Προς το περιεχόμενο

Doctor who, Time of the doctor, ποια η γνωμη σας για την αποχωρηση του Matt Smith?


Καρχαρίαςςς

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ

***HUGE SPOILER***

 

 

 

 

Καλησπερα, το βραδυ των χριστουγεννων μεταδωθηκε ζωντανα απο το καναλι bbc 1 το τελευταιο επεισοδιο doctor who οπου πρωταγονιστουσε ο Matt Smith και οπου αναγεννηθηκε στον 12ο του οποιου τον ρολο παιζει ο Peter Capaldi. Σιγουρα καποια στιγμη επρεπε να φυγει ο Matt αλλα οσα επεισοδεια και αν περασαν με αυτον παλι μου φαινονται λιγα, και αθελα μου στα τελευταια λεπτα πριν την αναγεννηση επεσαν και 4-5 δακρυα λυπης, εκει που εμφανηστικε η Amelia και μετα η Amy και πηγε το μυαλο σε πολλες ωραιες στιγμες, στο αδικο τελος αυτης και του Rory, στις αστειες στιγμες, σε ολα τα μικρα πραγματα που εκαναν τους κυκλους 5-6-7 μοναδικους για καθε whovian, και σε εκαναν να αναρωτιεσαι γιατι πρεπει να φυγει... Δεν ξερω αν μονο εγω ενιωσα ετσι και αν ειμαι ψυχαναγκαστικος και πρεπει να κοιταχτω αλλα και σε ξενα forums και στις κριτικες του επεισοδιου τα ιδια λενε... Ειδικα την στιγμη που πεταξε κατω το παπιγιον #heartbreak! 

Ποια ειναι η γνωμη σας;

 

Goodbye raggedy man, you'll always be the best

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΜΟΥ ΛΙΨΕΙ!!!!!!!!!!!
μονο αυτό μπορω να πω.
ο 2 καλυτερος Dοctor εμενα.
το μονο που με παρηγορει με τον Capaldi είναι ότι ο Doctor ξανα αποκτησε έναν κυκλο ζωης αρα θα δουμε αλλα 12 προσωπα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαιρετικος ο Matt Smith αλλα χαντακωθηκε απο τρεις μετριες σεζον εξαιτιας του Moffat.

ο Capaldi ως μεσηλικας (επιτελους) Doctor, ειναι ευπροσδεκτος αλλα το πως θα αντιδρασει το tween audience ειναι αγνωστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ο capaldi μου εκανε ενα κλικ για να πω την αληθεια ειχε λιγο πλακα, για τον 6ο κυκλο μπορω να πω πως οντως ηταν μετριος, ο 5ος ηταν πολυ ωραιος, ο 7ος αρκετα καλος... Οντως ο moffat δεν τα παει και πολυ καλα στην σεναριογραφια, ομως ο Matt  παντα εσωζε την κατασταση αφου πραγματικα γεννηθηκε για να ειναι ο doctor, το ειχε στο αιμα του! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα με τον doctor ως μεσήλικα πλέον, αλλά πολύ αντιτουριστική φάτσα ο συγκεκριμένος, για αρχή σκιάχτηκα λιγουλάκι...

Ελα μωρε ειχε φαση με το ματι γαριδα και το epic quote "Do you happen to know how to fly this thing?" Η βλακεια ηταν οτι αν εκλεινες τα ματια σου για ενα κλασμα του δευτερολεπτου εχανες την αναγεννηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό επεισόδιο.

Έχω όμως μια απορία.Αυτός τώρα θα είναι ο 12ος ή ο 14ος Doctor;Μέχρι τώρα δεν μέτραγε τους άλλους 2.

Υπαρχουν 12 προσωπα αν μετρησεις ομως την αναγεννηση του απο τον 10ο ξανα στον 10ο τοτε που τον χτυπησε ενας dalek ενω αυτος ετρεχε στην αγκαλια της Rose και την ενεργεια που σπαταλισε για να διορθωσει το σπασμενο χερι της River στο "The Angels Take Manhattan" και τον Doctor που επαιζε ο John Hurt ξεπερνουν τις 14 τωρα δεν ξερω αν μια αναγεννηση = μια αλλαγη προσωπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 Αναγεννησεις

ξοδεψε μια στο χερι της ριβερ ( 12 προσωπα)

αρα δν ειχε καινουργιο προσωπο.

