Προς το περιεχόμενο

καγκελόπορτα από αλουμίνιο


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα κομμάτι από τα σιδερένια μου κάγκελα, θέλω να γίνει πόρτα από αλουμίνιο. Σκέφτομαι για αλουμίνιο επίτηδες ώστε να έχει λιγότερο βάρος η πόρτα. Ξέρει κανείς εάν η πόρτα θα μπορεί να γίνει ίδια σε πάχος κλπ. με τα σιδερένια κάγκελα που ήδη υπάρχουν; O λόγος είναι ώστε η πόρτα να μην φαίνεται άλλο σώμα αλλά σαν συνέχεια του καγκέλων.

1. Το αλουμίνιο μπορεί να γίνει ίδιο σε πάχος με σιδερένια κομμάτια ή υπάρχουν περιορισμοί;

2. Oι μεντεσέδες που θα χρησιμοποιηθουν, γίνεται να κολληθούν και στα δύο σώματα (σίδερο, αλουμίνιο);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

φίλε απο αλουμίνιο θα είσαι ok για τέτοια πόρτα μία χαρά είναι.. απορώ γιατί το κάνεις θέμα ;) μία χαρά κολλάει.. μιλάμε για μασίφ σίδερο για τη σύγκριση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε απο αλουμίνιο θα είσαι ok για τέτοια πόρτα μία χαρά είναι.. απορώ γιατί το κάνεις θέμα ;) μία χαρά κολλάει.. μιλάμε για μασίφ σίδερο για τη σύγκριση? 

δενκαταλαβαίνω τι εννοείς θα είμαι οκ κλπ. ίσως δεν έχω αναλύσει τι θέλω να γίνει, θέλω να φτιαχτεί από αλουμίνιο (που θα γίνει πόρτα) ένα κομμάτι ίδιο με το κάγκελο, μόνο που θα έχει μεντεσέδες για να ανοιγοκλείνει. Από απόσταση θα φαίνεται σα να είναι το κάγκελο, δεν θα είναι πόρτα με γεμίσματα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ρωτάς κάποιον σιδερά-αλουμινά για να πάρεις σωστές απαντήσεις?

 

Εδω εισαι zoranb.

Γιατι να υπαρχει περιορισμος ? Εδω με ενα γρηγορο γκουγκλινγ βγαζει ενα καρο διαστασεις

 

http://www.tsiganos-alouminio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=24

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν καβεις το υπαρχων καγκελο, κολλα και 4 σιδερακια οπου θα κολλησεις τους μεντεσεδες και εκανες την πορτα χωρις πολλα πολλα, αφου βλεπω οτι ειναι χωρισμα... Ουτε μισο μετρο πορτα δεν θα ναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δενκαταλαβαίνω τι εννοείς θα είμαι οκ κλπ. ίσως δεν έχω αναλύσει τι θέλω να γίνει, θέλω να φτιαχτεί από αλουμίνιο (που θα γίνει πόρτα) ένα κομμάτι ίδιο με το κάγκελο, μόνο που θα έχει μεντεσέδες για να ανοιγοκλείνει. Από απόσταση θα φαίνεται σα να είναι το κάγκελο, δεν θα είναι πόρτα με γεμίσματα κλπ.

 

 

οχ φίλε σόρυ.. το διάβασα επιτροχάδην χθες και κατάλαβα άλλανταλλων.. αυτό που λέει ο liverpool δεν το σκέφτηκες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να θέλω να είναι σαν το κάγκελο, απλώς να έχει μεντεσέδες!

 

Γνωμη μου, οτι το αλουμινιο θα σου ερθει πολυ ακριβο. Το βαρυ σε αυτο το καγκελο, ειναι τα στρογγυλα σιδερα γιατι ειναι δεν ειναι κουφια. Βρες σωληνα κουφια στην ιδια διαμετρο, και αλλαξε τα στρογγυλα σιδερα, και απο βαρος θα εισαι εινταξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοβεις το υπαρχον καγκελο. Βαζεις μεντεσεδες και κολλας. Μην μπλεξεις αλουμινια με σιδερα. Θα σε δυσκολεψει στο κολλημα. Αν κ δεν ειμαι σιγουρος οτι κολλαει. Τριψιμο, βαψιμο εκει που θα κολλησεις και δεν θα δειχνει ασχημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...