Προς το περιεχόμενο

AdDuplex: Το Lumia 520 είναι το πιο επιτυχημένο WP smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρχισαν να μετράνε ποσοστά και στα wp???μπράβο.ευτυχώς έβαλαν μόνο wp τηλεφωνά.

Όσο για το 520?τι του βρίσκουν δεν ξέρω.οικονομικό απλά.

Κάνει απροβλημάτιστα και σβέλτα αυτα που ανταγωνισμός κομπιάζει....;)

Να υποθέσω πως σχολιάζεις χωρίς να έχεις πιάσει κάποιο στα χέρια σου, ε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως πρέπει να ονομαστεί insophone ή forumphone αυτό το φόρουμ?

Μαθαίνουμε για την πιο άσχετη και άκυρη είδηση που έχει να κάνει με τον κόσμο των κινητών τηλεφώνων και μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρέπει να ονομαστεί insophone ή forumphone αυτό το φόρουμ?

Μαθαίνουμε για την πιο άσχετη και άκυρη είδηση που έχει να κάνει με τον κόσμο των κινητών τηλεφώνων και μόνο!

No hate, αλλα δεν σε αναγκαζει να διαβαζεις ότι πιστευεις ΕΣΥ πως είναι αδιαφορο.

 

Καλη χρονια Insomniacs, ευχομαι υγεια, και να βαλετε μυαλο να παρετε κανα Lumia γιατι τα κινητα σας λαγκαρουνε! :P

(Im joking, im joking, dont shoooot!) (Αλλα και παλι λαγκαρουνε)

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι φτηνές συσκευές είναι που έχουν τη μεγάλη μάζα πωλήσεων και μετά πάμε στις ναυαρχίδες. Τα μεσαία μοντέλα δε πουλαν πολύ ουτε σε wp Ουτε πουθενα.

 

Προσωπικά εχω android από το καλοκαιρι του 2010 που βγηκε το Galaxy s. Τωρα εχω και το Galaxy s Με custom rom και ενα Lg optimus G. Ναι οκ μου αρέσει η πληθώρα επιλογών, παραμετροποιησεων κλπ κλπ. Ομως τα wp8 εχουν μέλλον. Μου αρεσει καλύτερα το interface, δε κολλαν πουθενα και απλά δουλευουν σωστά . Με τον καιρό επιλυονται οι οποιοι περιορισμοι που ενοχλούν , και βγαίνουν αρκετές εφαρμογές.

Το android γενικά αν εξαιρεσει κανεις την πληθωρα εφαρμογών και τις παραμετροποιησεις δε μου αρέσει καθολου. Οπότε νομίζω το επόμενο κινητό μου(σε 1-2 χρονακια) θα ειναι wp . Ηδη πάντως προτείνω wp σε ατομα που δεν θελουν ολη μερα να ψαχνουν τι customization θα κανουν. Περιμένω ενα 520 μεθαυριο απο amazon για το θειο μου με 93 ευρώ παρεπιμπτόντως το οποιο του εκατσε κουτι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχασαν κάποια επεισόδια στις μετρήσεις...... Ακου 2%

 

Καθόλου. Δεν μετράνε ποσοστό μεριδίου πωλήσεων ΣΗΜΕΡΑ. μετράνε χρήστες. Μετράει δηλαδή και αυτόν που πήρε κινητό πριν 4 χρόνια.

 

Οπότε ΝΑΙ, 2 στους 100 χρησιμοποιούν WP. Γιαυτό και οι app developers δεν συγκινούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου. Δεν μετράνε ποσοστό μεριδίου πωλήσεων ΣΗΜΕΡΑ. μετράνε χρήστες. Μετράει δηλαδή και αυτόν που πήρε κινητό πριν 4 χρόνια.

 

Οπότε ΝΑΙ, 2 στους 100 χρησιμοποιούν WP. Γιαυτό και οι app developers δεν συγκινούνται.

Δεν "συγκινούνταν". Τωρα όλες οι "famous" εφαρμογές υπάρχουν στο store, και απο διάσημα παιχνίδια,ότι βγαινει σε IOS και android κατά 90% βγαινει και για WP η την ίδια μέρα η μερικές μερες αργότερα.

Κάτι βλεπουν για να αλλάζουν τα πράγματα ετσι ξαφνικά, και εταιρίες όπως η Σονυ να σκέφτονται να κανουνε join.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου. Δεν μετράνε ποσοστό μεριδίου πωλήσεων ΣΗΜΕΡΑ. μετράνε χρήστες. Μετράει δηλαδή και αυτόν που πήρε κινητό πριν 4 χρόνια.

 

Οπότε ΝΑΙ, 2 στους 100 χρησιμοποιούν WP. Γιαυτό και οι app developers δεν συγκινούνται.

απλά άκυρο ποστ, με την λογική σου μετράνε και του γιου μου το Samsung που έμεινε στην 1.6 Την θυμάσαι?

πάντως φαίνεται πως μερικοί θέλουν να κράξουν απλά και μόνο, κάντε το όσο σας παίρνει, σε λίγα τρίμηνα (2-3) μάλλον θα ψάχνετε τι φταίει και λαγκαρει το κινητό σας των 600+ ευρώ.... ενώ κάποια των 150 ΔΕΝ....

