Προς το περιεχόμενο

Αγορα αυτοκινητου??


lakisss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και Audaκιας πάρε την cla. Έχω ανεβεί σε Α200cdi γνωστού και το αμάξι είναι αλλού. Το A3 sedan είναι πολύ μουντό. Ωστόσο δε σε συμβουλεύω να πάρεις τον μικρό κινητήρα της renault, δεν αξίζει σε Mercedes για μένα και για τα λεφτά που πληρώνεις. Μοναδική παράκληση, βάλε προβολείς xenon μπροστά και όχι αλλογόνου, αλλάζει όλο το αμάξι. Επίσης δείχνει καλύτερο με ζάντα άνω των 18 ιντσών.

Επειδή οδήγησα και λίγο το αμάξι, αυτο που μου άρεσε είναι η ροπή και ο λεβιές ταχυτήτων είναι πάρα πολύ μαλακός.

 

Αυτό με τα πετρέλαια και την ευπάθεια που λέτε δεν ισχύει. Έχω φίλο με c220cdi Με τον 2.1 λίτρων και εδώ και 400.000 χλμ είναι μια χαρά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

+ με τα χιλια για φωτα xenon, πραγματικα αξιζουν και δεν μπορεις να το αλλαξεις μετα ( Toυλαχιστον χωρις να δωσεις 2, 3 χιλιαρικα... Πανω απο 18 ιντσες ζαντα δεν συμφωνω, δηλαδη αμα βαλεις 19 20 σε CLA, σε GLK και ΜL ποσο θα βαλεις, 40 ινστες :P

 

  Tα audi και εμενα παλιοτερα που αρεσανε πολυ αλλα πραγματικα τελευταια μπα... Τα κυρια μοντελα, α3, 4, 5 εχουνε να ανανεωθουν δεν ξερω και εγω απο ποτε και ειδικα το α3 σαν εμφανιση ειναι απαραδεκτο για την κατηγορια και τα λεφτα που ζηταει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου τελη και νομιζω τεκμηρια ειναι βαση καυσαεριων δεν κοιτας για την μεγαλη εκδοση 2.1?

 

 

Υπάρχει βέβαια και τεκμήριο και φόρος πολυτελείας.

Επίσης δείχνει καλύτερο με ζάντα άνω των 18 ιντσών.

 

 

Μια 19αρα με τόσα άλογα χρειάζεται.

Μην έχουν και μεγαλύτερη τα Opel.

Τα κυρια μοντελα, α3, 4, 5 εχουνε να ανανεωθουν δεν ξερω και εγω απο ποτε και ειδικα το α3 σαν εμφανιση ειναι απαραδεκτο για την κατηγορια και τα λεφτα που ζηταει.

 

Τώρα βγήκε το καινούριο Α3.

Γενικά η Audi με τα mainstream μοντέλα της στοχευει σε πιο συντηρητικο κοινό.

Μέχρι τώρα καλά της πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα βγήκε το καινούριο Α3.

Γενικά η Audi με τα mainstream μοντέλα της στοχευει σε πιο συντηρητικο κοινό.

Μέχρι τώρα καλά της πάει.

 Ε στο ιδιο κοινο στοχευει και η mercedes και η BMW αλλα τα τελευταια χρονια ειναι πιο εντυπωσιακα εμφανισιακα. Ενα μοντελο αλλωστε σαν το A3 δεν το στοχευεις σε συντηρητικο, μεγαλυτερης ηλικιας κοινο αλλα σε πιο νεους.

 

 Ακομα και στα φωτα που πλεον ειναι το πιο χαρακτηρηστικο σημειων των νεων αμαξιων, η bmw με τα angel eyes και η mercedes με τα περιεργα σχεδια την εχουνε φαει την audi.

 

  Θεωρω οτι για να αλλαξει τοσο τα σχεδια της μεχρι και η Mercedes που ειναι η ναυαρχιδα του συντηρητικου και απευθυνεται σε μεγαλυτερης ηλιακιας αγοραστικο κοινο κατι παρομοιο θα σκεφτηκε. 

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στοχεύουν στο ίδιο ακριβώς κοινό. Στις ίδιες τσέπες κυρίως. 

Δεν είπα πάντως μεγαλύτερης ηλικίας αλλά συντηρητικό. Δεν είναι το ίδιο.

Και το Polo κατά βάση σε μικρότερες ηλικίες στοχεύει αλλά ακόμα βαρετό είναι. 

