Προς το περιεχόμενο

Nespresso αξιζει;


mikelamar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.illyshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=175&LANG=GR

 

Πολυ καλή προσφορά αυτή, δίνουν πανάκριβα μηχανήματα σχεδόν με 25 ευρώ. 

 

Το θέμα είναι 1) αν παίρνει nespresso  

 

2)Aν κάνει αφρόγαλα, και γενικά αν είναι καλό σαν μηχάνημα. 10 κιλα είναι!!

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

 

ΥΓ υπάρχει και αυτό με λιγότερο καφέ.... http://www.illyshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=189&LANG=GR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα εχθές την U KRUPS MAT RED. Έχει 3 κουμπιά, το κάθε ένα είναι προγραμματισμένο να δίνει την αντίστοιχη ποσότητα και έχεις την επιλογή να ορίσεις εσύ ποια θα είναι αυτή για το κάθε κουμπί. Και υπάρχει η επιλογή να σταματήσεις την ροή του καφέ όποτε θέλεις.

 

Επέλεξα NESPRESSO για να μπορώ να βάζω αν θέλω δικό μου καφέ με επαναγεμιζόμενες  κάψουλες..

 

a1.jpg

 

Και ο πρώτος freddo espresso που έφτιαξα!

20131206_113519b_zpsd4f31333.jpg



Την κάψουλα ποικιλίας Roma χρησιμοποίησα και είχε πολύ ωραία και απαλή γεύση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.illyshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=175&LANG=GR

 

Πολυ καλή προσφορά αυτή, δίνουν πανάκριβα μηχανήματα σχεδόν με 25 ευρώ. 

 

Το θέμα είναι 1) αν παίρνει nespresso  

 

2)Aν κάνει αφρόγαλα, και γενικά αν είναι καλό σαν μηχάνημα. 10 κιλα είναι!!

 και με 89 ευρω http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ILLY-SET-Francis-Y1.1-White---126-%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82,99452,397629,685600.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη 2. Την έχω και είναι εξαιρετική. Την 3 όχι γιατί δεν έχει λειτουργία που το ξεκινάς εσύ όποτε θες-όπως γράφει.

 

Για την 1 δεν έχω άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδιά ενδιαφέρομαι για καφετιέρα μέχρι 150ευρό το πολύ.Σε αυτά τα χρήματα μόνο nespresso αξίζει?

Ας το πούμε ξανά. Στις nespresso ελάχιστο ρόλο πάιζει η (Ακριβή) τιμή αγοράς. Ρόλο παίζει η υψηλότατη τιμή χρήσης ανά καφε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το πούμε ξανά. Στις nespresso ελάχιστο ρόλο πάιζει η (Ακριβή) τιμή αγοράς. Ρόλο παίζει η υψηλότατη τιμή χρήσης ανά καφε

 

θα συμφωνήσω και εγώ. Όταν είχα πάρει τη δικία μου μηχανή για espresso το είχα ψάξει σχετικά διεξοδικά και αν έπινες παραπάνω από 1 espresso τη μέρα, άξιζε να δώσεις ακόμα και 100 ευρώ παραπάνω για να πάρεις μηχανή που παίρνει χύμα καφέ γιατί αποσβαίνεις τη διαφορά μέσα σε λιγότερο από 2 μήνες (αν φτιάχνεις 3 espresso τη μέρα). Αυτό παίρνοντας normal καφέ δηλαδή γύρω στα 10 ευρώ το κιλό. Προφανώς υπάρχουν και πιο ακριβές ποικιλίες αλλά και ο nespresso δεν είναι ο καλύτερος καφές που υπάρχει.

Συν ότι αν έχεις μια κανονική μηχανή μπορείς να ψαχτείς μόνο σου με τις δοσολογίες και το πόσο θα τον αφήνεις να τρέχει, κλπ, κλπ (υπάρχουν αρκετές παράμετροι), οπότε μπορείς να φτιάξεις ακριβώς τον καφέ που θέλεις και όχι τον καφέ που θέλει η nespresso να πίνεις. Και έχεις απείρως περισσότερες επιλογές όσον αφορά τον καφέ τον ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε πως ο 2πλός espresso βγαίνει 1 ευρώ! Τραγικό για οικιακή παρασκευή, πόσο μάλλον αν όπως είπε ο φίλος απο πάνω φτιάχνεις 2-3 την ημέρα.

 

Αλλά και έναν την εβδομάδα να φτιάχνεις, πάλι δεν αξίζει τόσο ακριβές που είναι οι μηχανές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nespresso την πιο φτηνή που μπορείτε να βρείτε αγοράστε. Τον ίδιο καφέ κάνουν όλες και όλες έχουν προγραμματιζόμενα κουμπιά έχουν.

οχι δεν ειναι ολες το ιδιο μερικες δεν ειναι αυτοματες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...