Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

Την διαρκεια ναι την εχει η εικονα που εβαλες με το πρωτο εντιτ, αλλα εχω τονισει/bold το 25€ που επισης προσθεσες με το 2ο εντιτ. Eιπα μηπως δεν το ειχες δει, να σε προλάβω αν σε επηρεαζε σε κατι.



Τοσο δεν το εχουν ολοι οι εναλλακτικοι πανω-κατω; Μονο ο οτε όπως εγραψα και πριν μια βδομαδα δεν τα εχει αυτά τα τελη ενεργοποιησης, εδώ και αρκετα χρονια μονο για νεα γραμμη που ειχα βαλει τοτε ειχε το 35αρι και τπτ άλλο. (τοσο πρεπει να είναι ακομα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Την διαρκεια ναι την εχει η εικονα που εβαλες με το πρωτο εντιτ, αλλα εχω τονισει/bold το 25€ που επισης προσθεσες με το 2ο εντιτ. Eιπα μηπως δεν το ειχες δει, να σε προλάβω αν σε επηρεαζε σε κατι.

 

 

Τοσο δεν το εχουν ολοι οι εναλλακτικοι πανω-κατω; Μονο ο οτε όπως εγραψα και πριν μια βδομαδα δεν τα εχει αυτά τα τελη ενεργοποιησης, εδώ και αρκετα χρονια μονο για νεα γραμμη που ειχα βαλει τοτε ειχε το 35αρι και τπτ άλλο. (τοσο πρεπει να είναι ακομα)

 

 

Το πρώτο edit ήταν να προσυεθεί  εικόνα, άλλω να το γράφει κάποιος και άλλο να το βλέπει σαν εικόνα αυτός που το διαβάζει, Το δεύτερο το είχα προσέξει αλλά μιας και το είπες το έβαλα να είναι μαζεμένο σε ένα post

 

 

Για να πω την αλήθεια για τα 35άρια ήξερα όπως επίσης υπήρχε και περίοδος που ηταν από όλους free, αλλά για τα 75άρια δεν το χα προσέξει!

Γενικά είναι καλή προσφορά για όποιον ενδιαφερόταν να βάλει wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες αυτό δεν ηταν το 2play "M" που εδιναν με 20ευρω/μηνα (με αρχικη δηθεν 34) για 12ΜΗΝΗ δεσμευση εδώ και τοσους μηνες; Δε ξερω μαλιστα μην ηταν και καλυτερο δηλαδή (να ειχε πχ κανα ρουτερ μεσα ξερω γω ή τιποτα εξτρα σε ομιλια φαση κλπ). Και αν θυμαμαι καλα αρκετα μελη εδώ εγραψαν ότι στη ληξη του 12μηνου ανανεωναν με νέο 12μηνο συμβολαιο παλι με 20 ευρω (αρα η προσφορα μαλλον δεν είναι μηνες που ειπα πριν αλλα χρονο+). Μην τσιμπατε με το "συγκριτικο" μεταξυ 12μηνης-24μηνης δέσμευσης που εβαλαν τωρα, εδώ από κατω εχουν το "σκετο" ιντερνετ με 20 ευρω για 12μηνο που γινονται 17 για 24μηνο όταν ΠΑΛΙ μεχρι πριν λιγο καιρο (και για παρα πολύ καιρο) το εδιναν 17 με την 12μηνη δεσμευση και όχι την 24μηνη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που είναι στη Wind σε πρόγραμμα αορίστου χρόνου (έχει λήξει το συμβόλαιο εδώ και καιρό) ισχύει η προσφορά; και αν ναι θα πρέπει να πληρωθεί και το τέλος ενεργοποίησης από τη στιγμή που ο πάροχος δεν αλλάζει;... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να ενημερωσω οτι πριν τις γιορτες επαιζε μια προσφορα στα public με 28€ το ιδιο πακετο με διετες συμβολαιο (χωρις τα f2g) αλλα με vdsl και δωρο τον εξοπλισμο. Επισης με 14.7 Line attenuation απ'το dslam πιανω 45-50 mbps. Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το ψαχνω αυτον τον καιρο,

το κοστος του χρονου ομιλιας για κινητα, περαν του δωρεαν χρονου (300 λεπτα),ειναι στα 0,1710 ευρω το ενα λεπτο,που ισοδυναμει

(0,1710 χ 60') = 10,26 Ευρω την ωρα.

Ενδεικτικα το κοστος στην Forthnet ειναι 0,0299 χ 60' = 1,794 Ευρω την ωρα.

