Προς το περιεχόμενο

Νοτε 3 ερωτήσεις


NiaUuu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πάρω κινητακι αυτην την περιοδο κι εχω καταλήξει (χωρις καθόλου δυσκολία :P ) στο Note 3

Βγαίνει κάτι καλύτερο σε android αυτο το 6μηνο? (εκτός απο το gS5)

 

Λιώνω πολύ στο ιντερνετ, βλέπω σειρές και παιζω games..

Απο θέμα οθόνης με καλύπτει το Note 3

Θέλω να ξέρω αν είναι αρκετα γρήγορο γι αυτά που θέλω και πόση περίπου διάρκεια έχει η μπαταρία του..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομένο οτι ο επόμενος επεξεργαστής Snap 805 θα βγει το Μάιο δεν προβλέπεται να κυκλοφορήσει κάτι ισχυρότερο τους επόμενους 6 μήνες. Το Note 3 είναι μια υπερπλήρης συσκευή με εξαίρεση το ραδιόφωνο και η αυτονομία του σύμφωνα με τους κατόχους του είναι πολύ καλή. Βέβαια μην περιμένεις οτι ένα smartphone αν το λιώνεις στα παιχνίδια οτι θα θέλει φόρτιση κάθε 2 μέρες. Το βράδυ θα την θέλει λογικά την φόρτιση του αλλά λίγα κινητά έχουν παρόμοια αυτονομία πχ G2 οπότε δεν θα σε καλύψει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομένο οτι ο επόμενος επεξεργαστής Snap 805 θα βγει το Μάιο δεν προβλέπεται να κυκλοφορήσει κάτι ισχυρότερο τους επόμενους 6 μήνες. Το Note 3 είναι μια υπερπλήρης συσκευή με εξαίρεση το ραδιόφωνο και η αυτονομία του σύμφωνα με τους κατόχους του είναι πολύ καλή. Βέβαια μην περιμένεις οτι ένα smartphone αν το λιώνεις στα παιχνίδια οτι θα θέλει φόρτιση κάθε 2 μέρες. Το βράδυ θα την θέλει λογικά την φόρτιση του αλλά λίγα κινητά έχουν παρόμοια αυτονομία πχ G2 οπότε δεν θα σε καλύψει κάτι άλλο.

 

Χαχαχαχ

Τί κάθε 2 μέρες?

Για εμένα το να αντέξει 4-5 ώρες browsing/gaming θεωρείται πολύ..

Αυτο που έχω τώρα, (που δεν πιάνει μια μπροστα στο Νote 3) τα φτύνει σε μια ώρα αμα λιώνω στο ιντερνετ ή αμα παίζω games

Στην ουσία ήθελα να μάθω αν την βγάζει κανα 4ωρο-5ωρο η μπαταρια..

 

 

Απο κινητα ξερεις καθολου?Η εισαι εντελως αρχαριος?

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

 

Κάτι ξέρω δεν είμαι εντελώς αρχάρια,

Ξέρω τα specs του, και ξέρω πως είναι οτι καλύτερο κυκλοφορει σε android μαζι με lg g2

Το χω κρατήσει ελάχιστα στα χέρια μου (σε κατάστημα)

Πάει σφαίρα δεν λέω..

Σφαίρα όμως πάει και το alcatel μου μετά απο hard reset

Σφαίρα επίσης πήγαινε και το s4 που είχα δοκιμάσει πάλι στο κατάστημα.. κι όταν το δοκίμαζα για κάμποση ώρα απο φίλη μου κολλαγε αρκετά..

γι αυτό ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω κινητακι αυτην την περιοδο κι εχω καταλήξει (χωρις καθόλου δυσκολία :P ) στο Note 3

Βγαίνει κάτι καλύτερο σε android αυτο το 6μηνο? (εκτός απο το gS5)

 

Λιώνω πολύ στο ιντερνετ, βλέπω σειρές και παιζω games..

Απο θέμα οθόνης με καλύπτει το Note 3

Θέλω να ξέρω αν είναι αρκετα γρήγορο γι αυτά που θέλω και πόση περίπου διάρκεια έχει η μπαταρία του..

