Προς το περιεχόμενο

Οταν κατεβαζω δεν μου ανοιγει σελιδες .!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ στην ίδια περιοχή με 50άρα μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Κατεβάζω full και ανοίγω μια χαρά σελίδες χωρίς καρφωτούς dns. Βέβαια έχω να χρησιμοποιήσω ie από την "υπέροχη" εποχή των windows millenium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στην ίδια περιοχή με 50άρα μπορώ να σε διαβεβαιώσω πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Κατεβάζω full και ανοίγω μια χαρά σελίδες χωρίς καρφωτούς dns. Βέβαια έχω να χρησιμοποιήσω ie από την "υπέροχη" εποχή των windows millenium.

Να χρησιμοποιησω τον Chrome και να δουμε.

Σε ευχαριστω.

Να χρησιμοποιησω τον Chrome και να δουμε.

Σε ευχαριστω.

Τον εβαλα και τον Chrome , αλλα... τα ιδια.

Πιστευω ότι φταιει το router.

Θα ξαναδηλωσω βλαβη. :shock:

Να χρησιμοποιησω τον Chrome και να δουμε.

Σε ευχαριστω.

Τον εβαλα και τον Chrome , αλλα... τα ιδια.

Πιστευω ότι φταιει το router.

Θα ξαναδηλωσω βλαβη. :shock:

Τελικα είναι συνηθες το πρόβλημα και είναι του OTE-ROUTER ZTE.

Επισυναπτω συζητηση αλλου φιλου για το ιδιο πρόβλημα.

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/775065-Περίεργο-πρόβλημα-με-connectivity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον το router τραβάει ολη την σύνδεση και δεν αφήνει καθόλου περιθώρια για τιποτα αλλο εκεινη την στιγμή

 

Σωστα αλλα πως λυνεται το πρόβλημα ?

Και γιατι παρουσιαστηκε τις τελευταιες μερες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον κατεβαζεις full δεν θα δεχτουν το προβλημα.και εφοσον το ρουτερ που δινουν ειναιγια τα μπαζα δεν θα εχουν κατι αλλο να στο αλλαξουν.πιθανοτατα μπουκωνει τωρα για ποιο λογο δεν το εκανε πριν ειναι πραγματι παραξενο εκτος αν αλλαξες κανα προγραμμα Jdownloader

αλλα γενικοτερα οταν πιεζεις την γραμμη full σε download Η σε Upload υπαρχει μια καθυστερηση στο surfing.Θα πρεπε βεβαια να στην ανοιξει την σελιδα και να μην σου πεταξει error.επισης δοκιμασες καρφωτα dns?δοκιμασες οταν δεν ανοιγει σελιδα να κανεις Ping σε ip και σε domain να δεις τι γινεται.

πχ Ping 194.219.227.2

ping www.insomnia.gr να δεις ποιο απανταει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον κατεβαζεις full δεν θα δεχτουν το προβλημα.και εφοσον το ρουτερ που δινουν ειναιγια τα μπαζα δεν θα εχουν κατι αλλο να στο αλλαξουν.πιθανοτατα μπουκωνει τωρα για ποιο λογο δεν το εκανε πριν ειναι πραγματι παραξενο εκτος αν αλλαξες κανα προγραμμα Jdownloader

αλλα γενικοτερα οταν πιεζεις την γραμμη full σε download Η σε Upload υπαρχει μια καθυστερηση στο surfing.Θα πρεπε βεβαια να στην ανοιξει την σελιδα και να μην σου πεταξει error.επισης δοκιμασες καρφωτα dns?δοκιμασες οταν δεν ανοιγει σελιδα να κανεις Ping σε ip και σε domain να δεις τι γινεται.

πχ Ping 194.219.227.2

ping www.insomnia.gr να δεις ποιο απανταει.

 

Σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου.

1) Δεν εχω αλλαξει το jdownloader

2) δοκιμασα και καρφωτο dns της google.Μια από τα ιδια.

3) δεν δοκιμασα να κανω ping , θα το κανω.

 

Αλλαξα πριν από λιγο το router ( δινουν μονο το ZTE ) .

Παλι τα ιδια.

Ειμαι σιγουρος ότι κανουν εχουν κανει από τον ΟΤΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εφοσον κατεβαζεις full δεν θα δεχτουν το προβλημα.και εφοσον το ρουτερ που δινουν ειναιγια τα μπαζα δεν θα εχουν κατι αλλο να στο αλλαξουν.πιθανοτατα μπουκωνει τωρα για ποιο λογο δεν το εκανε πριν ειναι πραγματι παραξενο εκτος αν αλλαξες κανα προγραμμα Jdownloader

αλλα γενικοτερα οταν πιεζεις την γραμμη full σε download Η σε Upload υπαρχει μια καθυστερηση στο surfing.Θα πρεπε βεβαια να στην ανοιξει την σελιδα και να μην σου πεταξει error.επισης δοκιμασες καρφωτα dns?δοκιμασες οταν δεν ανοιγει σελιδα να κανεις Ping σε ip και σε domain να δεις τι γινεται.

