Προς το περιεχόμενο

Αγορά από minideal


fotodv7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Θα παραγγείλω Link.png Site: αυτό το κινητό.

 

Επειδή είναι η πρώτη αγορά από το minideal θέλω μια μικρή βοήθεια... 

Εγώ απλά τσεκάρω root, google play, case και συνεχίζω με την πληρωμή μέσω paypal ε; 

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο; Επίσης το κινητό δεν έχει πρόβλημα με το 3G στην Ευρώπη; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θα πληρωσεις με paypal, εχει επιλογη να αφησεις note. Θα τους πεις να δηλωσουν μειωμενη τιμη για να μην περασει τελωνειο (πες 40$) και να επισημανεις να το κανουν root και να βαλουν google play. Με το 3G δεν υπαρχει κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Καλά και να μην τα επισημάνεις, αυτοί τα κάνουν από μόνοι τους. Εξάλλου root και google play τα έχεις τικάρει στη σελίδα του κινητού. Ντακς άμα θες πες τους το και γραπτά όπως λέει ο φίλος, τέρμα κάτω στη σελίδα που μιλάνε με τον κόσμο, π.χ. European adapter, declare low price, mark as gift κλπ. Ξέρουν αυτοί. Κι όταν πληρωθούν και το έχουν έτοιμο, θα σου στείλουν είτε σε mail είτε στο λογαριασμό σου στο site τους (είτε και στα 2) επιβεβαίωση με το tracking number του δέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ εδώ πάρει 4 κινητά σε αυτούς δεν χρειάζεται να κάνεις Τπτ. Απλά τσεκάρεις τι θες

 

Τα στέλνουν σαν διαφημιστικό προϊόν και δεν περνάει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει επιλογή για courier ή απλό ταχυδρομείο προτίμησε το απλό ταχυδρομείο. Είναι πιο φτηνό (δωρεάν νομίζω) και ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να περάσει τελωνείο, αν και έχω ακούσει ότι τώρα τελευταία έχουν γίνει λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα και περνάνε πιο πολλά πακέτα τελωνείο. Κατά τα άλλα το μαγαζί είναι μια χαρά αξιόπιστο και αν θες να ρωτήσεις κάτι τους πετυχαίνεις συχνά στο chat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το μεσημεράκι έκανα την παραγγελία και ολοκληρώθηκε η πληρωμή μέσω paypal. Δεν μου έχουν στείλει ακόμη tracking number. Είναι φυσιολογικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, περίμενε και θα εμφανιστεί στο site. γενικά μη σε αγχώνει, τα κάνουν όλα όπως πρέπει.

στο myphone έχει και θέμα για απευθείας συνομιλία μέσω του φόρουμ αν σε ενδιαφέρει να ρωτήσεις κάτι.

 

Edit: εμένα είχε κάνει 3-4ημέρες να εμφανιστεί το tracking number, το δέμα είχε φύγει την ίδια μέρα της παραγγελίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μου έστειλαν το Tracking Number. Παρατήρησα ότι στο mail που μου έστειλαν λέει δίπλα στη διεύθυνση μου με κόκκινα γράμματα unconfirmed. (στο mail από το paypal, όχι από το minideal). 

Π.Χ γράφει Τσιμισκή 23 - 
unconfirmed 

 

Υ.Γ : Έχω στείλει αντίγραφο λογαριασμού της ΔΕΗ στο paypal παλαιότερα ώστε να επιβεβαιώσουν την διεύθυνση μου. 

 

Λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια παραγγελία με πληρωμή μέσω κάρτας αλλά δεν μου ζητήθηκε πουθενά να δώσω τα στοιχεία της, απλά λέει στην παραγγελία pending. Τι ακριβώς κάνω εγώ τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Θα παραγγείλω Link.png Site: αυτό το κινητό.

 

Επειδή είναι η πρώτη αγορά από το minideal θέλω μια μικρή βοήθεια... 

 

Εγώ απλά τσεκάρω root, google play, case και συνεχίζω με την πληρωμή μέσω paypal ε; 

 

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο; Επίσης το κινητό δεν έχει πρόβλημα με το 3G στην Ευρώπη; 

 

Ευχαριστώ

Σε πολυ καλή τιμή το κινητάκι, Χτύπησε το και μη φοβάσαι τίποτα, στο minideal είναι επαγγελματίες θα βάλουν μόνοι τους gift στη συσκευασία και τιμή κανα 30$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα

Απ τον Νοεμβριο που βρηκα το minideal εχω παρει ηδη 3 κινητα και τα 3 ηρθαν με SG post με Tracking number μεσα 20-25 μερες.
κατα 99% δεν πληρωνεις τελωνειο και το παιρνεις ετσι ...
αλλα μπορει καπου καποιος καποτε , να την πατησει και να το πληρωσει..
Αυτοι απο μερια τους και στα 3 τα δικα τους γραφουν οτι ειναι ΠΑΝΤΑ gift , οτι το δεμα κοστιζει 20-22$ και γραφει οτι ειναι Garden Tools απ εξω(ψεματα ωστε να μην το ανοιξουν) .
Επισης, καλο ειναι να μιλας και με την κοπελα στο Skype ....θα ζητησεις να σου βαλουν EU adaptor γιατι δεν βαζουν εαν δεν το πεις ή μπορει να το ξεχασουν  και καλο ειναι πριν το στειλουν να το ανοιξουν αυτοι το κουτι απο εκει και να δουν οτι το κινητο δουλευει και ειναι οκ .

Αυτα απο μενα , εχω ηδη 3 στα 3 απ το minideal και στο Myphone.gr εχει η κοπελα του minideal δικο της θεμα για τις αποριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μενα

Απ τον Νοεμβριο που βρηκα το minideal εχω παρει ηδη 3 κινητα και τα 3 ηρθαν με SG post με Tracking number μεσα 20-25 μερες.

κατα 99% δεν πληρωνεις τελωνειο και το παιρνεις ετσι ...

αλλα μπορει καπου καποιος καποτε , να την πατησει και να το πληρωσει..

Αυτοι απο μερια τους και στα 3 τα δικα τους γραφουν οτι ειναι ΠΑΝΤΑ gift , οτι το δεμα κοστιζει 20-22$ και γραφει οτι ειναι Garden Tools απ εξω(ψεματα ωστε να μην το ανοιξουν) .

Επισης, καλο ειναι να μιλας και με την κοπελα στο Skype ....θα ζητησεις να σου βαλουν EU adaptor γιατι δεν βαζουν εαν δεν το πεις ή μπορει να το ξεχασουν  και καλο ειναι πριν το στειλουν να το ανοιξουν αυτοι το κουτι απο εκει και να δουν οτι το κινητο δουλευει και ειναι οκ .

Αυτα απο μενα , εχω ηδη 3 στα 3 απ το minideal και στο Myphone.gr εχει η κοπελα του minideal δικο της θεμα για τις αποριες.

Φίλε μου παίζει να κανείς post το link απο το my phone? θέλω να δώ τι λένε μη μπλέκω άδικα. Θέλω να ρωτήσω κάτι για το xiaomi mi3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου παίζει να κανείς post το link απο το my phone? θέλω να δώ τι λένε μη μπλέκω άδικα. Θέλω να ρωτήσω κάτι για το xiaomi mi3

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373927

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...