Προς το περιεχόμενο

Cyta και ακτινοβολια router


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμία ασύρματη συσκευή (προφανώς και το router που έχεις) δεν εκπέμπει, εφόσον έχει απενεργοποιηθεί είτε από πιθανόν υπάρχοντα εξωτερικό διακόπτη ή αντίστοιχη επιλογή στο μενού της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια,η cyta σαν εταιρια εκπεμπει δοριφορικα η μεσω τηλ. γραμμης ? Γιατι αν πεσει το ρευμα δεν εχω τηλ. ?  Δε με ενδιαφερει που δεν εχω για 5-10 λεπτα ,δε θελω ακτινοβολιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κοπει το ρευμα, δεν δουλευει το ρουτερ σου, μιας και ειναι συνδεδεμενο στην πριζα. Αφου δεν δουλέυει αυτο, δεν εισαι και συνδεδεεμενος στο ιντερνετ, ωστε να συνδεθεις με το voip της cyta μεσω του οποιου κανεις τηλεφωνικες κλησεις, αρα δεν εχεις ουτε τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια,η cyta σαν εταιρια εκπεμπει δοριφορικα η μεσω τηλ. γραμμης ? Γιατι αν πεσει το ρευμα δεν εχω τηλ. ?  Δε με ενδιαφερει που δεν εχω για 5-10 λεπτα ,δε θελω ακτινοβολιες.

μεσο χαλκου αρα μεσο γραμμης τηλεφωνου.το τηλεφωνο ομως δεν ειναι tdm οπως σε αλλους παροχους αλλα ειναι voip-voice over ip.Κοινος τηλεφωνο διαμεσω του ρουτερ και διαμεσω ιντερνετ.αμα κλεισεις το ρουτερ αμα πεσει το ιντερνετ αμα αλλαξεις ρουτερ*δεν εχεις τηλεφωνια.το wireless ειναι για να μπαινεις εσυ και να εχεις ιντερνετ.για κανενα αλλο λογο.απλα και να το κλεισεις εννοειται οτι θα εχεις αλλα 10 δικτυα κοντα σου αλλα 5-10 ασυρματα τηλεφωνα απο τους γειτονες και αλλα τοσα κινητα αρκετα κοντα σου.το 5-10 λεπτα δεν το καταλαβα τι εννοεις.

 

Με voip μάλλον δουλεύεις...γι'αυτό κόβεται με διακοπή ρεύματος. Αν ήταν δορυφορική τι θα έκανες? θα την έκοβες?

voip και μονο voip η cyta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω,οτι επιμενει σε μια ανοησια ενας φιλος ,ο οποιος αρνειται να βαλει Cyta επειδη λεει οτι παιρνει δοριφορικο σημα και ετσι και αλλιως υπαρχει θεμα ραδιενεργειας ειτε κλεισω την ασυρματη εκπομπη το ρουτερ ειτε οχι. Εγω επεμενα οτι δε συμβαινει αυτο αλλα επειδη δεν εχω και ιδιαιτερες γνωσεις επι του θεματος, ειπα να σας ρωτησω. Τελειως λαθος μου φαινεται τελικα αυτο που λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω,οτι επιμενει σε μια ανοησια ενας φιλος ,ο οποιος αρνειται να βαλει Cyta επειδη λεει οτι παιρνει δοριφορικο σημα και ετσι και αλλιως υπαρχει θεμα ραδιενεργειας ειτε κλεισω την ασυρματη εκπομπη το ρουτερ ειτε οχι. Εγω επεμενα οτι δε συμβαινει αυτο αλλα επειδη δεν εχω και ιδιαιτερες γνωσεις επι του θεματος, ειπα να σας ρωτησω. Τελειως λαθος μου φαινεται τελικα αυτο που λεει.

οτι να νε ο φιλος σου πεστου.αν επαιρνε δορυφορικα θα πρεπε να εχεις πιατο εξω εκτος αν βρεθηκε τροπος να βλεπεις δορυφορο χωρις πιατο οποτε εκει ας το πουλησει σαν πατεντα.και ειδικα στο αμφιδρομο ιντερνετ εχεις και αυτο που στελνει το οποιο ειναι ολοκληρη γκομουτσα.β.δεν ειναι ραδιενεργεια ειναι ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια.δειξτου το τοπικ να ηρεμησει.αν το wifi κανει μια φορα κακο το κινητο κανει 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που το εχω στο δωματιο μου,λετε να επηρεαζει πολυ;;

Υς: δεν κλεινω σχεδον ποτε το wifi, απλα η μητερα μου ανησυχει για την ακτινοβολια και γ αυτο το λογο ειπα να ποσταρω εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που το εχω στο δωματιο μου,λετε να επηρεαζει πολυ;;

Υς: δεν κλεινω σχεδον ποτε το wifi, απλα η μητερα μου ανησυχει για την ακτινοβολια και γ αυτο το λογο ειπα να ποσταρω εδω

και παω στοιχημα οτι η μαμα σου το κινητο το εχει παντα κοντα της το βραδι οπως και μιλαει χωρις handsfree bluetooth αλλα παρολα αυτα ανησυχει για το router σου.γιατι συνηθως ετσι γινεται.βλεπουν την κεραια στο ρουτερ που ειναι εξωτερικη και σου λενε πω μια κεραια μετα συγχωρησεως.επειδη στο κινητο δεν φαινεται ομως κατι εκει δεν ανησυχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που το εχω στο δωματιο μου,λετε να επηρεαζει πολυ;;

Υς: δεν κλεινω σχεδον ποτε το wifi, απλα η μητερα μου ανησυχει για την ακτινοβολια και γ αυτο το λογο ειπα να ποσταρω εδω

 

 

κατά την αρχή της πρόληψης (ανεξαρτήτως δηλαδή αν αποδειχθεί επιβλαβές ή όχι), καλό θα ήταν να κλείνεις το wifi του δωματίου σου οταν δεν το χρησιμοποιείς ιδίως όταν κοιμάσαι (που σίγουρα δεν θα το χρησιμοποιήσεις!). Το ίδιο βέβαια ισχύει και για dect και κινητό, όχι ανοικτά δίπλα σου όταν κοιμάσαι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η παραπληροφορηση για τις ακτινοβολιες σε αυτη την χωρα παει συννεφο αν βαλεις στην εξισωση και τις παραλογα υπερπροστατευτικες και ανιδέες ελληνιδες μαναδες τοτε τα αποτελεσματα ειναο τραγελαφικα. Να δω ποτε θα ξεφυγουμε απο τον μεσαιωνα σε αυτη την χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...