Προς το περιεχόμενο

AdDuplex: Το Lumia 520 είναι το πιο επιτυχημένο WP smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Ταξιδιωτη, όταν με 116€ (Σκρουτζ) η 125€ (πλαίσιο, public κλπ) μπορείς να πάρεις ένα designατο κινητο με 4 ίντσες και καθόλου lag που παίζει τις 98% apps του store, ειναι λογικό να πουλήσει.

Επίσης όποιος θέλει να αλλαξει απο αλλο λογισμικό και δεν θέλει να το μετανιώσει ειναι η κατάλληλη επιλογη.

Και τελος επειδή πολλοι εχουν δοκιμασει κάτι LG L5 και αλλα φθηνιαρικα αντροιντ που πεθαίνουν απο το lag και περνούν μια αναβάθμιση, αν πάρουν, κάνει το 520 perfect option.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λογικό είναι να μην πουλάνε τα ακριβα της Nokia (εκτός απο το 920 που ΔΕΝ είναι ακριβο) αφου τα windows πάνε σφαίρα και ο χρηστής έχει την αίσθηση high end κινητού σε τιμές των 120 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όλα μαζί είναι λίγο κάτω από το 2%

http://gs.statcounter.com/#mobile_os-ww-monthly-201211-201311

3.6 στο 100%

Και συνεχως αυξανεται.

 

Επεισης κατι τρεχει με αυτο που παρεθεσες.

 

 

http://techcrunch.com/2013/11/12/windows-phone-android-gain-market-share-while-apple-slips-despite-growth-in-iphone-shipments/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πήρα σαν επαγγελματικό το 520. Με προσέλκυσε η ομορφιά του και το ότι ήθελα να δω στην πράξη τo WP.

Να πω την αλήθεια, τελικά το WP δεν μου αρέσει. Σαν συσκευή πάντως είναι αξιοπρεπής και τίμια για κάποιον που δεν έχει υψηλές απαιτήσεις. 

Αυτό που με τσάντισε ήταν η ασυμβατότητα με Nokia Bluetooth! Κυρίως γι'αυτό δεν το χρησιμοποιώ, έχω μόνο forwarded τις κλήσεις στο HTC One X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε παλι πολυ τα windows phone στην Ελλαδα το καλυτερο value for money ηταν το Huawei W1 του mediamarkt. Αν ειχε αυτα τα επιπλεον χαρακτητιρστικα το nokia σε αυτη την τιμη απλα θα ηταν μονοδρομος!! Αυτο το flash ρε γαμωτο ειναι απαραιτητο ακομα και για το πιο φθηνο κινητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ταξιδιωτη, όταν με 116€ (Σκρουτζ) η 125€ (πλαίσιο, public κλπ) μπορείς να πάρεις ένα designατο κινητο με 4 ίντσες και καθόλου lag που παίζει τις 98% apps του store, ειναι λογικό να πουλήσει.

Επίσης όποιος θέλει να αλλαξει απο αλλο λογισμικό και δεν θέλει να το μετανιώσει ειναι η κατάλληλη επιλογη.

Και τελος επειδή πολλοι εχουν δοκιμασει κάτι LG L5 και αλλα φθηνιαρικα αντροιντ που πεθαίνουν απο το lag και περνούν μια αναβάθμιση, αν πάρουν, κάνει το 520 perfect option.

 

Πράγματι αν είναι κάποιος να πάρει κάποια σάπια συσκευή όπως το L5 καλύτερα το 520.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πιο 

επιτυχημένο WP smartphone

λόγω κόστους.

όποιος  θέλει wp για να δοκιμάσει αυτό θα πάρει.

ούτε φλας δεν έχει το ρημάδι....

