Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ, απο την στιγμη που παλιοτερα εδινε 20 κανονικα για ενα χρονο χωρις αυξησεις και ...αστερισκους, δεν το λες και ευκαιρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστα .... ριξτε και μια ματια κατα hol http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/93882-Hellas-On-Line-TV/page2

 

Για να πάρεις όμως τέτοιες προσφορές απο την hol πρέπει να είσαι ηδη συνδρομητής και σου γίνει αντιπροσφορά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως υπαρχει ....φωτια γενικοτερα στο χωρο οποτε ισως να περιμενουμε και κατι απο τη Hol ;;;

http://www.fpress.gr/agora/tilepikoinvnies/item/14310-paizoyn-ta-resta-toys-ote--forthnet-wind-hol-kai-vodafone

 

http://www.fpress.gr/agora/tilepikoinvnies/item/14290-i-forthnet-epilegei-wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
  • Εχει κανεις εξελιξη για την αιτηση του;
  • Ποτε στελνει η εταιρια sms με κωδικούς; (αν το κανει με sms δηλαδή που φανταζομαι ετσι το κανει και αυτη)

 

Εχει ερθει μονο ένα sms  πριν 15 μερες που ελεγε ότι "προχωραει προς υλοποιηση η αιτηση και θα ειδοποιηθειτε με sms για την πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης".

Δεν ηρθε κανενα άλλο, πριν καμια βδομαδα τηλεφωνικα σε επικοινωνια μου μου ειπαν ότι εχουν πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης η οποια είναι 28-3-2014 και πως εχουν παρει ηδη εγκριση από τον παλιο παροχο.

Επισης στο site στην online παρακολουθηση αιτησης δεν βγαζει τοσες ημερες τιποτα ουτε με τον αριθμο τηλεφωνου ουτε με το ΑΦΜ. ("δεν υπαρχουν εγγραφες" αναφερει)  :wacko:  :X

 

Κανεις άλλος να μας πει την ιστορια του σε αυτή την προσφορα της wind;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

.......

 

Κανεις άλλος να μας πει την ιστορια του σε αυτή την προσφορα της wind;

Η ιστορία που είναι πραγματικότητα έχει ως εξής :

7 Μαρτίου 2014 κάνω On Line (στο site της Wind ) αίτηση φορητοτητας από HOL σε Wind

Double play με 20 ευρώ

Γιατί η HOL επειδή έληξε το 12μηνο δεν μου ανανέωνε με τα ιδία λεφτά

17,50 ευρώ το μήνα για 24Mbps και απεριόριστα εθνικά και ζητούσε 28 ευρώ το μήνα

11 Μαρτίου 2014 υπογράφω τα χαρτιά που φέρνει το courier και μεταξύ άλλων του δίνω και αντίγραφο του τελευταίου λογαριασμού από την hol στον όποιο αναγράφεται και ο αριθμός βρόχου της τηλεφωνικής μου γραμμής

19 μαρτιου 2014 μιλαω με την εξυπηρετηση πελατων της Wind για θεμα αλλης γραμμης που εχω σε αυτους και επι τη ευκαιρια ρωταω και για την εξελιξη της μεταφορας από hol σε wind .και η απάντηση τους : Η αίτηση για την μεταφορά της γραμμής σας έχει απορριφτεί από την HOL με την αιτιολογία λανθασμένου αριθμού βρόχου !!!!!!!!!!!!

Επαναπροωθησε την αίτηση στη HOL την οποία ενέκρινε αυτή την φορά και ορίστηκε ημερομηνία μεταφοράς - ενεργοποίησης στην wind , την 31 Μαρτίου 2014

Ζήτησα από την hol έγγραφη αιτιολογία για την απόρριψη της πρώτης αίτησης και ετοιμάζω την σχετική καταγγελία προς Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων

Γιατι αποριπτουν αιτήσεις συστηματικά και κατ΄ εξακολούθηση για να μη χάνουν πελάτες

Διαβάστε και το σχετικό που το επιβεβαιώνει

Η ΕΕΤΤ κάλεσε σε ακρόαση τους παροχους για άρνηση φορητοτητας

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=380009

και κάτι ακόμα για να γελάσουμε με τους παροχους (ISP)

άλλη μια γραμμή που έχω για 2 χρόνια στην wind με 14 ευρώ μόνο internet

λήγοντας το 12 μηνο τον Φεβρουάριο , μου ζητούσαν 20 ευρώ για να ανανεώσω το ίδιο πρόγραμμα, μόνο internet !!! χα χα !!!

έτσι έκανα αίτηση φορητοτητας στην FOTHNET αλλά μόλις τους πήγε η αίτηση μου έκαναν αντιπροσφορά με 15 ευρώ 24αρι ιντερνέτ ,απεριόριστα σταθερά ,300 λεπτά κινητά ,και 120 λεπτά το μήνα στο f2g κινητό που θα μου στείλουν νέα sim !!!!