Αυτο βεβαια, για καποιον που χρειαζεται αυτον το χρονο ομιλιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικαρια,μια ειναι η λυση.βαζετε ειτε τα 15χ12 της forthnet για καλο ιντερνετ,εφαπαξ ομως για ολο το χρονο,ειτε τα 16 το μηνα που εβαλα εγω της hol και χρησιμοποιειτε voip 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για να σας πω την αλήθεια...με κατι κινητά,κάτι ψιλοδιεθνή...έφτανα να πληρώνω...40 ευρώ το μήνα στην forthnet...!!για πελατες forthnet μου είπε δωρο τα τέλη ενεργοποίησης..ρούτερ είχα...όπως το βλέπω εγώ προσωπικά,κατι θα γλυτώσω,τώρα αν γίνει της πουτ@ν@ρας στο "κουτί" της γειτονιάς..μακαρι να μπορούσα να το προβλέψω..!!εγω το έκανα για καθαρά οικονομικούς λόγους πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως για να φύγω απο την cosmote μου πρόσφεραν με 80 και κάτι ευρώ internet , σταθερο , και 3 αριθμούς με 500 λεπτά χρόνο ομιλίας προς όλους το καθε ένα + 30 μηνύματα + 100 mb + 60 λεπτά μεταξύ μας (οι 3 αριθμοί ) + μια κάρτα f2g με 2 ώρες προς όλους και δώρο τα τέλη ενεργοποίησης (η κάτι τέτοιο ) . αλλα βλέπω δεν έχει τουτερ λέτε δεν με το είπαν αυτο θα πρέπει να αγοράσω δλδ? 

Επίσης η cosmote μου έκανε παρόμοια προσφορά με 90 ευρω και 400 λεπτα αλλα λέει τα λεπτά που δίνει η wind δεν είναι πραγματικα γιατι έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά . δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερωτηση (υποψία) ,γιατί χαμηλωνουν την τιμη τοσο πολύ ;αλλά σε δεσμευουν για 2 χρονια!

Μήπως παίζει κατι νεο στο  μέλλον.....

Είχα ακουσει οτι ΟΤΕ θα κτυπήσει το έργο Rural Broadband με:

υπηρεσίες Χονδρικής θα αφορούν την πρόσβαση σε παθητικές υποδομές και τις ευκολίες του δικτύου, τη χωρητικότητα και τη χονδρική ευρυζωνική πρόσβαση (bit-stream). Η τελευταία χωρίζεται ως εξής:
 
Class Α:
1. Τουλάχιστον 30Mbps στην κατερχόμενη ζεύξη (download).
2. Τουλάχιστον 4 Mbps στην ανερχόμενη ζεύξη (upload)
3. Αναλογία υπερκάλυψης (contention ratio) 1:20
4. Διαθεσιμότητα 99%.
 
Class B:
1. Τουλάχιστον 8Mbps στην κατερχόμενη ζεύξη
2. Τουλάχιστον 1 Mbps στην ανερχόμενη ζεύξη
3. Αναλογία υπερκάλυψης (contention ratio) 1:40
4. Διαθεσιμότητα 99%.
 
Ξέρει καποιος κατι; Αξίζει τελικα ,να αγορασεις το πακετο της Wind;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα που δεν είδα να το αναφέρει κάποιος...

 

Το ίδιο πακετο προσθέτοντας και VDSL 50Mbps = +10 ευρώ

Το ίδιο πακέτο προσθέτοντας και απεριόριστες διεθνείς κλήσεις = +5 ευρώ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτη η τιμη επαιζε ετσι κι αλλιως ανεπισημα σε οποιον εκανε ανανεωση συμβολαιου.Παντως καλη ειναι η τιμη,το ιντερνετ της wind ειναι μαπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το ψαχνω αυτον τον καιρο,

το κοστος του χρονου ομιλιας για κινητα, περαν του δωρεαν χρονου (300 λεπτα),ειναι στα 0,1710 ευρω το ενα λεπτο,που ισοδυναμει

(0,1710 χ 60') = 10,26 Ευρω την ωρα.

Ενδεικτικα το κοστος στην Forthnet ειναι 0,0299 χ 60' = 1,794 Ευρω την ωρα.

Αυτο βεβαια, για καποιον που χρειαζεται αυτον το χρονο ομιλιας..

το καλό είναι στη χρέωση η forthnet χρεώνει αστική μονάδα για κινητά οπότε όποιος μιλάει πολύ σε κινητά του βγαίνει πολύ οικονομικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το router που δίνει η wind κατά 90% θα χρειαστεί να αγοράσετε άλλο μετά ή να χρησιμοποιήσετε κάποιο από τα παλιά σας, οπότε καλύτερα που δεν το δίνουν πλέον (παρά μόνο με χρέωση). όποιο και να αγοράσετε από το εμπόριο σίγουρα θα είναι καλύτερο από αυτό (3 εχω και σε κανένα δεν λειτουργεί το wi-fi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...