πχ Ping 194.219.227.2

ping www.insomnia.gr να δεις ποιο απανταει.

 

Σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου.

1) Δεν εχω αλλαξει το jdownloader

2) δοκιμασα και καρφωτο dns της google.Μια από τα ιδια.

3) δεν δοκιμασα να κανω ping , θα το κανω.

 

Αλλαξα πριν από λιγο το router ( δινουν μονο το ZTE ) .

Παλι τα ιδια.

Ειμαι σιγουρος ότι κανουν εχουν κανει από τον ΟΤΕ.

 

 

δεν νομιζω να εχουν πειραξει κατι.ουτε βρισκω κατι που να μπορουν να εχουν πειραξει εφοσον κατεβαζεις full.αλλα οτι τα ρουτερ που δινουν τα περισσοτερα ειναι για τα μπαζα ναιαυτο αληθευει.πολλες φορες βλεπω το ιδιο αλλα με torrents.δηλαδη να leecharoun/seeddaroυν ή και τα 2 μαζι και να αργουν οι σελιδες η να τρωνε πορτα και να παιρνουν error.επειδη seedarw full απλα εχω ενα μικρο φυσιολογικο delay στο ανοιγμα αλλα οχι να φαω error.σε καποιους πετυχαινει να μειωσουν τα connections.σε σενα για αυτο ειπα δοκιμασε το net limiter να κοψεις λιγο την ταχυτητα ενα τσακ πριν φτασει στα ορια .ωστε να υπαρχε και λιγο bandwidth για τα υπολοιπα.0,1 mbit πχ κοψε.επισης σε windows xp αν τα Pc εχουν xp υπηρχε ενα θεμα και ηθελε Patch για τα ποσα connections μπορουν να ανοιξουν ταυτοχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να εχουν πειραξει κατι.ουτε βρισκω κατι που να μπορουν να εχουν πειραξει εφοσον κατεβαζεις full.αλλα οτι τα ρουτερ που δινουν τα περισσοτερα ειναι για τα μπαζα ναιαυτο αληθευει.πολλες φορες βλεπω το ιδιο αλλα με torrents.δηλαδη να leecharoun/seeddaroυν ή και τα 2 μαζι και να αργουν οι σελιδες η να τρωνε πορτα και να παιρνουν error.επειδη seedarw full απλα εχω ενα μικρο φυσιολογικο delay στο ανοιγμα αλλα οχι να φαω error.σε καποιους πετυχαινει να μειωσουν τα connections.σε σενα για αυτο ειπα δοκιμασε το net limiter να κοψεις λιγο την ταχυτητα ενα τσακ πριν φτασει στα ορια .ωστε να υπαρχε και λιγο bandwidth για τα υπολοιπα.0,1 mbit πχ κοψε.επισης σε windows xp αν τα Pc εχουν xp υπηρχε ενα θεμα και ηθελε Patch για τα ποσα connections μπορουν να ανοιξουν ταυτοχρονα.

βεβαιωθηκα ότι το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ.

Χθες το βραδυ γυρισα αργα και οντας στο pc ειπα να κατεβασω καποια αρχεια .

Ηταν 5 το πρωι και ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Υποθετω λοιπον ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν είναι πολλοι χρηστες μεσα..

Σημερα το πρωι κανει παλι τα ιδια , δεν ανοιγει σελιδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαιωθηκα ότι το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ.

Χθες το βραδυ γυρισα αργα και οντας στο pc ειπα να κατεβασω καποια αρχεια .

Ηταν 5 το πρωι και ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Υποθετω λοιπον ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν είναι πολλοι χρηστες μεσα..

Σημερα το πρωι κανει παλι τα ιδια , δεν ανοιγει σελιδες..