Τα παραπάνω αποτελούν πραγματικές ιστορίες καθημερινής τρέλας των παροχων ISP

Επεξ/σία από zalisleo
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@matrix: Δεν στέλνει η wind πλέον κωδικούς. Τα modem συνδέονται πλέον όπως και σε άλλους ISP με ό,τι κι αν βάλει κανείς. Αφού συνδεθείς, αν μιλήσεις με τους τεχνικούς, ίσως σου δώσουν κάποιον κωδικό και username @tellas.gr ή κάτι συναφές που δεν θυμάμαι, αλλά δεν κρέμεται καμιά υπηρεσία από κει. Στον 1ο έντυπο λογαριασμό έχει πάνω τυπωμένο ένα password που το βάζεις μαζί με το ΑΦΜ ή το νούμερο τηλεφώνου (δεν θυμάμαι) και ενεργοποιείς υπηρεσίες, όπως email και το ebill/mywind. Η δική μου σύνδεση έχει γίνει με την παλιότερη προσφορά, κοντεύει χρόνος.

 

Σε μένα η online παρακολούθηση αίτησης ποτέ δεν δούλεψε μέχρι την ενεργοποίηση, ενημερώνουν μέσω SMS.

 

Και τέλος, μη γελιόμαστε, δεν είναι online η αίτηση, απλά έτσι το βαφτίζουν, συλλέγουν απλά τα στοιχεία και τα στέλνουν σε εξωτερική εταιρεία που αναλαμβάνει αιτήσεις, συμβόλαια, αποστολές router (για όποιον ζητήσει πλέον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Σε μένα η online παρακολούθηση αίτησης ποτέ δεν δούλεψε μέχρι την ενεργοποίηση, ενημερώνουν μέσω SMS.

 

 

Σε μενα δυστυχως δεν ενημερωσαν για την πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης ΟΥΤΕ με sms, αν δεν τους επαιρνα τηλεφωνο δεν θα γνωριζα τιποτα ακομα, καμια απολυτως πληροφορηση για την εξελιξη της αιτησης.

 

Με σηματα καπνου ισως, αλλα δεν ειχα βγει να κοιταζω εξω...

 

Με τα τοσα που ακουμε για απορριψεις φορητοτητας από "παλιους" παροχους, λαθη κλπ, το στοιχειωδες θα ηταν να υπαρχει μια αμεση ενημερωση του πελατη για κάθε εξελιξη ώστε να μην λειτουργουν σε βαρος του.

 

Τι να πει κανεις... Αντε να δουμε τι εχουμε να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....................

και κάτι ακόμα για να γελάσουμε με τους παροχους (ISP)

άλλη μια γραμμή που έχω για 2 χρόνια στην wind με 14 ευρώ μόνο internet

λήγοντας το 12 μηνο τον Φεβρουάριο , μου ζητούσαν 20 ευρώ για να ανανεώσω το ίδιο πρόγραμμα, μόνο internet !!! χα χα !!!

έτσι έκανα αίτηση φορητοτητας στην FOTHNET αλλά μόλις τους πήγε η αίτηση μου έκαναν αντιπροσφορά με 15 ευρώ 24αρι ιντερνέτ ,απεριόριστα σταθερά ,300 λεπτά κινητά ,και 120 λεπτά το μήνα στο f2g κινητό που θα μου στείλουν νέα sim !!!!

Τα παραπάνω αποτελούν πραγματικές ιστορίες καθημερινής τρέλας των παροχων ISP

Παιδια να σας ενημερωσω οτι αυτο με τα 120 λεπτα στο f2g μπορει να προστεθει και στο απλο broanband. Εμενα μου το περασαν προχθες στο f2g μου (εχω το απλο broandband 24 μαζι με 120 λεπτα  "δωρο" προς εθνικα σταθερα με 17 ευρω για 2 χρονια με ανανεωση τον δεκεμβριο = ειμαι κοροιδο!!!)

 

* Sorry για το καπως offtopic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να δεσμευτεί κανείς για 24 μήνες, ειδικά αυτή την περίοδο. Ερχονται εξελίξεις στην σταθερή και όταν μετά απο 1 χρόνο όλοι θα δίνουν 1000' σε κινητά, θα έχετε δεσμευτεί με 300' χωρίς δυνατότητα αλλαγής.

 

Εγώ θα προτιμούσα 25€ με δέσμευση 12 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φυσικα και υπαρχει λογος για αυτόν παράδειγμα που στο πρωτο χρονο θα κερδισει 265 ευρω στην τσεπη του υπολογίζοντας και το τελος ενεργοποιησης. Και ποια είναι η πηγη σου για να θεωρεις δεδομενο ότι τον δευτερο χρονο θα είναι πολύ πιο κατω οι τιμες και επομένως θα βγει χαμενος;

Επισης τα 1000 λεπτα προς κινητα για μενα (για να μην μιλησω για λογαριασμο αλλων) δεν λενε τιποτα, δεν θα πληρωνα ουτε ένα ευρω παραπανω από ο,τι για τα 300.

Αν υπηρχε κατι με 25 ευρω για ένα χρονο δεσμευση με όλα οσα δινει, να συζητούσαμε το σεναριο της, αλλα δεν υπαρχει τιποτα τετοιο στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε περιπτωση που οποιοσδηποτε παροχος είναι χαλια το καταλαβαίνεις πριν περασουν οι 14 ημερες που εχεις δικαιωμα υπαναχώρησης. Οποτε δεν τους λούζεσαι ουτε ένα μηνα.

 

Φυσικα κανεις από πριν και τους υπολογισμούς σου, τα κουμαντα και την ερευνα σου, στην συγκεκριμενη δεν πιστευω να εχεις καποιο πρόβλημα, αλλα όταν θα τους εχω θα μπορω να σου πω και την δικη μου εμπειρια και όχι μονο να αναπαραγω των αλλων όπως εκανα τωρα μολις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...