το μονο αυτη την στιγμη που ειναι καλυτερο σε μπαταρια ειναι το htc butterfly s (συμφωνα με reviews και ιδιοκτητες του συγκεκριμενου) δυστηχως επειδη δεν κυκλοφορησε ποτε επισημα εδω 1-2 καταστηματα που το εχουν ειναι πανακριβο!!!

οποιο και να παρεις πλεον θα εχεις θεμα με μπαταρια-φορτιση... αυτο που μπορεις να κανεις, ειναι να κανεις σωστη φορτιση..οταν χρειαζεται μονο (στο ~10%) κατα τα αλλα και το G2 & note3 δεν θα σε απογοητευσουν τα specs τους..αν μπορεις να περιμενεις περιμενε την νεα "φουρνια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο αυτη την στιγμη που ειναι καλυτερο σε μπαταρια ειναι το htc butterfly s (συμφωνα με reviews και ιδιοκτητες του συγκεκριμενου) δυστηχως επειδη δεν κυκλοφορησε ποτε επισημα εδω 1-2 καταστηματα που το εχουν ειναι πανακριβο!!!

οποιο και να παρεις πλεον θα εχεις θεμα με μπαταρια-φορτιση... αυτο που μπορεις να κανεις, ειναι να κανεις σωστη φορτιση..οταν χρειαζεται μονο (στο ~10%) κατα τα αλλα και το G2 & note3 δεν θα σε απογοητευσουν τα specs τους..αν μπορεις να περιμενεις περιμενε την νεα "φουρνια"

 

Θα πάρω 2 μπαταριούλες να τις έχω μαζί καλού κακού

 

για windows το σκεφτεσαι;

 

Όχι, σε καμια περίπτωση

Μόνο android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Thank you ακριβώς αυτό είχα στο μυαλο μου αφοτου απογοητεεύτηκα απο το αλλο που ακουμπας το κινητο και φορτιζει.. που λεγεται wireless χωρις να ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you ακριβώς αυτό είχα στο μυαλο μου αφοτου απογοητεεύτηκα απο το αλλο που ακουμπας το κινητο και φορτιζει.. που λεγεται wireless χωρις να ειναι

δεν το εχω χρησιμοποιησει προσωπικα αλλα ενας φιλος που το εχει λεει οτι κανει δουλεια!! :-D :-D

ps: αμα τελικα μπορεις να περιμενεις ριξε μια ματια εδώ http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/mwc-2014-what-to-expect-1204074

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχας να σου πω οτι σε παω γιατι βλεπω ολοενα και περισσοτερες κοπελες με note που δεν πεφτουν στην παγιδα του Iphone. Αμα δεν σε καλυψει το Note 3 σε αυτα που ζητας, δεν βλεπω τι αλλο μπορει να σε καλυψει.

 

Οταν λες για το S4 οτι λαγκαρε αναφερεσαι σε ανοιγμα εφαρμογων ή στο scrolling?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το εχω χρησιμοποιησει προσωπικα αλλα ενας φιλος που το εχει λεει οτι κανει δουλεια!! :-D :-D

ps: αμα τελικα μπορεις να περιμενεις ριξε μια ματια εδώ http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/mwc-2014-what-to-expect-1204074

 

Δεν ξέρω αν θ αντέξω να περιμένω, θα δούμε

 

 

Κατ αρχας να σου πω οτι σε παω γιατι βλεπω ολοενα και περισσοτερες κοπελες με note που δεν πεφτουν στην παγιδα του Iphone. Αμα δεν σε καλυψει το Note 3 σε αυτα που ζητας, δεν βλεπω τι αλλο μπορει να σε καλυψει.

 

Οταν λες για το S4 οτι λαγκαρε αναφερεσαι σε ανοιγμα εφαρμογων ή στο scrolling?

 

για το s4 εννοουσα οτι κόλλαγε ας πούμε ακόμη κι απο homescreen σε homescreen.. (οχι συνέχεια, αλλα συχνά..)