Το θέμα είναι πως αν γίνονται πωλήσεις δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις. Τεχνολογία έχουν αρκετή, το σχέδιο κατά βάση αρέσει ή δεν ενοχλεί οπότε όλα βαίνουν καλώς. 

 

Η BMW πάντα ήταν πιο μπροστά στο σχέδιο και η Mercedes μάλλον είδε τις πωλήσεις να πέφτουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου εκανε μεγαλη εντυπωση με την Mercedes, τα καινουργια μοντελα τα αλλαξε τα φωτα. Βεβαια χωρις αδικο, ολες οι μερσεντες μου βγαζανε σαν να τους ελειπε ενας 60ρις οδηγος μεχρι και κανενα χρονο πριν . Ακομη και το coupe C Class που ετσι και αλλιως πρεπει ναναι λιγοτερο συντηρητικο, χειροτερο ητανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ε στο ιδιο κοινο στοχευει και η mercedes και η BMW αλλα τα τελευταια χρονια ειναι πιο εντυπωσιακα εμφανισιακα. Ενα μοντελο αλλωστε σαν το A3 δεν το στοχευεις σε συντηρητικο, μεγαλυτερης ηλικιας κοινο αλλα σε πιο νεους.

 

 Ακομα και στα φωτα που πλεον ειναι το πιο χαρακτηρηστικο σημειων των νεων αμαξιων, η bmw με τα angel eyes και η mercedes με τα περιεργα σχεδια την εχουνε φαει την audi.

 

  Θεωρω οτι για να αλλαξει τοσο τα σχεδια της μεχρι και η Mercedes που ειναι η ναυαρχιδα του συντηρητικου και απευθυνεται σε μεγαλυτερης ηλιακιας αγοραστικο κοινο κατι παρομοιο θα σκεφτηκε. 

Όταν η Audi έβαζε Led στα αμάξια της oι άλλοι δύο ακόμα ψάχνονταν..

Τώρα πλέον μέχρι και τα peugeot έχουν led. H Audi Πρώτη έβαλε τα matrix led φώτα σε A8, που άμα δεις λίγο τί παίζει θα καταλάβεις πόσο ανώτερα είναι από τα απλά xenon ή led.

 

MΗν ξεχάτε επίσης ότι σειρά 3,4 της bmw είναι εντελώς καινούριες. Σε λίγο καιρό έρχονται οι αντικαταστάτες των Α4 Α5.

Προσωπικά όλες οι καινούριες bmw Μου φαίνονται χοντροκομμένες. Εκτός από m3,m4 και απλές 4άρες.H Mercedes έχει ανεβεί πολύ σαν εταιρία για μένα. Αν είχα τα λεφτά σίγουρα θα κοιτούσα για mercedes.

 

Όσον αφορά τις ζάντες που είπα πιο πάνω. Όλα τα νέα αυτοκίνητα έχουν μεγάλο θόλο, λόγω σχεδιασμού. Με 16άρα δεν δείχνουν καθόλου όμορφα. Με 17άρα βλέπονται. Με 18άρα είναι πολύ ομορφότερα σαν σύνολο. Επίσης το AMG PACK Κάνει την cla ακόμα πιο όμορφη, όπως και ο μάυρος ουρανός με μαύρους καθρέφτες.. 

Ένα μείον βρήκα σε A-CLA. Η ανάρτηση είναι αρκετά σκληρή για τέτοιο αμάξι, αφού έχουμε συνηθίσει της Mercedes με την καλύτερη ποιότητα κύλισης και άνεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η Audi έβαζε Led στα αμάξια της oι άλλοι δύο ακόμα ψάχνονταν..

Τώρα πλέον μέχρι και τα peugeot έχουν led. H Audi Πρώτη έβαλε τα matrix led φώτα σε A8, που άμα δεις λίγο τί παίζει θα καταλάβεις πόσο ανώτερα είναι από τα απλά xenon ή led.

 

MΗν ξεχάτε επίσης ότι σειρά 3,4 της bmw είναι εντελώς καινούριες. Σε λίγο καιρό έρχονται οι αντικαταστάτες των Α4 Α5.

Προσωπικά όλες οι καινούριες bmw Μου φαίνονται χοντροκομμένες. Εκτός από m3,m4 και απλές 4άρες.H Mercedes έχει ανεβεί πολύ σαν εταιρία για μένα. Αν είχα τα λεφτά σίγουρα θα κοιτούσα για mercedes.