5 Η ωρα το πρωι πραγματι ειναι νεκρη ωρα.απο την αλλη αν ειχε πιταρει το dslam δεν θα πρεπε να μπορεις να κατεβασεις στο full δηλαδη αντι για 5 mbyte Πχ θα εφτανες 4.αλλα και παλι θα επρεπε να σου ανοιγει σελιδα εστω και με καθυστερηση και οχι να μην στην ανοιγεει καθολου.αυτο με παραξευνευει.οκ θα ειχες πιο μεγαλα Ping κτλ αλλα παλι θα πρεπε να ανοιγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι δυνατόν το πρόβλημα να ειναι του οτε ομως αφου αν κατεβάζεις με μικρότερη ταχύτητα (oxi το full της σύνδεσης) ανοίγουν κανονικα και οι σελίδες .... δεν αντιλέγω με αυτο που λες απλα μου φαίνεται παράξενο αν ειναι απο τον οτε τελικά , ποιο πολυ μου κανει για το router που ειπε και ο poulinos , αν μπορεις να βρεις καποιο αλλο δοκίμασε απο περιέργεια να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει να μην ανοιγουν σελιδες μονο σε περιπτωσεις που εχει πεσει καποιο καλο Link με εξωτερικο αλλα εκει σουρνονται τα παντα και το download και τα pings ειναι στο θεο κτλ.

στον explorer με καποιο τροπο μπορεις να μεγαλωσεις το χρονικο οριο που θελει μια σελιδα πριν σου βγαλει οτι δεν βρεθηκε.θα ηταν μια καλη δοκιμη να το δοκιμασεις να δουμε δηλαδη αν μετα απο λιγο θα ανοιξει η σελιδα η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι δυνατόν το πρόβλημα να ειναι του οτε ομως αφου αν κατεβάζεις με μικρότερη ταχύτητα (oxi το full της σύνδεσης) ανοίγουν κανονικα και οι σελίδες .... δεν αντιλέγω με αυτο που λες απλα μου φαίνεται παράξενο αν ειναι απο τον οτε τελικά , ποιο πολυ μου κανει για το router που ειπε και ο poulinos , αν μπορεις να βρεις καποιο αλλο δοκίμασε απο περιέργεια να δεις

Φιλε μου , λιγο πιο πανω στο νημα , εχω ενημερωσει ότι αλλαξα το router και κανει παλι τα ιδια.

Επισης ποτε δεν ειπα ότι με μικροτερη ταχυτητα ανοιγει σελιδες.

Δεν τις ανοιγει ακομα και όταν κατεβαζω με 2-3 mb/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο τοτε νομιζα πως αν και καλα σου κατεβάζει με λιγότερο σου ανοίγει τις σελίδες και αφου λες οτι εχεις αλλάξει και router ....  σε εμενα για να καταλάβεις οταν κατεβάζω με το full και στην κυριολεξία σέρνεται στις σελίδες , τις ανοίγει αλλα με πολυ καθυστέρηση και ενταξει λογικό ειναι αφου τραβάει full , απλα σε εσενα για καποιο λόγο δεν αφήνει ουτε αυτο το περιθώριο για να κανεις τιποτα.

 

Να ρωτήσω και κατι αλλο δεν ξερω αν το εχεις αναφέρει , απο αυτο επηρεάζονται και αλλα προγράμματα που εχουν σχέση με το internet skype η τιποτα αλλο που να εχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 Η ωρα το πρωι πραγματι ειναι νεκρη ωρα.απο την αλλη αν ειχε πιταρει το dslam δεν θα πρεπε να μπορεις να κατεβασεις στο full δηλαδη αντι για 5 mbyte Πχ θα εφτανες 4.αλλα και παλι θα επρεπε να σου ανοιγει σελιδα εστω και με καθυστερηση και οχι να μην στην ανοιγεει καθολου.αυτο με παραξευνευει.οκ θα ειχες πιο μεγαλα Ping κτλ αλλα παλι θα πρεπε να ανοιγει.

Επισης διαπιστωσα ένα πολύ περιεργο πρόβλημα με το speedtest.

http://www.speedtest.net/my-result/3194510014

 

Όταν τρεξω το τεστ με τον OTE σαν provider , την πρωτη φορα μου βγαζει το πιο πανω αποτέλεσμα.

Την δευτερη μου βγαζει αυτό

http://www.speedtest.net/my-result/3194513498

 

Με τους αλλους providers στο speedtest δουλευε αψογα.

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.

Περίεργο τοτε νομιζα πως αν και καλα σου κατεβάζει με λιγότερο σου ανοίγει τις σελίδες και αφου λες οτι εχεις αλλάξει και router ....  σε εμενα για να καταλάβεις οταν κατεβάζω με το full και στην κυριολεξία σέρνεται στις σελίδες , τις ανοίγει αλλα με πολυ καθυστέρηση και ενταξει λογικό ειναι αφου τραβάει full , απλα σε εσενα για καποιο λόγο δεν αφήνει ουτε αυτο το περιθώριο για να κανεις τιποτα.

 

Να ρωτήσω και κατι αλλο δεν ξερω αν το εχεις αναφέρει , απο αυτο επηρεάζονται και αλλα προγράμματα που εχουν σχέση με το internet skype η τιποτα αλλο που να εχεις ?

Όλα , από outlook μεχρι Skype.

 

Ότι εχει σχεση με internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...