 

καλή χρονιά σε όλους με υγεία και τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβετε την φόλα του android πρέπει να πιάσετε στα χέρια σας το google nexus S που έχει κάνει όλες τις επίσημες και απαραίτητες (σύμφωνα με τον κατασκευαστή της συσκευής !!!) αναβαθμίσεις. Μιλάμε για κινητό χωρίς να έχει γίνει root και με apps όλα κατεβασμένα από το google play. Τα κολλήματα του 3gs δεν είναι τίποτα μπροστά στο μαύρο χάλι nexus, ρε σας λέω είναι σίφουνας αυτό το κινητό του 2009 των 600ων mhz και της 256mb μνήμης λέμεε . Πραγματικά μου θύμισε τα ιστορικά κολλήματα των windows mobile. Ενώ με κάτι 610,710, titan κλπ no updates no hangs ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως "πούλησα" άλλο ένα 520 εχθές, μία γνωστή έψαχνε για "smartphone για να μπαίνει στο facebook". Η γυναίκα δεν έχει ξανασχοληθεί με το σπορ, οπότε η πιο λογική επιλογή από κάθε άποψη είναι το 520. Εκτός και αν μπορέσει να κάνει υπομονή μέχρι το 525, όπου το 1GB RAM θα το μετατρέψει σε τρελή περίπτωση κινητού.

Κάθε πλατφόρμα έχει το κοινό της και τελικά πείστηκα ότι τα φτηνά/μεσαία WP θα κάνουν τρελή θραύση σε λίγο καιρό. Καλό είναι να υπάρχουν και οι WP ναυαρχίδες για τους απολύτως συνειδητοποιημένους, αλλά θεωρώ ότι τα μικρομεσαία είναι αυτά που ταιριάζουν σε κάποιον casual χρήστη smartphone πιο πολύ από οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιοτερα αρθρα που διαβασα, ελεγαν οτι το 525 μπορει να μην κυκλοφορησει καθολου σε ΗΠΑ και ΕΕ. Θα προτιμουσα καποια παραλλαγη για Ευρωπη πχ. 526, με φλας, μεγαλυτερη μπαταρια κλπ.

Λογικα στην εκθεση της Βαρκελωνης θα μαθουμε τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν "συγκινούνταν". Τωρα όλες οι "famous" εφαρμογές υπάρχουν στο store, και απο διάσημα παιχνίδια,ότι βγαινει σε IOS και android κατά 90% βγαινει και για WP η την ίδια μέρα η μερικές μερες αργότερα.

Κάτι βλεπουν για να αλλάζουν τα πράγματα ετσι ξαφνικά, και εταιρίες όπως η Σονυ να σκέφτονται να κανουνε join.

 

Ναι εντάξει μας έπεισες.

 

Κοίτα και εγώ γουστάρω WP αλλά περιμένω μέχρι να εμπλουτιστούν οι εφαρμογές. Δυστηχώς είναι ελάχιστες αυτή την στιγμή. Ελπίζω και εύχομαι ότι είναι θέμα χρόνου να αλλάξει αυτό γιατί και μένα δεν μου αρέσουν πολλά πράγματα στο android που έχω τώρα. Αλλά δεν μπορώ να ακούω ότι υπάρχουν σχεδόν όλες οι εφαρμογές την στιγμή που πάσχει τραγικά σε εφαρμογές. ΕΛΕΟΣ.

 

Και σου ξαναλέω ότι σκοπεύω και γω να πάω σε WP στο επόμενο ή μεθεπόμενο μου κινητό, εξαρτάται απλά από το πότε θα εμπλουτιστεί το store. Αυτή την στιγμή υστερεί τραγικά σε εφαρμογές που χρησιμοποιώ και υπάρχουν σε IOS και Android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει μας έπεισες.

 

Κοίτα και εγώ γουστάρω WP αλλά περιμένω μέχρι να εμπλουτιστούν οι εφαρμογές. Δυστηχώς είναι ελάχιστες αυτή την στιγμή. Ελπίζω και εύχομαι ότι είναι θέμα χρόνου να αλλάξει αυτό γιατί και μένα δεν μου αρέσουν πολλά πράγματα στο android που έχω τώρα. Αλλά δεν μπορώ να ακούω ότι υπάρχουν σχεδόν όλες οι εφαρμογές την στιγμή που πάσχει τραγικά σε εφαρμογές. ΕΛΕΟΣ.

 

Και σου ξαναλέω ότι σκοπεύω και γω να πάω σε WP στο επόμενο ή μεθεπόμενο μου κινητό, εξαρτάται απλά από το πότε θα εμπλουτιστεί το store. Αυτή την στιγμή υστερεί τραγικά σε εφαρμογές που χρησιμοποιώ και υπάρχουν σε IOS και Android

Δεν νομίζω να είπε κανένας ότι υπάρχουν όλες οι εφαρμογές. Στο ότι "πάσχει τραγικά στο θέμα εφαρμογών" διαφωνώ. Έτσι από περιέργεια σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είπε κανένας ότι υπάρχουν όλες οι εφαρμογές. Στο ότι "πάσχει τραγικά στο θέμα εφαρμογών" διαφωνώ. Έτσι από περιέργεια σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι?

 

Δέχομαι την διαφωνία σου γιατί είναι λογικό ο κάθε χρήστης να χρησιμοποιεί διαφορετικές. Οι βασικές υπάρχουν όλες αλλά πάρα πολλες που χρησιμοποιώ εγώ για παράδειγμα δεν υπάρχουν ενώ υπάρχουν σε IOS και Android πχ. Qfile, Qget, Qmanager, Qmobile, Qmusic, Qphoto, Transdroid, Vmobile, Qremote, Wifi Analyzer. Οι περισσότερες που έγραψα γιατί υπάρχουν και άλλες που δεν θέλω να γράψω, αφορούν το NAS μου που θέλω να μπορώ να το διαχειρίζομαι από οπουδήποτε με το κινητό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...