Προς το περιεχόμενο

Αγορά LG G2 16Gb skroutz


kosegdit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά,

 

όπως γράφω και στον τίτλο, με ενδιαφέρει να αγοράσω το LG G2 16Gb άμεσα και από κάποιο κατάστημα του skroutz. Επειδή έχω χάσει λίγο την μπάλα με τις διαφορετικές εκδόσεις που κυκλοφορούν για τα ίδια μοντέλα τηλεφώνων, και μιας και το χρηματικό ποσό είναι κάπως μεγάλο, θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις:

  1. Υπάρχει περίπτωση να μου πουλήσουν τηλέφωνο που για παράδειγμα δεν υποστηρίζει 4G ή έχει μικρότερη μπαταρία από το κανονικό(3000mAh);
  2. Είναι κάποιο από τα πρώτα καταστήματα της λίστας του skroutz μη αξιόπιστο, οπότε καλό θα ήταν να το αποφύγω;
  3. Θα έχω 24 μήνες εγγύηση από όποιο κατάστημα και αν το αγοράσω;
  4. Τι σημαίνει το "Vodafone" που έχει στον τίτλο το κατάστημα birdphone; Θα έχει κάποιο λογότυπο της Vodafone επάνω; Θα εμφανίζεται μήπως πουθενά μέσα στο menu το λογότυπο αυτό;

Με ενδιαφέρουν μόνο καταστήματα Αθήνας, καθώς το κινητό θα μου το κάνουν δώρο στην ουσία οι δικοί μου, και δεν θέλω να τους μπλέξω με παραγγελίες μέσω internet.

Ίσως κάποιες ερωτήσεις να ακούγονται χαζές, αλλά αφενός το ποσό είναι μεγάλο και αφετέρου δεν θα πάω να το παραλάβω ο ίδιος, ώστε να μπορώ να ελέγξω τι μου δώσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Oχι δεν υπαρχει περιπτωση.

2.Το birdphone ειναι αξιοπιστο

3.Ναι απο την LG Hellas

4.Θα εχει ισως 1-2 εφαρμογες της Vodafone και ισως να γραφει vodafone στο boot animation.Καμια αλλη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, αλλά σου εύχομαι κάποια στιγμή να μπορείς να πάρεις όσα θες από μόνος σου. :)

 

Μήπως έχεις απάντηση στην ερώτηση μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορεις να τις σβησεις μονο αν κανεις root το κινητο και τις αφαιρεσεις χρησιμοποιοντας μια εφαρμογη οπως π.χ. το titanium backup.

Κανοντας root βεβαια χανεις αυτοματα την εγγυηση κι αν δεν ξερεις τι κανεις καλυτερα να μην το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με το birdphone και μου είπαν τα ίδια με σένα. Εντάξει δεν είναι πρόβλημα, αλλά όπως το σκέφτομαι δεν μου αρέσει και πολύ σαν ιδέα. Οπότε σκέφτομαι να το πάρω με ~15 euro παραπάνω από κάπου αλλού.

 

Ανάμεσα σε tokinto.gr και phonegallery.gr υπάρχει λόγος να προτιμήσω κάποιο ή όποιο με βολεύει από θέμα τοποθεσίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...