Προς το περιεχόμενο

Pirelli AV4202N Unlock Firmware


dimman24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας νεος εδω, παρακατω θα σας πω πως να αλλαξετε γρηγορα και απλα το firmware του av4202n που δινει η cyta

1. Κλειστε το router απο το κουμπι αριστερα οπως το βλεπουμε
2. Κρατωντας πατημενο το reset button ανοιξτε το router μεχρι να γινει το led του on απο ασπρο κοκκινο
3. Τωρα S.O.S. πρεπει να "καρφωσετε" ip και gw ετσι ωστε να το παρετε remote πηγαινετε στις ρυθμισεις της καρτας δικτυου και βαλτε
-Για IP: 192.168.1.100
-Για Mask: 255.255.255.0
-Για Gateway: 192.168.1.1
4. Ανοιξτε τον Explorer που εχετε για το internet και στην διευθ. βαλτε 192.168.1.1
5. Σας εμφανιζει μια νεα σελιδα λιγο πριν το τελος της σελιδας εχει ενα κουμπι "Choose File" πατωντας το ανοιγει o file explorer 
για να εισαγετε το νεο ios....

Αυτα! Περιμενω απαντησεις και αποριες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο προσθηκες.

α.να μην σας κοβει το firewall.
β.λογικα οταν το ξεκινας με reset πρεπει να μπαινει σε tftp mode αυτοματα Και για αυτο δεν πρεπει να ρωταει καν στοιχεια του admin.

γ.αν εχεις καποιο LInk με καποιο Official generic firmware καλο θα ηταν να το βαλεις.

δ.thanxs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο προσθηκες.

α.να μην σας κοβει το firewall.

β.λογικα οταν το ξεκινας με reset πρεπει να μπαινει σε tftp mode αυτοματα Και για αυτο δεν πρεπει να ρωταει καν στοιχεια του admin.

γ.αν εχεις καποιο LInk με καποιο Official generic firmware καλο θα ηταν να το βαλεις.

δ.thanxs.

1.Κοιτα το firewall ειναι δυσκολο να σε κοψει αλλα οκ ΔΕΚΤΟ!!

2.Σε cmd το tftp δε το δοκιμασα να σου πω την αληθεια...

3.Κοιτα βρηκα κατι, ειναι ΥΠΟ ΔΟΚΙΜΗ  το τονιζω δε ξερω εαν ειναι official εχω βαλει πανω την 3503 απο εδω

 

Πες μου εαν εχεις καποιο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Κοιτα το firewall ειναι δυσκολο να σε κοψει αλλα οκ ΔΕΚΤΟ!!

2.Σε cmd το tftp δε το δοκιμασα να σου πω την αληθεια...

3.Κοιτα βρηκα κατι, ειναι ΥΠΟ ΔΟΚΙΜΗ  το τονιζω δε ξερω εαν ειναι official εχω βαλει πανω την 3503 απο εδω

 

Πες μου εαν εχεις καποιο θεμα

1.απλα το λεω γιατι σε μερικους σε αλλα ρουτερ δεν τους αφηνει να κανουν firmware update γιατι εχουν κοψει ταπαντα.ειδικα οταν ειναι σε στυλ Tftp.

οχι tftp απο cmd.στην ουσια εννοουσα οτι μαλλον μπαινει σε tftp οταν το ξεκινας με το Reset.

δεν εχω το ρουτερ για να το δοκιμασω απλα στα εγραψα αν εχεις δοκιμασει καποιο firmware ωστε να ειναι ολοκληρωμενο το τοπικ

και παλι ευχαριστουμε για το θεμα.ειναι καλη φαση καποια ρουτερ που εχουν custom firmware να μπορεις να τους βαζεις generic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδια καλημερα, ευχαριστα νεα.Βρήκα νεοτερο firmware για το υπεροχο αυτο μοντεμακι.Ειναι στην παραπάνω σελιίδα , αλλά προσέξατε,ειναι ξεκλειδωτο και πολυ δυσκολο.Ακομη δεν έχω καταφερει να το στήσω.Ο dlna server παντως δουλεύει άριστα.

