Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ στα αποσυμφορητικά μύτης


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ σωστή παρατήρηση και αυτή. Πέρα από την ταλαιπωρία, το οικονομικό κομμάτι δεν είναι καθόλου αμελητέο όταν θες ένα μπουκαλάκι Otrivin κάθε 2 μέρες. Άσε που νιώθεις σαν πρεζάκι και σε στραβοκοιτάει ο φαρμακοποιός αν τα παίρνεις 3-3, μερικοί δεν τα δίνουν καν αν σε θυμούνται και πρέπει να έχεις 5-6 φαρμακεία καβάντζα και να τα αλλάζεις συνεχώς.

 

Ό,τι να 'ναι πρόβλημα είναι αυτό με την μύτη, όποιος το 'χει, ξέρει. 

EΜένα μου πάει γύρω στις 5 μέρες, και πάλι πηγαίνω σε διαφορετικά φαρμακεία για να μη με κοιτάν παράξενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 326
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά μετά το λειζερ κι εγώ ανέπνεα κανονικά για κανα 2-3 μήνες, αλλά επανήλθε..

η μεθοδος με ραδιοσυχνοτητες ειναι διαφορετικη και καλυτερη απο το λειζερ μου ειπε ο γιατρος,και απο οσο διαβασα στο ιντερνετ ετσι ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με τις επισκέψεις, τα φάρμακα που μου έγραψε αρχικά για να βεβαιωθεί ότι δεν είναι απλά καμιά αλλεργία και τις μετέπειτα επισκέψεις για καθαρισμούς, μου είχε βγει κοντά στα 500 ευρώ η ιστορία και όπως είπα, κράτησε κανά 4μηνο όλο κι' όλο.

 

Δεν διαθέτω ξανά τόσα χρήματα για αμφίβολο αποτέλεσμα, πέρα του ότι δεν έχω καμιά όρεξη να ξαναπεράσω τέτοιο πόνο.

 

Εγχείριση με ολική νάρκωση, κόψιμο τις %^#@κόγχες και ο Θεός βοηθός.

 

Άλλοι γνωστοί σώθηκαν με την μία και δεν ξαναγύρισε το πρόβλημα, προφανώς και παίζει ρόλο και ο οργανισμός.

 

ΠΑΙΖΕΙ να μην έκανε καλά την επέμβαση ο γιατρός γιατί είδε ότι πονούσα πολύ και δεν την πάλευα, οπότε δεν μείωσε τις κόγχες όσο έπρεπε, αλλά αυτό είναι δική μου καθαρά θεωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EΜένα μου πάει γύρω στις 5 μέρες, και πάλι πηγαίνω σε διαφορετικά φαρμακεία για να μη με κοιτάν παράξενα..

και γω ετσι τα ροναλ 2 -2 τα αγοραζα ολοι μου ελεγαν θα παθεις ζημια,παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι θα κανεις ζημια και στα πνευμονια αν δεν το σταματησεις με τους τροπους που υπαρχουν λειζερ συχνοτητες κτλ(αλλα και να το συνεχισεις θα σταματησει να κανει χρηση οπς εμενα στα 5 χρονια και μετα επρεπε να  βαζω 6 δοσεις ανα δυο ωρες αν θυμαμαι καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δυο βδομάδες έκανα επέμβαση στην μύτη με την μέθοδο των υπερήχων.

 

Μηδέν πόνος, καμία αιμορραγία, κανένα πρήξιμο! Την ίδια μέρα αν με βλέπατε, δεν θα καταλαβαίνατε ότι είχα κάνει την επέμβαση.

 

Βρείτε γιατρό που να χειρουργεί με αυτή τη μέθοδο, και κάντε την επέμβαση να βρείτε την ηρεμία σας! Εγώ ήδη έχω πάθει σόκ όταν μετά από τόσα χρόνια, μπορώ επιτέλους να αναπνέω κανονικά.

 

Και για τι κοστος μιλαμε?

 

ναι εγω εχω κάνει αραίωση 1 μέρος οτριβιν (10 ml) και 9 μέρη φυσιολογικό ορό για μωρά (otrisalin νομιζω-90 ml) σε ένα μπουκαλάκι των 100 ml με σταγονόμετρο (το είχα-παιζει να ληταν απο κάποιο άλλο φορμακο, σιγουρα πουλάνε τα φαρμακεια).

 

Μέσα σε ούτε μια εβδομάδα εκοψα το οτριβιν σπρει (το κανονικό) που έβαζα ανα 7.30 ώρες και πλέον θα βάλω λιγο απο αυτό μονο αν ειμαι κρυωμένος ή για να κοιμηθώ αν ειμαι μπουκωμένος.

Όλη την υπόλοιπη μέρα πλέον δε μου χρειάζεται!

 

εχω κάνει παλαιότερα υπερύχους, δε μου έκαναν τίποτα απολύτως μιας και εγω αλλεργική και φαρμακευτική ρινιτιδα και ένα ελαφρό διάφραγμα...

