Προς το περιεχόμενο

:?ΜΟΝΤΑΖ ΒΙΝΤΕΟ


GRIFFIN23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το εξης προβλημα.εχω γραψει ενα βιντεο σε βιντεοκαμερα :lol: :lol: και θελω να το περασω στον υπολογιστη και μετα να κανω μονταζ. να κοψω και να ξαναενοσω κομματια του.επισης αν υπαρχει και δυνατοτητα να προστηεσω ηχο οπως μουσικη και κατι μπιπ σε κατι βρισιδια :oops: :oops:

αν ξερει κανεις καποιο καλο προγραμμα ας μου πει!

((μην ειναι και κανενα τρελλο επαγγελματικο για στουντιο :shock:))

 

 

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pinnacle Studio 8

 

Τα κάνει όλα τα παραπάνω πολύ εύκολα.

Αν η βιντεοκάμερα είναι ψηφιακή τότε δεν θα αντιμετοπίσεις κανένα πρόβλημα. Πρωσοπικά στο αναλογικό βίντεο έχω αντιμετοπίσει κάποια κολλήματα -βλέπε πρόσφατο μου post- αλλά σίγουρα είναι bugs που δεν έχω βρει ακόμα τη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pinnacle Studio 8

 

Τα κάνει όλα τα παραπάνω πολύ εύκολα.

Αν η βιντεοκάμερα είναι ψηφιακή τότε δεν θα αντιμετοπίσεις κανένα πρόβλημα. Πρωσοπικά στο αναλογικό βίντεο έχω αντιμετοπίσει κάποια κολλήματα -βλέπε πρόσφατο μου post- αλλά σίγουρα είναι bugs που δεν έχω βρει ακόμα τη λύση.

 

κολλήματα κατά την επεξεργασία του αναλογικού βίντεο είχες? Εγώ ειχα απιστευτα προβλήματα και κολλήματα με αυτό το πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Pinnacle studio 8 ειναι αστα να πανε σε θεματα σταθεροτητας! Το χρησιμοποιουσε ο πατερας μου για να περναει αναλογικο βιντεο και να το επεξεργαζεται και συνεχεια κολλαγε (και μαλιστα σε ενα pc με τα απολυτως απαραιτητα σε θεματα software και μπολικη δυναμη)! Τωρα μαθαινει το Premiere και αν και δυσκολο στη αρχη ειναι κορυφαιο! Το συνηστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

premiere kai pali premiere einai poli stathero pou lete.....pistepse me xero....to liono kathe mera....

fisika panta ola trone ta problimata tous alla apo osa exo dei einai to best

 

exisou axiologo einai kai to vegas.....to monadiko me real time rendering....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pinnacle Studio 8

 

Τα κάνει όλα τα παραπάνω πολύ εύκολα.

Αν η βιντεοκάμερα είναι ψηφιακή τότε δεν θα αντιμετοπίσεις κανένα πρόβλημα. Πρωσοπικά στο αναλογικό βίντεο έχω αντιμετοπίσει κάποια κολλήματα -βλέπε πρόσφατο μου post- αλλά σίγουρα είναι bugs που δεν έχω βρει ακόμα τη λύση.

 

κολλήματα κατά την επεξεργασία του αναλογικού βίντεο είχες? Εγώ ειχα απιστευτα προβλήματα και κολλήματα με αυτό το πρόγραμμα

 

 

Οχι κατά την επεξεργασία, αλλά κατά το capture από VHR. Σε όλα τα άλλα (μοντάζ, προσθήκη μενού & υπότιτλων, προσθήκη μουσικής, εφε κτλ) μου δουλεύει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exo analogiki camera. Me to Premiere royfao to video "ATOFIO" kai meta me to Vegas (http://www.sonicfoundry.com) to epexergazome. Eimai polli eyxaristimenos. Exo winXP Pro me mia kolokarta Pinnacle pctv cpu P4 kai mnimi 256mb (an se endiaferoyn kai ayta). Apla na exeis kanei kai toys diskoys sou NTFS giati me FAT32 soy royfaei mono kapoia MB apo to video kai oxi olo.Eno me to NTFS sto royfaei olo.

Filika Mks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα αλλο καλο προγραμμα για μονταζ ειναι και τα avid express 3.5 για xp και το 3 για τα 2000 ειναι επαγελματικο σχετικα προγραμμα(το χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι επαγγελματιες στην αγορα) με firewire piro κανει remote την καμερα και την χειριζεται σαν βιντεο εχει τιτλεζα και αρκετα εφε. Η επομενη λυση ειναι το πρεμιερ και η επομενη το after effect και τα δυο της adobe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...