 

Όσον αφορά τις ζάντες που είπα πιο πάνω. Όλα τα νέα αυτοκίνητα έχουν μεγάλο θόλο, λόγω σχεδιασμού. Με 16άρα δεν δείχνουν καθόλου όμορφα. Με 17άρα βλέπονται. Με 18άρα είναι πολύ ομορφότερα σαν σύνολο. Επίσης το AMG PACK Κάνει την cla ακόμα πιο όμορφη, όπως και ο μάυρος ουρανός με μαύρους καθρέφτες.. 

Ένα μείον βρήκα σε A-CLA. Η ανάρτηση είναι αρκετά σκληρή για τέτοιο αμάξι, αφού έχουμε συνηθίσει της Mercedes με την καλύτερη ποιότητα κύλισης και άνεση.

Το θεμα ειναι με τις BMW οτι επιασε χρυσο με τα angel eyes , που σε φωτα xenon ειναι πραγματικα πλακα κανεις και ανεβαζουν το αμαξι πολλα levels. 

 

  Αντιθετα με σενα πιστευω οτι και η νεα σειρα 3 αλλα και η 4 προφανος δειχνουνε πολυ ομορφες. Η mercedes τον τελευταιο χρονο ανεβηκε πολυ συμφωνω. Αλλα μεχρι και το facelift που ξεκινησε να κανει στο εσωτερικο το 12 σε καποια μοντελα, θεωρω οτι ητανε απαραδεκτα.

 

  Αυτα τα κυκλικα κουμπια και στο τιμονι και στην κονσολα για μενα το εκανε να δειχνει πιο φτηνο και απο datsun, και ακομη μοντελa mercedes του 13 υποφερουν απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σήμερα το πρωί έγινε και επίσημα η παραγγελία της νέας μου mercedes cla200cdi με τα 140ps. Στο αμάξι επάνω μπήκαν κυριολεκτικά τα πάντα, εν τάχει(πανοραμική ηλιόροφη,σπορ πακέτο amg με 18΄μαυρες πολυακτινες ζάντες + amg exclusive pack , πακετο night πακέτο φωτισμού και ορατότητας με τα φωτα inteligent bi-xenon,ηλεκτρικά καθίσματα με μνήμες μαύρο δέρμα με κόκκινες ραφές,διζωνικο clima thermotronic, πίσω κάμερα με το comand και το gps της merc) και ενα σωρό άλλα το μόνο που με προβλημάτισε ήταν το αν έπρεπε να πάρω το 7αρι αυτόματο κιβώτιο αλλά δεν το μετανίωνω γιατί ξέφευγα από το στόχο μου να μην περάσω τα 50K άλλα και δεν μου άρεσε το κενό που άφηνε στην κονσόλα χωρίς τον επιλογέα ίσως αν μπορούσα να βάλω τον μικρό επιλογέα που έχει η amg45 θα άλλαζα γνώμη....

Αυτά.... καλή μου αναμονή γιατί το αμάξι έρχεται στην καλύτερη τέλος Ιουλίου με άρχες Αυγούστου μια και μια για τις καλοκαιρινες διακοπες

(edit:Πρωτη στάση με το που θα το πάρω πέρασμα φιμέ ζελατίνας και στα πλαινά μπροστά τζάμια ώστε το άμαξι να αγγίξει το τέλειο κατεμέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική περίπτωση. Ξέφυγε κάπως αλλά αξίζει μέχρι τελευταία δραχμή. Καλό ριζικό και καλοταξιδο. Θα το χαρεις για πολλά χρόνια είναι βέβαιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα αξιζει το καθε ευρω το οποιο δεν λυπαμαι καθολου γιατι παιρνω ενα αμαξι οπως ακριβως το γουσταρω χωρις περιορισμους και σιγουρα το ζητημα αυτοκινητο εχει κλεισει για μενα τουλαχιστον για μια 15ετια

Οσο για τα φιμε ενα απο τα πακετα που εβαλα ειχε σαν στανταρ τα φιμε θερμομονωτικα κρυσταλλα αλλα μονο για τα πισω και δυστυχως δεν μπορουσα να τα βγαλω για να παω αργοτερα σε καποιον αλλο εξω να τα περασω ολα τα ιδια, ευτυχως φιλαρακι που κανει αυτη τη δουλεια μου ειπε θα μου βαλει διαφορα ειδη κ μαρκας ζελατινης μεχρι να βρουμε το παρομοιο ωστε να δεσει το συνολο κ με τα μπροστινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα καλα δεν παιζεστε ακριβως ιδιο ασπρο με τις ιδιες μαυρες ζαντες ηλιοροφη και μαυρους καθρεπτες... η φωτο εχει φυγει με τη μια για wallpaper μεχρι να ερθει και το δικο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...