Προς το περιεχόμενο

Δέμα από ΕΛΤΑ


bilisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά ήρθε στα ελτα τις περιοχής μου ένα δέμα για μένα,για να το πάρω θα πάω απλά με την ταυτότητα και θα ζητήσω το δέμα στο όνομα μου ή θα πάω με τον αριθμό δέματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι ζητάνε ταυτότητα κάποιοι όχι.

Κράτα την για καλό και για κακό...

 

Θα πας με το ειδοποιητήριο...

 

αυτοι που δεν ζητανε ειναι μειοψηφια και κατ ουσιαν παρανομοι (αργα η γρηγορα μπορει ακομα να μπλεξουν με μηνυση κτλ αν γινει κατι). οι πιο πολλοι ζητανε και αυτο ειναι και το σωστο.

οποτε η προτροπη δεν πρεπει να ειναι ''κρατα την για καλο και για κακο'' αλλα να την εχει μαζι του ντε και καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας με το ειδοποιητήριο...

 

 

Δε σου φερανε ειδοποιητήριο; Παντως την ταυτοτητα να την εχεις.

παιδιά δεν μου ήρθε κανένα ειδοποιητήριο και ευτυχώς το παιδί που μου το έστειλε πήγε στα ελτα και ρώτησε και του είπα ότι εδώ και τρεις μέρες το δέμα είναι στα δικά μου ελτα και ακόμα ειδοποιητήριο δεν είδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σου ηρθε ειδοποιητηριο τότε μπορεί το δέμα να μην είναι καν στο ταχυδρομείο αλλά να ειναι ακόμα στο κέντρο διανομής της περιοχής σου οπότε και να πας στο ταχυδρομείο δεν θα το έχουν (δε ξέρω αν λειτουργούν όλες οι περιοχές έτσι, παράδειγμα από την δική μου λέω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις ειδοποιητηριο δεν μπορεις να παρεις τιποτα.

Εχει γινει μοδα παντως στα ταχυδρομεια να μην στελνουν την αλληλογραφια οταν την λαμβανουν αλλα οποτε τους καυλωσει.

Σε μενα μια φορα την εβδομαδα ερχεται πλεων ταχυδρομος και οσα παραπονα και αν εχω κανει κανενα αποτελεσμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά πες του να σου δώσει τον κωδικό του δέματος η της απόδειξης που πήρε από τα ελτα για να τσεκάρεις με ένα τηλέφωνο στα κεντρικά των ελτα αν όντως υπάρχει το δέμα σου.

 

Αν υπάρχει νομίζω πως μπορείς να το πάρεις και από το κέντρο διανομής αν βιάζεσαι τόσο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραλαβει και χωρις ειδοποιητηριο την πρωτη μερα που ηρθε το δεμα στα ΕΛΤΑ με την ταυτοτητα μου...;p Επισης αλλη φορα παρελαβα απο το κεντρο διανομης...με επαιρνε ενα νουμερο τηλ, το εψαξα,  ΕΛΤΑ.. παω και με στειλαν στο κεντρο διανομης και ολο αυτο γιατι ο Κινεζος απο το ebay δεν ειχε σωστο font  κατα την εκτυπωση για το που να παει ο φακελος και ηταν κινεζικα τα μισα...ευτυχως ειχε πανω και το τηλ μου!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παραλαβει και χωρις ειδοποιητηριο την πρωτη μερα που ηρθε το δεμα στα ΕΛΤΑ με την ταυτοτητα μου...;  

Το ίδιο και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οχι απλα δεν παραλαμβανω χωρις ειδοποιητηριο αλλα ακομα και οταν παρω το ειδοποιητηριο δεν μπορω να παραλαβω την ιδια μερα αλλα πρεπει να παω την επομενη μετα τις 9 το πρωι μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οχι απλα δεν παραλαμβανω χωρις ειδοποιητηριο αλλα ακομα και οταν παρω το ειδοποιητηριο δεν μπορω να παραλαβω την ιδια μερα αλλα πρεπει να παω την επομενη μετα τις 9 το πρωι μαλιστα.

Γιατί όταν σου φέρνουν το ειδοποιητήριο μπορεί το δέμα να πηγαίνει εκείνη τη μέρα στο ταχυδρομείο από το κέντρο διανομής οπότε μέχρι να το πάνε, να το περάσουν στο σύστημα τους κλπ αστα να πανε. Για αυτο σου λένε στο ειδοποιητήριο έλα αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@moure: Κανείς δεν μπορεί, δεν είναι προσωπική σκευωρία εναντίον σου =P

Την ημέρα που έρχεται το ειδοποιητήριο, το δέμα δεν έχει πάει ακόμη στο τοπικό σου κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@moure: Κανείς δεν μπορεί, δεν είναι προσωπική σκευωρία εναντίον σου =P

Την ημέρα που έρχεται το ειδοποιητήριο, το δέμα δεν έχει πάει ακόμη στο τοπικό σου κατάστημα.

Το ξερω βρε συ σε ολους ετσι κανουν αλλα τα εχω παρει στο κρανιο με τον ταχυδρομο γιατι αλληλογραφια φερνει μονο καθε παρασκευη.

Ετσι αν μου ερθει καποιο ειδοποιητηριο το παιρνω δευτερα πρωι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...