Προς το περιεχόμενο

iphone 5...Η εξαπατηση και το προβλημα μου


TheArisFR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ αρχάς σε αυτόν που είπε μήπως το ξεκλειδώσει ο Γερμανός, ας γελάσω. <br><br>

Δεύτερον, η r-sim είναι αρκετά καλή λύση. <br><br>

Ο τύπος στο Γερμανό πως είδε αν είναι κλεμμένο και blacklisted?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Με rsim δηλαδη θα δουλευει κανονικα?

Το σημα και το 4g? Γιατι το εδωσα σε ενα φιλο μου και μ ειπε οτι δοκιμασε και δουλευει μονο σε wind. Εγω εχω cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με rsim δηλαδη θα δουλευει κανονικα?

Το σημα και το 4g? Γιατι το εδωσα σε ενα φιλο μου και μ ειπε οτι δοκιμασε και δουλευει μονο σε wind. Εγω εχω cosmote.

δουλευει σιγουρα το 3g,αλλα νομιζω και το 4g ...και εννοειται σε cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με rsim δηλαδη θα δουλευει κανονικα?

Το σημα και το 4g? Γιατι το εδωσα σε ενα φιλο μου και μ ειπε οτι δοκιμασε και δουλευει μονο σε wind. Εγω εχω cosmote.

Το οτι σε εξαπατησε οκ εχεις δικιο.Οταν ομως δεν ξερεις πως να κοιταξεις ενα μετχ κινητο ή πας μαζι με καποιον που ξερει ή το ρισκο δικο σου μετα.

 

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως η τιμη που το πηρες ειναι πολυ καλη ας ειναι και κλειδωμενο.Εφοσον ξεκλειδωνει με ρ σιμ νομιζω πως εισαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι το κινητο εχει δηλωθει σαν κλεμμενο και οτι ο τυπος το ειχε χωρις κουτι δεν σημαινει και απαραιτητα οτι το εχει κλεψει αυτος.Το κινητο εκτος απο τηνπιθανοτητα που γραψατε οτι μπορει να το εχασε/εκλεψαν απο τουριστα μπορει και να αγοραστηκε απο ebay,.Επισης δεν προκειται να τον βρουν ποτε.Εκτος και αν ειναι το iphone του πρωθυπουργου της σουηδιας που θα τον ειχαν βρει ηδη :P

Προσωπικως, δεν θα αισθανομουν οτι <δεν τρεχει τιποτα>, να εχω παντα μαζι μου & να χρησιμοποιω,

κατι που θα μπορουσε -εν δυναμει εστω και στη κριση αλλων!- να μου φορτωσει κανα-δυο κατηγοριες..

Απο την αλλη βεβαιως, το τι προφυλαξεις παιρνει καθενας ειναι ακριβως αυτο: προσωπικο του ζητημα

:ph34r: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχάς σε αυτόν που είπε μήπως το ξεκλειδώσει ο Γερμανός, ας γελάσω. <br><br>

Δεύτερον, η r-sim είναι αρκετά καλή λύση. <br><br>

Ο τύπος στο Γερμανό πως είδε αν είναι κλεμμένο και blacklisted?

Λογικα αν το ειδε μονο μεσω imei.. αλλα χλωμο το κοβω να εχει τετεια προσβαση ο υπαλληλος εκτος αν ... μηπως πονταρε ο υπαλληλος στο οτι θα τρομαξει το παιδι και του το αφησει? τσαμπα iphone??  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικως, δεν θα αισθανομουν οτι <δεν τρεχει τιποτα>, να εχω παντα μαζι μου & να χρησιμοποιω,

κατι που θα μπορουσε -εν δυναμει εστω και στη κριση αλλων!- να μου φορτωσει κανα-δυο κατηγοριες..

Απο την αλλη βεβαιως, το τι προφυλαξεις παιρνει καθενας ειναι ακριβως αυτο: προσωπικο του ζητημα

:ph34r: 

 

το κινητο στην πραγματικοτητα μπορει να μην εχει καν κλαπει.πολλοι ξενοι και ιδιαιτερα αυτο γινεται με τους αγγλους τα πουλανε οι ιδιοι στο ebay και μετα πανε και τα δηλωνουν σαν κλεμμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχάς σε αυτόν που είπε μήπως το ξεκλειδώσει ο Γερμανός, ας γελάσω. <br><br>

Δεύτερον, η r-sim είναι αρκετά καλή λύση. <br><br>

Ο τύπος στο Γερμανό πως είδε αν είναι κλεμμένο και blacklisted?