ο John Hurt που θεωρηθηκε και αυτος Doctor στο τελος; (11 προσωπα μενουν)

μετα το επεισοδιο (The Day Of The Doctor)

o Matt θεωρηθηκε ως 12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊπε οτι δεν γινόταν να ξανά αναγεννηθεί.Άρα υποτίθεται ήταν ο 13ος.Άρα αυτός δεν πρέπει να είναι ο 14ος;


Α, τώρα το'πιασα.Επειδή δεν άλλαξε πρόσωπο λέμε οτι είναι ο 13ος Doctor αλλά 14η αναγέννηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα απο το επεισοδιο (όπως και απο το επετειακό) ο Moffat αποδεικνυεται πολυ λιγος για τη σειρα και τα επεισόδια εχουν πολύ περίεργο ρυθμό (κατα τη γνώμη μου δεν εχουν)

Λυπήθηκα που έφυγε ο mat smith γιατι ηταν πραγματικά πάρα πολύ καλός αλλα το φινάλε του δεν ήταν τόσο δυνατο όσο του Tennant (το the end of time παραμένει απο τις καλύτερες στιγμές τις σειράς για μένα)

Μακάρι να επιστρέψει ο Russel t davies τοτε σιγουρα η σειρα θα ανέβει πάρα πολύ  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι την θητεια του Russel δεν θα ηθελα να την ξαναζησω, ο Moffat νομιζω οτι σαν σεναριογραφος ειναι αλλης κλασης τελειως και πηγε τη σειρα 500 βηματα μπροστα, το αφησε ομως λιγο στην 7η σεζον και δεν το προσεξε οσο θα επρεπε το πραμα...πχ μαρεσε το χριστουγεννιατικο αλλα ηθελε να ηταν διπλο, πολλα πραματα για 1 ωρα μονο...5η και  6η σεζον ειναι απο τις καλυτερες μου σεζον σε σειρα γενικοτερα, αψεγαδιαστες!

 

αλλα πρεπει λιγο να βαλει σε μια ταξη τις σκεψεις του, εχει απειρες ιδεες, καταπληκτικη γραφη αλλα μπολιαζει παρα πολλα πραματα μαζι και καπου του ξεφευγει...

 

Τον Russel τον ευχαριστω για την αναβιωση της σειρας, τον Τεναντ και για την ευκαιρια που εδωσε σε μερικους σεναριογραφους να γραψουν μερικα διαμαντια, κραταω ομως επισης τους εξωγηινους που κλαναν και την καλτιλα-90ιλα που ειχε η σειρα μεχρι τοτε την οποια δεν θα ηθελα επουδενι να ξαναζησω... ο Σμιθ και η Μοφατ εποχη με κολλησαν για τα καλα στη σειρα, κριμα που εφυγε γτ πλεον τον εχω οριακα ισα με τον Τεναντ μεσα μου, αλλα ανυπομονω για Μαλκομ Τακερ σε ρολο Ντοκτορ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας κυκλος ζωης ειναι

13 προσωπα,12 αναγενησης.

βαλε μια σειρα του Doctor τωρα.

οταν φτασεις στον ενατο βαζεις τον john hurt,μετα τον ecleston ως 10

,μετα τον Tennant ως 11 και τον smith ως 12.

η 13 κανονικα χαθηκε οταν εδωσε την αναγεννηση του στο χερι της ριβερ.

ο capaldi θεωρειτε ως προσωπο-doctor 13,Αλλα απο την μερια της Αναγεννησης ως 14.

και ως ΠΡΩΤΟΣ απο τον νεο κυκλο ζωης που του εδωσα οι TIMELORDS!!

και αφου ο Capaldi θεωρειτε ως πρωτος απο τον νεο κυκλο ζωης,αρα του Doctor του μειναν.....12 αναγεννησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...