Προς το περιεχόμενο

αγορα κινητου - επιλογη - δικες σας γνωμες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδια καλησπερα,

καθε φορα που ψαχνω απαντησεις σε αυτο το φορουμ παντα μα παντα ποτε δν βγαινω χαμενος.

λοιπον.θα ηθελα να αγορασω ενα νεο smartphone. (ειχα το x10 mini pro -ποσο παλιο πλεον- και μου χαλασε το πασχα και βολευομουν με μια παλιατζουρα)
λοιπον

στο scroutz βρηκα το Nokia Lumia 620 στην τιμη τον 170 ευρω

μεσω του skroutz παλι, βρηκα το sony xperia M στην ιδια τιμη.

επισης htc s8 παλι στην ιδια τιμη.

 το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να καταληξω καπου, και επειδη δεν ειμαι ειδικος θελω να μου πειτε αν εχω κανει σωστη ερευνα αγορας..αξιζουν τα κινητα τα λευτα τους? εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?
το κινητο το θελω για επικοινωνια, ΜΟΥΣΙΚΗ , και για παιχνιδακια.
το W8 δν εχει ομως τοσες εφαρμογες σε σχεση με το android και εκει ειναι που κολλαω.

φωτηστε με ;ρ

 απο λευτα οι γονεις μου αν αξιζει καποιο κινητο μπορου να δωσουν εως 150 και τα υπολοιπα πανε απο το μερος μου, μπορω να βαλω αντε αλλα 20-25.
ευχαριστω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που τα υπεραξίζει τα λεφτά του είναι to xperia L με 186 ευρώ αν σε παίρνει οικονομικά. Αν δν σε παίρνει πας στο xperia M με τα 170 ευρώ

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση.

απλα σε μερικα review που ειδα, ειδα οτι το μικροφωνο το xperia M ειναι τριςαθλιο και καποιοες φορες ο αλλος δν καταλαβενει τι λες..καμια  αλλη γνωμη παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση.

απλα σε μερικα review που ειδα, ειδα οτι το μικροφωνο το xperia M ειναι τριςαθλιο και καποιοες φορες ο αλλος δν καταλαβενει τι λες..καμια  αλλη γνωμη παιδια?

 

Αγοράζεις απλά το ZTE Blade V στα 159 ευρώ. Ρίξε μια ματιά στο site της Wind που το φέρνει και θα καταλάβεις. Τετραπύρηνο, με IPS οθόνη, 1GB RAM και μπαταρία στα 1.800mAh. Εννοείται πως έχει ραδιόφωνο και Android 4.1 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 620 μια χαρά τα αξίζει τα χρήματα του πιστεύω.Από android για το Xperia L σε αυτά τα χρήματα που σου προτάθηκε επίσης ακούω 

καλά λόγια αλλά δεν το χω πιάσει.

 

Το Blade V δεν έχει ips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zte v967s (το προτεινω γιατι το εχω και ειναι αρκετα καλο σε ολα του εκτος την καμερα)

Edit: Ειναι κινεζικο

2nd edit: http://www.to2c.com/zte-v967s.html με τα χρημματα που περισσευουν αγοραζεις μια καρτα μνημης class 10 (εαν καταληξεις σε κινεζικο μπες στο myphone και διαβασε ολα τα σχολια για το τηλεφωνο που θες να παρεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω καταρχας ολους για την βοηθεια.

φιλε μου, κατι παρομοιο με το samsung ativ S εχεις να προτεινεις? με μικροτερη οθονη βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω καταρχας ολους για την βοηθεια.

φιλε μου, κατι παρομοιο με το samsung ativ S εχεις να προτεινεις? με μικροτερη οθονη βεβαια.

http://www.skroutz.gr/s/2504932/Samsung-Galaxy-S-III-mini-i8190-8GB.html

http://www.skroutz.gr/s/3891084/HTC-Desire-300-4GB.html

http://www.skroutz.gr/s/3053447/Sony-Xperia-L.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 620 μια χαρά τα αξίζει τα χρήματα του πιστεύω.Από android για το Xperia L σε αυτά τα χρήματα που σου προτάθηκε επίσης ακούω 

καλά λόγια αλλά δεν το χω πιάσει.

 

Το Blade V δεν έχει ips.

 

Μια χαρά IPS οθόνη έχει ;) Πήγαινε σε ένα κατάστημα και δες το από κοντά. Θα πάθεις πλάκα για τα λεφτά που ζητάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να πάει κάποιος σε Android σε χαμηλό μπάτζετ. Κάκιστη εμπειρία χρήσης ειδικά μετά από μερικούς μήνες που φρακαρει η χαμηλή ραμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να πάει κάποιος σε Android σε χαμηλό μπάτζετ. Κάκιστη εμπειρία χρήσης ειδικά μετά από μερικούς μήνες που φρακαρει η χαμηλή ραμ

 

1 γίγα χαμηλή RAM; Μπα, δε θα το έλεγα. Μια χαρά ανταποκρίνεται η συσκευή - το έχω από την πρώτη στιγμή που το διέθεσε η Wind και μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει κιχ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...