Σωστη...εμπιστευστε τωρα τον γερμανο οτι το κινητο ειναι blacklisted? Θα ειδαν απλα οτι ειναι κλειδωμενο σε καποια εταιρεια και θα του πεταξαν την καραμελα "ειναι blacklisted" για να τον τρομαξουν. Υπαρχει υπηρεσια για να τα δεις ολα αυτα αλλα ειναι επι πληρωμη (2-3 ευρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητο στην πραγματικοτητα μπορει να μην εχει καν κλαπει.πολλοι ξενοι και ιδιαιτερα αυτο γινεται με τους αγγλους τα πουλανε οι ιδιοι στο ebay και μετα πανε και τα δηλωνουν σαν κλεμμενα.

 

Μα και ετσι να ειναι το σεναριο, στην τελικη αλλαζει κατι? Τελος παντων,

"αν ρωτησουμε ακομη κι εναν πρωτοετη της Νομικης" (sic), πιθανολογω

δε θα μας προτεινει να..το χρησιμοποιουμε απολυτως απροβληματιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δεν νομιζω να εχει κανενα προβλημα. ειναι και απο αλλη χωρα σιγα μην ασχοληθουν με αλλο ενα κλεμμενο iphone. και στο κατω κατω μπορει να μην ειναι κλεμμενο κιολας απλα να το βρηκε ο ανθρωπος. καντο οτι θες φιλε. βαλτου μια r-sim 9 και εισαι μια χαρα. το προβλημα θα ηταν αν ηταν ios 7 με ενεργοποιημενο το icloud και find my phone. καλοδουλευτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως στο εκανε restore εν τ μεταξυ σε ios6, αφου δεν το υπογραφει πλεον η apple.

ή εννοεις απο την συσκευη εκανε μεσα απο τις ρυθμισεις;

γιατι δεν τον παιρνεις ενα τηλ να του πεις οσα μας λες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως στο εκανε restore εν τ μεταξυ σε ios6, αφου δεν το υπογραφει πλεον η apple.

ή εννοεις απο την συσκευη εκανε μεσα απο τις ρυθμισεις;

γιατι δεν τον παιρνεις ενα τηλ να του πεις οσα μας λες;

για να το εκανε μπροστα του το εκανε μεσα απο το κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχάς σε αυτόν που είπε μήπως το ξεκλειδώσει ο Γερμανός, ας γελάσω. <br><br>

Δεύτερον, η r-sim είναι αρκετά καλή λύση. <br><br>

Ο τύπος στο Γερμανό πως είδε αν είναι κλεμμένο και blacklisted?

 

Νομιζω μπορει να δει τα blacklist ο γερμανος,το εχω ακουσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω μπορει να δει τα blacklist ο γερμανος,το εχω ακουσει.

Δυσκολο.Τα istorm που αναλαμβανουν πλεον επισημα ολες τις τηλεφωνικες πληροφοριες για τηλεφωνα εξωτερικου πριν δυο μερες μου ειπαν οτι αυτο δεν μπορει να το δει κανεις.Και καλα ετσι ειπε ο υπαλληλος.Ενω τον ρωτησα για συσκευη που οντως ειχε δηλωθει σαν χαμενη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αν καταλαβα καλα δινετε πληροφοριες σε εναν αθελα ή ηθελημενα... κλεπταποδοχο πως να λειτουργησει το κλοπιμαιο του?

Ελπιζω οταν σας κλεψουν και σας το κινητο να ειστε το ιδιο φιλικοι και εξυπηρετικοι.

 

Οι mods μηπως να επιληφθουν του θεματος?

 

 

ΥΓ: και οχι αν αγορασω μια ολοκαινουρια φερραρι με 10.000 δεν ειμαι θυμα, αλλα πονηρος συνεργος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...