 

Ποσο καιρο χρησιμοποιουσες otrivin πριν αυτης της μεθοδου?

Τωρα που λες οτι εκοψες το Otrivin,το εκοψες εντελως και δεν βαζεις πια καθολου αποσυμφορητικα σπρει παρα μονο οταν εισαι μπουκωμενος ή αρρωστος?

 

Πολύ σωστή παρατήρηση και αυτή. Πέρα από την ταλαιπωρία, το οικονομικό κομμάτι δεν είναι καθόλου αμελητέο όταν θες ένα μπουκαλάκι Otrivin κάθε 2 μέρες. Άσε που νιώθεις σαν πρεζάκι και σε στραβοκοιτάει ο φαρμακοποιός αν τα παίρνεις 3-3, μερικοί δεν τα δίνουν καν αν σε θυμούνται και πρέπει να έχεις 5-6 φαρμακεία καβάντζα και να τα αλλάζεις συνεχώς.

 

Ό,τι να 'ναι πρόβλημα είναι αυτό με την μύτη, όποιος το 'χει, ξέρει. 

 

Για αυτο που λετε..Πηγαινα στη σχολη και ειχα το Otrivin μαζι μου οπως παντα.Γυριζοντας λοιπον με τον ηλεκτρικο το βραδακι,κατεβαινω στον σταθμο του Πειραια.Αφου η μυτη ειχε μπουκωσει (χωρις να ειμαι αρρωστος) καθως περπαταω να βγω εξω απο τον σταθμο,βγαζω το Otrivin απο την τσεπη μου και παω να ψεκασω.Και μου την πεφτουν 4 της ΔΙΑΣ νομιζοντας χρηση ναρκωτικων.Η Πλακα ειναι οτι ειχα ξεκολλησει τα αυτοκολλητα απο πανω του και ηταν σκετο λευκο το σπρει.Ευτυχως ενας απο αυτους ειχε το ιδιο προβλημα,αλλιως αντε να ετρεχα στο τμημα για εξακρυβωση μετα απο 10 ωρες στο τρεξιμο με δουλεια και σχολη.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καιρο χρησιμοποιουσες otrivin πριν αυτης της μεθοδου?

Τωρα που λες οτι εκοψες το Otrivin,το εκοψες εντελως και δεν βαζεις πια καθολου αποσυμφορητικα σπρει παρα μονο οταν εισαι μπουκωμενος ή αρρωστος?

 

ανετα 6-7 χρόνια... πλέον καθόλου έως το πολύ 2 φορες τη βδομάδα αυτό το mix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανετα 6-7 χρόνια... πλέον καθόλου έως το πολύ 2 φορες τη βδομάδα αυτό το mix

Δηλαδη,ανακατεψες ενα μπουκαλακι ολοκληρο otrivin με τον ορο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ένα τετοιο http://www.healthchemist.co.nz/mm5/graphics/00000001/large_2_327816.jpg + 90 ml φυσιολογικό ορο!

Μονο αυτα τα 2? Δηλαδη οπως ειναι το οτριβιν αυτο,απλα το γεμιζω και με φυσιολογικο ορο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αυτα τα 2? Δηλαδη οπως ειναι το οτριβιν αυτο,απλα το γεμιζω και με φυσιολογικο ορο?

αυτό ειναι 10 ml εσυ θες να το φτάσεις στα 100...

αλλιώς ναι μονο αυτά τα δυο... αρκουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ειναι 10 ml εσυ θες να το φτάσεις στα 100...

αλλιώς ναι μονο αυτά τα δυο... αρκουν...

Και κατι αλλο που μου ελεγες για τα μωρα? τι ηταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τα τελευταία 4 χρόνια χρησιμοποιώ το Aurid . Έχω δοκιμάσει και το Ronal και άλλα διάφορα αλλά μόνο με το πρώτο είδα σοβαρά αποτελέσματα. Βέβαια η τιμή του είναι λίγο τσιμπημένη ...περίπου 13Ε.

 

Έχω χρόνια μη αλλεργική ρινίτιδα ,ξεκίνησα τους πρώτους δύο μήνες με Aurid + Aerious + ένα αποσυμφωρητικό και συνεχίζω πλέον μόνο το πρώτο. Ακόμα και αν σταματήσω την χρήση του μόλις τελειώσει,για 20 μέρες με έναν μήνα είμαι καλά.Μετά πάλι απ την αρχή.

Τώρα έχει σχεδόν δύο μήνες που έχω να πάρω,δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερα προβλήματα,πέρα απ τα πρωινά μόλις ξυπνάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ευρώ * 1 τη βδομάδα = 13 ευρώ τη βδομάδα *  4 το μήνα = 52 ευρώ * 12 μήνες = 624 ευρώ το χρόνο.

 

Αξίζει λες να το πάρω μπας και μου βγάζει περισσότερο απ'το otrivin; 

 

Οταν παίρνω Aerious ματώνει η μύτη μου και η όλη φάση είναι κάπως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...