Προς το περιεχόμενο

Περιτομή-κόστος


Johny Q

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πετσάκι που είχα αφαιρέσει πριν 2χρόνια σε ιδιωτικό γιατρό, ουρολόγο-ανδρολόγο με κάλυπτε η ασφάλεια μου,και είχα πληρώσει αν θυμάμαι καλά μόνο 25€(σίγουρα δεν είχε περάσει το 50αρι) τα φάρμακα για την επέμβαση,δεν είμαι και σίγουρος..Και δεν πρέπει να πήρε πάνω από τρία τέταρτα για να ολοκληρωθεί η επέμβαση..με τοπική αναισθησία

Πάντως τα ράμματα άρχισαν να φεύγουν μετά τις πρώτες 15μέρες,στις 25μέρες είχανε πέσει σχεδόν όλα,αλλά τραβούσανε πάρα πολύ.Έβαζα μετά και κάτι αλοιφές .Με την τότε κοπέλα μου,ήταν μαρτύριο για μένα :P ,σα να γινόταν επίτηδες να με ανάβει..Και ήταν και καλοκαίρι,πόσο πιο γκαντεμιά;ήταν 35μέρες off-sex και πάλι μετά με σκουφάκι,από τον πόνο δεν υπήρχε ευχαρίστηση,..
Λέμε για πολύ τράβηγμα τα ράμματα,και δεν έβλεπα την ώρα να φύγουν,αλλά μετά είχα πόνο για κανά μήνα αφού έπεσαν τελείως και είχαν κλείσει,όσο περνούσε ο καιρός,υπήρχαν τριγύρω μου οι πειρασμοί :P ..Γιαυτό καθαρές σκέψεις και ύπνος..ααα και μη περιμένεις να έρθει καλοκαίρι,θα ταλαιπωρηθείς..

 

Τώρα για περιτομή δεν έχω ιδέα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω το "κοντό"* μου:

Μιά λάθος κίνηση της γκόμενας σε συνδυασμό με σκιτζή οδοντίατρό της (πριν τριαντατόσα χρόνια),με ξεπέτσιασε.

 

Τύφλα νάχουν τα σημερινά serialz με βρυκόκακες...

 

 

 

 

 

*μάζεψε,δεν φταίω εγώ,μεγάλωσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^αλλα έζησες , άρα θα μπορούσαμε να το κάνουμε και μόνοι μας ελεγχόμενα ή όχι ? πήγες νοσοκομείο μετά ?  
αν ειναι φάση όπως παλιά που βγάζαμε τα δόντια μόνοι μας ενώ άλλοι τρέχανε στον οδοντίατρο τότε αξίζει (για όποιον φοβάται τους γιατρούς) ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος να πουμε. Συνθετικα απορροφησιμα υλικα.

 

 

με εχει πιασει νευρικο με τα εντερα γουρουνιου

αγνο λουκανικο

 

Όσο αστείο κι αν ακούγεται, στις περιτομές αλλά και σε όσες επεμβάσεις απαιτούνταν απορροφήσιμα υλικά, έμπαιναν παλιότερα ράμματα catgut.

 

Μαντέψτε από τι ήταν φτιαγμένα: ίνες κολλαγόνου από το λεπτό έντερο μυρηκαστικών (πρόβατα, γελάδια) και τένοντες βοοειδών!!!

 

Με την εμφάνιση της νόσου των τρελών αγελάδων απαγορεύτηκε η χρήση τους και από τότε χρησιμοποιούνται τα συνθετικά (αλλά κατώτερα σε κάποιες ιδιότητες τους) απορροφήσιμα ράμματα.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε παιδια, εγω δεν το ειχα ψαξει και πολυ με τις τιμες. Απλα απεκλεισα το ενδεχονενο χωρις το λειζερ, οπως και να το κανεις γλιτωνεις μεγαλη ταλαιπωρια η πονο καλυτερα. Πλεον θα μπορεις να βρεις και φθηνοτερα.

Νυστερι και ραμματα ειχα και εγω αλλα εγινε επουλωση με λεηζερ αποτι καταλαβα, μετα ουτε αιμα ουτε πονος παρα ενας υποφερτος αν επερνε την ανιουσα!