κάποτε μας πλάσαραν το galaxy s χωρις φλας ως καλυτερη συσκευη της αγοράς και iphone killer. Το 520 σου δίνει αίσθηση χρησης iphone αλλα με 139€ και μαλιστα σε κανονικα μεγαλα καταστηματα και όχι μετα απο ψαξιμο στο skroutz. Και ναι φυσικα η αγορα ειναι δυσκολη αυτη τη στιγμη για τα WP και δε θα μπορουσε να πουλησει σε μεγαλη τιμη. Ευτυχως που ειχα παρει WP απο τη vodafone με 200€ αλλιως τωρα θα κυκλοφορουσα με wildfire s (το σκέφτομαι και ανατριχιάζω) και όχι μόνο αυτό θα είχα δωσει και 100€ παραπάνω

Επεξ/σία από disqualified
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν να μετράνε ποσοστά και στα wp???μπράβο.ευτυχώς έβαλαν μόνο wp τηλεφωνά.

Όσο για το 520?τι του βρίσκουν δεν ξέρω.οικονομικό απλά.

Ότι του βρίσκω εγώ και χιλιάδες άλλοι χρήστες . Δεν καταλαβαίνω το υπονοούμενο , εκτός και αν είσαι χρήστης άλλου OS , οπότε η ερώτηση θεωρείται ατυχής.

Όσο για τι του βρίσκω , ομολογώ ότι απολαμβάνω την ταχύτητα του, την σταθερότητα του OS , τις εφαρμογές του και όσο για την τιμή του ... μη το πείτε πουθενά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι αν είναι κάποιος να πάρει κάποια σάπια συσκευή όπως το L5 καλύτερα το 520.

Χαχαχαχαχ δάκρυσα.

Εμενα μου αρεσε παλι πολυ τα windows phone στην Ελλαδα το καλυτερο value for money ηταν το Huawei W1 του mediamarkt. Αν ειχε αυτα τα επιπλεον χαρακτητιρστικα το nokia σε αυτη την τιμη απλα θα ηταν μονοδρομος!! Αυτο το flash ρε γαμωτο ειναι απαραιτητο ακομα και για το πιο φθηνο κινητο!

βαζεις 20€ παραπάνω και πας στο 620 τοτε ;)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το 520, είναι το πρώτο κινητό στο οποίο η γυναίκα μου κάθησε να ασχοληθεί πραγματικά μαζί του και να το χρησιμοποιήσει ως smartphone.

O καταναλωτής σίγουρα βγαίνει κερδισμένος έχοντας ένα καλό κινητό σε πολύ λογική τιμή, δεν ξέρω όμως αν το ίδιο ισχύει και για τις Nokia/Microsoft, τα περιθώρια κέρδους είναι μικρά. Άσε που το 520 εκθέτει και την τιμολογιακή πολιτική της Nokia γενικότερα, όταν δίνεις €130 και αποκτάς αυτό το κινητό, πόσο εύκολα μπορείς να πεισθείς και να δώσεις €600 για λίγο μεγαλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερα specs (εντάξει, συν το pureview), τα οποία δεν βελτιώνουν τρομερά την -ήδη πολύ καλή- εμπειρία χρήσης;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το 520, είναι το πρώτο κινητό στο οποίο η γυναίκα μου κάθησε να ασχοληθεί πραγματικά μαζί του και να το χρησιμοποιήσει ως smartphone.

O καταναλωτής σίγουρα βγαίνει κερδισμένος έχοντας ένα καλό κινητό σε πολύ λογική τιμή, δεν ξέρω όμως αν το ίδιο ισχύει και για τις Nokia/Microsoft, τα περιθώρια κέρδους είναι μικρά. Άσε που το 520 εκθέτει και την τιμολογιακή πολιτική της Nokia γενικότερα, όταν δίνεις €130 και αποκτάς αυτό το κινητό, πόσο εύκολα μπορείς να πεισθείς και να δώσεις €600 για λίγο μεγαλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερα specs (εντάξει, συν το pureview), τα οποία δεν βελτιώνουν τρομερά την -ήδη πολύ καλή- εμπειρία χρήσης;

600 δεν ξέρω αλλά 350 για το 925 (πάλι τιμή μεγάλου καταστήματος) μπορείς να δώσεις. Περιθωριο κερδους στο 520 μπορει να μην εχει μεγαλο αλλα η βαση χρηστων αυτη τη στιγμη ειναι πολύ κρίσιμη. Εχεις και μεγαλυτερη οθόνη και ενα αισθητικα πολυ πιο ομορφο κινητο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...