μέσα στο 2ωρο που το χα καμια 20αρια σκαλωματα (και παραπανω μην σου πω τα χε φάει..)

οχι οτι ηταν κάτι το υπερβολικό, αργουσε ελαχιστα στο σκαλωμα,

αλλα υποτιθεται για τα specs του και τα χρηματα του επρέπε να πετάει

 

Είμαι φαν της apple αλλά με το ολο θέμα με τα iphone μου την εχει δώσει άσχημα απ την αρχή..

για την ακριβεια οι εξυπνακηδες που το παίρνουν για φιγούρα, και υποστηρίζουν φανατικά οτι είναι το καλύτερο κινητό

είναι που μου την δίνουν,

κι αν τους ρωτήσεις τι λειτουργικό τρέχουν τα iphone δεν ξέρουν ούτε καν τι σημαίνει λειτουργικό..ας μην συζητήσω την εκφραση της φάτσας τους όταν τους λες ios

υπάρχουν και οι άλλοι που είναι συμβιβασμένοι και δεν το ξέρουν.. νομίζουν οτι είναι το καλύτερο smartphone επειδη ειναι αρκετα γρήγορο, εχει καμποσες εφαρμογες και το δαγκωμενο μηλαράκι απο πίσω αλλά δεν έχουν ψάξει να συγκρινουν,

υπάρχουν και οι τελευταίοι λίγοι που ξέρουν πολύ καλά τί πήραν και το πήραν επειδή αυτό τους άρεσε

 

Προσωπικά θεωρω οτι τo iphone είναι ένα αρκετά γρήγορο smartphone, του οποίου η οθόνη δεν με καλύπτει, σου δίνει περιορισμένες δυνατότητες/επιλογές σε σχέση με τα android smartphone και θα άξιζε αν το πουλούσαν λιγοτερο απ την μισή τιμη που το πουλάνε τώρα,

 

Τεσπα παραεπεκτάθηκα, απλά δεν βρίσκω κανεναν λόγο να πάρω κάποιο smartphone που θα τρέχει οτιδήποτε άλλο εκτος απο android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες στην φίλη σου να βάλει Nova Launcher και το ίδιο θα σε συμβούλευα να κάνεις κι εσύ ανεξαρτήτως κινητού. Τα όποια σκαλωματάκια που αναφέρεις δεν έχουν να κάνουν με το hardware ούτε με το ίδιο το android αλλά με το λογισμικό της Samsung που θα έπρεπε να είναι πιο optimized. Είναι σύνηθες για τις περισσότερες εταιρίες που βάζουν bloatware στα κινητά της και γι αυτό με launcher λύνονται τέτοιου είδους ΄΄προβλήματα.΄΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες στην φίλη σου να βάλει Nova Launcher και το ίδιο θα σε συμβούλευα να κάνεις κι εσύ ανεξαρτήτως κινητού. Τα όποια σκαλωματάκια που αναφέρεις δεν έχουν να κάνουν με το hardware ούτε με το ίδιο το android αλλά με το λογισμικό της Samsung που θα έπρεπε να είναι πιο optimized. Είναι σύνηθες για τις περισσότερες εταιρίες που βάζουν bloatware στα κινητά της και γι αυτό με launcher λύνονται τέτοιου είδους ΄΄προβλήματα.΄΄

 

μαλιστα, δεν είχε αλλάξει launcher, γενικα ειναι απο τα ατομα που δεν το πολυπειραζει το κινητο της, καμια 10αρια εφαρμογες είχε κατεβάσει.. κατα τ αλλα ακομη και το wallpaper ιδιο το χε αφήσει :P

 

Γιατί προτείνεις το Nova?

nova, adw και next launcher μου φαίνονται το ίδιο και το αυτο

εχω δοκιμάσει οτι launcher βρήκα στο play store και πάλι κατεληξα στο go launcher κι οταν θέλω καμια αλλαγή παω στο solo launcher

 

Πριν λίγες μέρες ειδα το next launcher 3d και ηταν σουπερ ψαχνω μπας και βρω full version free και θα μείνω για κάμποσο σ αυτό μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...