούσα εταιρία με καλό service και εγγύηση.

άλλο ένα όριο που έχω στην αγορά είναι: Κωτσόβολος και Ηλεκτρονική.

Δυστυχώς αυτά υπάρχουν στην περιοχή μου, αλλιώς θα χρειαστώ μεταφορικά + έξοδα στο πέρα δώθε.

- Δεν με ενδιαφέρει να είναι αθόρυβο (θα είναι εκτός σπιτιού)

- Ούτε inverter προφανώς

- Ούτε η ενεργειακή κλάση με απασχολεί τόσο,

 

το θέλω αξιόπιστο στο χρόνο και στη δουλειά του

 

Είδα κάτι ωραία Samsung αλλά πολύ smart ρε παιδιά.

Όσον αφορά το καλύτερο service  (συγκριτικα) 

http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/131518-pitsos-wkp1000d8#prettyPhoto

 

Όσον αφορά τεχνολογίες  :  http://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/117459-samsung-wf80f5e0w2w

 

Και οι 2 εταιρίες είναι αξιόπιστες. Η Pitsos γερμανική (100% bosch siemens το εσωτερικό των πλυντηρίων ) και η samsung κορεατικη και αξιόπιστη απο διάφορα που έχω ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια το λαστιχο στο πλυντηριο εχει μαυρισει και μυριζει ασχημα.. τι μπορω να κανω για να το καθαρισω? εχω δοκιμασει με ατμοκαθαριστη αλλα τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις βάλει να πλυθεί μόνο του ποτέ ?

ειναι ανω φορτωσης...  η μαυριλα-μουχλα φαινεται οτι δεν βγαινει ευκολα..  μηπως στο εμποριο υπαρχει καποιο ειδικο καθαριστικο? λεω εγω τωρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ανω φορτωσης...  η μαυριλα-μουχλα φαινεται οτι δεν βγαινει ευκολα..  μηπως στο εμποριο υπαρχει καποιο ειδικο καθαριστικο? λεω εγω τωρα.. 

 

ξηγησου ξύδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...