 

 

https://unlocka1.wordpress.com/tag/e3-0-10/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντεμ ειναι άριστο.Βεβαια δειχνει να ζεσταινεται αλλά με μια μικρη ψυκτρα απο northbridge, το προβλημα λυνεται.Περισσότερα αργοτερα.Στο μεταξύ μπορείτε να το βρείτε στις αγγελιες με τιμη 10 - 15ε καθολου ασχημα.

post-53183-0-29305600-1468850678_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντεμ έχει προβληματα με το συγκεκριμενο firmware στον dhcp server.Ορισμενες συσκευες δεν συνδεονται μετα απο 15ωρες λειτουργίας.Αντι αυτου, χρησιμοποιω τωρα το 4.8.3.PRGAV_NTS_5.0.0.3702 με root access admin/admin .Μεχρι στιγμης δεν αναγνωρίζει ntfs usb flash.Το firmware cyta 3725 εβλεπε ntfs κανονικα.Θα ενημερώσω όταν έχω νεοτερες εντυπωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντεμ ειναι άριστο.Βεβαια δειχνει να ζεσταινεται αλλά με μια μικρη ψυκτρα απο northbridge, το προβλημα λυνεται.Περισσότερα αργοτερα.Στο μεταξύ μπορείτε να το βρείτε στις αγγελιες με τιμη 10 - 15ε καθολου ασχημα.

δεν βλεπω και πολλες οπες εξαερισμου οποτε λογικο να ζεστενεται.και ψυκτρακι να μην βαλεις μπορεις αν θες να ανοιξεις τιποτα θυρες.αν καποιος θελει βεβαια βαζει και κανα fan σε συνδυασμο με ψυκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Pirelli PRG AV 4202N

καλησπερα εχω μια ερωτηση με βοηθησεται αν μπορειται εχω αφτω το πιρελλι ρουτερ το ιδιο ακριβως κανω οτι ειδα στο παραπανω οδηγω ξεκλιδωματος αλλα δε το καταφερνω εχω συνδεση hol-vodafone μηπως κανω κατι λαθος οταν περασω το νεο φιρμγουερ πρεπι να βγαλο τις καρφωτες ip  να το βαλω παλι στο αυτοματω νομιζω το κανα και αφτω και παλι δεν μια βοηθεια καποιως μπας και το καταφερω εινε πολη καλο ρουτερ ευχαριστω εκ των προτερων... ( τοχει το ιδιο και αλλος φιλος και αφτουνου με ενα απλο reset  απο πισω ειδε αμεσως την αλλη συνδεση ote πουχε ) .. να σας δειξω κατι αλλω βαζω 2 εικονες με τα firmware που περναγα και σας βαζω και τη δεφτερη εικωνα βρηκα αφτω απο τον οδηγω το firmware me NTFS ΕΝΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑ ΗΤΑΝ SIL ΛΕΤΑΙ ΝΑΦΤΑΙΓΕ ΑΦΤΩ... https://imgur.com/7Eyol4u  ΑΦΤΑ ΗΝΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 

https://imgur.com/qNoG0DQ ΑΦΤΩ ΗΝΕ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΜΕ NTFS ΜΟΡΦΗ ΛΕΣ ΑΦΤΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΗ... με NTFS αρχειο???

Επεξ/σία από motor46
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μπορεις να βγαλεις τις καρφωτες Ip και να παρεις απο τον dhcp Ip.δεν χρειαζεται να αλλαξεις Firmware για να βαλεις στοιχεια και να παιξει σε αλλο παροχο κατα 99 τις 100.

On 12/3/2018 at 5:26 PM, motor46 said:

Pirelli PRG AV 4202N

καλησπερα εχω μια ερωτηση με βοηθησεται αν μπορειται εχω αφτω το πιρελλι ρουτερ το ιδιο ακριβως κανω οτι ειδα στο παραπανω οδηγω ξεκλιδωματος αλλα δε το καταφερνω εχω συνδεση hol-vodafone μηπως κανω κατι λαθος οταν περασω το νεο φιρμγουερ πρεπι να βγαλο τις καρφωτες ip  να το βαλω παλι στο αυτοματω νομιζω το κανα και αφτω και παλι δεν μια βοηθεια καποιως μπας και το καταφερω εινε πολη καλο ρουτερ ευχαριστω εκ των προτερων... ( τοχει το ιδιο και αλλος φιλος και αφτουνου με ενα απλο reset  απο πισω ειδε αμεσως την αλλη συνδεση ote πουχε ) .. να σας δειξω κατι αλλω βαζω 2 εικονες με τα firmware που περναγα και σας βαζω και τη δεφτερη εικωνα βρηκα αφτω απο τον οδηγω το firmware me NTFS ΕΝΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΒΑΖΑ ΗΤΑΝ SIL ΛΕΤΑΙ ΝΑΦΤΑΙΓΕ ΑΦΤΩ... https://imgur.com/7Eyol4u  ΑΦΤΑ ΗΝΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 

https://imgur.com/qNoG0DQ ΑΦΤΩ ΗΝΕ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΜΕ NTFS ΜΟΡΦΗ ΛΕΣ ΑΦΤΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΗ... με NTFS αρχειο???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...