Οταν λεω θα ανταμοιφθεις, εννοω στο σεξ, αργεις περισσοτερο, δειχνει πιο καθαρος και αρεσει πιο πολυ η οψη του στις γυναικες οποτε θα τον βαλουν ευκολα εκει που μιλανε χεχε.

Βεβαια ο λογος που το εκανα ηταν ιδιος με τον δικο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω νομιζα θα με βοηθουσες με καμια πληροφορια. :P

 

Αφού σε κάλυψαν. Το σκεφτόμουν κι εγώ για καθαρά αισθητικούς λόγους και είχα και άκρη για τσάμπα και επιτόπου, αλλά ένα μήνα μπάμια κι αίμα δε, δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια μέρα ή ωρες πριν επεμβαση δωστα ολα σε συντροφο ή χειρωνακτικα, αδειασέ τον

 

 

Mετα την περιτομη εχεις καινουργιο πεος.

Μπορει να παρει κανενα μηνα συνηθειας εστω και οπτικα.

Το μονο που πονεσε τοτε σαν υγρα καρφια (αν μπορω να το περιγραψω σωστα) ηταν η τοπικη αναισθησια περιμετρικα της περιοχης με ξυλοκαϊνη αν θυμαμαι καλα.

Μετα στον κοπαναει ο γιατρος και νομιζεις οτι ειναι λαστοιχο κατι που δεν εχει νευρώνες κολλημενο στο σωμα σου...

 

Και προς θεου αν ειναι με τοπικη αναισθησια μην κοιταξετε οταν θα ειστε ξαπλωμενοι με το πρασινο πανι!

Μπορει να σας μεινει ψυχολογικό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια μέρα ή ωρες πριν επεμβαση δωστα ολα σε συντροφο ή χειρωνακτικα, αδειασέ τον

 

 

Mετα την περιτομη εχεις καινουργιο πεος.

Μπορει να παρει κανενα μηνα συνηθειας εστω και οπτικα.

Το μονο που πονεσε τοτε σαν υγρα καρφια (αν μπορω να το περιγραψω σωστα) ηταν η τοπικη αναισθησια περιμετρικα της περιοχης με ξυλοκαϊνη αν θυμαμαι καλα.

Μετα στον κοπαναει ο γιατρος και νομιζεις οτι ειναι λαστοιχο κατι που δεν εχει νευρώνες κολλημενο στο σωμα σου...

 

Και προς θεου αν ειναι με τοπικη αναισθησια μην κοιταξετε οταν θα ειστε ξαπλωμενοι με το πρασινο πανι!

Μπορει να σας μεινει ψυχολογικό!

εγω ειδα το κομματι που εκοψε, το σηκωσε πανω και μου ειπε αν το θελω χαχα, σοβαρα μιλαω, μαλλον θα ηταν στην τιμη χαχαχα.

Επαθα ενα σοκ που του εριξα μια ματια οταν πηγα σπιτι, τελος ειπα δεν θα ξαναγ...σω ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάζετε σε σκέψεις που λέτε οτι ειναι ποιο όμορφο μετά , όχι οτι τον έχω άσχημο αλλα με ενδιαφέρει η ολοκληρωτική ομορφιά μου στο έπακρο . χμμμμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βάζετε σε σκέψεις που λέτε οτι ειναι ποιο όμορφο μετά , όχι οτι τον έχω άσχημο αλλα με ενδιαφέρει η ολοκληρωτική ομορφιά μου στο έπακρο . χμμμμ

κοίταξε να δεις,στείλε μας μια φώτο του..

να πόσταρε την εδώ μέσα,αλλά σε spoilers όμως μην πιάσει και όλη την σελίδα..

Θέλουμε μια σε ηρεμία και μια όταν έχει πανικοβληθεί,και μεις θα σου πούμε..έχουμε έμπειρες και έμπειρους,θα σου πούμε αν θα χρειαστεί επέμβαση ή οχι και αν περνάει στην επόμενη φάση των καλλιστείων..πόσο μάλλον αν θα γίνει φαβορί για να κερδίσει!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...