Προς το περιεχόμενο

Oppo N1 με 13mp περιστρεφόμενη κάμερα και υποστήριξη Cyanogen Mod


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κινεζική Oppo που διακρίνεται για τα smartphones της και πρόσφατα έκανε το μεγάλο βήμα ξεκινώντας τις πωλήσεις του Find 5 σε αρκετές χώρες της Ευρώπης (μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα), παρουσίασε σήμερα τη νέα της δημιουργία.

Το Oppo N1 είναι ένα smartphone που απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό αφού διαθέτει τεράστια IPS οθόνη 5.9' ιντσών με ανάλυση Full HD (373ppi) και είναι η πρώτη συσκευή της εταιρείας η οποία «τρέχει» το νέο Color OS το οποίο βασίζεται στο Android 4.2.

Στηρίζεται στον Qualcomm Snapdragon 600 με τετραπύρηνο επεξεργαστή στο 1.7 GHz, 2 GB RAM και χωρητικότητα 16 ή 32GB. Ζυγίζει 213 γραμμάρια, έχει πάχος 9 χιλιοστά ενώ η μπαταρία των 3610 mAh υπόσχεται ικανοποιητική αυτονομία.

Η κάμερα των 13mp που διαθέτει το Oppo N1 είναι αρκετά εξελιγμένη αφού είναι η πρώτη φορά ένα android smartphone διαθέτει σύστημα φακών αποτελούμενο από 6 κομμάτια, με διάφραγμα f/2.0 και τον επεξεργαστή εικόνας Owl της ίδιας της Oppo. Μάλιστα διαθέτει μηχανισμό με τον οποίο η κάμερα μπορεί να περιστραφεί κατά 206 μοίρες κάτι που της επιτρέπει να χρησιμοποιηθεί και ως μπροστινή κάμερα.

Το Oppo N1 επίσης είναι ένα από τα πρώτα smartphones τα οποία θα υποστηρίζει το CyanogenMod μετά τις τελευταίες εξελίξεις, επιτρέποντας το να τρέξει την κανονική έκδοση του Android. Θα κυκλοφορήσει τον Οκτώβριο αρχικά στην Κίνα, στα $570.

Link.png Site: Oppo N1


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκεί στην Κίνα ξεψάρωσαν για τα καλά μου φαίνεται. Εγώ πήρα το Star s5 με 150 ευρώ.

 

Tι συγκρινεις μωρε το Star με το Οppo;

 

Fiat με Porsche συγκρινονται;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται να εχει γίνει καλή δουλειά πάντως.όσο για το αν ξεψάρωσαν οι κινέζοι μπράβο τους καλά έκαναν.μακάρι και περισσότερα.όλα αυτα (ανταγωνισμός),βοηθάνε εμας τους καταναλωτές.με αυτά τα specs που διάβασα μια χαρά είναι η τιμή του

 

 

 

thx giorgoslouk 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 φόρες μια κλασσική uber camera στο πίσω μέρος

παρά μια περιστρεφόμενη σαν του Ν93(οθόνη)

που μετά από λίγο καιρό "ξεχαρβαλιαζε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic:

Φίλε sousaberg#2 γράψε το μήνυμά σου στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ γιατί θα διαγραφεί.Τα κορακίστικα απαγορεύονται στο φόρουμ.

 

Το έχω ξαναπεί και θα το ματαξαναπαλιπίσω πω.

Το 2014 θα είναι η χρονιά των κινέζων!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 φόρες μια κλασσική uber camera στο πίσω μέρος

παρά μια περιστρεφόμενη σαν του Ν93(οθόνη)

που μετά από λίγο καιρό "ξεχαρβαλιαζε"

Καμιά σχέση όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι τα βγάζουν μεγάλα αφού στις παρουσιάσεις μετά τρέχουν να τα μικρύνουν ?

Βάλτε ένα σύγχρονο ultrabook στο αυτί σας θα έπρεπε να λένε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αναφερθηκε το Ν93 εφτα χρονια το εχω και η καμερα ακομα τζιτζι ειναι παρολο τα σπαστα μερη... (και  οπτικο ζουμ στο βιντεο μην ξεχναμε...)

 

Ωραιο το τηλεφωνακι αντε και με qwerty μπας και ξεκολησουν απο τα φουλ τατς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφο και δυντατο.
Οσο για τα λεφτα του εγω λεω πως τ αξιζει αφου πολυς κοσμος τα "σταζει" με το παραπανω για ενα S3-S4 η iphones κλπ.Εξαλου δεν εχουν και τιποτα παραπανω (εξωτερικα κα ιεσωτερικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...