Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι! Πως υπηρχαν (και υπαρχουν ακομη αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο) αυτοι που ειχαν στεκι τα σταρμπακς και οι αλλοι αντιθετα που τους εκραζαν τους ελεγαν αμερικανακια κλπ; Ηταν πολυ κλασσικο...ή που θα χαν στεκι τα συγκεκριμενα μαγαζια που θα ταν αυτοι που κοροιδευαν! Λιγοι ηταν στο ενδιαμεσο :P

 

Ε τωρα με τα mikel δεν υπαρχει κοντρα σε τετοιο βαθμο γιατι τα mikel ειναι ελληνικα και δεν ειναι στις ιδιες τιμες με τ αλλα.

 

Παντως μια που αναφερθηκαν τα σταρμπακς.. Εχουν κλεισει μεν αρκετα στεκια ή εχει μειωθει ο κοσμος, αλλα καποια εχουν σταθερα δουλεια πχ αυτο εξω το μετρο στο πανεπιστημιο που οποτε περναω ειναι φουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε 5 χρονια δε ξερω αν θα χω εγω οχι τα μικελ :P

 

Ξεθαβω το θεμα γιατι ανοιξε στη Δαγνη τελευταια. Πηγα Δευτερα μεσημερι και ειχε πολυ κοσμο, οκ οχι φουλ γιατι ειναι και μεγαλο μαγαζι, αλλα ειχε πολυ.

 

Το σερβις πολυ καλο, η σερβιτορα εξυπηρετικοτατη & γρηγορη. Καφε δε πηραμε, πηραμε τσαι κρυο που μας αρεσε πολυ. Ειχε μια περιεργη υφη, σαν αφρο και η κοπελα μας ειπε οτι ειναι τσαι σε σκονη που το χτυπανε γι αυτο γινεται ετσι.

 

Κατι που με χαλασε.. Μου φαινεται ακυρο μερα μεσημερι να σου χουν τελειωσει τα ψωμοειδη (εκτος απο τοστακια): διαφημιζεις οτι εχεις αλμυρα , γινεται να ξεμενεις ετσι τετοια ωρα; Ειχα παει και Σαββατο γυρω στις 12:30 κ παλι ειχε ενα δύο ψωμακια μονο.

Εν τελει που θελεις να καταληξεις;Οτι δεν ειχε ψωμακια μερα μεσημερι;Αυτο ειναι ενα προβλημα η αληθεια ειναι.Ελπιζω να βρεθει μια λυση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι! Πως υπηρχαν (και υπαρχουν ακομη αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο) αυτοι που ειχαν στεκι τα σταρμπακς και οι αλλοι αντιθετα που τους εκραζαν τους ελεγαν αμερικανακια κλπ; Ηταν πολυ κλασσικο...ή που θα χαν στεκι τα συγκεκριμενα μαγαζια που θα ταν αυτοι που κοροιδευαν! Λιγοι ηταν στο ενδιαμεσο :P

 

Ε τωρα με τα mikel δεν υπαρχει κοντρα σε τετοιο βαθμο γιατι τα mikel ειναι ελληνικα και δεν ειναι στις ιδιες τιμες με τ αλλα.

 

Παντως μια που αναφερθηκαν τα σταρμπακς.. Εχουν κλεισει μεν αρκετα στεκια ή εχει μειωθει ο κοσμος, αλλα καποια εχουν σταθερα δουλεια πχ αυτο εξω το μετρο στο πανεπιστημιο που οποτε περναω ειναι φουλ.

Εμενα να σου πω οτι μου χτυπανε πολυ χειροτερα τα μικελ και αισθητικα και σαν "μοδα" απο τα starbucks παντως. :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα να σου πω οτι μου χτυπανε πολυ χειροτερα τα μικελ και αισθητικα και σαν "μοδα" απο τα starbucks παντως. :P

 

Ακομα δεν εχω δοκιμασει ουτε μια φορα μικελ οπως ουτε και starbucks και ουτε προκειται δεν με τραβανε σαν μαγαζια, επισης εχω σταματησει να αγοραζω καφε απο γρηγορι-εβερεστ πλεον μονο απο συνοικιακό καφε-καφενειο περνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το μοναδικό μαγαζί που μου έχει προκαλέσει ενόχληση στο στομάχι από το αφρόγαλα...nuff said και σιγά τον cafe.

 

p.s. δεν ξέρω για ποιότητα αλλα γευστικά απέχει χιλιόμετρα από Starbucks. Φαντάσου έχει η θεία μου mikel και δεν έχω πάει ποτε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, γιατί η σύγκριση μικέλ-στάρμπακς;

Καμία σχέση όμως.

 

Ας μην ξεχνάμε τις καναπεδάρες/τραπεζάρες των Starbucks που είναι ό,τι πρέπει για διάβασμα (το μόνο κακό οι τιμές που δεν τις λες και χαμηλές). Στα μικέλ όμως είναι αδύνατον να διαβάσει κανείς ενώ περιτριγυρίζεται από τσιρίζουσες κορασίδες. Άλλη φιλοσοφία το ένα μαγαζί, άλλη το άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω εγω μονο εσπρεσσο πινω και σε αυτο το τομεα το πανε καλα.απο 3/10 το εχουν παει 6/10.για τις αφρογαλοζαχαροκαταστασεις δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω εγω μονο εσπρεσσο πινω και σε αυτο το τομεα το πανε καλα.απο 3/10 το εχουν παει 6/10.για τις αφρογαλοζαχαροκαταστασεις δεν ξερω..

Εγώ και εσπρέσσο έχω πάρει και είπα πρόσφατα να δοκιμάσω φρ.καπουτσίνο μήπως αλλάξω γνώμη,αλλά πάλι δεν μ'άρεσε....  (Προσωπική γνώμη πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freddo Capuccino εχω δοκιμασει απο τα Mikel,σαν να πινεις ζαχαρουχο γαλα ειναι :P

Καποια στιγμη θα δοκιμασω και φραπεδακι..

Οι τιμες παντως ειναι τσιμπημενες..Ο freddo capuccino ειναι στα 2 ευρω και ο φραπε στο 1.5 ευρω B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...